Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Какви са най-високите заплати в България, за които сте чували? Ясно е, че има разлика от адвокат до адвокат или от лекар до лекар, затова питам за максимума, а не за средно ниво. Одеве по пътя до колата в паркинга на Била видях Cayenne, S class, Evoque и RS6, все нови лъскави модели, и се зачудих какви пари трябва да изкарваш, за да си позволиш такава кола. Аудито и Поршето даже нямаха ивица с името на фирма върху регистрационните номера, т.е. май не са взети на лизинг (или поне аз така си го обяснявам).

 

Тия коли може да си ги позволи на лизинг всеки, който вади към 3000-4000лв на месец и иска да живее само за имиджа/колата си.

Вчера видях едно БМВ 7-ма серия от 2006-та, на която ѝ беше изпуснал предния десен амортисьор. Доста комична картинка. Допълнена беше от факта, че спря по средата на Гладстон да чака някой и блокира движението.

 

Също така знам за човек със 600-700лв доход, който кара същата 7-ма серия и 3 месеца не я беше карал, защото събирал пари за някакъв ремонт.

 

Идеологии...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 събирал пари ...

 

Напуши ме смях, защото очаквах да прочета "за бензин" :)

 

Иначе евала на хората, които по честен начин заработват такива суми. Всъщност, евала и на тези, които ги заработват по нечестен начин - там също се изискват умения и находчивост :)

Link to comment
Share on other sites

GN246HL взех си този монитор за гейминг, а в комплекта нямаше DVI, за да си подкарам 144хц ми трябва задължително DVI нали? Къде ще намеря кабелче в Пловдив по това време...

Link to comment
Share on other sites

Как така няма да има DVI? Да не си го взел в някакъв bulk вариант? Според този комплект: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824009642 , трябва да имаш и DVI и VGA кабел. Говори с продавача и му кажи, че ти е дал непълен комплект. За всеки случай, на кутията някъде или в началото на книжката трябва да пише съдържанието.

DVI кабел по това време можеш да вземеш от Техномаркет или Технополис. Може и PIC Computers да работят до по-късно.

Link to comment
Share on other sites

Как така няма да има DVI? Да не си го взел в някакъв bulk вариант? Според този комплект: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824009642 , трябва да имаш и DVI и VGA кабел. Говори с продавача и му кажи, че ти е дал непълен комплект. За всеки случай, на кутията някъде или в началото на книжката трябва да пише съдържанието.

 

DVI кабел по това време можеш да вземеш от Техномаркет или Технополис. Може и PIC Computers да работят до по-късно.

Ходи купих от едно квартално магазинче и сега като го включа на 60хц си работи като смена на 144 ми дава грешка и ми изписва.

Please use the dual DVI that came with your monitor

 

Не съм инсталирал никакви драйвъри, ако сложа дали ще се оправи?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Ходи купих от едно квартално магазинче и сега като го включа на 60хц си работи като смена на 144 ми дава грешка и ми изписва.

Please use the dual DVI that came with your monitor

 

Не съм инсталирал никакви драйвъри, ако сложа дали ще се оправи?

 

Тая схемичка нали я знаеш...сравни по нея какво точно си купил от кварталното магазинче. :)

 

DVIQA.jpg

 

sldldvi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Второто е от тази табличка, другия проблем може да е че монитора е с 3Д

 

Edit: На кутията отзад ми пише на Input: D-Sub/DVID-DL(w/HDCP)/HDMI

 

Как да го разшифровам това?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой дето може да хване ефирната телевизия да ми каже дали му излиза EPG-то, че при мен още от сутринта нейде е забегнало...а ми трябва да програмирам за запис утре едно предаване, пък така като няма на нито една програма, даже не мога ръчно да настроя таймера за някакво конкретно време.

Link to comment
Share on other sites

Шуми ми външното тяло на климатика. Като го дръпна - спира.

 

Мога ли да го оправя някак сам?

Ако не, кой мога да викна да го оправи? На 6-ти етаж се намира и е под прозореца. Не е на удобно място.

Link to comment
Share on other sites

Ми то не е толкова неудобно. Просто е вън под прозореца.

 

Написах неудобно, защото не е на някоя тераса примерно.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Шуми ми външното тяло на климатика. Като го дръпна - спира.

 

Мога ли да го оправя някак сам?

Ако не, кой мога да викна да го оправи? На 6-ти етаж се намира и е под прозореца. Не е на удобно място.

 

Шуми Марица, окървавена... Какво значи шуми, какво шуми - вентилатор ли, вибрации ли има? Може да си е за ремонт машината, не за дърпане.

Link to comment
Share on other sites

В 90% от случаите когато бучат/бръмчат/шумят външните тела - причината е резонанс, причинен от вибрациите, а вибрациите са сложно нещо...перка...компресор...50-те херца...разхлабени болтчета из ламарините...много неща могат да ги причинят.
 

Някой дето може да хване ефирната телевизия да ми каже дали му излиза EPG-то, че при мен още от сутринта нейде е забегнало...а ми трябва да програмирам за запис утре едно предаване, пък така като няма на нито една програма, даже не мога ръчно да настроя таймера за някакво конкретно време.

 

Чакай да си отговоря, че явно друг няма... :D ...3 дена нямаше EPG на нито един канал и чак сега го пуснаха отново.

Link to comment
Share on other sites

Нормална фирма интериорни врати. Щях да поръчвам от Диадорс, но като ми казаха срок края на януари и приключих с тях. Търся качествени врати.

Link to comment
Share on other sites

Къде са? Гледам на Вапцаров имат, като избирах входна, там бяха от най-грозните, но интериорни не съм гледал, честно казано.

Ходи ли ти се до Пазарджик. Ще питам къде беше магазина.

Бул. БЪЛГАРИЯ 69 е адреса. В Пазарджик.

Тъкмо го отваря магазина. Дори чака мостри тая седмица.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Знам, че има много неизвестни, но защо по дяволите компа ми пали за 3+ минути джама?

SSD Kingston.Баси, с твърдия диск тръгваше по-бързо.Джама е седмица, на около година.

У офисот съм с SSD Intel, на 5 години и за 15-тина секунди е готов за работа.Пак седмица, на 5 години.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Не е проблем.Пък за десятка още се дърпам, но ще помисля по въпроса.

Интересното е, че много бързо се омаза нещо, няма и година от инсталацията.Предния път карах повече от 5 години....

Link to comment
Share on other sites

Магданозе, що просто не си направи една снимка на системата когато операционната ти работеше добре, да си я ъпдейтваш периодично докато все още работи добре и да си я върнеш в момента, в който нещо ти се е омазало?  Всеки ъпдейт на снимката отнема минутка, особено пък на SSD и се прави веднъж на седмица, месец или колкото там решиш...а връщането на 'снимката' при настъпил проблем е пак в рамките на 2-3 минутки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...