Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Моля, препоръчайте някаква малка вила/бунгало из Родопите, за максимум 4-5 човека, не държим на удобства като кабелна телевизия, микровълнова фурна и климатик. Нещо малко, чисто и уютно, по възможност на тихо местенце без много хора. Пък дори и при някоя готина баба, която си пийва домашна ракийка може :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой има ли идея защо като натисна ctrl+alt+del ми излиза error window, на който пише :

 

Task manager has been disabled by your administrator

 

Как да го оправя ...

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея защо като натисна ctrl+alt+del ми излиза error window, на който пише :

 

Task manager has been disabled by your administrator

 

Как да го оправя ...

 

 

Eй така

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде могат да ми отрежат парче ламинирано ПДЧ с размери 200х90 (см) и дебелина 25 мм ? В бриколаж и алати имат само 9 и 18 мм което не ми върши работа ...

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде могат да ми отрежат парче ламинирано ПДЧ с размери 200х90 (см) и дебелина 25 мм ? В бриколаж и алати имат само 9 и 18 мм което не ми върши работа ...

 

съливер

Link to comment
Share on other sites

Моля, препоръчайте някаква малка вила/бунгало из Родопите, за максимум 4-5 човека, не държим на удобства като кабелна телевизия, микровълнова фурна и климатик. Нещо малко, чисто и уютно, по възможност на тихо местенце без много хора. Пък дори и при някоя готина баба, която си пийва домашна ракийка може :)

 

 

Куртлуджа Препоръчвам.

Хижа Цепина Не препоръчвам.

Вила Катеричка Горе-долу става...

 

Също така във Триград има едно-две семейни хотелчета, ама ние там сме с връзки. Златоград също не е лошо, ако ви се лангърка чак до там.

Link to comment
Share on other sites

Навремето някой беше качил един туториал как в photoshop могат да се вкарват изображения при секцията с четките и след това свободно да се ползва многократно даденото изображение. Търси съответния пост но така и не го намерих :( някой може ли да ми намери този туториал или ако знае как става да ми обясни на 2 на 3 :)

 

Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Навремето някой беше качил един туториал как в photoshop могат да се вкарват изображения при секцията с четките и след това свободно да се ползва многократно даденото изображение. Търси съответния пост но така и не го намерих :( някой може ли да ми намери този туториал или ако знае как става да ми обясни на 2 на 3 :)

 

Мерси предварително.

 

Искаш да вкараш изображение при четките? Така ли?

 

1. Отваряш изображението в нов прозорец.

2. Гледаш да е отключено

3. Хубаво е да е само 1 Лейър

4. Edit > Define Brush Preset

 

Това е. Сейваш го и го зареждаш после при четките.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някъв начин или програма, така че да могат да се синхронизират субтиттри с картината на филма по по-бърз и леснен начин, че нещо ми се струва бая голяма хамалогия тва и отнема по доста доста време.

Link to comment
Share on other sites

те имат тайминг обаче не съвпада с момента на говорене и аз така тръгнах ред по ред обаче издържах само за 10 минути от филма и после ме хвнаха дивите.

Link to comment
Share on other sites

те имат тайминг обаче не съвпада с момента на говорене и аз така тръгнах ред по ред обаче издържах само за 10 минути от филма и после ме хвнаха дивите.

 

Маркираш ги всичките и ги нагласяш по първия. По принцип би трябвало да са с еднакви паузи помежду си. Ако не са със същите паузи като другата версия, няма начин. Все някъде ще ти се разминат.

Link to comment
Share on other sites

има една програма timeadjuster се казва опитай с нея да си ги синхронизираш. по-принцип ако изместването е константа става и от филтъра за субтитрите.

Edited by bio
Link to comment
Share on other sites

Subtitle Workshop e много опростено и поддържа бг. Друг е въпроса, че някой път има разлика в самите релийзи (добавени/отрязани сцени) и само една корекция не е достатъчна. Ако не успееш, кажи за кой филм става въпрос...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Как се прави RS-кабел? Има ли кръстоски или всичко е право?

И някой да знае къде се шият волани с кожа? :confused

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Малко ще се повторя, но понеже ми е важно :)

 

Как се прави RS-кабел? Има ли кръстоски или всичко е право?

И някой да знае къде се шият волани с кожа? :confused

Link to comment
Share on other sites

Минават ли още врътките с ДДС-то? Примерно при покупка на лаптоп за 1000 лева с ДДС да платиш само 800 като го запишеш на фирма, преди години сме го правели в МОСТ, но сега минава ли все още. Другия вариант за който само съм чувал е просто си плащаш цялата сума и пак го записваш на фирма, но накрая на годината им въстановяват някакви пари от ДДС-то от покупката на фирмата.

 

Първо ще отбележа, че 1000лв с ДДС не са 800лв без ДДС, а са 833...

Да си платиш лаптопа без да плащаш ДДС не вярвам да стане. Дори и да стане няма да ти дадат цялото ДДС, а да речем - половината. Вече ако имаш фирма регистрирана по ДДС просто си взимаш фактура и стойността на ДДС-то на лаптопа се приспада от сумата за ДДС, която фирмата ще трябва да внесе за съответния месец.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...