Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

НЕДЕЙ ДА СИ СИГУРЕН!

 

 

Видене, понякога направо ти се чудя като започнеш да пишеш с тия главни букви и държа да ти кажа, че изобщо не ставаш по-убедителен с множество препинателни знаци и/или включен капс лок. Когато влезнах в това жилище, първата ми работа беше да проследя тоците и да замеря мрежата, защото ме чакаше задачата да преустроя и всъщност отново да "построя" две от помещенията, които ми трябваха за студиото. Така че наизуст знам кое кабелче къде минава през стените и къде точно отива, а също и какво натоварване точно може да поеме, така че поне за кръговете вкъщи съм абсолютно сигурен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти си един на 100000, това исках да ти кажа, ти какво друго разбра? 

 

Това, което натъртвам - разбери в езика какво е натъртване, не викане, както се води, е заради другите, които утре ще се доверят на фазомера и/или няма да знаят дали например инсталацията им е заземена.... ВСИЧКО е възможно. 

Link to comment
Share on other sites

Ами какво мога да разбера след като казах, че осветлението ми е на друг кръг, а ти написа с главни букви да не бъда сигурен и след това даде пример за сбъркан контакт у вас....а за "натъртване" обикновено ползвам удебеляване или подчертаване - по си ми харесва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти си явно сигурен в инсталацията си (със сигурност, защото е проверена), други могат да бъдат неприятно изненадани от техните - кое не е ясно?

Link to comment
Share on other sites

Как да си "оправя контактите" по-точно?

 

Ако при включване на лампа се случва това смени ключа на лампата. Ако е хем при лампа хем и при включването на климатика има нещо друго съмнително, но какво точно не знам. Мога да ти дам един UPS (APC е, но който не съм сигурен дали все още работи и какво натоварване ще издържи, защото след последната смяна на батериите ми направи преди година-две няколко парчета и ме нервира нещо, но не помня какво точно беше... и оттогава си стои изключен и хваща прах в офиса) та може да пробваш с него дали ще се държи по-добре и ако да направо мога да ти го подаря (възможно е да съм го претоварил аз - помня, че след като спря тока не изкара единия път и 2 минути , после нещо мигаше като коледна елха и не тръгваше и аз реших за по-лесно да го разкарам... дотолкова си спомням неща отпреди години)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пламене, вържи един стрелкови уред и гледай като ти се включи нещото дали имаш спад. 
Отварям скоба и казвам, че също е възможно при включване и изключване, някой ел. уреди създават електромагнитни смущения. Това няма нищо общо с инсталацията.
Това са излъчени радиовълни, които смущават електрониката. Лошите кабели са идеална антена, за такива смущения. Ако при теб имаш възможност за подмяна на захранващия кабел на уреда, пробвай!

Като при теб може да е второто, при Ангел ми се струва 100% спад и лоша инсталация.

Link to comment
Share on other sites

Аз сега като се замисля при Пламен има толкова много креации на китайската гениална мисъл, че всичко е възможно дори и при перфектна сградна инсталация...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако при включване на лампа се случва това смени ключа на лампата. Ако е хем при лампа хем и при включването на климатика има нещо друго съмнително, но какво точно не знам. Мога да ти дам един UPS (APC е, но който не съм сигурен дали все още работи и какво натоварване ще издържи, защото след последната смяна на батериите ми направи преди година-две няколко парчета и ме нервира нещо, но не помня какво точно беше... и оттогава си стои изключен и хваща прах в офиса) та може да пробваш с него дали ще се държи по-добре и ако да направо мога да ти го подаря (възможно е да съм го претоварил аз - помня, че след като спря тока не изкара единия път и 2 минути , после нещо мигаше като коледна елха и не тръгваше и аз реших за по-лесно да го разкарам... дотолкова си спомням неща отпреди години)

 

Мерси, добра идея. Какъв модел е обаче помниш ли, че няма да включвам компютър отзад и ако няма възможност да включа нормален кабел трябва да купувам преходници, които очевидно са доста скъпи.

 

Като при теб може да е второто, при Ангел ми се струва 100% спад и лоша инсталация.

 

Добре де. И как да го реша в крайна сметка?

Link to comment
Share on other sites

Добре де. И как да го реша в крайна сметка?

 

Викаш електротехник да прозвъни инсталацията и да открие проблема. Ако дойде с червено сако и китка на ревера, не го пускай да работи.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Викаш електротехник да прозвъни инсталацията и да открие проблема. Ако дойде с червено сако и китка на ревера, не го пускай да работи.  :laughing:

 

И как ще го реши без да ми кърти стените и да прекарва кабели?

Link to comment
Share on other sites

И как ще го реши без да ми кърти стените и да прекарва кабели?

 

Ангеле, нека го анализира, пък после ще се коментира решение. Не можем да гадаем на фасул.... 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нека го анализира, пък после ще се коментира решение. Не можем да гадаем на фасул.... 

 

Ако мога да дам 100-150лв за устройство, за да реша проблема - предпочитам този вариант пред това да дам 100лв на някой само, за да дойде и да ми пъшка 2 часа, за да ми каже, че трябва да преокабелява всичко.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, добра идея. Какъв модел е обаче помниш ли, че няма да включвам компютър отзад и ако няма възможност да включа нормален кабел трябва да купувам преходници, които очевидно са доста скъпи.

Имам си направен разклонител, който се включва в него. Модела не го помня (и ме мързи да ида да проверя)

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, не искам да те плаша, но проблема при теб е по-голям, поне това предполагам, защото толкова много различни уреди да прекъсват при пускането на още толкова различни уреди е слаба връзка някъде. За начало можеш да прегледаш предпазителите, какви са, стопяеми, автоматични, пипни ги, ако има загрял е ясно. Всички тези неща са навързани на един токов кръг предполагам, пробвай да включиш ууфъра , приемника и телевизора с разклонител хванат от друга стая, като се взима на предвид да не се включва в стая която има обща стена с контакта който е включен в момента, това може и да не е 100% но има голяма вероятност да са на един кръг., затова от по-далече по-добре за пробата.

 

Ако всичките неща са ти хванати от един контакт, там може да е нагряло и да има слаба връзка. В други стаи наблюдава ли се проблема?

 

Та, с устройство от 150 лева може да си решиш проблема с премигване и изключване, но проблема си оставя и е редно да се открие, защото е опасно.

Link to comment
Share on other sites

Имам си направен разклонител, който се включва в него. Модела не го помня (и ме мързи да ида да проверя)

 

Ами добре, заслужава си пробата.

 

Ангеле, не искам да те плаша, но проблема при теб е по-голям, поне това предполагам, защото толкова много различни уреди да прекъсват при пускането на още толкова различни уреди е слаба връзка някъде. За начало можеш да прегледаш предпазителите, какви са, стопяеми, автоматични, пипни ги, ако има загрял е ясно. Всички тези неща са навързани на един токов кръг предполагам, пробвай да включиш ууфъра , приемника и телевизора с разклонител хванат от друга стая, като се взима на предвид да не се включва в стая която има обща стена с контакта който е включен в момента, това може и да не е 100% но има голяма вероятност да са на един кръг., затова от по-далече по-добре за пробата.

 

Ако всичките неща са ти хванати от един контакт, там може да е нагряло и да има слаба връзка. В други стаи наблюдава ли се проблема?

 

Та, с устройство от 150 лева може да си решиш проблема с премигване и изключване, но проблема си оставя и е редно да се открие, защото е опасно.

 

Не са няколко устройства. Едно устройство е - ресивера.

 

Ще пробвам с разклонител от друга стая, но тогава може да ми се появи бучене в ууфера, защото не са устройствата на един кръг.

 

Има и друго Руми - пожарникарите ще изгасят каквото е останало и може да редекорира. За около 100-150 лева... 

 

Стига си говорил тъпотии бе, ужас.

Link to comment
Share on other sites

Стига си говорил тъпотии бе, ужас.

 

Ами как да те убедим, че това не е игра и не е майтап, а може да бъде много сериозен и ОПАСЕН проблем? 

Link to comment
Share on other sites

Ами как да те убедим, че това не е игра и не е майтап, а може да бъде много сериозен и ОПАСЕН проблем? 

 

Как да ти обясня, че апартамента е построен преди 30 години и тва винаги е било така?

И как да ти обясня, че ми е писнало от пишман майстори и гледам да се оправя колкото е възможно без тяхна намеса? До толкова ми е писнало, че ако ми дойде някой и започне да се почесва, направо ще го изгоня.

Link to comment
Share on other sites

Първо разкачи кабелите на тонколоните всичките и пробвай както си е сега включен, ако няма промяна менкай захранване от друга стая.

 

Едит. При съседи наблюдава ли се подобен проблем. Щото ако го има навсякъде е редно да си викнете ЕВН да си оправят тоците

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид да разкача всичките тонколони и ууфера от ресивера и да видя дали включване/изключване на лампата още се отразява? Как да чуя като няма колони? :) Няма никакъв друг индикатор.

Мога да пробвам също да пусна само телевизора, без ресивера да участва и да тествам дали пак ще има прекъсване на звука.

Почти съм сигурен, че проблема идва от ресивера обаче, тъй като всичките устройства са накачени за него.

Link to comment
Share on other sites

Нали и куулбокса спирал? Дори и да няма включени тонколони ресивера издава звук като се вкючва и изкючва и пак би го хванал. Идеята ми е че ако има проблем с кабелите, които може да са не екранирани и от там да идва всичко.

 

Какъв модел е ресивера?

Link to comment
Share on other sites

Как да ти обясня, че апартамента е построен преди 30 години и тва винаги е било така?

И как да ти обясня, че ми е писнало от пишман майстори и гледам да се оправя колкото е възможно без тяхна намеса? До толкова ми е писнало, че ако ми дойде някой и започне да се почесва, направо ще го изгоня.

 

Мога да ти дам един телефон, човекът не се почесва, но е скъп. За сметка на това е бог на тема ток. 

 

Или може да си караш така и да не се оплакваш повече, след като така и така от 30 години си свикнал.... 

 

Руми, като нищо може да е генерален проблем. На село не се изненадвам, че като светна една крушка и другите намалят, но насред Пловдив е, да кажем, неестествено... 

Link to comment
Share on other sites

Нали и куулбокса спирал? Дори и да няма включени тонколони ресивера издава звук като се вкючва и изкючва и пак би го хванал. Идеята ми е че ако има проблем с кабелите, които може да са не екранирани и от там да идва всичко.

 

Кулбокс също е закачен към ресивера и се ресетва само и единствено като се включи ууфера ако е бил заспал и то не всеки път, а само понякога. Лампите не влияят на кутията на куулбокс.

 

Нещо не си ме разбрал. Устройствата НЕ СЕ изключват. Това се опитвам да обясня. НИЩО не се изключва. Нито ресивера, нито телевизора - нищо. Всичко си работи без да спира. Дори не премигват. Не е като токов удар.

 

Проблема е като малка защита, която сработва в ресивера и за половин секунда прекъсва звука като има промяна в консуматорите - включване на лампи в стаята (или една определена лампа включена в контакта в банята, която е в съседство), автоматично включване на ууфера.

 

Проблем с премигване и намаляне на яркостта на крушките също нямам. Само ресивера е проблемен и тъй като всичко е закачено в него - всичко става проблемно.

 

Компютъра е включен към същия разклонител и няма никакъв проблем при никакви обстоятелства.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...