Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дочух, че в един от мачовете от миналия кръг на бразилското футболно първенство е вкаран втори гол, преди вратарят още да извади топката, която е попаднала във вратата му при първия гол. Да, звучи наистина странно, но ме увериха, че наистина е станало такова нещо. Някой да знае за кои отбори става дума?

Става дума за Крусейру - Атлетико. Гледах кратък клип по телевизията вчера:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

защо в американските филми всички носят само бели чорапи и то предимно хавлиени до под коляното?!

там другите видове да не са забранени?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде в Пловдив мога да си купя абсент. Или пък има ли го по баровете да ида да опитам

Ти хубу ще си го купиш, а как се пие знаеш ли?

Поднасяне

 

Абсентът се сипва в чаша, върху която се поставя специална лъжичка с процеп(решетъчна лъжичка). В лъжичката се поставя кубче захар, което се залива с тънка струя ледено-студена вода. Така неразтворимите във вода съставки се утаяват, което води до помътняване на питието - louche ефект. По-съвременен начин за приготвяне е свързан със запалване захар, предварително напоена с абсент, след което се добавя вода. Церемонията по поднасяне на абсента е била една от основните причини привличаща "пиячите" в пивниците, даже в голяма част от тях имало човек специално занимаващ се с тази церемония.

drink8.jpg

 

И още:

Абсентът създава много алкохолици, като тогава тази болест се нарича абсентизъм. През 1905 г. Джин Ландфрей под влияние на голямо количество абсент избива цялото си семейство. Тази новина заема първа страница на много европейски вестници, тръгват много слухове, че абсентът води до лудост и самоубийства. Забранява се със закон в много държави.

 

След един век абсентът се завръща. През 2004 г. парламентът в Швейцария отменя закона от 1907 г., който го забранява, малко по-късно и Амстердам признава за недействителен закона от 1907 г. Според ограничение, въведено от Европейския съюз, пелинът в напитката не трябва да надвишава 10мг/кг.

Внимавай ;)

 

Източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B1%...%B5%D0%BD%D1%82

Link to comment
Share on other sites

някав сайт с мъжки прически ? Да въпроса е тъп, ама по-добре да мерна нещо в нета отколкото да ми тъпчат списания в ръцете по салоните

Link to comment
Share on other sites

Аз имам едно шише с абсент и съм го купувал от Метро. Наскоро пак видях там да има.

 

Я кажи на кой щанд, че ми стана интересно. Една вечер така се направихме с Абсент, че... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

истински абсент по магазините НЯЯЯМААА. това е няква имитация. истинският абсент се прави от хави, които са забранени. по заведенията го използват за направа на някои коктейли. абсент има в холандия, нормално все пак там май няма забранени неща.

ем начи тва в холандия е некво нелегално.

Edited by groover
Link to comment
Share on other sites

Как имитация? Не е ли само със занижено съдържание на пелин (според някакви там директиви на .!. ЕС .!.)?

 

 

П.П. Wikipedia. Значи, доколкото може да се вярва на статията, не е забранен, само не става ясно на кои места се прави както трябва, и на кои - сопред въпросните директиви. Като знам как стоят нещата при нас, най-вероятно тука е второто.

Link to comment
Share on other sites

истинският абсент си е чист халюциноген...как си ги мислите да ви продават абсент в Метро не ми е много ясно :blink:

Link to comment
Share on other sites

някой има ли представа колко ще ми излезе доставката ако си поръчам някви неща от интернет магазин(в Англия или в САЩ).A също и да попитам таксата на доставката кога се плаща -с поръчката заедно или когато пристигне.

Edited by z-man
Link to comment
Share on other sites

Я кажи на кой щанд, че ми стана интересно. Една вечер така се направихме с Абсент, че... :D :D :D

1. Щанда е като влезеш наааааай-вляво в дъното. В края на магазина точно след рибите и зеленчуците. Там е само за алкохол и цигари и се плаща не на касата, ами на самия щанд. Около 35 лева май беше 0.7л.

 

2. За груувър - абсента си е абсент тук или в Холандия. Той се произвежда и бутилира във Франция и във всяка държава е внос. Количеството активна съставка е приета да е максимално 10мг/литър (не й помня името, извличаше се от пелина).

 

ПС Ако си купиш 15 бутилки и ги изпиеш ще халюционираш барабар с розовия слон до теб. :laughing:

Май повече от вас не са чели информация за абсента - на мен лично ми се струва, че повечето истории за лудост и т.н. са мит/пазарен трик. Абсента си е силна мастика с подправки. Нещо като Пастис/Рикар, ама зелено. :punk

 

ЕДИТ: Сега се сетих, че съм виждал абсент и в магазин Сани-Тракия. Там беше почти 40лв бутилката и не помня къде я мернах.

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

с риск да стана нахален ще попитам някой може ли по-подробничко да обясни какво трябва за да пазарувам по интернет от чужбина.мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

някой има ли представа колко ще ми излезе доставката ако си поръчам някви неща от интернет магазин(в Англия или в САЩ).A също и да попитам таксата на доставката кога се плаща -с поръчката заедно или когато пристигне.

 

Доставката е различна от различните сайтове, за различните стоки, с различните куриери.

 

с риск да стана нахален ще попитам някой може ли по-подробничко да обясни какво трябва за да пазарувам по интернет от чужбина.мерси предварително.

 

Нужна ти е кредитна карта или Paypal акаунт.

Link to comment
Share on other sites

Захванала съм се с ремонт на две къщи (стари), имам доброто намерение да направя хубава изолация на подпокривното пространство, насочих се към продуктите на 'Изола-Петров', но доколкото знам, трябва да се поставят върху бетон/цимент. Проблемът идва от това, че такъв в случая липсва, а не ми се ще да се стига до допълнително натоварване на конструкцията с такъв тип ремонти.

Някакви идеи?

Edited by second.life.syndrome
Link to comment
Share on other sites

Захванала съм се с ремонт на две къщи (стари), имам доброто намерение да направя хубава изолация на подпокривното пространство, насочих се към продуктите на 'Изола-Петров', но доколкото знам, трябва да се поставят върху бетон/цимент. Проблемът идва от това, че такъв в случая липсва, а не ми се ще да се стига до допълнително натоварване на конструкцията с такъв тип ремонти.

Някакви идеи?

 

1 тон идеи котко

 

Бягай от Изола Петров - много некачествна продукция!

 

Пиши ми на ПМ подробности ще ти помогна

Link to comment
Share on other sites

Доставката е различна от различните сайтове, за различните стоки, с различните куриери.

Нужна ти е кредитна карта или Paypal акаунт.

а в дебитната или кредитна карта трябва ли да са ми в валута парите или може и в левове

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...