Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако искам да спра една кола от движение за определен период (примерно за 10г. след това да я регистрирам пак) какво трябва да направя? И дължа ли данък за времето през което колата не е била в движение? 

 

П.С. Не е нужно да ми казвате, че след 10г. ще е изгнила, защото ще се погрижа това да не се случи. :)

Отиваш в КАТ.Там я "спираш от движение" или по-точно бракуваш.От там в общината, за да я свалиш от отчет.След 10 години, отиваш да минеш технотест, после с документа в КАТ и после пак в общината...

Link to comment
Share on other sites

Ако искам да спра една кола от движение за определен период (примерно за 10г. след това да я регистрирам пак) какво трябва да направя? И дължа ли данък за времето през което колата не е била в движение? 

 

П.С. Не е нужно да ми казвате, че след 10г. ще е изгнила, защото ще се погрижа това да не се случи. :)

Така както го искаш мисля , че няма да стане.

1. Ако не караш , не плащаш гражданска и преглед, данъка си върви има си и лихви. Ако си го плащаш всяка година няма да има лихви.

2.Ако я бракуваш, прибираш я в гараж, чака си периода от време нямаш данък,лихви и други дивотии. После трябва да мине технотест за да може да я регистрираш пак.

Дали заслужава тъй като всичко ще трябва да се барне освен ако не си я завил с рогозка + 2 юргана в гараж.

 

ЕДИТ: Изпревариха ме :)

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

От там мога да си задам всякакви. Въпросът е да разбера коя дата е реалната, а не тази, която е зададена/изтрита.

 

Не гледаш където трябва, недей гледа кога е създадена или модифицирана на компютъра, има дата и час, която е снимана снимката.

Качи си снимката тук и ще видиш коя дата е снимана.

Link to comment
Share on other sites

Свали си някой EXIF туул, ако някой иска да изтрие някво инфо от снимката винаги може, но ако просто искаш да разбереш кога е снимана дадена снимка без да е манипулирана, туула ще ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Свалих един, но пак ми показва каквото задам аз. Тоест не е меродавно. Препоръчай някой друг туул, за който си сигурен, че ще ми свърши работа. Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив на компа имам една която я ползвам от години, ама не помна как се казваше, за друго се сещам фотошопа също чете exif, ако не е с някво сенситивно съдържание прати ми я на лично ще я проверя.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея от къде мога да намеря една книга на френски? Казва се "Traité d'oenologie, Tome 1"?

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в КАТ.Там я "спираш от движение" или по-точно бракуваш.От там в общината, за да я свалиш от отчет.След 10 години, отиваш да минеш технотест, после с документа в КАТ и после пак в общината...

 

Така както го искаш мисля , че няма да стане.

1. Ако не караш , не плащаш гражданска и преглед, данъка си върви има си и лихви. Ако си го плащаш всяка година няма да има лихви.

2.Ако я бракуваш, прибираш я в гараж, чака си периода от време нямаш данък,лихви и други дивотии. После трябва да мине технотест за да може да я регистрираш пак.

Дали заслужава тъй като всичко ще трябва да се барне освен ако не си я завил с рогозка + 2 юргана в гараж.

 

ЕДИТ: Изпревариха ме :)

 

Ако я бракувам после с какви документи мога да я регистрирам пак? По-точно с какво ще докажа, че тази кола съм я придобил от някъде или че не е крадена? Самото бракуване не става ли с документ от белканто, че съм я предал?

Link to comment
Share on other sites

Не, защото на практика ти правиш "спиране от движение". Какъвто ти е документът за собственост в момента, такъв ще бъде и след 10 години.  

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея от къде мога да намеря една книга на френски? Казва се "Traité d'oenologie, Tome 1"?

 

На хартия или електронна? Ако е първото, знаеш, че хартията на страниците й е позлатена и по тая причина са формирали трицифрена цена и то не в лева. ;)

 

П.П. Всъщност след кратко търсене тук-там успях да намеря само един pdf на втория том на книгата (и то непълен)...ще се поровя още малко...

Link to comment
Share on other sites

Аз обиколих де що се сещам за сайт, в който може да го намеря, но без успех. Иначе да - определно след като прочетеш тая книга, теоретично, би трябвало от въздуха да правиш вино...поне...или злато... :D :D

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Би, ама само за този дето разбира френски...и формули...ако се водя по това какво има във 2-ри том...

 

А за първи том единствено попаднах на "безплатно четене онлайн", НО...за да чета трябваше да си направя акаунт...и между регистрационните стъпки задължително трябваше да си напиша номера и кода на картата ми...както ги мразя тия простотии...щото хем било абсолютно безплатно, ама все пак ми искат и данните на картата с кода барабар...

Link to comment
Share on other sites

То момето, на което му трябва, го разбира, ама гледаме как да спестим едни пари... Успях само на английски да го намеря, но пусто не върши работа.

 

 

Мерси все пак за помощта - ще им кажа да си приготвят просто сумата и да действат.

Link to comment
Share on other sites

Обмислям да пускам брада :D Ясно,че в началото ще е зле положението, но въпроса е какъв тример да си взема ? Гледах някакви модели на philips и този ми се струва удачен вариант.

 

Ако някой ползва подобен да сподели ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам ето този вече 4 месеца.

 

http://www.amazon.com/Philips-Norelco-BeardTrimmer-adjustable-QT4070/dp/B003U8ESI4

 

Тук беше 130лв някъде.

Не знам какво да ти споделя точно....реже. :) Аз обаче не пускам дълга брада и не слагам приставките за дължината. Ползвам го без приставка и дължината е 0,5mm. На мен ми върши идеална работа. Лошото на тоя модел е, че не може да се мие заради всмукателната система, която обира космите по време на бръснене. Не успява да обере всичко, но 70-80% влизат в контейнерчето. Откакто съм я купил, с 2 бръснения на седмица, съм я зареждал 2 или 3 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Другия вариант е http://www.technopolis.bg/bg/Body-groomers/Body-groomer-PHILIPS-QG3320-15/p/833643 пак като горното,но с бонус една по-малка преставка за по-прецизно оформяне. Ще Изчакам до другия месец и ще реша.

 

Мерси за отгорова :) 

Link to comment
Share on other sites

Дайте ми съвет, къде в този форум, ако е възможно или в друг форум, мога да публикувам обява, че мога да карам 1 или 2-ма човека срещу разумно заплащане към Бургас, през уикендите.

Благодаря

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...