Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз си купувам разни неща от магазина, който е след Централна Гара, посока Коматевския възел. След гарата, блокчетата покрай пътя в дясно.. само не помня в кой блок беше, но може да влезеш в локалното и да си караш бавно там..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пешо, ако ти е за София - https://www.google.com/maps/@42.6834518,23.3631714,3a,66.8y,67.75h,90.4t/data=!3m4!1e1!3m2!1sPBDH3dg16hNqdnBMyRLv0w!2e0

 

Булад Дент. На мен са ми до гъза и като се наложи, пазарувам от тях.

Link to comment
Share on other sites

Като спомена всичкото това - от къде мога да си накупя зъболекарски джунджурии? Че и аз съм хвърлил очо на половината инструментариум на моите зъбари :lol:

 

Имаше един магазин на бул. Христо Ботев http://asdent-bg.com/about-asdent

Друг до централна гара имаше някъде но не си спомням името, а съм ходил с жена ми и не помня даже къде точно беше. 

Имаше още 2 - единия беше близо до нас но го затвориха или преместиха, защото онази къща я събориха и сега строят 7 етажна кооперация... Другия беше един съученик на жена ми, който в момента е във Финландия. Сигурно има още сто магазина, но ще оставя на теб удоволствието да потърсиш с гугъл :)

Пешо, ако ти е за София - https://www.google.com/maps/@42.6834518,23.3631714,3a,66.8y,67.75h,90.4t/data=!3m4!1e1!3m2!1sPBDH3dg16hNqdnBMyRLv0w!2e0

 

Булад Дент. На мен са ми до гъза и като се наложи, пазарувам от тях.

 

Ха! Явно и ти си се ориентирал. Изключително качествени са техните инструменти и на доволно прилични цени. Даже имат едни ножички, които ги ползвам да режа кабели и са далече по-компактни и удобни от стандартните резачки при това ако ги намокриш не ръждясват като другите.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо ако отидеш някой ден в магазин, където продават зъболекарски джунджурии може да се снабдиш с доста качествени инструменти.

 

И защо ти е да ходиш до специализиран магазин, когато съществуват китайците? Сигурен съм, че имат инструмент, дето даже и жена ти няма. :lol:

Без майтап - виждал съм всякакви видове, дори и цели комплекти, които вероятно са на 1/хх от цената на специализираните магазини тук, а доколко качествени са за едното чоплене из зъбите - мислиш ли, че зъбите ти ще направят разликата? Метални са, във всякакви форми и размери, и заострени толкова, колкото и "истинските" такива. :))

Link to comment
Share on other sites

Тествал съм китайски... Твърдо не. Дедо, консумативите са им отлични, да не говорим, че са по-евтини и от китайските.

Link to comment
Share on other sites

Не споря - нямам такива зъболекарски инструменти...само съм ги виждал за продажба, макар че не ми е много ясно защо не? Ако съм зъболекар, естествено че никога няма да взема такива с цел пестене на пари, но ако е само за да си заменя клечката за зъби с нещо по-удобно, което да служи единствено да си махна парчето бадем (примерно), спряло се между двата ми зъба и евентуално да си почиствам междузъбието - какво ще ме касае от каква твърдост стомана са и тем подобни, ама вие си знаете по-добре...

 

П.П. Особено пък ако цените им са сходни...мислех, че в специализираните стоматологични магазини цените са в пъти над тия, дето съм виждал...ама така или иначе никой не цитира и една цена, че да се ориентирам всъщност...

 

Наско, това комплектче примерно колко е в оня магазин?

 

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

И защо ти е да ходиш до специализиран магазин, когато съществуват китайците? Сигурен съм, че имат инструмент, дето даже и жена ти няма. :lol:

Без майтап - виждал съм всякакви видове, дори и цели комплекти, които вероятно са на 1/хх от цената на специализираните магазини тук, а доколко качествени са за едното чоплене из зъбите - мислиш ли, че зъбите ти ще направят разликата? Метални са, във всякакви форми и размери, и заострени толкова, колкото и "истинските" такива. :))

Първо защото се явявах личен шофьор, шерп и каквото още се налага на нейно величество (казал съм Да - няма как) и тя казваше къде да идем. И второ защото силно не позна. Нещата, които са над 10 пъти по-евтини обикновено и качеството им е такова. А зъболекарите повярвай ми са големи скръндзи когато стане въпрос да ти дадат пари. Свикнали са само да взимат, но дават е много трудно.

 

За китайските - последно си купих комплект гаечни ключове, които се оказаха от толкова мек метал, че май има детски пластмасови играчки, които са по-здрави от това. 

 

Освен това аз с тези инцидентно се сдобих и хич не съм ги гледал даже колко струват на фона на някаква бръмчилка дето се слагало нам си какво борче и струваше няколко хиляди едни клещи резачки, няколко пинсети, едни такива остри джаджи и не помня какво още направо се загуби в сметката (после тя ми мрънка, че можела да се пазари тези да ми ги даде за без пари даже ама аз откъде да знам)

Link to comment
Share on other sites

За китайските - последно си купих комплект гаечни ключове, които се оказаха от толкова мек метал, че май има детски пластмасови играчки, които са по-здрави от това.

 

Спокойно...и аз съм изхвърлил сумати отвертки, купени от магазини за 1 лев, но имам и доста китайски от Китай, които продължавам да си ползвам ежедневно. То не става само да влезеш в първия магазин, да вземеш нещо евтино и веднага да случиш на такова, дето да те радва....за тая работа се иска и малко опит (китайски). :laughing1:

 

В случая не споря за китайските стоматологични инструменти, защото нямам опит с тях - само споделям, че целта за която евентуално биха се взели от нормални хора като нас, не оправдава евентуално високата цена, която биха стрували като професионални такива.

Link to comment
Share on other sites

@Midex - нз що така се получава като напиша нещо, все едно не е написано. Казвам го от опит - винаги така пиша. Като кажа, че нещо е боклук - боклук е защото съм го правил/ползвал. Като кажа, че нещо става - правено е/ползвано е. Среден вариант няма.

 

Аз ИМАХ китайски пинсети, скалпели и т.н. ... не струват, фейк са. Купуваш си истински и е готово.

Link to comment
Share on other sites

...за тая работа се иска и малко опит (китайски). :laughing1:

И солидна доза късмет. Доста често марката е гарант за качество. Когато купуваш no-name неща може да случиш и на много качествени и евтини неща и на пълни боклуци. Проблема е че съотношението им е 1:50 някъде. И трябва много търсене, ровене и доза късмет за да намериш нещо качествено. Хората, които нямат много време отиват и взимат нещо, за което знаят че е качествено. 

 

Преди като купувах мониторите за офиса имаше на същата цена едни 27-ци на 2560х1080 от корея... доста се чудех, пък накрая взех едни 23 инчови DELL на същата цена. Просто не ми се рискуваше.

 Купуваш си истински и е готово.

 

Които шанса да са произведени в китай по поръчка на някоя западна фирма е голям. Разликата е, че западната фирма осъществява контрол над качеството.

Link to comment
Share on other sites

@Midex - нз що така се получава като напиша нещо, все едно не е написано. Казвам го от опит - винаги така пиша. Като кажа, че нещо е боклук - боклук е защото съм го правил/ползвал. Като кажа, че нещо става - правено е/ползвано е. Среден вариант няма.

 

Аз ИМАХ китайски пинсети, скалпели и т.н. ... не струват, фейк са. Купуваш си истински и е готово.

 

Ами то и аз говоря от личен опит като може би най-големият ползвател на китайски стоки тук във форума. Съчувствам ти, че си случил на некачествени пинцети - аз също ползвам доста пинцети и имам всякакви...метални, пластмасови, дървени...за различни случаи...мога да ти дам едни от моите, че да случиш най-после на нещо читаво китайско. :grin:

Не споря, че има много боклуци, но не слагайте всички китайски стоки под един знаменател само защото не сте случили на читави продукти. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не споря, че има много боклуци, но не слагайте всички китайски стоки под един знаменател само защото не сте случили на читави продукти. ;)

Тук си прав. Виждал съм и знам че има много качествени китайски неща. Просто нямам нервите да се занимавам и да търся толкова, докато случа на нещо качествено. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Наско, това комплектче примерно колко е в оня магазин?

 

 

1,90 ти е еднократния комплект. Имайки предвид, обаче, че никой не ги ползва като еднократни, тези се продават отделно, КАТО огледалото зависи обикновено или увеличаващо е, и се дели на дръжка и огледало.

Такъв комплект, нееднократен ти е 10,70. Моя е на около 6 години и не е мръднал, просто си докупих и увеличаващо огледало за още 1,60.

 

Ред. Като се има предвид, че аз използвам обикновено борчетата, и ги ползвам по много, при цена варираща между 0,60лв и 3лв/бр. пак ми излиза по-евтино да ги купувам от там, а не от китайците, защото китайските се изхабяват, ронят и чупят дори на дърво, да не говорим за метал или камък...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Еми евтино си е, особено ако тоя еднократен модел е от подобна стомана като многократния. А всъщност сигурен ли си, че идват от страна, различна от Китай? Щото аз не съм убеден... ;)

Link to comment
Share on other sites

Повечето са чешки или немски. На китайски не съм попадал. Еднократният модел е от пластмаса, но доста твърда - успявам да чопля черупката на кокосов орех със сондата. Но затова е и еднократен.

Link to comment
Share on other sites

Щом са пластмасови - става...и аз се учудих как така ще струват толкова ако са метални, пък дори и еднократни. Ще взема да си купя оня комплект за начинаещи от снимката, само за да мога да дам после отзиви за него, че ми стана интересно...а и е практически без пари. Освен това след като ти прочетох редакцията за борчетата и останалите работи в по-горния пост, се убедих, че ги взимаш за съвсем друга цел, а не за каквото ставаше дума в началото на дискусията - да си чоплиш с тях из зъбите. ;)

Link to comment
Share on other sites

... а не за каквото ставаше дума в началото на дискусията - да си чоплиш с тях из зъбите. ;)

Аз казах, че са много удобни за това, но реално тези инструменти ги ползвам да ръчкам по компютрите с тях. Особено "сондата" (онова острото) е страшно здрава въпреки, че е доста тънък метала.

Link to comment
Share on other sites

Е то и дамски душ имам в инструментариума, ма го ползвам за съвсем друга работа. Има си клечки за зъби, между другото...

Link to comment
Share on other sites

Пробвах ги. Нищо не става от тях

Напротив, много са добри даже. Не китайската версия обаче. От години използвам американски такива и съм супер доволен от тях.
Link to comment
Share on other sites

И двамата сте прави - тия са дебели отпред и не са много практични, но имам едни с друг "шейп" и доста тънички отпред, пак са пластмасови и с конец от обратната страна, но за разлика от първите вършат доста повече работа (имам и от двата вида). :)

Link to comment
Share on other sites

Аз на oral-b някакви такива пробвах - не ми харесаха

 

Да не би да си пробвал да ги ядеш и да не ти е харесал вкуса? :laughing1:

 

Еййй...на нищо я направихме тая тема...ей сега ще дойде раптора и пак ще ни се скара. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...