Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Интересувам се от книги - романи , разкази и подобни на литературен английски език. Би било много интересно да прочета някоя родна творба на английски език. Каквито и да е предложения да имате ги напишете тук или на ЛС. :) Целта е да обогатя езикът си преди заминаването ми в САЩ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Книжарницата срещу джамията както и Хеликон по-надолу имат известен брой произведения в оригинал.

Link to comment
Share on other sites

Целта е да обогатя езикът си преди заминаването ми в САЩ :)

 

Хубаво си решил, но това не е начинът :) Художествената литература съдържа думи, фрази и строеж на изречението, които няма да използваш в разговорната реч. Вервай ми. Знам.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво си решил, но това не е начинът :) Художествената литература съдържа думи, фрази и строеж на изречението, които няма да използваш в разговорната реч. Вервай ми. Знам.

И аз това си мислех да му кажа, но се отказах защото все пак четенето на повечко литература в оригинал наистина е много полезно и макар и да не се ползва ежедневно е хубаво човек да има речника и способността да се изразява интелигентно и "начетено" когато му потрябва.

Link to comment
Share on other sites

И аз това си мислех да му кажа, но се отказах защото все пак четенето на повечко литература в оригинал наистина е много полезно и макар и да не се ползва ежедневно е хубаво човек да има речника и способността да се изразява интелигентно и "начетено" когато му потрябва.

 

Зависи от творбата. Ако му се наложи да проверява през 5 думи в речника, всичко отива по дяволите :)

Link to comment
Share on other sites

Много зависи от самата книга. Чел съм сумати готически разкази и Стивън Кинг в оригинал без проблеми. Преди няколко години пробвах Шекспир в оригинал и едвам връзвах думите :D За обогатяването дето говориш си избери няква по-простичка литература от американски автори. Както w00x каза, на всяка втора дума като гледаш в речника файдата е никва щото нито ша ги запомниш тия изчанчени думи, нито ша ги ползваш :)

Link to comment
Share on other sites

Интересувам се от книги - романи , разкази и подобни на литературен английски език. Би било много интересно да прочета някоя родна творба на английски език. Каквито и да е предложения да имате ги напишете тук или на ЛС. :) Целта е да обогатя езикът си преди заминаването ми в САЩ :)

Потърси двуезични издания. (има и в библиотеките)

Link to comment
Share on other sites

къде в пловдив осветителните тела са най-евтини.

 

и вторият въпрос

 

как най-лесно мога да бутна блажна боя от таван , скриването с окачен таван отпада понеже говорим за ~300кв/м. и става прекалено дебело , казаха ми за "смивка" някакъв спрей който разяжда боята но незнам колко е ефективен , единственото нещо за което се сетих е бутане с горелка но става прекалено бавно

 

мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

къде в пловдив осветителните тела са най-евтини.

 

и вторият въпрос

 

как най-лесно мога да бутна блажна боя от таван , скриването с окачен таван отпада понеже говорим за ~300кв/м. и става прекалено дебело , казаха ми за "смивка" някакъв спрей който разяжда боята но незнам колко е ефективен , единственото нещо за което се сетих е бутане с горелка но става прекалено бавно

 

мерси предварително

 

За какви осветителни тела говорим ? И за колко бройки разбира се ...

Link to comment
Share on other sites

говорим за осветителните тела като цяло понеже не съм решил още какви точно да слагам просто се интересувам от къде мога да ги взема най- тънко понеже ще отидат бая парички

Link to comment
Share on other sites

говорим за осветителните тела като цяло понеже не съм решил още какви точно да слагам просто се интересувам от къде мога да ги взема най- тънко понеже ще отидат бая парички

 

Ами една от дейностите на фирмата на татко е точно поставяне на осветителни тела ... като цяло ТМТ и 2Р (Руси Русев) са местата, от които той взима тела и е много доволен и отстъпки правят ако са големи количества.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли защо едното платно на бул. "6-ти септември" от светофара на В.Априлов в посока Гребната беше отцепено? Днес към 8 се опитах да мина,но милиционерите ме изгониха с помахване на палки :D След това се връщах от другата страна и не забелязах да има нещо,но лявата лента на отцепеното платно беше пълна със спрели коли

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли защо едното платно на бул. "6-ти септември" от светофара на В.Априлов в посока Гребната беше отцепено? Днес към 8 се опитах да мина,но милиционерите ме изгониха с помахване на палки :D След това се връщах от другата страна и не забелязах да има нещо,но лявата лента на отцепеното платно беше пълна със спрели коли

избори? некоя изборна секция да е наблизо? по-централна такава? или дори районна?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли защо едното платно на бул. "6-ти септември" от светофара на В.Априлов в посока Гребната беше отцепено? Днес към 8 се опитах да мина,но милиционерите ме изгониха с помахване на палки :D След това се връщах от другата страна и не забелязах да има нещо,но лявата лента на отцепеното платно беше пълна със спрели коли

Там е РИК ( районна избирателна комисия ) там бях и аз снощи но минахме бyрзо до 22:30 си бях в нас имаше един рейс народ които сигурно са осъмнали .

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Ъъъ... Драги съфорумци, дайте ми идея откъде могат да се намерят около 150 бракувани автомобилни гуми? :blink:

 

Тръгваш с един бус по гаражните гумаджии, питаш, помолваш и товариш смело. На мен така ми се наложи да събера и доста успешно мина.

 

 

Аз искам да попитам някой може ли да ми посочи някоя благотворителна организация, подпомагаща стари хора, сираци или нещо от сорта (по възможност международна, без ЧК), която да оперира тук в Пловдив. Интересувам се за върастен човек, който желае да поработи безвъзмездно в такава.

Link to comment
Share on other sites

Тази пеперуда какъф модел е че забравих а я видях тези дни и беше голямичка [тук я има
"моделът" е Saturnia pyri
Link to comment
Share on other sites

Защо когато удариш с дъното на бирена бутилка гърлото на друга перпендикулярно, бирата в ударената бутилка започва да... изригва?

Link to comment
Share on other sites

Защо когато удариш с дъното на бирена бутилка гърлото на друга перпендикулярно, бирата в ударената бутилка започва да... изригва?

Резонанс се получава...предполагам.

Link to comment
Share on other sites

Часовника на форума не е ли напред с 3-4 минути? Или пък моя е назад... ?

При мен е 7 мин напред сравнявам по този на компютъра .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...