Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

откъде да си купя табела "Гараж не спирай, нарушителите се вдигат с паяк" или нещо от сорта..? :confused

Не е до табела. До възспитание, обща култура и толерантност е. Каквото и да сложиш като табела няма да има слисъл. Те винаги спират за "малко". Това, че някой ще загуби ценно време и нерви докато почака "малко" въобще не им прави впечатление. Някои "индивиди" даже се сърдят, че им се прави забележка ,затова че ги чакаш 30мин. зада си ползваш автомобила или гаража.

П.п. Извинявай! Но неможах да се въздържа от коментар.

П.п.2 "Гражданите" поумняха и знаят, че докато дойде паяка те ще са си заминали за родните места.

Edited by Bat Na4e
Link to comment
Share on other sites

Не е до табела.

 

Табелата е много важна, защото е изисквана от полицаите. Викал съм паяк пред един от гаражите ми да вдига кола, вдигнаха я момчетата, но отговорното лице изрично предупреди, че следващия път няма да го направят ако не сложа означения ( а на мен не ми се драска по стените като простак) . В България е така - дори, когато гаража е с решетки и ясно се вижда колата вътре, пак трябва да има предупредителни знаци - специално за малоумни говеда.

Link to comment
Share on other sites

Като ми се наложи да спра пред гараж или да запуша някоя кола, задължително номера на телефона ми е на предното стъкло и си пиша да се обадят (знам, че и това не е правилно, но понякога наистина няма къде да се спре) и между 2 и 5 минути колата е преместена.

Link to comment
Share on other sites

Кое животно отхапва главата на кокошките и им пие кръвта? Днеска имаме точно такъв случай на село и се чудя какво е. Главата все едно е с нож отрязана. Залагам на Ел Чупакабра.

Link to comment
Share on other sites

От къде да си закупя нов акумулатор 60/70Ah ?

 

Тороманов до Петрола до Окръжна болница.

 

Кое животно отхапва главата на кокошките и им пие кръвта? Днеска имаме точно такъв случай на село и се чудя какво е. Главата все едно е с нож отрязана. Залагам на Ел Чупакабра.

 

Има няколко варианта ако си сигурен, че е животно. Основни заподозрени са невестулката и бялката, възможна е и лисица и т.н. Но чак такова хирургично изпълнение е съмнително...

Link to comment
Share on other sites

Тороманов до Петрола до Окръжна болница.

 

 

 

Има няколко варианта ако си сигурен, че е животно. Основни заподозрени са невестулката и бялката, възможна е и лисица и т.н. Но чак такова хирургично изпълнение е съмнително...

И ние предполагахме тези двете, но няма нито капка кръв по земята или по кокошката, много странна работа.

Link to comment
Share on other sites

Табелата е много важна, защото е изисквана от полицаите. Викал съм паяк пред един от гаражите ми да вдига кола, вдигнаха я момчетата, но отговорното лице изрично предупреди, че следващия път няма да го направят ако не сложа означения ( а на мен не ми се драска по стените като простак) . В България е така - дори, когато гаража е с решетки и ясно се вижда колата вътре, пак трябва да има предупредителни знаци - специално за малоумни говеда.

Табела ли търсиш или стикер?

Направиха ми по поръчка стикери (указателни) с големина А4. Имали някакво защитно покритие което да ги предпазва от атмосферни влияния. Немога да дам резултат все още дали са достатъчно изръжливи. В момета не се сещам за името на фирмата която ги изработи. Намират се на ул. Ибър. Ако идваш от Новотела към Панаира препоследната пресечка в ляво. От лявата страна на улицата. Предполагам имат готови, но изработват и по проект на клиента.

Табели "Гараж", "Паркирането забранено" и други подобни видях колкото и странно да звучи на "магазичетата"(търговската уличка) на Бачковския манастир.

Link to comment
Share on other sites

Табела ли търсиш или стикер?

Направиха ми по поръчка стикери (указателни) с големина А4. Имали някакво защитно покритие което да ги предпазва от атмосферни влияния. Немога да дам резултат все още дали са достатъчно изръжливи. В момета не се сещам за името на фирмата която ги изработи. Намират се на ул. Ибър. Ако идваш от Новотела към Панаира препоследната пресечка в ляво. От лявата страна на улицата. Предполагам имат готови, но изработват и по проект на клиента.

Табели "Гараж", "Паркирането забранено" и други подобни видях колкото и странно да звучи на "магазичетата"(търговската уличка) на Бачковския манастир.

 

 

Позната ми е Микро Асу добре, но лепенки на решетки не мога да сложа. Трябват ми табели.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди време си бях взел преобразовател на ръжда във формата на спрей...само дето забравих откъде. Бях в Бриколажа и още 1-2 магазина, но не открих. За да си спестя разкарването до Маркита, Практикер и др., само за да разбера, че и там нямат - някой виждал ли е наскоро такъв спрей нейде из Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Позната ми е Микро Асу добре, но лепенки на решетки не мога да сложа. Трябват ми табели.

 

Сега се сещам, че Микро Асу правят и всякакви табели по поръчка. Facepalm14.gif

Link to comment
Share on other sites

Сега се сещам, че Микро Асу правят и всякакви табели по поръчка. Facepalm14.gif

Това е фирмата. Дали ще избелеят буквите от слънцето ..... . Правиш си дизайн по размери и форма каквато искаш.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има дом за сираци,примерно,където да занеса стари мои дрехи?

 

Мария Луиза и Родопския пасион - почти едно до друго са.

 

Това е фирмата. Дали ще избелеят буквите от слънцето ..... . Правиш си дизайн по размери и форма каквато искаш.

 

Аз просто бях забравил, че съм поръчвал там служебни табели преди 10 години... Резил... laughing.gif

 

Между другото табелите не са мръднали и досега, леко пожълтява основата само...

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има дом за сираци,примерно,където да занеса стари мои дрехи?

Първо трябва да ги занесеш на химическо чистене и после на всяка една дреха да поставиш етикетче с .... производител,състава,вносител ... и т.н и т.н

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! :)

Излезли са експресните резултати от преброяването.

Обичам да гледам такива статистики и помня някои интересни от 2001г. Тогава се шашардисах, че има толкова много села в България, които имат по 0 жители, както и такива с по 1-2 жители. На тази експресна статистика, която можете да намерите тук, ми направи впечатление към момента нивото на безработица и жителите на Мелник. Исках да видя едни малко по-уточняващи резултати. Примерно колко цигани има в София и Пловдив.

На вас какво ви прави впечатление в тази статистика?

Забелязах, че много от вас сте от Пловдив, имате ли представа колко роми живеят в Шекер махала и Филиповци?

Изобщо ходили ли сте в тези квартали?

(Мога да напиша, при интерес от ваша страна, за наблюденията ми от Факултето.)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Първо трябва да ги занесеш на химическо чистене и после на всяка една дреха да поставиш етикетче с .... производител,състава,вносител ... и т.н и т.н

 

УАУ,това сериозно ли ? Ебаси занимавката....

Link to comment
Share on other sites

Първо трябва да ги занесеш на химическо чистене и после на всяка една дреха да поставиш етикетче с .... производител,състава,вносител ... и т.н и т.н

 

Тук ме хвърли в тъча - откъде го знаеш това?

Link to comment
Share on other sites

УАУ,това сериозно ли ? Ебаси занимавката....

 

 

Тук ме хвърли в тъча - откъде го знаеш това?

 

Ходих да питам преди ..... две години

Имах и идея да вземам от Кауфланд бракуваните плодове да ги нося безвъзмездно ама йок трябва за всяка доставка ХЕИ-МЕИ проби-мроби и т.н и нали се сещаш още им нося .....

Link to comment
Share on other sites

Не бъркай храната с тия неща де! Много ясно че там е сложно. Навремето аз карах върнатия хляб от предния ден в Мария Луиза.

 

Колегата да иде да пита на двете места - почти съм убеден, че няма кой да му откаже. Братовчедка ми неколкократно води доброволци от YALE тук и подариха много неща в Родопския - дрехи, играчки, каквото се сетиш, че даже и компютри купувах с набрани средства. Никой не е питал за нищо - всичко се взима. Децата имат нужда.

Link to comment
Share on other sites

Обикновено, повечето домове са затрупани с такива стари дрехи и доста от тях ги отказват. Най-добре е да се попита първо дали имат нужда.

Link to comment
Share on other sites

Не бъркай храната с тия неща де! Много ясно че там е сложно. Навремето аз карах върнатия хляб от предния ден в Мария Луиза.

 

Колегата да иде да пита на двете места - почти съм убеден, че няма кой да му откаже. Братовчедка ми неколкократно води доброволци от YALE тук и подариха много неща в Родопския - дрехи, играчки, каквото се сетиш, че даже и компютри купувах с набрани средства. Никой не е питал за нищо - всичко се взима. Децата имат нужда.

Не бъркам хората. Ходил съм да питам и отговора беше този който съм написал-химическо чистене и етикети за произход.А дали случайно братовчедка ти не е дарявала НОВИ дрехи,а ?Има известна разлика ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...