Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

някой може ли да ми каже къде мога да изкарам професионален курс по компютърни мрежи,фотошоп или 3д анимация с възможност за работа от сътветното място,ако съм объркал мястото сори,мерси за вниманието

За мрежи - cisco например.

 

Познавам доста хора (и себе си вкл.), които могат и успешно покриват изпитите им с подготовка в домашни условия, така че сам прецени силите си. Материалите им ги има из нета. Ако все пак държиш да изкараш курса погледни на сайта им. Има и тема тук във форума (ползвай търсачката за да я намериш).

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Има ли спрейове за климатици, които да премахват гадната миризма, особено когато духа студено? Отде могат да се намерят и за какви пари?

Спрейове не знам...може и да има, аз лично съм взимал ароматизатори във вид на правоъгълно картонче, напоено с концентрат със съответния аромат - доста дълго може да се ползва, но не премахва, а заменя миризмата (при мен я имаше не на режим студено, а само на режим обезсушаване) с аромата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Спрейове не знам...може и да има, аз лично съм взимал ароматизатори във вид на правоъгълно картонче, напоено с концентрат със съответния аромат - доста дълго може да се ползва, но не премахва, а заменя миризмата (при мен я имаше не на режим студено, а само на режим обезсушаване) с аромата. ;)

 

Ми на мен тая идея ми дойде от един форум за коли, където си говореха за спрейове, но за авто климатици. То няма проблем да се измисли ароматизатор, обаче тази миризма ме навежда на мисълта, че там се развъждат разни гадости и е добре да се избият. От климатици се получава доста неприятен синдром на дихателната система и... абе не е шега работа с тия климатици, а цяло лято ще ги дишаме.

Link to comment
Share on other sites

Спрейове не знам...може и да има, аз лично съм взимал ароматизатори във вид на правоъгълно картонче, напоено с концентрат със съответния аромат - доста дълго може да се ползва, но не премахва, а заменя миризмата (при мен я имаше не на режим студено, а само на режим обезсушаване) с аромата. ;)

Как си патих от тези ароматизатори, не е истина просто! Дали попаднах на менте, не знам, ама това правоъгълно картонче ми разката фамилията докато го разчистя точно от онези фини оребрения, който като че ли са от фолио. Така яко беше залепнало, че си играх около два часа да го отстраня без да повредя нещо късче по късче. Никога повече!

 

@Leper_Messiah, аз говоря за: "Строителните плоскости на Кнауф GK са голямоформатни гипсоkартонени плоскости съгласно А - норма В 3410 (DIN 18180) и подлежат на постоянен собствен и чужд Контрол на качеството. Гипсокартонените плоскости се състоят от гипсово ядро, което е обвито със специален картон. Плоскостите могат да се доставят с паробариера на обратната страна от алуминиево фолио или РЕ - фолио и различни топлоизолационни покрития Според целта на употребата се прилагат различни видове строителни плоскости GК на Кнауф".

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

абе не говорим за различни говорим за гипскартона които се използва в "Кнауф"...та аз съм рязал както казах като си слагахме вкъщи и с макетно ножче нямаш проблеми ;) даже си правих мрежа за тенис на масаот кнауф че нямах друга :)

 

но не го режи в все едно режеш с трион...направи малко по-дълбок разрез колкото да се очертае и леко го чукни...то се отчупва по тая линия и после останлия картон от др страна го резваж :)

Edited by don_anton
Link to comment
Share on other sites

Как точно работи ципа? Много ми е любопитно :)

 

Хмммм, говорим за цѝпа (мн. цѝпи, ж. род): Тънка прозрачна тъкан при растенията и животните

или

цип (цѝпът, цѝпа, мн. цѝпове, (два) цѝпа, м. род): Приспособление с два реда зъбци, които влизат едни в други и затварят чанти, дрехи и др.

 

Щото от това, което си написал - не се знае, за кое точно питаш.

Link to comment
Share on other sites

Скоро ми донесоха музикален диск от Англия. Към него беше залепено едно прозорче, в което има 2 малки лентички като от целофан. Някой да има идея за какво може да служат?

 

Маркер против безнаказано изнасяне от магазина?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа каква е височината на някое от тепетата ни
В различни източници има леки разминавания, но:

Сахат тепе - 221 м; Джендем тепе (Младежки хълм) - 228 м; Небет тепе - 204 м; Джамбаз тепе - 200 м; и Таксим тепе - 186 м; Бунарджик - 234 м.

Link to comment
Share on other sites

Маркер против безнаказано изнасяне от магазина?

 

И аз си мислех за това, но няма вид на защитно устройство. Мислех също да не е нещо като свидетество за качество (или, че дискът е оригинален), но пък си има всички други означения за това и баркодове. Помислих си още,че може да е нещо като закачалка за рафта. Но май се оказва, че лентичките, които са вътре били за размагнетизиране на диска, ако почне да прескача. Нищо де, не е толкова важно, беше ми само любопитно. И без тях свири :)

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно е точно маркер - RFID - това си е микросхема с пасивно захранване - на изхода на магазина като минаваш между онези двете стърчилки от двете страни на вратата - те излъчват активно сигнали на определена честота на която е настроен и маркера - техния сигнал "активира" микросхемата и тя отговаря с информацията записана в нея - примерно кода на стоката... с-мата проверява дали тоя код е отписан на касата от наличностите и ако не е започва да вие сирената - опитваш да изнесеш стока. Това е много опростено обяснение на действието им... Ако те интересуват подробности - пусни търсене на RFID доста интересна материя е. Понеже масово се използва за борба с кражбите в магазините, има вече измислен и RFID Zapper - устройство, което облъчва схемата на стоката и я "изпържва" - така на изхода не могат да те засекат че я изнасяш...

 

RFID ще се използва и в новите документи за самоличност - това ще дава възможност на катаджията например да ти провери книжката без изобщо да те кара да я вадиш, дори без да те спре на пътя - просто така както си минаваш покрай него... На летищата и на митниците ще проверяват документи без да ги показваш и така... Епохата на Големия Брат е тук. Скоро ще ни следят навсякъде...

 

в дисковете и в книгите са точно такива едни лентички - хартиени, пластмасови... малки и наглед напълно ненужни и безполезни... :)

 

Пък и не мислиш ли, че трудно ще се намагнетизира едно сиди... какво да му размагнетизираш?! Пластмасата?

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

Моя въпрос не е от най-нестандартните,но в темата за рикуести се отговаря на 2-3 дена така,че питам тук :) .Дайте линк към някоя програма,с която мога да си изрежа определени моменти от едно клипче.Нищо друго не ми трябва :) .Само да е по-простичка,защото за пръв път ще правя такова нещо :P

Link to comment
Share on other sites

Моя въпрос не е от най-нестандартните,но в темата за рикуести се отговаря на 2-3 дена така,че питам тук :) .Дайте линк към някоя програма,с която мога да си изрежа определени моменти от едно клипче.Нищо друго не ми трябва :) .Само да е по-простичка,защото за пръв път ще правя такова нещо :P
VirtualDub. Линкове колкото искаш из мрежата.
Link to comment
Share on other sites

в момента гледам са се засилили някакви тълпи на шествие към съединение.

някой да има идея по какъв повод е цялата тая дандания?

Митинг на Волен Клинкерхофен ( АТАКА ) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

в момента гледам са се засилили някакви тълпи на шествие към съединение.

някой да има идея по какъв повод е цялата тая дандания?

годишнина от априлското въстание, ако не се лъжа, пък и мисля, че днес се пада деня на Хитлер, така че може да е заради това митинга на атака

Link to comment
Share on other sites

Някои знае ли, къде мога да намеря информация за фотографските стилове? Документална фотография, Модна фотография и другите... Питам защото за утре имам семинарен урок на тази тема ,а google не намира нищо повече от самите имена на стиловете.

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

в момента гледам са се засилили някакви тълпи на шествие към съединение.

някой да има идея по какъв повод е цялата тая дандания?

 

Официално откриване на предизборната кампания на атака

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да купя крила :confused

 

 

П.П.

Ако има някой с ъкаунт в PayPal моля да ми прати ЛС.
Никой ли не иска да изкара някой лев? Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

На по- големите лупи (диаметър 80 мм и нагоре) в края има едно петно, малко, колкото да речем 5 ст. То е мътно и нищо не се вижда през него. Та, някой знае ли за какво служи?

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...