Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.epi.bg/calc_danak_auto.php това актуално ли е относно изчисляване дължимия автомобилен данък ?

 

Не разчитай много на този калкулатор, освен ако драстично не са паднали данъците (което не знам да са го направили) - за моята кола ми го изкарва с 50 лв. по-малко...

Link to comment
Share on other sites

Направо си инсталирай виртуален pdf принтер като например PDFCreator и ще можеш да генерираш pdf-и от всяко приложение, използващо принтер ;)

Обаче имай предвид, че дежаву поддържа специален алгоритъм за компресия на растерната графика и при прехода djvu > pdf ще получиш няколко десетки пъти по-голям по обем pdf.

Това последното в случай, че решиш да се възползваш от някой online конвертор, защото обикновено ти изпращат конвертирания файл на посочен от теб e-mail и ако файла е огромен, пощенският сървър ще те резне.

 

Благодаря ти за отзоваването ти!! Но не си ме разбрал, аз се интересувам да превърна Дежавю във ПДФ. Имам сумати Дежавюта, чиито програми нямат професионалните функции на ПДФ-а, затова искам да са в ПДФ,

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за отзоваването ти!! Но не си ме разбрал, аз се интересувам да превърна Дежавю във ПДФ. Имам сумати Дежавюта, чиито програми нямат професионалните функции на ПДФ-а, затова искам да са в ПДФ,

 

Именно де. Отваряш dejavu-то и му даваш печат, и казваш да се печата на PDF Printera (примерно CutePDF Writer)

Link to comment
Share on other sites

Вече разбрах как става, благодаря и на двама ви!!

Мога ли да попитам за още един съвет.

Когато тръгна да печатам нещо в ПДФ и всяка страница се зарежда и за разлика от УОРД, вади по страница на минута и се зареждат долу в принтера задачите някакви огромни мегабайти.

Има ли някакъв начин да избегна това зареждане и да си печата страниците със скоростта на УОРД фаил.

Link to comment
Share on other sites

Явно зависи от машината и от това какво печаташ. При мен едни документи ги печата по-бързо отколкото на лазерен принтер,но ако имаш сканирани снимки или някакви други картинки ще е бавно.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя някакво дистанционно управление за ДВД?Модела е Elit PV371X.

може да пробваш във Вик и Ват - там имат една купчина дистанционни за всякакви работи. На нашите от там купих за телевизорите, че им видяха сметките на старите.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, знам ги аз Викивата.Но ми идват далече, след малко тръгвам за баиро и ми се иска някъде из Кючука или Тракия...хмм в Баумакс дали ще имат?Нали знаеш всичко в последния момент.Ей сега се сетих, че в близкото минало на дистанционното му се случи случка и не мога да управлявам ДВД-то.И сега се чудя от къде да мина да взема едно.Пък ми се ще да ми е по път, че да не губя време да обикалям из града.И ми трябва спешно...абе няма угодия ей. :lol:

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя някакво дистанционно управление за ДВД?Модела е Elit PV371X.

 

Кузмов електрик - май беше фирмата/най богат избор на дистанционни

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя някакво дистанционно управление за ДВД?Модела е Elit PV371X.

 

Друг магазин освен викивата както каза колегата, можеш да превериш и в "големия" Квазер на кукленско шосе (не съм бил, казаха ми за него), там даже могат да ти продадат и компонентите със схемата за дистанционно едва ли не. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Честит празник на всички.

Някой може ли да ми каже как да извлека видео от сайт. Нещо такова като на скриина, искам да сваля видеото и да го запиша на носител. Благодаря.

3049133S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Честит празник на всички.

Някой може ли да ми каже как да извлека видео от сайт. Нещо такова като на скриина, искам да сваля видеото и да го запиша на носител. Благодаря.

 

Заповядай

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор. сега ще я сваля и пробвам, дано се справя. :rolleyes:

Ще се справиш,имай предвид,че програмата сваля във формата в който е качен клипа обикновено във flv.

Ако ще го пускаш на двд ще трябва да го конвертнеш. За пс няма проблем.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да изпратя едни документи до Англия в понеделник-колкото по-бързо пристигнат,толквоа по-добре.Можете ли да ми дадете съвет коя фирма да ползвам и колко пари ще дойде г/д ?

Link to comment
Share on other sites

DHL и UPS имат услуги с които още на следващия ден ще е там... ама приготви трицифрена сума за удоволствието. С обикновените пощи го пращаш препоръчано и след седмица до 10 дена е там... за има-няма 10лв.

Link to comment
Share on other sites

DHL и UPS имат услуги с които още на следващия ден ще е там... ама приготви трицифрена сума за удоволствието. С обикновените пощи го пращаш препоръчано и след седмица до 10 дена е там... за има-няма 10лв.

Мен ме притеснява най-вече да не го загубят писмото обикновените пощи...иначе 10 дена ме устройват перфектно .Благодаря-ще ида в DHL да ги питам нямат ли обикновенна доставка все пак-ако нямат...пускам го по пощата и тфа е

Link to comment
Share on other sites

Мен ме притеснява най-вече да не го загубят писмото обикновените пощи...иначе 10 дена ме устройват перфектно .Благодаря-ще ида в DHL да ги питам нямат ли обикновенна доставка все пак-ако нямат...пускам го по пощата и тфа е

Пусни си писмото с българските пощи. Ще поискаш да е с обратна разписка и няма да имаш проблеми. Постоянно получавам колети чрез тях и до момента не съм имал нито един проблем с изгубен такъв.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да изпратя едни документи до Англия в понеделник-колкото по-бързо пристигнат,толквоа по-добре.Можете ли да ми дадете съвет коя фирма да ползвам и колко пари ще дойде г/д ?

 

Дядомраз правилно ти казва за български пощи! Не прочетох какво точно ще пращаш, но ако ще е колет с нещо, по-добре сам го опаковай с някакво кашонче и сложи вътре весници или някакви намачкани хартии, за да омекото ударите при превоза, защото сме си правели ташак с колетите, да ги опаковаме правилно и да следим дали ще имат поражения и се оказа, че даже ги наместват с шутове пратките :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...