Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Кажете някой добър зъболекар. И ако знаете колко пари са процедурите: Вадене на зъб, пломба и упойка. И да е внимателен, че мноо ме е шубе от такива работи.

 

Вчера бях на такъв, но мисля да ти дам координати на ЛС, за да не прозвучи като реклама, за която не МИ плащат :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

moga li da iziskvam smqnata na defektirala tehnika s nova v technopolis ?

Ако е в гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Ако е в гаранция.

 

 

Да. Ако е дефектирала в рамките на 3 дни от покупката.

 

 

posledno ? v smisul kam edin mesec e minal ot kakto sam e vzel ima garancia o6te godina i 11 meseca

Link to comment
Share on other sites

Ако е до 3 дни, направо ще ти я заменят с нова. Но ако е минал месец, тогава ще трябва да ти я вземат за поправка и тогава, ако се окаже че няма спасение, да ти я заменят.

 

А аз да питам, някой да знае къде продават кожени калъфи за гсм (за колана) от естествена кожа. Че ми писна да ми пробутват от изкуствена кожа и да ме заблуждават, че е все тая и накрая да ме изкарат май-много 3 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме цената на шпакловката за кв. м и за колко време приблизително би могло да се извърши шпакловка на 65кв. м?( на ЛС ако някои има оферти )

 

Редакция: За Пловдив става въпрос.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

zahranvaneto na rutera mi be6e izgorqlo i mislex 4e neta mi e sprql , povikax tehnicite i za da moga da polzvam interneta mi go vkliu4ixa kabela napravo v laptopa , sega si kupix adapter za wi-fi rutera ama kato vklu4a kabela za interneta laptopa mi ne namira nikakvi mreji v serviza ot koito kupix adaptera mi kazaha da kopiram nqkuv si MAC adres nqkoi ima li begla ideq kvo trqbva da naprava za da imam internet prez wi-fi-to

Link to comment
Share on other sites

moga li da iziskvam smqnata na defektirala tehnika s nova v technopolis ?

Злобиле, аз съм носила телефон на поправка 3 пъти, купен от Технополис. Повече стоя в сервиза, отколкото у нас. Беше на около 2-3 месеца, отидох бясна в Технополис, изкарала дори ЗЗППТ, за да си докажа правата като потребител, искаха да ми заменят телефона с друг от същия модел, или да си избера по-скъп (като доплатя) или по-евтин (без да ми връщат парите). Но аз бясна казах, че след като съм видяла какъв боклук е, нормално да не искам същия телефон. След 15 минутна разправия, уж се събра някакво събрание, решиха, че не можело да ми върнат парите. Отново говорих с консултанта (то беше по-скоро каране от моя страна), показвам му закона, съответния член, по който да си докажа правата и след поредната заплаха, че ще подам жалба и намеквайки, че ще заведа дело, ми върнаха парите.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

zahranvaneto na rutera mi be6e izgorqlo i mislex 4e neta mi e sprql , povikax tehnicite i za da moga da polzvam interneta mi go vkliu4ixa kabela napravo v laptopa , sega si kupix adapter za wi-fi rutera ama kato vklu4a kabela za interneta laptopa mi ne namira nikakvi mreji v serviza ot koito kupix adaptera mi kazaha da kopiram nqkuv si MAC adres nqkoi ima li begla ideq kvo trqbva da naprava za da imam internet prez wi-fi-to

С други думи, когато кабелът е в лаптопа имаш интернет, а когато минава през адаптера нямаш, така ли??

Link to comment
Share on other sites

Имам една молба. Направо ще копирам текста.

 

Славянска филология съм и си търся дипломна работа в сферата на диалектологията, стара българска литература, старобългарски език или нещо в тази насока.
Link to comment
Share on other sites

Защо 1 файл с размер 1гб се прехвърля по-бързо от 1000 файла с общ размер 1гб? Не би ли трябвало при еднакъв размер времето за прехвърляне да е равно?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам хард диска трябва да надриска и изреже секторчета за всеки малък файл и това отнема много повече време от това просто да се маркира начало и край на големия файл и после това място да се запълни.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме цената на шпакловката за кв. м и за колко време приблизително би могло да се извърши шпакловка на 65кв. м?( на ЛС ако някои има оферти )

 

Редакция: За Пловдив става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Някой мож е ли да ми каже къде се намира улица Маяковски и магазин Техностил че не мога да се сетя а ми трябват

Link to comment
Share on other sites

zahranvaneto na rutera mi be6e izgorqlo i mislex 4e neta mi e sprql , povikax tehnicite i za da moga da polzvam interneta mi go vkliu4ixa kabela napravo v laptopa , sega si kupix adapter za wi-fi rutera ama kato vklu4a kabela za interneta laptopa mi ne namira nikakvi mreji v serviza ot koito kupix adaptera mi kazaha da kopiram nqkuv si MAC adres nqkoi ima li begla ideq kvo trqbva da naprava za da imam internet prez wi-fi-to

Значи ако си към евроком те имат филтриране по мак адрес. Ако си ланка- мака на ланката, ако си като мен на кабелен модем - USB мака на модема.

За да нямаш проблеми в настройките на рутера има едно място (май във WAN) в настройките, където ти казва кой мак да ползваш. И по подразбиране седи на самия рутер. Тук трябва да му кажеш, че искаш да ползваш друг и пишеш съответния мак - така трафика от рутера все едно минава от твоята карта.

В моя случай има и още една врътка. Моя рутер не ми дава директно да пиша мак адрес, а има бутон за копиране. Така копира мака от картата с която е направена връзката по кабела. Затова на мен ми се налага първо да кажа на лан картата на компютъра да показва USB мак адреса на модема. Тогава влизам в рутера, казвам му копирай мака и после възстановявам оригиналния на лан картата ми.

И вече имам нет през рутера

Link to comment
Share on other sites

Някой мож е ли да ми каже къде се намира улица Маяковски и магазин Техностил че не мога да се сетя а ми трябват

Защо не пробва в бгмапс ТУК !

Искам да си направя текстов файл в който да си записвам различни латински наименования с определения към тях и после да мога да ги намирам по буква . Кой документ има такава функция да търси определени срички/думи ? Засега определенията са малко , но само засега .

Link to comment
Share on other sites

Всеки текстов редактор трябва да може да търси по думи или части от тях. На теб какво точно ти трябва?

Link to comment
Share on other sites

Продават ли се някъде кашони , служещи за преместване на багаж :confused

 

Едит : А и не само за багаж, трябват ми 2-3 броя , но с размери около 60-60-30 :wacko:

 

Едит 2 :

Ми иди в някой магазин до вас и питай нямат ли излишни.

Бях, разбира се :) Нямали толкова големи...

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

Продават ли се някъде кашони , служещи за преместване на багаж :confused

 

Едит : А и не само за багаж, трябват ми 2-3 броя , но с размери около 60-60-30 :wacko:

Ми иди в някой магазин до вас и питай нямат ли излишни.

Link to comment
Share on other sites

Всеки текстов редактор трябва да може да търси по думи или части от тях. На теб какво точно ти трябва?

Да кажем пишеш разказ или поема и решаваш да видиш колко пъти си употребил тази дума да дадеш сърч

и да ти се оцвети в тъмен фон тази дума това искам из целия текс да се маркира само тази дума ? В коя програма има такава функция ?

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме цената на шпакловката за кв. м и за колко време приблизително би могло да се извърши шпакловка на 65кв. м?( на ЛС ако някои има оферти )

 

Редакция: За Пловдив става въпрос.

 

 

Наскоро правих ремонт у нас и имам телефона на майстора,добре се справи и бачка бързо,за цена мисля 3-5 лв.на квадрат,зависи какво ще шпаклова.Ако не си намерил вече,пиши ми лс,ще ти дам телефона :)

Link to comment
Share on other sites

С каква програма (може би) се прави така, че на мп3 плеъра ми на албумите да излиза и картинка (има е тази функция)...ама..трябва някак си да ги адна в "нещо си" песните и да им сложа обложка ли..кака се прави...разбрахте ли ме изобщо, защото аз не особено... ;)

 

Edit: Май намерих от winamp-a ..ще го видя..

Edited by d3Mag
Link to comment
Share on other sites

С каква програма (може би) се прави така, че на мп3 плеъра ми на албумите да излиза и картинка (има е тази функция)...ама..трябва някак си да ги адна в "нещо си" песните и да им сложа обложка ли..кака се прави...разбрахте ли ме изобщо, защото аз не особено... ;)

 

Edit: Май намерих от winamp-a ..ще го видя..

На по-новите версии на Windows Media Player и Winamp си има функция автоматично да ги намира .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...