Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз не ползвам инструмент, защото макар и доста трудно, моите все още мога да ги разделя с приплъзване, въпреки, че са доста по-големи от  тези на първия клип, но на втория може да видиш как изглежда "инструмента", с който даже може и да ги залепиш безопасно. :D

 

Моите са като вторите. Нямат отлепяне! Един в друг са. Нямам такъв инструмент, а ми е важно утре да ги отлепя... Как да стане, мамка им. Как ги изтървах. Докато гледах клипове как да ги отлепя, направо щях да черпя, защото гледах и един, където по-слаби от моите трошаха кости, а пръстите ми се разминаха на сант и нещо от момента на слепването. Не искам да си мисля какво щеше да стане, ако си бях хакнал пръстите между тях.

 

@w00x - Виден ти е казал мястото. От там можеш да вземеш Grohe Thermostat.

 

За Видима чух преди месец, че се поръчвали в Китай и там слагали техните лога. Колко е вярно, обаче... Водопроводчик ми го каза, който в последно време попадал на такива Видима и меко казано не иска да ги вижда. Преди ми ги е хвалил много, но последния път, когато идва да ми слага един кран и нещо отворихме тема за батерии, просто не искам да ти казвам колко цветущо се изразяваше.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

@w00x - Виден ти е казал мястото. От там можеш да вземеш Grohe Thermostat.

 

За Видима чух преди месец, че се поръчвали в Китай и там слагали техните лога. Колко е вярно, обаче... Водопроводчик ми го каза, който в последно време попадал на такива Видима и меко казано не иска да ги вижда. Преди ми ги е хвалил много, но последния път, когато идва да ми слага един кран и нещо отворихме тема за батерии, просто не искам да ти казвам колко цветущо се изразяваше.

 

Grohe за 150 лева - може би врътка за кран или уплътнение... 

 

Тоя водопроводчик може спокойно да го удариш с тухла в главата.... 

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш качество - grohe и hansgrohe. Като компромис може roca и idealstandard.

Твърде вероятно е бюджета ти да бъде недостатъчен. 

 

Ideal Standart ми се вписват в бюджета, но ми изглеждат доста счупени. Някъде ги бях видял монтирани и ми направиха лошо впечатление.

 

Може и над 2000 да струва, но това е дълга тема. 

 

Ако искаш нещо здраво, което да те кара 10-на години - Видима. Вероятно ще подмине бюджета ти. За тия пари - китайче, дето ще се разтече на втората година.  

 

Ако искаш може да ползваш отстъпките ми в ТЕД. Ще идем двамата. 

 

 

Това, което съм посочил в линка горе, е точно Видима и е 115лв.

Какъв им е сайта на тези ТЕД, защото не мога да го намеря. Искам да видя дали имат списък с продукти.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ideal Standart ми се вписват в бюджета, но ми изглеждат доста счупени. Някъде ги бях видял монтирани и ми направиха лошо впечатление.

 

 

Това, което съм посочил в линка горе, е точно Видима и е 115лв.

Какъв им е сайта на тези ТЕД, защото не мога да го намеря. Искам да видя дали имат списък с продукти.

 

Идеал Стандарт и Видима е едно и също нещо. "Идеал Стандарт - Видима" АД  

 

За сайт не знам - такива работи обаче не се купуват така. 

Link to comment
Share on other sites

Grohe за 150 лева - може би врътка за кран или уплътнение... 

 

Тоя водопроводчик може спокойно да го удариш с тухла в главата.... 

 

Пропуснал съм да напиша, че ще му е над бюджета  :grin: Без майтап, но около 200лв. ще вземе Thermostat, ако не бъркам.

 

Водопроводчика няма причина да ми говори празни приказки, предвид, че преди ми е монтирал Vidima и ги е хвалил, поне така мисля де.

Link to comment
Share on other sites

Водопроводчика няма причина да ми говори празни приказки, предвид, че преди ми е монтирал Vidima и ги е хвалил, поне така мисля де.

 

Ами помисли де - при положение, че се прави в България какъв е смисълът от разходка до Китай и с какъв акъл биха си плюли в сурата американците? Нали сещаш, че такова нещо може да съсипе имиджа и бизнеса им? Малко ми е трудно да повярвам, че някой ше тръгне да прави копия без да бъде бързо заловен. Така че на водопроводчик на тема търговия няма как да му вярвам по никакъв начин, 

Link to comment
Share on other sites

Не, не говорим за копия, а че са поръчани от фирмата да се правят там. Както и да е де, дано не е прав.

 

Баси, гледах вчера как изпращат някаква мангуста с едно Е36 и някакъв друг брикет, от задния джам изкарал знамето на BMW клуб. Модерната раУта! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Не, не говорим за копия, а че са поръчани от фирмата да се правят там. Както и да е де, дано не е прав.

 

Баси, гледах вчера как изпращат някаква мангуста с едно Е36 и някакъв друг брикет, от задния джам изкарал знамето на BMW клуб. Модерната раУта! :grin:

 

Не виждам НИКАКВА логика в това, освен самоубийство, което не им е в стила. 

 

Да му мислят тия от клуба, ама то като се замисля май половината контингент е мангали - пълно е с дараци при тях.

Link to comment
Share on other sites

Идеал Стандарт и Видима е едно и също нещо. "Идеал Стандарт - Видима" АД

 

За сайт не знам - такива работи обаче не се купуват така.

Как "така"? Аз не искам да купувам онлайн. Аз искам да видя дали изобщо предлагат продукта. Вчера разгледах и дори 1000лв да ми беше бюджета, пак само Видима предлагат това, което искам. Всички останали предлагат душ системи със слушалка. Аз не искам слушалка. Искам само смесител за душ с тръба и душ пита на нея.

 

Lucky, 200лв мога да дам ако си заслужава. Ще ми покажеш ли какво визираш точно, че сайтовете за подобни продукти са някаква шега и нищо не мога да намеря в тях.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да отидеш на място и да видиш. Сайт нямат. И още нещо - тея пити при тая варовита вода... Питите стават бели само след седмица и не се чистят никак лесно, защото са високо и каталясваш. Слушалката можеш да си я накиснеш като пич и после само я измиваш. Помисли пак.

Link to comment
Share on other sites

Как "така"? Аз не искам да купувам онлайн. Аз искам да видя дали изобщо предлагат продукта.

 

Ами ей така - те имат всички серии на Видима и Идеал. Няма какво да гледаш. Отиваме и избираш на място

Link to comment
Share on other sites

Тая слушалка няма ли повече места, от които може да текне? Има 2 съединения повече от един нормален душ по цялата верига. Има и повече елементи. До сега на едно място не съм видял слушалка, която да ми хареса и да не ме дразни. Всичките не стоят здраво на място, текат им маркучите от страната на слушалката, тече им маркуча от страната на смесителя, копчето, което сменя между слушалка и душ я седи - я не. А и слушалката като такава - не е нещо, което използвам. Винаги ползвам душа. Най-много ми харесват вградените, но не правя цялостен ремонт, за да слагам такъв душ.

 

Но пък никой, освен Видима, не предлага простичък душ със смесител и тръба, единствено.

Link to comment
Share on other sites

Щом не искаш слушалка, с Виден отивате и взимаш Видима. Разбирам, че слушалките и маркучите те дразнят, така че наистина вземи душ с пита. От цялата история е най-важно на теб да ти е кеф :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна... На пазара има и едни еднократни капсул-омекотители, които успяват да обработят между 3 и 6 кубика вода, преди да се скапят. Таа... драмата с побелелия спринклер и прочее е леко излишна. :)

Е, да. Иска се и малко ръчен труд и сръчност за да се монтира дискретно. Но всеки, на когото ръцете му не са навряни до раменете в собствения му задник би се справил.

 

П.п. А съвсем отделен е въпросът, че колкото по-мека е водата, толкова по-зле се справя с отмиването дори и на обикновения сапун.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, жалко, че търсиш комплект, а не само слушалка, иначе щях да ти предложа вариант на слушалка на смешна цена, с няколкостотин микроскопични отворчета, през които водата излиза една идея под газообразното си състояние и водата всъщност почти не я усещаш по кожата си, защото реално слушалката работи с изключително малко вода ; минус - не е много удобна за душ и къпане от далече, защото не разпръсква настрани, а концентрира всичките тия микроскопични струи на сравнително тясно пространство и струята не те обхваща цялостно навсякъде по тялото...но пък за функция "слушалка" си е идеална.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, жалко, че търсиш комплект, а не само слушалка, иначе щях да ти предложа вариант на слушалка на смешна цена, с няколкостотин микроскопични отворчета, през които водата излиза една идея под газообразното си състояние и водата всъщност почти не я усещаш по кожата си, защото реално слушалката работи с изключително малко вода ; минус - не е много удобна за душ и къпане от далече, защото не разпръсква настрани, а концентрира всичките тия микроскопични струи на сравнително тясно пространство и струята не те обхваща цялостно навсякъде по тялото...но пък за функция "слушалка" си е идеална.

ъъъъ Пламене...впечатлих се. Кажи кви пари е тази слушалка и съответно да я купя?

Link to comment
Share on other sites

Но пък никой, освен Видима, не предлага простичък душ със смесител и тръба, единствено.

 

Това е мега стар модел от комунизма и никой не го купува,затова го имат само те. 

 

 

П.п. А съвсем отделен е въпросът, че колкото по-мека е водата, толкова по-зле се справя с отмиването дори и на обикновения сапун.

 

Говори ми - в Банкя ми трябва кубик вода да се изплакна... 

Link to comment
Share on other sites

Смениха ми ремъци, ролки и т.н. (обслужване след 50к км). Сега в ниски обороти (под 750), ремък ли, ролка ли е вие на разгонено куче :(

Как точно се проявява: карам си, пускам перката да вкарва въздух от вън (или на климатик е още по-зле). Когато започна да спирам, освобождавам от скорост, възможно най-късно (почти при спряла кола). Започва да се чува едно виене, подавам газ, виенето се усилва и не спира. В момента в който спра перката, след 2-3 сек. всичко се оправя.

 

Някаква идея какво ще да е? Ще я карам да си я види човека който прави смяната, но все пак искам и аз да имам едно на ум.

Link to comment
Share on other sites

Ако си с климатроник, вероятно пали компресора и затова вие. Най-вероятно е пренатегнат ремък. Не я карай много, дори изобщо, а отивай да я видят, да не стена беля.

@charmock - Кючука, блока срещу Камела, който е по продължението на Вапцаров, посока Кауфланд/Лидл. Пети или шести гараж - има изкарана пералня отвън. Попаднах на момчето случайно, много коректен и знае какво прави.

Някой да препоръча стругар? Трябва ми за ключ за изба.

Edit: Намерих стругар - в Кючука, Люсиен Шевалас 33. Много добър чичка. Точен и работлив. Детайлът ми е 1:1 и беше изработен за час и десет минути, срещу скромните 10лв. за труд и материал. Ако на някого му трябва, давам телефон на ЛС.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Фирма за касови апарати за поддръжка на едно Daisy? Изтича му сервизния абонамент и от Дейзи София нещо са изчаткали, та ще трябва да е тукашна фирма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...