Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Въпрос:

Всички знаем песента "боят настана, сърца тупкат ни...", но се оказва, че аз (идиота) не й знам заглавието.

Можете ли да ми го кажете, и ако може - източник с български патриотични песни. (и само имена ще ми бъдат полезни).

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос:

Всички знаем песента "боят настана, сърца тупкат ни...", но се оказва, че аз (идиота) не й знам заглавието.

Можете ли да ми го кажете, и ако може - източник с български патриотични песни. (и само имена ще ми бъдат полезни).

 

Благодаря предварително.

 

Песента се казва БОЯТ НАСТАНА

Link to comment
Share on other sites

Аве вчера се пребирам през нощта през главната и се зачудих кой е пича на статуята дето си държи ухото там много пъти съм минавал и съм го виждал ама незнам вчера ми стана интересно някой неква информация да има къв е бил кво е направил?

Link to comment
Share on other sites

Въпрос:

Всички знаем песента "боят настана, сърца тупкат ни...", но се оказва, че аз (идиота) не й знам заглавието.

Можете ли да ми го кажете, и ако може - източник с български патриотични песни. (и само имена ще ми бъдат полезни).

 

Благодаря предварително.

Песента се казва "Песен на панагюрските въстаници"....а иначе други подобни песни, за които се сещам в момента са "Топчето пукна", "Хубава си моя горо", "Обесването на Васил левски", "Вятър ечи, Балкан стене", "Тих, бял Дунав", "Стани, стани юнак балкански", "Хаджи Димитър", "Зададе се облак тъмен"...други засега не се сещам, но със сигурност има поне още толкова.

 

@theeyeless, не съм толкова възрастен, но доколкото знам преди време е имало някакъв пловдивски зевзек Мильо, който е бил всеизвестен с вицовете и майтапите си и затова позата на статуята е такава - наслушва (се) какво става около него, за да се изкодоши после с него (това последното беше моя интерпретация :D ).

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Аве вчера се пребирам през нощта през главната и се зачудих кой е пича на статуята дето си държи ухото там много пъти съм минавал и съм го виждал ама незнам вчера ми стана интересно някой неква информация да има къв е бил кво е направил?

Аз доколкото съм слушал, е бил някакъв дето всеки го е знаел преди. Постоянно е седял на това място на главната и задявал девойките. Нещо като дядо Стефчо, но от Пловдив. :) Други пък разправят, че му бил много голям и жените все му бягали като го видели. Легенди колкото искаш. ;)

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

...кой е пича на статуята дето си държи ухото там много пъти съм минавал и съм го виждал ама незнам вчера ми стана интересно някой неква информация да има къв е бил кво е направил?
Тук има малко инфо. Хубавото в материала е, че е погледнато човешки, не като атракция. А пластиката имаше и звуково устройство, което подвикваше "Моме, моме ...". Ама отдавна не работи.
Link to comment
Share on other sites

Хмм

 

http://www.nokia.bg/phone/model/nokia-8800-se/features

 

QUOTE

Функции на паметта

 

* Вградена флаш памет NAND с обем 128 МВ

* Възможност за разширяване на паметта до 2 GB с карта microSD

 

 

А в http://europe.nokia.com/A4176225

 

QUOTE

128 MB internal NAND Flash memory

 

 

е хайде никой ли незнае ? :wacko:

Edited by I`GoT`Da`PoWeR
Link to comment
Share on other sites

е хайде никой ли незнае ? :wacko:

Нали ти казаха вече бе

 

няма, съжалявам.. концепцията на нокия за серията 8ххх явно не е топтехнологична, а се опира на дизайн както си забелязал. иначе паметта е 128 ако не се лъжа, но слот за карта няма.
Link to comment
Share on other sites

Какъв слот на тази Нокия,собственика на този телефон едва ли ще го тъпче с mp3-ки или ще се щрака с апаратчето...това е style телефон,даже тези функции са му много.

Link to comment
Share on other sites

наистина е така , преди тази ползвах обикновенната 8800 и си мислех че тези 70мб са ми прекалено малко но не съм запълнил дори и половината , 128мб са повече от достатъчни дори и за снимки

Link to comment
Share on other sites

Нали ти казаха вече бе

 

/off

 

Давай го по-спокойно. Не си ми никъф че да ми говориш на БЕ ?!

Edited by I`GoT`Da`PoWeR
Link to comment
Share on other sites

наистина е така , преди тази ползвах обикновенната 8800 и си мислех че тези 70мб са ми прекалено малко но не съм запълнил дори и половината , 128мб са повече от достатъчни дори и за снимки

 

И колко пари е тая шукария? Че и на мен нещо много ми хареса :)

Link to comment
Share on other sites

Какво ми трябва за да си изкарам карта за бдж да пътувам с намаление ?

 

Удостоверение, че си ученик (взима се от гимназията, ако учиш в такава) / студентска книжка, малко време и 1 лев ;) Отиваш на гарата, на втория етаж на единственото гише и там вече ще се запознаеш с процедурата.

Link to comment
Share on other sites

Удостоверение, че си ученик (взима се от гимназията, ако учиш в такава) / студентска книжка, малко време и 1 лев ;) Отиваш на гарата, на втория етаж на единственото гише и там вече ще се запознаеш с процедурата.

И снимка :) . Между другото, човек си избива 1лв. още с първото пътуване :D .

Link to comment
Share on other sites

има ли някакъв начин да си проверявам безплатните минути - на мтел съм?

Освен да се обадиш на *88, друг начин не знам. ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

И колко пари е тая шукария? Че и на мен нещо много ми хареса :)

 

тук е 1300лв , на мене ми го донесоха от чужбина за 900.... :D

Link to comment
Share on other sites

Освен Уестър Юниън има ли друг начин да пратя пари на даден човек в Испания?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...