Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да поясня малко повечето мои познати казват шурикен и си мислят за звездата (която както някой каза убива 54 човека 2 котки 1 куче купува ти кафе и на връщане ти го носи без да се разлее) ВСЪщНОСТ ТОВА Е ШАКЕН . Шурикена представлява метално острие което отново се хвърля към противника с цел нанасяне на щети но е метално острие а не звезда (виждам че тук има много знаещи хора нека те да кажат колко човека умират за да не объркам бройката ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Искам да "вградя" един аквариум в секцията. За целта е нужно да го скъся, той е с височина 40 см, а аз искам да остане 24- 25 см. Аквариума е обикновен, 30 литров, лепен е със силикон. Някой резал ли е и въобще някакви идеи как да се справя? А дали джамджиите ще се навият да го направят?

Link to comment
Share on other sites

с елмаз предполагам че и сам ще се справиш макар че има и опасност да го похабиш затова по добре отиди при някой джамджия предполагам че всеки ще е готов да ти го резне

Link to comment
Share on other sites

Да поясня малко повечето мои познати казват шурикен и си мислят за звездата (която както някой каза убива 54 човека 2 котки 1 куче купува ти кафе и на връщане ти го носи без да се разлее) ВСЪщНОСТ ТОВА Е ШАКЕН . Шурикена представлява метално острие което отново се хвърля към противника с цел нанасяне на щети но е метално острие а не звезда (виждам че тук има много знаещи хора нека те да кажат колко човека умират за да не объркам бройката ).

 

"Шурикена представлява метално острие...." - всъщност металното острие е Bo-Shuriken, познат просто като шурикен (защото е по-старата форма на оръжието)...

 

"...звездата...всъщност това е шакен" - всъщност това е Hira shuriken познат и като шокен...

 

Тоест - и двете са шурикен.

 

Хира Шурикена (шокен) е по-съвремнна форма. Бо шурикена е по-старата форма и води началото си от... ми от пироните :) ... всъщност шурикена е прост пирон.

 

История, школи, видове - ей тук:

 

http://www.secrets-of-shuriken.com.au/

Link to comment
Share on other sites

(виждам че тук има много знаещи хора нека те да кажат колко човека умират за да не объркам бройката ).

 

Само един на хвърляне, и то няма гаранция. Поради тази причина остриетата на шакена често

се намазват с бързодействаща отрова. Клана на професионалните убийци в Япония е известен

с нечестните си методи за водене на бой, поради това знаейки че масата на шакена често не е

достатъчна да нанесе съществена и смъртоносна рана, го отравят. За връщане, промяна на посоката

на движение и т.н.т не може да се мисли изобщо. Оръжието лети или направо, или по спирална

траектория усукана около посоката на хвърляне заради аеродинамичните сили породени от

въртенето на звездата окло оста и и асиметричният профил на лявата и дясната страни на зъбите.

Между другото бойният бумеранг на коренните жители на Австралия също не се връща обратно.

Обратно се връщат само спортните такива, и детските играчки, защото не могат да наранят хвърлящия.

Link to comment
Share on other sites

Търся бяла мозайка!!!Но в по-малки количества.Намерих на едно място,но най-малката разфасовка е голям чувал!Ако някои знае от каде да намеря,или случайно има и не му трябва моля да ми пише.балодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

When a boy enters puberty, after his testicles begin to develop, his penis begins to enlarge, alongside the rest of his genitals. The penis grows longer until about the age of 18, but only growth in width begins at roughly the age of 13. During the process, pubic hair grows above and around the penis.

wikipedia

Link to comment
Share on other sites

До каква възраст расте мъжкия полов орган ? :ghost

 

До каквато расте и мозъка на притежателя му. :D

Link to comment
Share on other sites

Търся бяла мозайка!!!Но в по-малки количества.Намерих на едно място,но най-малката разфасовка е голям чувал!Ако някои знае от каде да намеря,или случайно има и не му трябва моля да ми пише.балодаря предварително!

 

В БАЛКАНИКА на Филипово има в чували, ако обаче търсиш 500 гр примерно няма да стане

Link to comment
Share on other sites

Искам да Ви питам нещо . Слушах по радоито , че са отворили някакъв нов Търговски Център . Вътре имало магазин за спортни стоки където имало 20% намаление и новите модели на Head . Ако някой го е чувал нека да ми каже каде се намира или името му поне .

Благодаря .

Link to comment
Share on other sites

Абе откъде да си взема един лист дунапрен 10 см дебелина...ходих в 2 склада за стр. материали...нямаха... ;)

 

В Евмолпия на втория етаж имаше дунапрени навремето

Link to comment
Share on other sites

Абе откъде да си взема един лист дунапрен 10 см дебелина...ходих в 2 склада за стр. материали...нямаха... ;)

До училище Васил Коларов (на края на ул. Г. Кондолов) има такъв магазин. Има всякакви размери.

Link to comment
Share on other sites

Така...от няколко дни компютърът ми прави странни неща...смених няколко антивирусни, уж махнах някакви вируси и троянски кончета, но всичко продължава...сега последната програма ми показа IP-то на някой...как мога да разбера на кого е?

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

Така...от няколко дни компютърът ми прави странни неща...смених няколко антивирусни, уж махнах някакви вируси и троянски кончета, но всичко продължава...сега последната програма ми показа IP-то на някой...как мога да разбера на кого е?

От формат и преинстал на уиндолса по хубаво няма . Веднъц влезнали трудно ще ги махнеш .

Link to comment
Share on other sites

Искам да Ви питам нещо . Слушах по радоито , че са отворили някакъв нов Търговски Център . Вътре имало магазин за спортни стоки където имало 20% намаление и новите модели на Head . Ако някой го е чувал нека да ми каже каде се намира или името му поне .

Благодаря .

 

срещу хотел българия има някъв нов търговски център преди 1-2 дена го отвориха гледам че има и спортни стоки може и там да е ;)

Link to comment
Share on other sites

Така...от няколко дни компютърът ми прави странни неща...смених няколко антивирусни, уж махнах някакви вируси и троянски кончета, но всичко продължава...сега последната програма ми показа IP-то на някой...как мога да разбера на кого е?

 

 

"прави странни неща" не дава кой знае колко информация, върху която да изгради човек хипотеза какво му е на компютъра ти... това което за теб е "странно" всъщност може да си е напълно в реда на нещата. "Последната програма" също не ми говори нищо - няма ли си име тази програма?! И в каква връзка ти показва IP? Просто ей така - "Hey, look - it's an IP address!" така ли? Освен да хвърля боб...

 

Имай предвид, че много от spyware и badware програмите се маскират като уж-антивирисуни и уж-антиспай инструмени - дори ти показват съобщения, че са намерили вируси и че са ги отстранили... или пък ти посазват съобщения, че едикоеси айпи се опитва да влезе в компютъра ти - и ти предлага услужливо да те "защити" - само иди на едикойси адрес и си инсталирай едикакваси ултра-архи-супер-дупер-мощна антивирус програма, която всъщост си е откровен спай, вирус или бекдоор....

Link to comment
Share on other sites

Искам да "вградя" един аквариум в секцията. За целта е нужно да го скъся, той е с височина 40 см, а аз искам да остане 24- 25 см. Аквариума е обикновен, 30 литров, лепен е със силикон. Някой резал ли е и въобще някакви идеи как да се справя? А дали джамджиите ще се навият да го направят?
Няма как да стане тоя фокус, а и 25 см. височита к'ъв аквариум е :confused Един 30 литров е под десет лева, така че непотрошовай готовия.
Link to comment
Share on other sites

Малко компютърен въпрос. Поддържа ли се някаква връзка между компютъра и захранващия го UPS? Има ли софтуер, който най-малкото да показва остатъка от ток в батериите и приблизителното време, за което ще стигне?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...