Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Абе нали от самото начало го казах и го повторих след това 4 пъти сигурно!!!!!
Виж ми първото мнение. Никъде не съм писал, че каквото и да било се изключва. Казах само, че звука прекъсва за части от секундата. Няма никакъв друг индикатор за проблем. Затова и търся устройство, което да закача, за да оправя малките смущения.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дори да не го усещаш явно има спадове в напрежението, щом изчезва звука, значи нещо се изключва. И ресивера е най-нежен към тия хави и само той се поддава. Пробвай със разклонителя да видим. Отвори си бумагите на ресивера и му виж инструкциите и проблеми с electrical intereference, electromagnetic interference и тн, трбява да пише нещо. Може и наистина да е проблема в него и ако ти е в гаранция да го погледнат.

Link to comment
Share on other sites

Като чета писанията на Ангел, все си мисля, че живее току до трафа. Поне така си спомням. Проблемите му ми напомнят на проблемна касета на блока, защото имах такива през едно лято преди мнооого години. След около месец с такива странни проблеми, един летен съботен следобед, касетата гръмна, ама гръм да видиш. Блока още е опушен. Дойдоха, за 3 часа сменяха каквото сменяха и от тогава всичко е наред. На първо време, преди да си разбута инсталацията, да разпита комшиите му, дали имат такъв проблем. Ако имат - викат EVN и те да си оправят бакиите. Досега всичко да му е работело, а сега, изведнъж нещо да се скапва... Малко не ми се вярва... Ама знае ли човек.

Link to comment
Share on other sites

Досега всичко да му е работело, а сега, изведнъж нещо да се скапва... Малко не ми се вярва... Ама знае ли човек.

 

До трафопоста съм - да.

Не мога да кажа дали изведнъж се е случило това. Май си беше така от началото. Просто нямах толкова компоненти накачени и най-осезаемо започна да се усеща когато сложих събуфера и звука започна да прекъсва. Преди май също имаше някакви прекъсвания като се включва външното тяло на климатика.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих разпитал комшиите. Ако при тях няма подобен проблем, викам техник да види инсталацията, може и някаква простотия да е.

Нещо, което се сещам, но не в подробности. Преди много години, когато още щранговете за водата бяха метални, връзките към бойлерите и те, проблемен бойлер на комшия, таковаше мамата на мрежата в целия вход. При мен го виждах, като на CRT монитор, започнеше да минава една лента, която мажеше целия екран. В последствие, започна да бие ток по батериите на водата и накрая се установи откъде е, след като друг комшия тръгна да рови всички инсталации една по една и когато спря тока на тоя апартамент, всичко се оправи. Оттам тръгнаха вътре в апартамента и хванаха бойлера.

Link to comment
Share on other sites

Редно или не - явно ми е нужен, защото ресивера сработва при всяка промяна в напрежението и реже звука. Я при включване на климатик, я при включване на събуфера, я при включване на лампата. Просто за част от секундата прекъсва звука и тръгва пак. При куулбокс е още по-голям проблем, защото при всяко включване/изключване на събуфера, ресивера сработва няква защита и кутийката на куулбокс решава, че няма сигнал и се изключва и ме вади в менюто.

 

Това за нотификейшъните на телефона не го разбрах.

 

Токоизправител, а не Стабилизатор на напрежението, така ли?

 

СТАБИЛИЗАТОР е... не го слушай онзи мисир!

И как ще го реши без да ми кърти стените и да прекарва кабели?

Като примерно ти открие къде ти е лошата връзка или връзки. Защо е нужно да се кърти?

Естествено, горното важи само в случай, че проблемът се наблюдава само у вас. Инак звъните всичките комшии в ЕВН и ония тулупи да си берат гайлето.

Link to comment
Share on other sites

Ок. Ще пробвам с на дядо UPS-а дали ще се реши проблема.
Ще питам и някой съсед дали има някакви такива неща при него.
Ще пробвам и с разклонител от друга стая да видя какво ще стане.

 

За къртенето - просто като ми каже някой проблем със стара инсталация и си представям къртене на стените и преокабеляване на всичко.

Link to comment
Share on other sites

 

 

За къртенето - просто като ми каже някой проблем със стара инсталация и си представям къртене на стените и преокабеляване на всичко.

В 99.9% от случаите, къртене не се налага.

Достатъчно е да намериш жичкаджия, който чува петела и си има подходящ ваданлък. Колкото до юпиеси и подобни хави за случайя, това е величайша глупост, понеже лоши връзки по силова инсталация могат да доведат до пожар примерно. И тогава ще имаш рядкото удоволствие да наблюдаваш как весело ти изгаря всичко по къщата, барабар с юпиеса ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Така - втори човек го казва. Да видим колко трябват, че Ангел да прежали таксата на елтехника, която е по-малка от помадите му на месец... 

Link to comment
Share on other sites

ca912e0e9ac6453e5baf1a5ca52100d9.jpg1313751131009345034903dea6f7b085.jpg7028931418d0bb873050bbba1c5fbdeb.jpg

 

нужен ми е човек това да го копира с лека корекция на размерите на шийката, защото е по-малка от колкото трябва като диаметър, някой да ме насочи къде да го занеса?

Link to comment
Share on other sites

По моя проблем с тока.

Одеве съвсем случайно изключих един адаптер от разклонителя и получих ефекта с прекъсването. Въпросният разклонител беше включен първи в стената и всичко от там влизаше в него, включително и още един разклонител със защита от токов удар.

 

Сега го изключих тотално от картинката и да не казвам голяма дума, но проблема изчезна. Ще го оставя така още няколко часа да видя дали ще има проблем и ако проблема го няма - ще го сложа последен във веригата. Надявам се това да помогне.

Въпроса ми е, ако с отстраняването на разклонителя, проблема се реши, да търся ли още проблеми в мрежата или всичко си е с разклонителя. Който или е дефектен, или просто е прекалено "предпазлив" и прекъсва всичко при най-малкият пик в напрежението.

Link to comment
Share on other sites

Ако проблемът ти изчезне, първо изхвърли този разклонител. Купи си нормален разклонител и някой, за всеки случай, да ти погледне контакта за нагорели клеми.

 

Само при мен ли клиповете във фейсбук циклят яко вечер? Или проблем в сайта или в Кулбокс. През деня няма ядове, вечер клип 4 мин. го "гледам" около 20. Цикли през 2 до 5 секунди и запецва за по 10-20-30... Проблемът е само с клипове от фейсбук. При клипове/линкове към Тубата, няма никакви проблеми. И проблемът е само с този сайт.

 

Някой по въпроса с екотаксата да се изкаже, че жената си хареса една кола, а искам да знам кое колко. Колата е на немски табели, но предполагам, че се дължи.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Да, изхвърляш разклонителя и един преглед на контакта и си ток :)

 

Какъв е тоя разклонител, със защита? За целта се слагат хубави продукти, иначе резултата не е хубав, а и факта на двупроводната ни инсталация не ни помага. Ако искаш може да инвестираш 30-40 лева за катоден отводител, който специалист ще ти го сложи в апартаментното табло и ще спиш спокойно от пренапрежение и мълнии паднали до километър от вас.

Link to comment
Share on other sites

По моя проблем с тока...

Аз леко те забравих ама гледам и ти не си ми звънял...

 

Колкото до разклонители и т.н. - кажи ми че си пробвал с обикновени дето са без защита моля те и ефекта е същия... защото като нищо проблема може и да са въпросните разклонители

Link to comment
Share on other sites

Колко е екотакса на автомобил? За всеки град различна ли е? Изобщо къде се плаща и вярно ли е, че има фирми, където се плаща по-ниска?

260 лева, ама с някакви допълнителни салтанати, става почти 300.

 

Ами не се реши проблема. Още си прекъсва дори и без въпросния разклонител. Един друг със защита съм включил - пак същото.

По-горе ти казах нещо.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Google Chrome мога да видя кеширано изображение на нещо, което съм гледал преди това, но вече го няма на сайта?

Значи първо отиваш в страницата на кеша: chrome://cache/ (about:cache също работи).

Лошото е, че кеша излиза в идиотски вид. Първо намираш линка за самото изображение (по името на файла), след това като цъкнеш на линка ти излиза всичко в текстов вид (включително hex представянето на изображението). На този линк обаче има обяснение плюс съответния туул, който ще ти помогне да извлечеш съдържанието.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми сайт, някакъв от типа на Алиекспреса, но в който продават също и втора ръка техника , сигурен такъв, например за фотоапарат, абе всякаква информация ще ми е полезна.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми сайт, някакъв от типа на Алиекспреса, но в който продават също и втора ръка техника , сигурен такъв, например за фотоапарат, абе всякаква информация ще ми е полезна.

 

Ebay.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...