Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам някакъв проблем с рутирането и не мога да го локализирам.

Като включва торенти да се свалят, понякога интернета умира.

Преди малко, нито едно от устройствата в мрежата, различно от компютъра, нямаше интернет - жични и безжични.
Връзките time out-ваха, а на iPad-а изписваше, че няма интернет връзка. Седнах да видя какво става и веднага след като изключих торент клиента, интернета се появи навсякъде.

 

Скоростта на торентите не запълваше капацитета на връзката. 3,5МБ / даун и 1.7МБ / ъп беше преди да го спра.

Преди ми се е случвало, ако скоростта стигне до лимита за даунлоуд - дори страниците, които се опитвам да отворя на компютъра да time out-ват докато не спра торентите.

Рутера е TP-LINK Archer C2.
Гледах в настройките за QoS, но просто няма. Има някакъв Bandwidth Control, на който мога да задавам правила единствено по портове, но не мога да приоритизирам локален трафик примерно, за да не ми накъсват локалните стриймове докато се сваля нещо на компютъра.

Някакви предложения коя настройка може да причинява такива проблеми? Фърмуера на рутера е последния и не се поддържат алтернативни.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как е 4g-то на Виваком към момента?Струва ли си да сменя мтел с тях?Имат много примамлива оферта и се чудя....

Винаги е добре да се отървеш от Ментел. Почти толкова добра колкото и да се отървеш от Райфайзен. Не знам кое от двете е по - добре, но в даден момент през годините и двете неща ми се случиха. Бяха едни от най - добрите неща които ми са се случвали.

Link to comment
Share on other sites

 

Как е 4g-то на Виваком към момента?Струва ли си да сменя мтел с тях?Имат много примамлива оферта и се чудя....Винаги е добре да се отървеш от Ментел. Почти толкова добра колкото и да се отървеш от Райфайзен. Не знам кое от двете е по - добре, но в даден момент през годините и двете неща ми се случиха. Бяха едни от най - добрите неща които ми са се случвали.
С райфайзен се разведох отдавна(смених ги с УникредитББ и съм доста доволен между другото)...Ти на кой оператор си?
Link to comment
Share on other sites

С райфайзен се разведох отдавна(смених ги с УникредитББ и съм доста доволен между другото)...Ти на кой оператор си?

Хаха. И аз точно с тях ги смених. Просто един от най - добрите ми дни. Най - малкото не ми се налага да упълномощавам себе си за да тегля от собствената си сметка. Бахти и малоумната банка. Как ги търпях няколко години не знам. Аз в скоро време вероятно и Уникредит ще сменя, защото имам едни прималиви оферти от едни други банки, но ще видим. Иначе не съм имал никакъв проблем с Уникредит вече доста години. Няколко от колегите ми минаха към тях и са също супер доволни. Изключителна важна екстра е това, че се тегли от техни банкомати в чужбина без такси. Само от това нещо съм спестил хиляди левове.

Доста години бях на Ментел. Преди 2-3 години се прехвърлихме на Теленор. Говоря в множествено число понеже сме доста голяма група. Над 1000 човека сме. Доста ги заболя в Ментел. С Теленор не съм имал грам проблем през всичкото това време(2-3 години). Много по - бързо действат когато има нужда от нещо. Всъщност до момента не съм звънял нито веднъж на съпорта. Тарифата ми също е доста добра. Ако не се лъжа в момента е 17 лева на месец и имам неограничени минути към всички + доста GB + такива в роуминг.

Link to comment
Share on other sites

Как е 4g-то на Виваком към момента?Струва ли си да сменя мтел с тях?Имат много примамлива оферта и се чудя....

Нищо особено не е. Но аз си ползвам 3G, защото батерията пада прекалено бързо на 4G.

Link to comment
Share on other sites

Как е 4g-то на Виваком към момента?Струва ли си да сменя мтел с тях?Имат много примамлива оферта и се чудя....

 

Ако ти се реве пробвай. Личен съвет - стой колкото можеш по-далеч от Виваком.

Link to comment
Share on other sites

Нищо особено не е. Но аз си ползвам 3G, защото батерията пада прекалено бързо на 4G.

Не само батерията пада главоломно, но понякога при местенето от една клетка на друга телефонът губи обхват на разговорите. Могат да ти звънят звънят и да не разбереш, докато не решиш да набереш някого. Тогава трябва набързо да вкл/изкл самолетния режим. А скоростите на хартия са по-високи, но само в лабораторни условия, в ежедневието едва ли ще усетиш предимство дори напротив, повечето време ще си на 2 черти обхват защото клетките са супер разредени. Да не говорим че и без това при разговори телефонът слиза на 3Г, през 4Г още не се говори в БГ и едва ли скоро ще стане.

Link to comment
Share on other sites

 

Нищо особено не е. Но аз си ползвам 3G, защото батерията пада прекалено бързо на 4G.Не само батерията пада главоломно, но понякога при местенето от една клетка ....
Това конкретно за Вива ли или по принцип?
Link to comment
Share on other sites

По принцип. :) Тъкмо видях, че по същото време и други хора са говорили по случая:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=87756&pid=1354390#pid1354390

Така като чета май и други имат дертове с ментел-ската мрежа...На всичкото от горе тия скапаняци са махнали тихомълком минутите към стационарни и боб от пакетите си ...

Link to comment
Share on other sites

Хаха. И аз точно с тях ги смених. Просто един от най - добрите ми дни. Най - малкото не ми се налага да упълномощавам себе си за да тегля от собствената си сметка. Бахти и малоумната банка. Как ги търпях няколко години не знам. Аз в скоро време вероятно и Уникредит ще сменя, защото имам едни прималиви оферти от едни други банки, но ще видим. Иначе не съм имал никакъв проблем с Уникредит вече доста години. Няколко от колегите ми минаха към тях и са също супер доволни. Изключителна важна екстра е това, че се тегли от техни банкомати в чужбина без такси. Само от това нещо съм спестил хиляди левове.

Доста години бях на Ментел. Преди 2-3 години се прехвърлихме на Теленор. Говоря в множествено число понеже сме доста голяма група. Над 1000 човека сме. Доста ги заболя в Ментел. С Теленор не съм имал грам проблем през всичкото това време(2-3 години). Много по - бързо действат когато има нужда от нещо. Всъщност до момента не съм звънял нито веднъж на съпорта. Тарифата ми също е доста добра. Ако не се лъжа в момента е 17 лева на месец и имам неограничени минути към всички + доста GB + такива в роуминг.

 

Аз мисля да направя точно обратното - смяна на Уникредит с Райфайзен, заради по-добрата лихва на ипотека (%4,9 с клизма, срещу %4). Други конкретни оплаквания от Райфайзен?

 

 

 

Имам някакъв проблем с рутирането и не мога да го локализирам.

 

Като включва торенти да се свалят, понякога интернета умира.

Преди малко, нито едно от устройствата в мрежата, различно от компютъра, нямаше интернет - жични и безжични.

Връзките time out-ваха, а на iPad-а изписваше, че няма интернет връзка. Седнах да видя какво става и веднага след като изключих торент клиента, интернета се появи навсякъде.

 

Виж как се товари процесора. Да не работи още някаква услуга и от там да кляка цялото устройство?Някой от другите да не сваля/ъпдейтва нещо?

 

 

И аз да питам нещо: адрес на читав газаджия в Пловдив? Имам проблем с газовата и трябва да се обслужи къдърно, защото е малко куца марка (нещо с М...)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Аз мисля да направя точно обратното - смяна на Уникредит с Райфайзен, заради по-добрата лихва на ипотека (%4,9 с клизма, срещу %4). Други конкретни оплаквания от Райфайзен?

Не е само до лихва. Гледай колко процента е ГПР. Това е важното нещо при кредитите. За по - добри условия провери в Алианц, СиБанк(я) и СГ. Преди няколко месеца даваха най - добрите условия. Всъщност моят съвет е да си наемеш кредитен консултант който да ти помогне с това нещо. Има доста кадърни и ако те интересува мога да ти препоръчам. Не се плаща много за услугата и определно може да ти дадат добри насоки. Може да отидеш и само за консултация.

С Райфайзен главоболията бяха много и от всякакъв характер. Няма нещо с което да не са ме ядосали. Ще ме заболят пръстите да пиша за всичко. Да ти кажа бих преглътнал % отгоре само и само да съм по - далече от тях.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Виж как се товари процесора. Да не работи още някаква услуга и от там да кляка цялото устройство?Някой от другите да не сваля/ъпдейтва ..)

Кой процесор? На рутера? Нямам достъп до такава статистика Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не е само до лихва. Гледай колко процента е ГПР. Това е важното нещо при кредитите. За по - добри условия провери в Алианц, СиБанк(я) и СГ. Преди няколко месеца даваха най - добрите условия. Всъщност моят съвет е да си наемеш кредитен консултант който да ти помогне с това нещо. Има доста кадърни и ако те интересува мога да ти препоръчам. Не се плаща много за услугата и определно може да ти дадат добри насоки. Може да отидеш и само за консултация.

С Райфайзен главоболията бяха много и от всякакъв характер. Няма нещо с което да не са ме ядосали. Ще ме заболят пръстите да пиша за всичко. Да ти кажа бих преглътнал % отгоре само и само да съм по - далече от тях.

 

Говоря за тотала който се връща с всичко включено. Разликата ми е от 470лв до 370лв на месец за следващите 20г, което трудно се прeглъща :D

Иначе и аз имам инфо за Алианс, че предлагат добри условия, ще проверя и там.

Да не бих отказал дори и да си платя, все пак сумата не е хич малка. Може и на ПМ да ми пуснеш координатите.

 

@w00x

Да за процесора на рутера. С дефаултския фърм ли е?

Спри/разкачи всички други устройства закачени за рутера и пусни от ПС само 1 торрент. Като вдигне скорост, виж пинг-а до рутера как върви (преди торента и след). После виж от някой телефон дали се променя сигнала на рутера (има мн андройд проложения за wifi info - примерно Wifi Analytics). Пусни пинг и от Wifi-а до рутера.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, според мен просто направи един ресет на рутера и си промени името на мрежата. Простите неща в повечето случаи се оказват най-ефикастни.

Link to comment
Share on other sites

И аз да питам нещо: адрес на читав газаджия в Пловдив? Имам проблем с газовата и трябва да се обслужи къдърно, защото е малко куца марка (нещо с М...)

Ласков. В Кючука му е гаражът, ул. "Иван Гарванов" 19. С Жоро сме много доволни.

0887744136

laskovgas.com

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Ласков. В Кючука му е гаражът, ул. "Иван Гарванов" 19. С Жоро сме много доволни.

0887744136

laskovgas.com

Знам го къде се намира, често минавам от там. Ще отскоча утре да видя какво ще каже човека. Мерси.

 

Само не казвай Мимгаз :grin:

OK, няма :)

 

Едит: лъжа EMMEGAS се оказа

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам някой дали може да препоръча магазин, сайт за поръчка на готварски тенджери? Искам да закупя хубава, качествена тенджера за домашно ползване, да речем 6л. като обем. Моля ако някой знае или има мнение да сподели. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Няма 10 мин. Като знам обаче, че има хора, които прекарват по 2 часа на отиване и после толкова на връщане от работа и искрено ги съжалявам. За мен това не е живот. 

 

==============================

 

Няма ли някой мераклия за интернет и/или телевизия от М-тел? Аз съм корпоративен клиент и не мога да докопам ни дрона, ни борда... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...