Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

На ютията вкъщи има налепени някви неща.  Как най-лесно без да я съсипя мога да изчистя керамичното покритие? 

 

Аз изчистих ютията преди време с една полираща паста на Motul за алуминий и хром,има я по авто магазините 8-10 кинта.Опънах едно вълнено парцалче на равна повърхност и търкане с кръгови движения...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Или си купил боклук или си го осрал с некадърно ползване. Аз залагам смело на второто. 

 

Всъщност осъзнавам, че в момента си губя безпредметно времето с тебе - wrong move... Влизаш в списъка и готово :grin:  

Еми не можем всички да сме кадърни и вещи във всичко като тебе :)  

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко струва годишния технически преглед тази година и дали ми трябва разписка за платен данък за 2016 или трябва да е за 2017 .

 

В диапазона на 40-те лева е +/- , бележка за данък винаги ти трябва (лански), освен ако не минеш през "специализиран" сервиз. 

Link to comment
Share on other sites

В диапазона на 40-те лева е +/- , бележка за данък винаги ти трябва (лански), освен ако не минеш през "специализиран" сервиз.

Всъщност от повече от година не ти трябва бележка за данъка....
Link to comment
Share on other sites

Искат бележка за данъка.

Не искат от повече от година. Системата им е свързана с общината. Преди време слагаха бележката и я сканираха. От повече от година имат връзка и самият софтуер прави проверка за платен данък. Ако не си платил данъка програмата им не им позволява да минат на следващата стъпка. Затова и вече не искат бележка защото няма смисъл от нея.
Link to comment
Share on other sites

Не искат от повече от година. Системата им е свързана с общината. Преди време слагаха бележката и я сканираха. От повече от година имат връзка и самият софтуер прави проверка за платен данък. Ако не си платил данъка програмата им не им позволява да минат на следващата стъпка. Затова и вече не искат бележка защото няма смисъл от нея.

И да и не. Аз лично платих данъка в общината, взех си бележката и с нея бях в пункта за годишен преглед.

На въпроса мога ли да платя онлайн и да дойда на преглед?

Отговор: Може, но ако дойдеш и нямаме връзка с общината, няма как да направим справка и неможе да минеш преглед. Лично аз (едното момче, което прави прегледа) си платих онлайн и като тръгнах да си правя преглед нямаше връзка. Направих го на следващия ден или си вадиш бележка от общината.

 

ЕДИТ: Най-сигурните методи в България: кеш, брой, на ръка, око да види ръка да пипне.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Не искат от повече от година. Системата им е свързана с общината. Преди време слагаха бележката и я сканираха. От повече от година имат връзка и самият софтуер прави проверка за платен данък. Ако не си платил данъка програмата им не им позволява да минат на следващата стъпка. Затова и вече не искат бележка защото няма смисъл от нея.

 

Мога да потвърдя :) Преди 6-7 месеца минавах преглед и си бях забравил бележката за платения данък, но програмата позволи да ми направят прегледа :)

Link to comment
Share on other sites

Преди малко бях и ми искаха бележка за платен данък , незнам дали нямаше да ме пуснат и ако бях Я забравил , иначе самия преглед струваше 24.50 лв . 

Link to comment
Share on other sites

Преди малко бях и ми искаха бележка за платен данък , незнам дали нямаше да ме пуснат и ако бях е забравил , иначе самия преглед струваше 24.50 лв .

Искат ти я защото така са свикнали. Уж за допълнителна проверка. Все пак компютрите са сложна техника и не им вярват.

 

 

Отговор: Може, но ако дойдеш и нямаме връзка с общината, няма как да направим справка и неможе да минеш преглед.

Ще проверя как стои въпроса с това нещо. Не мисля, че могат да продължат ако нямат връзка.
Link to comment
Share on other sites

В понеделник минах преглед, искат си я. От време на време системата забива и тогава ги сканират да ги имат качени. Минах с данък за 2016, за 2017 нищо не съм плащал. За самия преглед платих 30 лв., имам и газова.

 

Жена ми също има ютия Филипс и много залепва уж незалепващото покритие..... Тя ползва телче за чинии леко да изтърка...

Link to comment
Share on other sites

Ще проверя как стои въпроса с това нещо. Не мисля, че могат да продължат ако нямат връзка.

 

Има си места, където всичко може да се постигне срещу заплащане. 

 

А който му тежи бележката за данъка - нека рискува да се връща до вкъщи да я взима... 

Link to comment
Share on other sites

Има си места, където всичко може да се постигне срещу заплащане.

Мой приятел преди няколко месеца мина без колата изобщо да е в Бг. Но друг пък който има пункт изгоря много лошо още преди 1-2 години.
Link to comment
Share on other sites

Всъщност от повече от година не ти трябва бележка за данъка....

Искат я, Иване. Вервай ми! И миналата година, както и тази все ми я искаха.

Щото шибаните връзки се разпадат и ги няма по дни. Впрочем, добре, че за тазгодишната ми винетка изисках да ми запишат и рег. номера и да шибнат и печат на бележката. Спираха ме чичовци после, дето уж трябваше да имат и работещ бар-код скенер, ама не би... И щото си знам как лайното изненадващо цапва човека зад врата, си нося с мен и полицата за застраховката, та да се вижда ясно, че е платено на куп за цялата година.

Link to comment
Share on other sites

Искат я, Иване. Вервай ми! И миналата година, както и тази все ми я искаха.

Щото шибаните връзки се разпадат и ги няма по дни. Впрочем, добре, че за тазгодишната ми винетка изисках да ми запишат и рег. номера и да шибнат и печат на бележката. Спираха ме чичовци после, дето уж трябваше да имат и работещ бар-код скенер, ама не би... И щото си знам как лайното изненадващо цапва човека зад врата, си нося с мен и полицата за застраховката, та да се вижда ясно, че е платено на куп за цялата година.

 

Полицата за гражданската трябва да ти е с теб в автомобила. Такива са изискванията. Аз имам копие на моята постоянно в колата. Как пък не съм тръгнал да разнасям лист А4 с документите постоянно.

Link to comment
Share on other sites

А за данъка на колата само с лична карта ли се ходеше .

 

В данъчното ли? С нищо - когато е да ти вземат парите, само ЕГН-то ти е достатъчно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Полицата за гражданската трябва да ти е с теб в автомобила. Такива са изискванията. Аз имам копие на моята постоянно в колата. Как пък не съм тръгнал да разнасям лист А4 с документите постоянно.

Е... А уж щяха да се компютъризират тотално и всичко да се проверява онлайн... Преди години, когато още се тестваше системата са ме спирали на магистралата и и застраховката си ми излезе на таблета, но пък си ми шибнаха акта за превишена скорост :)

Link to comment
Share on other sites

Ами така ми каза брокерката ми, а аз ѝ имам пълно доверие. Жената направо си ми дава копие на полицата и ми казва, че това е за автомобила. :) Направете си по едно и си го сложете в жабката, нищо не ви пречи. Ще ви спести главоболия ако някой теъгне да се заяжда, че носите само картончето без полицата.

Link to comment
Share on other sites

Забравил съм какво е да ги правиш тия тъпотии. А е минало толкова малко време. Една застраховка имам и това е. Няма прегледи, няма гаС, няма минетка, няма гражданска, няма каско(ако искаш плащаш по-хубава застраховка) и това е. Няма редене в кат. Няма нотариус, няма данъчно. Ай сиктир и глупости.

Link to comment
Share on other sites

Купена е преди 8 месеца. Филипс 180лв.. 

 

Както и да е. Забравих, че ти си всезнайко ;)

 

Мхм, значи си се набутал яко :)

Ютия с покритие - никога в тоя живот. То просто е обречено да падне още преди да ти свърши гаранцията. Даже съм сигурен, че гаранцията няма да ти го признае, щото ще кажат, че умишлено си го надрал, поради некадърна работа с уреда.

 

Таааааа, за 3 години ползване, мога да ти демонстрирам Rowenta, без всичките келешлъци на Филипс, Кефал и подобни, която всеки ден се ползва. Вярно, понатрупала е малко боклуци, но нито залепва, нито задира. Работи без проблем. А със стикчето, дето ти е показал Мидекс, се чисти за отрицателно време. Само я чисти на терасата, че това в повечето случаи си е киселина "на клечка" и мирише доста.

 

@Midex - благодаря за линка, поръчвам си едно веднага.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...