Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не е само тия дни за съжаление. Пътувам доста и в последно време положението навсякъде е трагично. 

Купени книжки ли са, дрога ли е - не знам, но нещата не са добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, Danzki said:

Не е само тия дни за съжаление. Пътувам доста и в последно време положението навсякъде е трагично. 

Купени книжки ли са, дрога ли е - не знам, но нещата не са добре.


Миналия ден на магистралата за сефте попаднах на цяла група автомобили с неадекватно поведение. Сякаш всички бяха в комбинация от пиене, трева и некви амфети. Как не се изпотрепаха взаимно не знам... 

Link to comment
Share on other sites

Някой, който разбира от химия, може ли да ми подскаже за гел, който да разяжда/пари на кожата, но да не разяде лепенка, лепната върху боядисан метал/стомана. :rolleyes:

И ако има как, да е дълготрайно. Да не се налага да го нанасям всяка седмица.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Пробвай с Форте. Но много внимателно. Обезмаслител, който ще им стопи лагерите. Мога да ти кажа и много по-силен, но там си е опасно за здравето - може да ослепиш някого 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ха, верно обезмаслител. Благодаря милион.

Аз един път чистих печката с такова чудо и направих грешката да пипна с грубата кожа на дланта - това как пареше...

А кой е по-силния? :D

Link to comment
Share on other sites

От "нормалните" в магазина е ФОРТЕ, черната туба. От професионалните, с които мия конвектомата - с това може да убиеш човек, не е шега работа. От разстояние задушава, няма да ти разправям какво прави с кожата. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

Да, ама ще се изпарят за 3 4 мин и незнам дали ще е ефективно.


Ще се изпари дедовия. Ако нещо не го изплакне силно обилно някой ще му гори яко ръчичката. Подозирам оня бастун с Мерцедеса на първо място

Link to comment
Share on other sites

Аз също подозирам него на първо място по няколко причини:

- само с него съм се карал, всички други им пускам сигнали в общината само;

- има още едно паркомясто със същите лепенки, те си стоят, т.е. лично е;

- постоянно кибичи на терасата и сканира.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде крият от общината информацията кой район в града каква зона се пада по отношение паркингите и паркоместата?

За платено служебно парко място се плаща спрямо бройката и зоната. Но кой район коя зона е не мога да открия.

И ако някой си е правил такова място - каква е процедурата? Какви са ми правата? Имали фиксиран период на договора за изпозлване или е докато се плаща се ползва, ако някой паркира на мястото какво мога да направя и т.н

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Някой да знае къде крият от общината информацията кой район в града каква зона се пада по отношение паркингите и паркоместата?

За платено служебно парко място се плаща спрямо бройката и зоната. Но кой район коя зона е не мога да открия.

И ако някой си е правил такова място - каква е процедурата? Какви са ми правата? Имали фиксиран период на договора за изпозлване или е докато се плаща се ползва, ако някой паркира на мястото какво мога да направя и т.н

 

Искаш да наемеш паркомясто на улицата или да си вадиш пропуск за паркиране в синя зона?

 

Ако е първото:

 

Общината обявява "конкурс" за определени места, в който могат да участват жителите от определени адреси. Отиваш в общината в срок, подаваш нужните документи и чакаш. Трябват ти документи на колата и нотариален акт на жилището.

След като свърши процедурата, гледат за кое място, колко желаещи има. Ако са повече от 1, те точкуват според разни критерии и този с повече точки, получава мястото.
Плащат се 45лв такса за това, че си спечелил. Реално за нищо, но се плащат.
За продължителността на договорите не съм сигурен дали не е по райони. В Южен срокът е 5 години.
Ако някой ти паркира на мястото, може да викнеш паяк, за да го отнесе.

Схемите и условията за конкурса се публикуват в сайта на района.

С паркоместата се занимава отдел "Екология", та ако ще звъниш, направо на тях.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Платено парко място са тези, които фирми плащат и им дават табели/знаци за мястото. Не е това, което правят за гражданите със скобите.

Link to comment
Share on other sites

Видене, само да ти кажа, че тези обезмаслители изсъхват и кристализират доста бързо. Освен това за секунди разяждат силикона от лепящата страна на стикерите. Все пак активната съставка в тях е или калиев, или натриев хидроксид. А останалото е просто чорба.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ще пътувам до Франция и въпреки, че съм с Quattro ще е добре да имам вериги, a и за да не изям някоя глоба :)  Някаква идея от къде мога да купя читави price=value вериги ? Размера на гумите е 235/60/18 :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

Тъй като ще пътувам до Франция и въпреки, че съм с Quattro ще е добре да имам вериги, a и за да не изям някоя глоба :)  Някаква идея от къде мога да купя читави price=value вериги ? Размера на гумите е 235/60/18 :) 

В някои държави са задължителни дори и лятно време ;). Сърбия например е така. Виж дали текстилните няма да са по - евтини. Тази зима сняг няма. Преди седмица пътувах през австрийските алпи. Сняг нямаше грам. Само по някои високи върхове се виждаше и то едвам едвам. Не знам дали си планирал да караш ски, но има шанс да не можеш.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Видене, само да ти кажа, че тези обезмаслители изсъхват и кристализират доста бързо. Освен това за секунди разяждат силикона от лепящата страна на стикерите. Все пак активната съставка в тях е или калиев, или натриев хидроксид. А останалото е просто чорба.


Това добре, но всичко по-нататък е опит за убийство, сеш'са? Даже тоя в тубите за конвектомата го имам за летален. При всяко миене ми се струва, че си скъсявам живота :laughing1:

Слакър, трай бе, не се излагай и ти като кифладжия

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, netrootbg said:

В някои държави са задължителни дори и лятно време ;). Сърбия например е така. Виж дали текстилните няма да са по - евтини. Тази зима сняг няма. Преди седмица пътувах през австрийските алпи. Сняг нямаше грам. Само по някои високи върхове се виждаше и то едвам едвам. Не знам дали си планирал да караш ски, но има шанс да не можеш.

Ами така като гледам прогнозите ще вали цялата седмица, а може би и другата :) Аз съм на високото в 3те долини(Val Thorens). Ще взема едни пластмасови колкото да не е без хич и така :) 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kotora said:

Тъй като ще пътувам до Франция и въпреки, че съм с Quattro ще е добре да имам вериги, a и за да не изям някоя глоба :)  Някаква идея от къде мога да купя читави price=value вериги ? Размера на гумите е 235/60/18 :) 

 

Ако не си, виж в книжката на автомобила дали на този размер гума може да се слагат вериги, защото на моята на определени размери не е позволено слагане на вериги.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kotora said:

 

Ами така като гледам прогнозите ще вали цялата седмица, а може би и другата :) Аз съм на високото в 3те долини(Val Thorens). Ще взема едни пластмасови колкото да не е без хич и така :) 

 

С тия свински опашки си близо до хич, да знаеш... Даде сума ти пари за тоя камЬоН, купи му поне едни хубави вериги да си имаш. 

Link to comment
Share on other sites

Да си имам и да не ги ползвам хахах. С хондата нито 1 път не съм слагал вериги, а си ги карах цяла зима в багажника. 

 

Ангеле Гумите са оригинален размер с оригинални джанти. Могат да се слагат вериги. Не са рънфлат ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...