Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

явно аз не питам като хората, нищо не ми говорят нито тва "плавен" регулатор, нито "емайлиран"... знам какво значи, обаче не мога да разбера има ли реално значение всичко това.

 

Еее, стига де...и сам може да се сетиш защо е добре водосъдържателят да е емайлиран. А плавният регулатор е за да си нагласиш температурата на колкото ти трябва...примерно ако си сам е едно, ако сте 4 човека е друго...лятото на по-малко, зимата на повече и така...Гледам на първия линк май няма потенциометър, а са го сменили с някакво електронно табло, което вероятно върши същата работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Коста, тези серпентини са за алтернативно подгряване от котел на твърдо гориво. Допускам, че не си с локално парно следователно не ти трябват. За водосъдържателя: преди двайсетина години бойлерите бяха с такива от чугун, тежаха доста и караха много години. Сега за евтинджос ги правят от ламарина, покрита с емайл да не кородира уж, ама...  Има модели с неръждаем водосъдържател и/или нагревател. Те са по-скъпи, но и много по-издържливи. Не съм 100% сигурен, но мисля като недостатък беше удълженото време за загряване за "иноксовите" нагреватели.

Като стана дума за време на нагряване, добра идея е бойлер със степени - комбинация от два нагревателя дава различна мощност и съответно удължава/скъсява времето за нагрев. Аз съм привърженик на класическите галетни превключватели, разни електроники не са ми по вкуса. По-горе писах за чекиджийските ключенца и регулаторченца, дето монтират в Теси.

И не на последно място трябва да определиш позиция на бойлера и да се увериш, че желания от теб ще се вмести в размерите.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Коста, тези серпентини са за алтернативно подгряване от котел на твърдо гориво. 

 

Сашо, как го реши, че е за твърдо гориво? Серпентините са по-скоро за солари. Аз съм с такъв бойлер на Елдом и блясък в очите за добавка на слънчева инсталация...

 

На практика нищо особено не е нужно. Човек като избира бойлер, трябва да прецени литража, горивото, мястото и тогава да избира. Няма кой знае каква разлика между наличните.  

Link to comment
Share on other sites

Преди малко тръгнах да пиша, но без да искам съм затворил таба.

Имам 2 Елдом, едно Теси и от няколко месеца един Аристон. Като цяло Тесито е най-голямата грешка, но не заради токаджийската част, която при моето Теси е италианска и почти 10 години, ако не и повече не е мръднала. Единственият проблем на това Теси е, че изолацията му е леш или изобщо няма, защото изстива изключително бързо! Двата Елдома има прилична изолация, като там слаба част са нагревателите. И на двата опукаха нагревателите и на двата бяха точно като цъфнали майски рози. Все едно бяха разпрани. Не знам какви са, но са леш. В същото време, защото два пъти съм отварял Тесито за чистене на котлен камък - неговият нагревател е лъскав и за тези години не е мръднал! За инфо - Елдома единия изкара 5 години, другия и той толкова някъде. В същото време, Аристона се държи повече от прилично, изолацията му е по-добра, а е на по-студено място от другите и пак се усеща. Или успявам да си внуша или и аз не знам, но този Аристон, който е само 1.8 киловата, успява да загрее 80 литра вода за същото време или за няколко минути повече от Елдом с нагревател 3 киловата...

Link to comment
Share on other sites

Нашия Аристон е тотален шит. Зимата индикатора за температурата на водата стига само до половината. Чистят го вече 3 пъти от котлен камък. Това му бил проблема да не загрява като хората казват. Пука му корпуса като се пусне студена вода, издавя някакъв съскащ шум докато загрява. Не бих взел изобщо отново бойлер Аристон, но нашите като бързаха тогава..... Докато направя пеоучване и го бяха купили.

Link to comment
Share on other sites

Смених на една вратичка в банята пантата, че беше изядена от ръжда. Проблема е, че там където са били винтовете на старата панта, като сложа новата и не държи. Мисля да налея дупките с някакво лепило и в самата дупка където ляга пантата също да и сложа. Някаква препоръка за лепило (има мн влага, вентилатора не смогва).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Има ли значение марката на обемния бойлер който ще си купя до 250лв? Някакъв 80л ... 3кв ... гледам разни Тесита, Елдом, Дипломат ... на вид еднакви, на гаранции близки ... нещо съществено за което трябва да се знае има ли?

 

http://www.technopolis.bg/bg/Tank-water-heaters/Tank-Water-Heater-ARISTON-PRO-R-80-V-3KW-EU/p/722172 тва ся ...тоя "титаниев" резервоар аджеба реално файда има ли или е просто някакви простоии... серпентина 1, серпентина 2 гледам пише на някои от моделите?!

Ако ти се дават малко повече пари - аз съм с такъв и ти се подписвам с 2 ръце за него. Много съм доволен

 

http://www.technopolis.bg/bg/Tank-water-heaters/Tank-Water-Heater-ARISTON-VELIS-80-EU/p/722185

Link to comment
Share on other sites

Смених на една вратичка в банята пантата, че беше изядена от ръжда. Проблема е, че там където са били винтовете на старата панта, като сложа новата и не държи. Мисля да налея дупките с някакво лепило и в самата дупка където ляга пантата също да и сложа. Някаква препоръка за лепило (има мн влага, вентилатора не смогва).

Fix Express мисля, че такъв беше. Изпробван на село под навеса в кухите тухли четворки. Нямам спомен за монтажа на гърба на кухнята коя марка използваше момчето. Трябва ти монтажен кит по мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

Fix Express мисля, че такъв беше. Изпробван на село под навеса в кухите тухли четворки. Нямам спомен за монтажа на гърба на кухнята коя марка използваше момчето. Трябва ти монтажен кит по мое мнение.

 

Мерси колега.

Link to comment
Share on other sites

На път съм да употребя драстични мерки..

 

Ще убиеш котката? :evil

 

Ако не успееш сам, хвани си една фирма за почистване - имат всякакви препарати и машини за изпиране...и за една кора не вярвам да ти вземат много...

Link to comment
Share on other sites

Измива се отлично с обезмаслител SANO разтворен 1:4 с вода. Напръскваш, след тва може с четка леко да тръкнеш. Обилно изплакваш поне 2 пъти. При нужда повтаряш. Според мен препарата вони ужасно и е опасен дори разтворен, предлагам ти само на проветриво място да се прави.

 

e2a2df12.jpg

това е обезмаслителя, махаш му помпата и си го разтваряш в друго шише. 

Link to comment
Share on other sites

Кора на автомобил, с велурено покритие

 

Лошо, Седларов, лошо... Тия велури са пипкава работа. Пробвай първо нещо вонящо и пенливо, но не разяждащо. Медикс имат много добър препарат за пране на дамаски. Може да опиташ и с течен прах за пране... И как по дяволите котка ти напика кора на колата?!?!?

 

Измива се отлично с обезмаслител SANO разтворен 1:4 с вода. Напръскваш, след тва може с четка леко да тръкнеш. Обилно изплакваш поне 2 пъти. При нужда повтаряш. Според мен препарата вони ужасно и е опасен дори разтворен, предлагам ти само на проветриво място да се прави.

 

ФОРТЕ като нищо може да му овелури велура... Не съм сигурен дали става... Също и четкането може да го повреди. Въобще има милион причини човек да мрази велур! Тоя вариант според мен е като крайна мярка... 

Link to comment
Share on other sites

Мога ли и ако да как, да разбера кога е направена една снимка и дали е пипана датата на тая снимка? Ако е от значение, правена е с Alcatel Idol или нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

Ако искам да спра една кола от движение за определен период (примерно за 10г. след това да я регистрирам пак) какво трябва да направя? И дължа ли данък за времето през което колата не е била в движение? 

 

П.С. Не е нужно да ми казвате, че след 10г. ще е изгнила, защото ще се погрижа това да не се случи. :)

Link to comment
Share on other sites

Бях разкостил колата и беше отворена. Минах го с обезмаслител и препарат за килими, ще видим...

Link to comment
Share on other sites

Мога ли и ако да как, да разбера кога е направена една снимка и дали е пипана датата на тая снимка? Ако е от значение, правена е с Alcatel Idol или нещо подобно?

 

В EXIF данните на снимката, десен бутон, пропертис -> подробни данни

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...