Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 hour ago, Godfather said:

Все още не съм сигурен колко са сериозни тия образи, трябва да ги проуча малко по-изкъсо.

 

Е колко да са сериозни... Аз ги ползвам от началото на 2018-а :lol:

Даже те бяха повод по-късно да отворя темата Електронни разплащания и трансфер на пари

Ама ти и тогава се съмняваше:

On 12/14/2018 at 6:19 AM, Godfather said:

Между другото, това Transferwize също е някакъв майтап. Регистрирах се и се опитах да направя пробен трансфер. За изтегляне на парите ми предложи накакъв директен банкинг метод, който извади един фалшив попъп прозорец с още по-фалшиво лого на банката ми и с подкана да си въведа логин информацията, при което им теглих едни десетминутни майни на няколко езика.

 

т'ва с "майните" не е нещо ново, а май си е по принцип :lol:

 

1 hour ago, Godfather said:

Значи викаш веднъж като се захрани сметката с местна валута може да се конвертира по въпросния курс във всяка друга и след това превода на парите излиза по-тънко.

 

Мммда... Преводът BGN --> BGN ми го показваше 84 ст. и още 2 ст. отстъпка, като за редовен клиент :tongue 

 

За сериозността говори и фактът, че валутите, в които можеш да имаш локални сметки и съответно да приемаш плащания, вече станаха десет:

GBP, EUR, USD, AUD, NZD, SGD, RON, CAD, HUF, TRY

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хахахаха, абе тия верно ги бях забравил, ама интересното е, че от тогава не са се променили изобщо - в момента го правят същия номер, току-що го пробвах, значи при директно захранване на сметката, вместо да използват като всички нормални хора SSO и да ме пратят в IdP-то на банката за автентикацията, сайта продължава да вади тяхна страница и да ме карат да си въвеждам логин информацията за онлайн банкирането и да им я давам на тях. Единствената промяна е, че този път не вадят логотата на банката ми в тяхната страница. Еми хубаво, ама нема начин да стане тая работа, баси. Добре, че има и други начини - т.нар. bill payment от банката, който естествено е по-бавен и по-скъп. Така преведох една малка сума да видим какво ще излезе. Абе изобщо тия брат'чеди имат немалко трески за дялане. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пиши им. Отворени са към предложения и бързо реагират.

За четири години два пъти съм имал проблеми. Един път със срив на системата им за няколко часа и втория път със забавен превод.

Link to comment
Share on other sites

Ще им пиша по-нататък, но явно Канада не им е голям пазар и поради тази причина не се напъват толкова. Иначе по принцип най-популярния начин тук за пращане на пари от една сметка в друга (независимо от банката) е чрез т.нар. email transfer - абсолютно безплатно и става за минути. Защо не го поддържат, след като имат връзка с канадската система и съответно канадски сметки не ми е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Пише, че можеш да изпратиш, може би има начин и да приемаш?

Quote

If your recipient has a bank account that supports Interac, you can send them a transfer using their registered email address. When you set up your payment to CAD, just choose the "Interac" tab and enter this.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Погледни и Paysera.

 

Paysera са удобни най-вече за транзакции EUR/BGN. За друго винаги е излизало по-скъпо.

 

Преди четири години разликата с Transferwise беше 18 пъти:

On 12/14/2018 at 9:37 AM, plameni said:

Според някои анализатори разликата е към 18 пъти, само че в обратен ред:

Paysera - Sales (mil USD) 9.15

Transferwise - Sales (mil USD) 164.56

 

Сега е към 50:

PAYSERA LT UAB - Revenue: $12.23 million

WISE PAYMENTS LIMITED - Revenue: $593.36 million

и за сравнение:

REVOLUT LTD - Revenue: $295.40 million

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

Пише, че можеш да изпратиш, може би има начин и да приемаш?

Значи явно докато акаунта не е активиран с получаването на първата сума, тази опция я няма. Току-що ми пратиха имейл, че парите са получени и сега като влязох ми извади съощение, че вече мога да ползвам въпросния email transfer, което наистина вече прави нещата интересни. :)

 

Едит: Цъ, греда. Тези безплатни имейл транзакции са само в системата на Уайз. Ако искам да ползвам междубанковия interac e-transfer, това става само за изпращане на пари от Уайз сметката (не и за получаване), но пък за сметка на това режат главата с още $.091 такса, в добавка към стандартната от $0.61.

Другото, което установих е, че въпросната bill payment функция, с която захраних първоначално сметката се поддържа само за едната от банките ми, в която така или иначе не държа много пари, докато другите две банки (които са най-големите в страната) ги няма или по-скоро Уайз не присъстват в списъка им с получатели на плащания.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос относно автоматичното здвояване на блутут устрйство. My Car ми е налично оригинално в колата, но през него не мога да слушам музика, само за обаждане е. Другото  Car Music съм го забил в аукса на системата. При влизане и палене на колата автомат телефона ми се връзва с хендсфри блутута, но за музиката трябва да влизам в менюто на телегона за да го здвоя. Има ли някакво решение с влизане в колата да се сдвоявам с двете автомат?IMG_20220516_211027.thumb.jpg.0c4dc977d7868432a768f36d6a57d85b.jpg

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vikktor said:

Мисля, че bluetooth 5.0 поддържа тази опция, която трябва да бъде включена допълнително.

С 5.0 съм, коя е точната настройка?

Link to comment
Share on other sites

При мен като влезна и се върже към телефона, на медия едното устройство е телефона и мога да пускам музика от там. Ако има звънене, прекъсва музиката и почва разговора и после пак връща музиката. Не са 2 отделни неща. Обаче друг звук не съм изкарал досега от телефона към колата. Например да гледам клип в тубата и да ползвам колата за колони.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vinyl_master said:

С 5.0 съм, коя е точната настройка?

 

Не съм използвал такава есктра, но в интернет пише така

Quote

Android users need to go to Bluetooth Settings and pair either Bluetooth headphones or speakers one by one. Once connected, tap the three-dot icon on the right and click on Advanced Settings. Toggle on the ‘dual audio’ option if not already turned on. This should enable users to connect to two devices at once.

 

Link to comment
Share on other sites

Аз се връзвам с двете устройства едновременно без проблем, въпроса е че само едното се връзва без да пипам нищо, другото трябва да го цъкна за да се здвои. 

Link to comment
Share on other sites

Докато се сдобия с оригиналното дистанционно на Маг-а се взех някаква реплика, която все още не мога да програмирам. Няма диоди на бутоните и съответно няма как да разбера кога е в режим на програмиране. Някой има ли опит с подобно ? 

 

 

IMG_20220518_175124.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Абе в този град на центъра къде изобщо могат да се намерят резачка за пури?


AХААХАХАХА - търси в магазини за подаръци, ако са останали такива. Но като те знам, едва ли тряя индокитайски боклук.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Godfather said:

Абе в този град на центъра къде изобщо могат да се намерят резачка за пури?

 

https://www.google.com/maps/@42.1450685,24.750287,3a,49.3y,273.95h,88.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1sO3YxE6Gh2gIbY5Nf1Jad-A!2e0!7i16384!8i8192

 

Тук.

 

В магазин за подаръци няма да намериш със сигурност. :D 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Мерси Ангеле!:thumbsup:


Във ВСЕКИ един магазин за подаръци ще намериш комплекти за вино и комплекти за пури. Просто са боклуци в болшинството си. Да се знае. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Този магазин дето Ангел препоръча свърши чудесна работа. Интересно малко по-надолу по главната в едно капанче за цигари ми казаха, че наблизо нямало да намеря нищо такова. Шемети. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Абе в този град на центъра къде изобщо могат да се намерят резачка за пури?

В мол Пловдив има хубав магазин по темата.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Godfather said:

Този магазин дето Ангел препоръча свърши чудесна работа. Интересно малко по-надолу по главната в едно капанче за цигари ми казаха, че наблизо нямало да намеря нищо такова. Шемети. :lol:


Между другото сега като се замисля, това е май топ ъф да топ на Пловив по темата - мои познати и роднини си купуват пури и прочее от там и за разлика от други - стоката се поддържа качествено. Наблизо отсреща пък е магазинът за бирите в същия клас...  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...