Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Хм, преди малко имаше токов удар. Излизам от нас, отивам до ел. таблото и вратата на един комшия се трясна (тъкмо се е пъхнал у тях). Майка ми ми казва, че много често виси пред таблото този. Какво да си мисля? Тоест, това, което си мисля ли е? Казва, че не е забелязала сметките за ток да са скочили. Но в такъв случай, защо е побягнал, като е чул вратата ни да се отваря?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мара от бургас :

 

ще пиша тея дни по-обстойно как е хавата , само искам да се оплача че нивелацията на банята в квартирата яко съкс, щото от шахтата на пода излиза водата от кенефа и други работи от същото място :wacko: та се оформя едно ремонтче тези дни, а и трябва да ми прекарат интернет. Та, нестандартният ми въпрос е: Защо картината на монитора ми (тръбен) трепти от доло в ляво и дясно... абе навсякъде трепти, ама повече по ъглите. Нагласил съм максимална честота на работа (75mhz). И защо като пусна някой филм ми изписва, че има грешка с C++ runtime library? :wacko:

 

Всичко е супер, само дето някои работи са си е*али майката :lol:

Link to comment
Share on other sites

бе пак добре, че не и е предложил да използва C7H5N3O6... или може това да е третата опция, след коресилина и газта... та за това на ЛС... :)

 

а всъщност най-обикновен райд сигурно ще свърши работата...

 

 

Тротил се ползва само при много или големи насекоми/ има и такъв опит, ама не с тротил де, весело беше/. Райда не става, защото поврежда дървесината. А въпросът ми е следният - що за дяволия е "мостче на Уитстон"? Някакъв уред подобен на омметъра ще да е, ама не съм сигурен. И ползва ли се днес?

Link to comment
Share on other sites

А въпросът ми е следният - що за дяволия е "мостче на Уитстон"? Някакъв уред подобен на омметъра ще да е, ама не съм сигурен. И ползва ли се днес?

Еми, да, с него се мери съпротивление като се уравновесява моста на Уитстон - тоест един вид се сравнява с променливо еталонно съпротивление.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

А въпросът ми е следният - що за дяволия е "мостче на Уитстон"? Някакъв уред подобен на омметъра ще да е, ама не съм сигурен. И ползва ли се днес?

Използва се и още как! По - правилно би било да се нарече "Мост на Кристи". Това всъщност представлява нещо като резисторна матрица.... Темата е доста суха така, че ето ти малко книжнина => Тук

Link to comment
Share on other sites

Мара от бургас :

 

ще пиша тея дни по-обстойно как е хавата , само искам да се оплача че нивелацията на банята в квартирата яко съкс, щото от шахтата на пода излиза водата от кенефа и други работи от същото място :wacko: та се оформя едно ремонтче тези дни, а и трябва да ми прекарат интернет. Та, нестандартният ми въпрос е: Защо картината на монитора ми (тръбен) трепти от доло в ляво и дясно... абе навсякъде трепти, ама повече по ъглите. Нагласил съм максимална честота на работа (75mhz). И защо като пусна някой филм ми изписва, че има грешка с C++ runtime library? :wacko:

 

Всичко е супер, само дето някои работи са си е*али майката :lol:

Обикновено заради слаб ток, а грешката е по-скоро от плейъра ти, не от филма.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли работното време на билетния център до общината? Днес два пъти минах и никой нямаше.
Мдаа явно заради празДниците, голяма простотия.
Link to comment
Share on other sites

Кеша на сайтовете от целия Интернет, който Гуугъл прави. Нали кешира всеки сайт, за този кеш говоря колко ли е ?

cachedLink.gif

 

Точен отговор май няма, но намирам неща като:

 

so big that rather then rent data servers, they own and build them. They have bought acres of land, which they use to build heavily secured and protected data centers with millions of servers.

 

Data Center in Netherlands

data-center-netherlands.jpg

 

Data Center in US

googe-datacenter.jpg

google8_full1.JPG

servidores_en_datacenter.jpg

Link to comment
Share on other sites

Магазин за авточасти (стъкла) ми трябва. Счупи ми се на един Пасат 89 триъгълното стъкло (ляво) зад задната врата което е. От Кобра ми обявиха цена от 130лв за ново и :sick

 

> http://web.uni-plovdiv.bg/stu0805661030/My...ar_20071205.jpg

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Магазин за авточасти (стъкла) ми трябва. Счупи ми се на един Пасат 89 триъгълното стъкло (ляво) зад задната врата което е. От Кобра ми обявиха цена от 130лв за ново и :sick

 

> http://web.uni-plovdiv.bg/stu0805661030/My...ar_20071205.jpg

По автоморгите няма ли?
Link to comment
Share on other sites

Магазин за авточасти (стъкла) ми трябва. Счупи ми се на един Пасат 89 триъгълното стъкло (ляво) зад задната врата което е. От Кобра ми обявиха цена от 130лв за ново и :sick

 

> http://web.uni-plovdiv.bg/stu0805661030/My...ar_20071205.jpg

Такааам..Преди година за същото ми взеха 30 лева със слагането. Сега може да е различно. Намира се... Хмммм....

Караш по Карловско. Минаваш надлеза, който е до Лукойла. От сфитофара напредзе. На 1вото възможно място правиш обратен. Хммм, мамка му ... Аре после ша мина от там и ша ти кажа къде е точно!!!

Link to comment
Share on other sites

Магазин за авточасти (стъкла) ми трябва. Счупи ми се на един Пасат 89 триъгълното стъкло (ляво) зад задната врата което е. От Кобра ми обявиха цена от 130лв за ново и :sick

 

> http://web.uni-plovdiv.bg/stu0805661030/My...ar_20071205.jpg

От морга трябва да го търсиш баце! Преди две години имах същия проблем (обраха ми Пасата), тогава в магазините ми искаха към 80лв. , а в моргата 30. Иначе за монтаж на същото място което ти казва Психара (в бившата "Мототехника") ми взеха 20лв. Сега сигурно цените вече са други, но не вярвам да са драстично променени.

Link to comment
Share on other sites

Аз намерих, В. Левски 103. В Гиганта има магазин, за 35лв с монтаж и всички уплатнения. Много са коректни момчетата.

 

Гласс Груп ООД, тел. - 95 89 58

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути майка и татко ме пратиха за бира,а аз през това време гледах "Пратеник на съдбата" и оставаха 3 или по-малко минути до края,обаче на хората им се бяха напукали джуките за алкохол и в името на "добрите отношения в семейството" отидох за бира,а сега да си задам "нестандартния въпрос",а именно,как завършва филма или по точно какво става след като главния блъска кучето?

 

П.П. Дано да не нарушавам правилата,защото тук пише татко обикновено.

Edited by gecaaa
Link to comment
Share on other sites

трябва ми билет за слави? някой да има идеи ?

http://slavishow.com/

 

Пловдив

23.09.2009, стадион „Лаута”

Цена на билета: 8 лв.

Билети на касите на магазини Техномаркет и ДОМО в Пловдив, София, Асеновград, Гълъбово, Дупница, Ихтиман, Пазарджик, Смолян, Самоков и Пещера. В Пловдив на касите на: Център - пред Фонтана и Център – пешеходна алея.

В деня на концерта и на касите на стадиона.

Link to comment
Share on other sites

Как е името на онзи филм който се скъсват да го рекламират навсякъде по магазините за телевизори и къде ли не - някакви дракони и т.н. фантастични животни се борят с разни хеликоптери и танкове. Някъде бях гледал трейлър но какво е името на филма така и не мога да се сетя а ме гризе от 2 дни насам и ме е яд че не мога да се сетя...

Link to comment
Share on other sites

хм... струва ми се, че говориш за рекламата на Globul... последната. С музиката на 10 years after. В която разни типове излизат от магазина на Глобул и на улицата ги чакат собствените им фантазии - един е в уестърн, друг е на ски писта със сноуборд, има и един дето е насред това което казваш - динозаври, дракони, танкове, летящи чинии...

 

или може би говориш за District 9? Но там дракони няма, още по-малко такива дето се бият с танкове и хеликоптери...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...