Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

"прави странни неща" не дава кой знае колко информация, върху която да изгради човек хипотеза какво му е на компютъра ти... това което за теб е "странно" всъщност може да си е напълно в реда на нещата. "Последната програма" също не ми говори нищо - няма ли си име тази програма?! И в каква връзка ти показва IP? Просто ей така - "Hey, look - it's an IP address!" така ли? Освен да хвърля боб...

 

Имай предвид, че много от spyware и badware програмите се маскират като уж-антивирисуни и уж-антиспай инструмени - дори ти показват съобщения, че са намерили вируси и че са ги отстранили... или пък ти посазват съобщения, че едикоеси айпи се опитва да влезе в компютъра ти - и ти предлага услужливо да те "защити" - само иди на едикойси адрес и си инсталирай едикакваси ултра-архи-супер-дупер-мощна антивирус програма, която всъщост си е откровен спай, вирус или бекдоор....

Относно странните неща - започват изведнъж да се отварят хиляди прозорци и се махат само след рестарт. Имам си и онези уж-програмки, които ми се появяват през няколко минути, пробвах да ги блокирам с разни blocker-и, никакъв резултат.

Първоначално използвах NOD32, която настоятелно показваше, че всичко е наред, след това я замених с Kaspersky Internet Security, която откри троянски кон в някаква игра...изтрих я. Компютърът продължи да се си блокира от време на време и да си показва хилядите прозорци. Сложих Norton Internet Security и при един от редките случаи, в които се опитах да вляза в IRC, се показа прозорче, в което пишеше, че човек с въпросното IP искал да има контрол над компютъра ми.

Съжалявам, ако не съм употребила точната терминология или не съм била изчерпателна, вероятно ако разбирах малко повече от компютърни неща, нямаше да разпитвам из форумите ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, няма проблем с терминологията, но ако не даваш достатъчно информация няма как да придобият представа къде е проблема хората...

 

Това с прозорците... на мен не ми прилича на вирус. По-скоро ми прилича на блокирал клавиш на клавиатурата или на кофти мишка... Какви прозорци - всякакви програми или само един и същ прозорец?!

 

Залагам на кофти клавиатура/мишка. Нещо безжично използваш ли?

Link to comment
Share on other sites

Според мен си изтървала коня както се казва, нещо вече се е внедрило в Уиндоуса ти и при всеки рестарт ще се самостартира, дори и да го махаш с програми. В този случай вече решението е формат и преинсталация + засилване на сигурността. И внимавай какво, къде и как отваряш, защото такива говнца проникнат ли веднъж, нищо не ги маха. Имал съм подобен проблем.

Link to comment
Share on other sites

RiMy_SuN, все пак - преди да правиш каквото и да било друго - смени клавиатурата и мишката с други (от познат например) и виж дали ще продължат "странните" работи...

 

 

 

Leper_Messiah - зависи от UPS-а. Скъпите имат много възможности, но се съмнявам да използваш такъв... така че отговора е - този който използваш по-скоро не поддържа.

Link to comment
Share on other sites

Някой ако може да ми каже откъде мога да купя лепящи големи букви? Трябва да напиша на една голяма витрина ДАВА СЕ ПОД НАЕМ. С лист А4 не става, защото сутрин джамовете се запотяват и всичко се омазва :(

Link to comment
Share on other sites

Караш по Карловско,стигаш до обръщалото на автобусите от ГТ/имаше някаква агроаптека май/,правиш десен завой и веднага ляв/улицата се пада успоредна на Карловско/,караш няколко метра направо и след това десен завой/пътят е черен/,продължаваш по този път,минаваш покрай една фурна за хляб,малка бензиностанция/газстанция/не съм сигурен/ в края на този път правиш десен завой и там имашe едни пичове,които правят такива неща.

Другото място е малко по-лесно откриваемо-http://www.vader-bg.com/.Там също правят стикери и прочее

Link to comment
Share on other sites

Това във всяка рекламна агенция или във всяка работилничка за рекламни материали ще ти го направят... Няма нужда да ходиш до карлово...

 

А ето ти и един още по-лесен вариант - продават се в книжарниците чисто бели листове-стикери А4 и нагоре - купи си, изрисувай си буквите, които ти трябват и си ги изрежи и залепи...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали магазина Nylon на главната има някакво сайт-че или къде може да видя моделите, които предлагат? Да разгледам дали имат някакви якета зимни ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

как се прави рар файл с парола ?

Даваш на дадения файл който искаш да рарнеш "Add to archive..." и после "Advanced" и ... =>

untitledsk7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Някой ако може да ми каже откъде мога да купя лепящи големи букви? Трябва да напиша на една голяма витрина ДАВА СЕ ПОД НАЕМ. С лист А4 не става, защото сутрин джамовете се запотяват и всичко се омазва :(
В Микроасу ще ти свършат тази работа. Задаваш им размер на надписа и си избираш материала. Чукни в Гугъла, че не знам точните координати. Преди бяха близо до хотел Марица, сега има и на Рогошко шосе. Даже ги зачистват така, че да остане само надписа и ти го дават с транспортно фолио да си го залепиш на място.

 

П.П. Виж тук.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото (за дунапрена)....днес видях, че има в Маркитата, но ще видя и на другите места. :)

 

@Leper_Messiah, ако на UPS-а ти има поне някакъв сериен куплунг, значи най-малкото може да подава инфо към операционната колко остава от батерията при спрял ток и да направи автоматичен shutdown. Това важи и за евтини модели (имам един такъв)....а при по-скъпите както каза овърмен, имаш и повече екстри.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали магазина Nylon на главната има някакво сайт-че или къде може да видя моделите, които предлагат? Да разгледам дали имат някакви якета зимни ? :lol:

 

Нямат. Магазина го държи едно момче което ми беше комшия преди време и неговата приятелка. ;) Внасят от Италия, Турция единични бройки, каквото вкарат на момента, това е ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде мога си намеря 1 кутия Бял Давидоф без бандерол щото не ми се дава 5 лв за 1 кутия?

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си купя нов бендикс за Форд Фиеста? Благодаря! :)

 

Нов веднага ще откриеш в MOTO-PHOE разбира се! Намира се точно до сградата на Ванко 1. Няма как да сгрешиш - има и голям комин хехехех. Магазинерът е много любезен, ще ти чукне на компютъра каквато част пожелаеш и ще ти помогне - предупреждавам - цените са стряскащи

Link to comment
Share on other sites

Мен пък живо ме интересува, дали се продават марули на понеделник пазара, или някъде другаде близо до центъра :) Много ми се яде марулена салата, не знам що :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...