Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jag XF 2008 , това което си снимал е с 4.2 V8 Supercharged 416 к.с мотор и цената му започва от 55k лири

И тва нещо къв го дърви тука?! :tongue

Link to comment
Share on other sites

Маамка му майспейса ми е на изпански от 2-3 месеца сигурно! Все се каня да питам как да го оправя..?

Mного е лесно. Отиваш на редичката линкове най-отдолу на майспейса и кликваш на myspace international, защото в момента ти е myspace latino:)

Link to comment
Share on other sites

Здравеите. Искам да попитам някои знае ли защо на страницата на MOST COMPUTER линкът към ценовата им листа е нещо бъгнат???.

От 3/4 дни се опитвам да е разгледам и ми изписва проблем при зареждането на страницата, а всичко останало си е както трябва.

И ако се сещате за друга фирма на която мога да разгледам ценовата листа също ще ми е от полза.

 

Блогодаря ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Защо точките в тениса се броят по този начин 0-15-30-40. Не виждам никаква логика в такова броене. Съвсем спокойно можеха да се броят 1,2,3 и т.н. но да речем, че така може да се бъркат със сетовете. По тая логика, ако се цели такова нещо, поне можеха да са през равни интервали... въобще не мога да си обясня това броене на точките...

 

EDIT: ov3rm4n, благодаря! ;)

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

The origins of the fifteen, thirty, forty scores are believed to have medieval and French roots. It is possible a clock face was used on court, with a quarter move of the hand to indicate a score of fifteen, thirty, and forty-five. When the hand moved to sixty, the game was over.

Another explanation is that the scoring system was copied from the game sphairistike, which was played by British officers in India during the 19th century. That game's scoring system was based on the different gun calibres of the British naval ships. When firing a salute, the ships first fired their 15-pound guns on the main deck, followed by the 30-pound guns of the middle deck, and finally by the 40-pound lower gun deck.

The origin of the use of "love" for zero is also disputed; it is possible that it derives from the French word for an egg (l‘oeuf) because an egg looks like the number zero. "Love" is also said to possibly derive from "l'heure" or "the hour" in French. When stating the score, the server's score is stated first. If the server announces the score as "thirty-love," for example, it means that the server has won two points and the receiver none.

 

Let's say A wins the first point. At the start of the next point, she must announce the score, her point total first: "15 - love." (Love = 0.)

 

B wins the next point: "15 all."

 

B wins the next point: "15 - 30."

 

A wins the next point: "30 all."

 

A wins the next point: "40 - 30."

 

If A wins the next point, she wins the game.

 

If B wins the next point, the score is "40 all," which is called "deuce." At deuce, one player must win the next two points to win the game. If, at deuce, A wins the next point, she has the advantage, and the score is called "ad in," which means server's advantage. If B had won that point, the score would have been "ad out." If the player having the advantage wins the following point, he or she wins that game. If the player with the advantage loses the point, the score returns to deuce.

Link to comment
Share on other sites

Можеше някъде да се види колко време е работил компютъра. Някой да се сеща?

Малко програмистки начин да видиш - пускаш си да речем еднo delphi и

взимаш резултата от GetTickCounts и го делиш на 1000 - това ти дава времето в секунди, от както е пуснат win-a. От тук нататък си го превръщай в часове минути и т.н

Само дето в Win-a ако е седял мноого време може да превърти брояча, заради големината на типа данни, в който се пази тази информация.

 

Някой знае ли кой е обогатения Уран 235 или 238?

Няма ли да е 238 - сложи ли са му 3 ?неутрона? повече. :) :) Знам ли?

Link to comment
Share on other sites

Можеше някъде да се види колко време е работил компютъра. Някой да се сеща?

Everest -->> Операционна система....

Link to comment
Share on other sites

За Local area coonection знаех аз, но дълго време не ми е трявало и го бях забравил.

А за Делфито, мерси. Може и да ми потрябва скоро. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли кой е обогатения Уран 235 или 238?

Ми... В природата всеки хим.елемент всъщност е представен като сбор от изотопи, няма 100% чисто просто вещество. Затова обогатения уран всъщност е смес от уранови изотопи(U234,U235 и U238 ) , в която концентрацията на нестабилния U235 е значително по- голяма отколкото в природата. U235 се разпадa 6 пъти по -бързо от U238. U235 е нестабилен защото при разпадането му винаги се отделя 1 или 3 ли бяха неутрона, който взаимодейства с друг атом, и тнн - Верижна реакция , основата на термоядрения синтез.(за последното не сам мн сигурен)

Link to comment
Share on other sites

Ми... В природата всеки хим.елемент всъщност е представен като сбор от изотопи, няма 100% чисто просто вещество. Затова обогатения уран всъщност е смес от уранови изотопи(U234,U235 и U238 ) , в която концентрацията на нестабилния U235 е значително по- голяма отколкото в природата. U235 се разпадa 6 пъти по -бързо от U238. U235 е нестабилен защото при разпадането му винаги се отделя 1 или 3 ли бяха неутрона, който взаимодейства с друг атом, и тнн - Верижна реакция , основата на термоядрения синтез.(за последното не сам мн сигурен)

В общи линий, точно попадение. :) Само последното не е вярно :

Верижна реакция , основата на термоядрения синтез.

Правилният термин е "разпад". Термо ядрен синтнез в природата се случва само в ядрата на звездите, където от две хелиеви се получава едно водородно ядро, при протичането на процесът се отделя колосално количество енергия.

Ние хората сме успели да го докараме само до водородната бомба :bgrin: . Едва на последък се работи

сериозно по овладяването на процеса (контролиран термоядрен синтез), което би го направило подходящ за добив на енергия, която ще бъде в пъти по-евтина от добиваната сега по методът на ядреният разпад.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Колко кинта е акта за преминаване на червено?

 

До колкото знам варира не е точно определен от 50 до 200 май беше...

Link to comment
Share on other sites

До 150... Но от какво зависи?

Определено от кефа на полицаят който пише акта !

Link to comment
Share on other sites

Определено от кефа на полицаят който пише акта !

Полицая който ти пише акта няма нищо общо с определянето на глобата.

Link to comment
Share on other sites

Полицая който ти пише акта няма нищо общо с определянето на глобата.

Преди около година ме пипнаха в същата издънка и минах с към то 100 кинта.

Какъв е критерият ?

Link to comment
Share on other sites

В КАТ на база акта ти се съставя Наказателно постановление, в което вече се определя наказанието в точки и пари. Всичко е според ЗДП.

Link to comment
Share on other sites

До 150... Но от какво зависи?
Размера на глобата се определя от началника на районното, на чиято територия е извършено нарушението. Ако не си се заяждал, може и да е минимума.

Айде и аз да се намеся малко за капак:

... Термо ядрен синтнез в природата се случва само в ядрата на звездите, където от две хелиеви се получава едно водородно ядро, при протичането на процесът се отделя колосално количество енергия.
Всъщност две деутериеви ядра се комбинират до хелий. Отделената енергия от едно сливане не е колосална, но ако вземем предвид малката маса на слетите ядра, съотношението отделена енергия от единица маса вещество е много по-голямо от това при разпада на тежките ядра.

Студения синтез е осъществен отдавна и е повторен от много учени по цял свят (включително и у нас). Проблемът е регулирането на процеса за отделяне на енергията постепенно, а не със взрив.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Размера на глобата се определя от началника на районното, на чиято територия е извършено нарушението. Ако не си се заяждал, може и да е минимума.

 

Невярно. Всички актове отиват в КАТ, където има цял отдел, който се занимава с тях. Наказанията придобиват "точков" и "финансов" вид там. Никакави местни началници и районни не са намесени и нямат работа да се намесват. Именно затова минимум месец се чака да ти излезе едно глупаво НП, което може да обжалваш впоследствие. Акт също се обжалва в срок от 3 дни САМО пред Началника на КАТ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...