Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

+ cenata na gorivoto i zabranata na pu6ene v zavedeniata, koiato se izpalniava...no ima tolkova mnogo laina, 4e ne e istina 4ak

 

Забраната за пушене се спазва из цяла Европа, освен в България. В България не можеш да казваш на хорта къде да пушат, ясно ли ти е?!

Дори Ирландците, които повръщат по улицата и в 9 вечерта са дроб пияни - спазват забраната за пушене.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам дали в тая тема или за строителството, но както писах и преди ми трябва бригада за мазане с Турбозол. Някой да може да има някакви познати или подобно, които извършват такива услуги? Държа на хубаво шлайфане за да не се налага след това да шпакловам.....

Link to comment
Share on other sites

Щото знам, че ти никога не спиш :lol: 

 

А тва за безжичните слушалки - нямам вана, нямам градина, нямам гараж, пък на покрива живея (един вид) - та направо с кабел, за по-лесно. Пък и нямам толкоз пари, че да си взема безжични, които да са без забавяне на звука при игра :) Та да продължим дискусията в правилната тема.

Link to comment
Share on other sites

Забраната за пушене се спазва из цяла Европа, освен в България. В България не можеш да казваш на хорта къде да пушат, ясно ли ти е?!

Дори Ирландците, които повръщат по улицата и в 9 вечерта са дроб пияни - спазват забраната за пушене.

само калугерско ебане за тия мекотели. Налапали ми тия цигари до след сливиците в дискотеката
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали в тая тема или за строителството, но както писах и преди ми трябва бригада за мазане с Турбозол. Някой да може да има някакви познати или подобно, които извършват такива услуги? Държа на хубаво шлайфане за да не се налага след това да шпакловам.....

 

Жорка мога да ти съдействам, но не поемам отговорност. В смисъл знам кого да питам, но като не съм го изпитал на гърба си не гарантирам. Ние ползвахме ROFIX, но беше много на едро, с бункер и прочее. Но туй в Банкя, демек софиянци. Ако правиш цялата къща може и да се навият да дойдат от фирмата, работят и в Пловдив. 

Link to comment
Share on other sites

За цялата къща става дума. Питай, засега събираме информация, но скоро ще ни трябват работници наистина.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте драго съфорумници, имам един въпрос  :notify: , та въпросът ми е следния.

Имаме 3 въпроса(a,b,c) по 3 отговора,  по схема колко колко могат да бъдат различни.........

Пример (aaa, aab, aac, aba и т.н.т)

 

Мисля че са 26 па да  чуя и от вас 

Edited by reno
Link to comment
Share on other sites

Имаме 3 въпроса(a,b,c) по 3 отговора,  по схема колко колко могат да бъдат различни.........

Пример (aaa, aab, aac, aba и т.н.т)

 

Мисля че са 26 па да  чуя и от вас 

 

"наредена k-торка от елементи на множество, с брой на елементите n."

Брой на комбинациите = nk

 

pamporov ти е дал отговора

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос.

Когато от NG (Нешънъл джиографик) говорят за билиони и трилиони. това според коя система е, американската или европейската?

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос.

Когато от NG (Нешънъл джиографик) говорят за билиони и трилиони. това според коя система е, американската или европейската?

Американската билион 1000 000 000, трилион 1 000 000 000 000

Link to comment
Share on other sites

Дублирано на български е превод спрямо нашата система. Т.е. билион (на англ.) = милиард.

Значи отново става въпрос за бездарни преводачи.... Като нищо и моята любимка Миленчето Парцунева може да се окаже замесена там....

Link to comment
Share on other sites

Идея как да разделя неодимови магнити? Не знам как единият тръгна да пада и се лепна за другия и сега няма отлепяне... Гледам разни клипчета с подръчни средства, подобно на гилотини, но все мисля, че трябва да има друг начин...

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаш подходящ инструмент - единствено с приплъзване. И аз има доста такива, все N52, но практиката ме научи да ги държа залепени един за друг, защото вече счупих 2-3 когато държа някой от по-големите, а ръката ми по невнимание ми се доближи на 20-30 санта до някой от по-малките...такава засилка се получава, че направо може да те контузи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ясно, но ми трябват за различни неща и няма как да ги ползвам залепени един за друг. Ти да имаш такъв инструмент или да дадеш едно рамо да ги отлепим  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Искам да си купя смесител за баня с душ, тръба и пита. Не ми трябва слушалка. От къде мога да намеря на добра цена?

Не искам да давам стотици левове. Бюджета ми е 150лв и не искам да купувам тотални боклуци, които да ми ръждясват и да се разпадат до 1 година.

 

Ето такова или направо това, ако е най-добрия бюджетен вариант: http://www.vidima.bg/kolektsii/smesiteli-86210t/rositsa-86022c/b1441aa-smesitel-stenen-za-vana-dush-B1441-AA-217892p

 

Не проумявам как една тръба с пита и смесител, може да струва 900лв......

Link to comment
Share on other sites

Ясно, но ми трябват за различни неща и няма как да ги ползвам залепени един за друг. Ти да имаш такъв инструмент или да дадеш едно рамо да ги отлепим  :grin:

 

Аз не ползвам инструмент, защото макар и доста трудно, моите все още мога да ги разделя с приплъзване, въпреки, че са доста по-големи от  тези на първия клип, но на втория може да видиш как изглежда "инструмента", с който даже може и да ги залепиш безопасно. :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=ygxRcOYzqhA

 

https://www.youtube.com/watch?v=ybY_wdQ5MSc

Link to comment
Share on other sites

Може и над 2000 да струва, но това е дълга тема. 

Ако искаш нещо здраво, което да те кара 10-на години - Видима. Вероятно ще подмине бюджета ти. За тия пари - китайче, дето ще се разтече на втората година.  

 

Ако искаш може да ползваш отстъпките ми в ТЕД. Ще идем двамата. 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...