Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе, какво по дяволите?!

http://img253.imageshack.us/img253/5240/pfutp7.png

 

Ето така изглежда всичко при логване във форума от работния компютър от събота насам. Не поп-ъп-ват малките помощни прозорчета за добавяне на линк или имидж. Изобщо - ?!

 

Пробвай с Изглед/Оформление на страницата/Стандартно.

Link to comment
Share on other sites

А да имаш инсталиран някакъв адд-он, който да си играе със CSS на сайтовете? Дай списък с адд-он-ите...

 

Опитай CTRL+F5, изтрий кеша на фокса и временните файлове...

Link to comment
Share on other sites

Опитай CTRL+F5, изтрий кеша на фокса и временните файлове...

И О! Чудо! :)

 

Имам Mouse Gestures, respoof (ама не знам за какво ми е), ФоксКлокс и някакъв речник.

 

Btw, продължава проблемът с поп-ъп-ите. И емотиконките не бачкат май.

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

имаше някакви опции които определяха какво да прави фокса ако джаваскрипт се опита да отвори нов прозорец (попъп демек)... Май във "Content" са тези опции за джаваскрипта...

Link to comment
Share on other sites

Имам много странен проблем. Искам да насоча две антени да гледам една към друга. По средата има разни дървета и не става "на око". Замислих се чрез употребата на GPS и компас. Със GPS-а ще взема координатите на двете антени и след това със компаса мисля да ги "настроя". Някой да има идея как да сметна под какъв ъгъл спрямо "севера" трябва да бъдат. Докато пишех мнението се сетих и за един друг проблем. На компаса до колкото се сещам няма "градуси". Дори и да сметна, как да го използвам... Ако на някой му хрумне по - добра идея да казва. Разстоянието е около 6 километра между антените. 120 см са.

Link to comment
Share on other sites

Някой от ПУ получил ли е стипендия за този месец?

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Къде до Централна гара има ветеринар? Търся човек да прегледа морското ми свинче, че горкото май нещо не е наред :(

Link to comment
Share on other sites

Около Централна гара не се сещам за ветеринар, който да се занимава със свинчета. Моето го водя в Провет в Тракия. Само не се лъжи да ходиш в Новет ;) Има и един ветеринар, който споменават по разните форуми-намира се до сприката на ВСИ, зад една кръчма-Страноприемницата, но не знам дали работи,защото го търсих веднъж,а беше заключено и нямаше признаци да функционира клиниката му

Link to comment
Share on other sites

Има ветеринарна клиника на Складовете който са до младежкия хълм. От гарата като тръгнеш към Смирненски и на пешеходния светофар(където е първия завой на ралито). Отзад уличката където е успоредно на линиите. Там водих кучето ми да му махнат ноктите,че имаше в повече...

Link to comment
Share on other sites

Някой от ПУ получил ли е стипендия за този месец?
Да на приятелката ми и я преведоха, даже 1-2дни по-рано от срока :)
Link to comment
Share on other sites

Аз тази сутрин си проверих дебитната карта и имах преведена стипендия. Странното е, че имах и 20 лв. отгоре, та се зачудих да не са ги увеличили, но колежката каза, че не са. Как така мистериозно ми се появяват пари в картата, ако знам !?! :confused :woot

Link to comment
Share on other sites

Как се изчислява максималното ускорение което може да развие свободно падащ обект ?

Link to comment
Share on other sites

Какво е това разширение са субтитри ".ssa" и как да ги направя нормален формат

 

 

Да на приятелката ми и я преведоха, даже 1-2дни по-рано от срока :)
Хъмммм, коя дата?
Link to comment
Share on other sites

Как се изчислява максималното ускорение което може да развие свободно падащ обект ?

При свободно падане, ускорението е константа!

Link to comment
Share on other sites

При свободно падане, ускорението е константа!

Предполагам, константната величина зависи от нещо ?Ясно ми е, че свободно падащ обект след време достига максимално ускорение, което се запазва...каква е числената му стойност тогава ?Не зависи ли от нещо ? Нещо като маса на тялото ?

Link to comment
Share on other sites

Имам странен проблем със Subtitle Workshop.

След няколко секунди работа ми излиза тази грешка:

clipboard01ot8.th.jpg

 

и програмата се затваря. Преинсталирах, пробвах с друга версия, никакъв резултат?

Link to comment
Share on other sites

Да си си слагал някакви ъпдейти скоро време?

 

.....

 

На един и същи файл ли ти став или на различни? Имам предвид филма, не субтитрите.

Ако става само на един - нещо може да е цакнат самия файл, ако е на различни тогава е нещо друго.

Пробвай като го деинсталираш, да изтриеш каквото е оставил по регистрите и инсталационната си папка.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Предполагам, константната величина зависи от нещо ?Ясно ми е, че свободно падащ обект след време достига максимално ускорение, което се запазва...каква е числената му стойност тогава ?Не зависи ли от нещо ? Нещо като маса на тялото ?

 

Такова нещо като максимално ускорение за свободно падащо тяло ме съмнява да има.

Ускорението е константа. На Земята е 9.8 м/с. Не зависи от масата на тялото. Почнеш ли да падаш всяка секунда скоростта ти се увеличава с 9.8 метра. Т.е първата секунда минаваш 9.8 метра, втората 19.7, третата 29.4 и т.н.

 

Друг е въпроса, че при свободно падане се достига една скорост, при която съпротивлението на въздуха е достатъчно, че да спре увеличението на скоростта. Т.е от един момент на татък, започваш да падаш с една постоянна скорост - но това е защото срещаш противодействаща сила.

Иначе във вакум, ще ускоряваш постоянно(Докато не се размажеш в нещо :devil )

 

По физика не ви ли ги преподават вече тия неща?

Link to comment
Share on other sites

Ако хвърля нещо от да кажем 10 километра височина, тялото започва да увеличава скоростта си на падане, но е увеличава до един момент, после ако ще и още 3 часа да пада скоростта няма да се увеличи..как се изчислява за колко време ще се достигне тази максимална скорост ?

Link to comment
Share on other sites

Да си си слагал някакви ъпдейти скоро време?

 

.....

 

На един и същи файл ли ти став или на различни? Имам предвид филма, не субтитрите.

Ако става само на един - нещо може да е цакнат самия файл, ако е на различни тогава е нещо друго.

Пробвай като го деинсталираш, да изтриеш каквото е оставил по регистрите и инсталационната си папка.

Сега проверих, наистина на един и същ видео файл дава грешката. Изгледах филма с няколко плеъра, никой не даде знак за проблем.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...