Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами нямам спомени, но щом съм го запомнил - освен студеното и да сме чакали много трябва да е имало още нещо. Като примерно сервитьорите никакви да ги няма и да махам по 10 минути докато ми обърнат внимание, да е бил/а само 1 на смяна и едвам да е смогвал/а да обслужи клиентите с голямо закъснение. Или нещо да не съм бил доволен от храната - нещо гадно да е имало а то от китайско какво ли толкова може да не ми хареса - не знам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами нямам спомени, но щом съм го запомнил - освен студеното и да сме чакали много трябва да е имало още нещо. Като примерно сервитьорите никакви да ги няма и да махам по 10 минути докато ми обърнат внимание, да е бил/а само 1 на смяна и едвам да е смогвал/а да обслужи клиентите с голямо закъснение. Или нещо да не съм бил доволен от храната - нещо гадно да е имало а то от китайско какво ли толкова може да не ми хареса - не знам.

Лигла!

Link to comment
Share on other sites

Което вероятно иде да рече, че спокойно може да се дадат примерно 5 звезди, ти просто си търсил шестата. :laughing:  

 

Възможни варианти - температурата в заведението е била под 30 градуса Целзий; столът, на който си седял не е имал лумбална опора; притеснен си от канарчето в ъгъла; безжичната мрежа не е била на съответно ниво; една от рибите в аквариума те е погледнала лошо; евентуална нотка на индийски акцент от сервитьора....  :laughing:

Ахахаахахах  :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Закуски Кати в Кючука, началото на Талев, след автогара Родопи, посока Вапцаров...

Спи ми се, така го обясних, дано си ме разбрал...

Link to comment
Share on other sites

Oт къде в Пловдив в събота могат да се купят мекици?

На центъра до халите , където има и пирошки. 

В изгрев също има едни закуски малко след пазара до аптеката на ул.Вратцата.

Срещу СОУ Яворов има закуски на спирката.

В кичука на събота пазара срещу 36.6 и на ДКЦ срещу детската площадка има,

За кой квартал ти трябва ? 

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив, ако може и Кичука, има магазин за домашна стъклария, стъклени буркани и бутилки с врътка, по-конкретно буркани с врътка ме интересуват и да има избор, интересуват ме от онези, по-големите дето са за трушия.

Link to comment
Share on other sites

Имам някакъв проблем с тоците. Докато гледам телевизия, като се светне лампата - звука прекъсва за секунда. Подобно нещо се получава и като се включва/изключва субуфера.

 

Техниката е на разклонители със защита от претоварване и не знам дали сработването на защитата не допринася за проблема.

 

Казаха ми, че ми трябва уред за изправяне/стабилизиране на електричеството. Така ли е и ако да - какво мога да ползвам? По възможност да е безшумно и малко. Гледах едни на APC, но не мога да ги намеря по магазините.

 

Не е нужно да е UPS. Просто искам да неутрализирам тия токови промени, че най-вероятно са вредни, а и доста дразнещи.

Link to comment
Share on other sites

Тия "токови промени" най-вероятно идват от локалния траф. Радвай се, че явно апаратурата добре сама се пази. Наблюдавай си крушките вкъщи. Те ще ти покажат най-добре. Оттам нататък апаратурата - според защитата, демек китайците паткат, марковите не отразяват. Дискотека имам и при мен редовно откак скъсаха един магистрален кабел пред блока и му туриха муфата същия ден. Всичко гърми, без ЕНЕРМАКС-а...   

Link to comment
Share on other sites

Надали е глобално от напрежението му у тях...по-скоро е нещо локално при някой от уредите. Аз имам същия проблем с една ефирна антена с усилвател...всъщност с всички антени с усилватели, които съм пробвал - при пускане/спиране на лампи, включване/изключване на климатик и др. подобни минимални колебания в напрежението, ефирната ми телевизия лагва за секунда и причината е единствено в антенния усилвател (установих го вече). Просто китайците не се стараят много да влагат качествени елементи в евтината си продукция, каквато се падат тия антени и пазарът тук от години е залят с тях - в хипермаркетите, в магазините за електроника, че чак и в магазините за електроматериали...

Link to comment
Share on other sites

На крушките нищо им няма.

 

Добре де, и какво устройство ми трябва, за да го неутрализирам тоя ефект? Стабилизатор ли?

 

Нещо такова?

 

http://www.apc.com/shop/bg/en/categories/power/surge-protection-and-power-conditioning/voltage-regulators/line-r/_/N-e6eqkp

 

Само че, това отзад е с конектори, които не ми вършат работа. Трябва ми шуко, за да мога направо да си включа двата разклонителя с техниката в него, а устройството - в контакта.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

"Просто китайците" и спирам да чета.... ПОследните дни моят автокитаец тотално ме пренебрегва като участник в уравнението и явно всякаква автоматика в него ще да спра. Пламене, никому не го препоръчвай това. Или да мине при мен курс да го обуча как да си говорят без да се бият. 

 

Преди малко посред нощите баба ми звъни с презумпция, че ще си потроши чисто новия телевизор, щото губел кънйекшън и не палел час след това. Аз подозирам на Куулбокс тъпите боксове - явно не получава сигнал и се дъни. И ще анализирам утре тая схема. Как аджеба и защо я приемник, а долу в шахтата нещо се дъни. И телевизорът като няма сигнал се самогаси след определени минути.

 

КУУУЛ , нали...  

 

ЕДИТ: Ангел - ТОКОИЗПРАВИТЕЛ се нарича, кога беше в детската градина зад всеки София 81 го слагахме, НО - НЕ Е РЕДНО да ти е нужен днес, когато имаш включени нотификейшъни на телефона от Форума, което няма как да разбера защо... Като чорапи на ленти. 

Link to comment
Share on other sites

Редно или не - явно ми е нужен, защото ресивера сработва при всяка промяна в напрежението и реже звука. Я при включване на климатик, я при включване на събуфера, я при включване на лампата. Просто за част от секундата прекъсва звука и тръгва пак. При куулбокс е още по-голям проблем, защото при всяко включване/изключване на събуфера, ресивера сработва няква защита и кутийката на куулбокс решава, че няма сигнал и се изключва и ме вади в менюто.

 

Това за нотификейшъните на телефона не го разбрах.

 

Токоизправител, а не Стабилизатор на напрежението, така ли?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Видене, не спирай да четеш, защото "просто китайците" вече са навсякъде, без значение дали ти се нрави или не....и не ме карай да ти смятам колко процента китайски стоки има на пазара тук, а и във всяка останала страна в света.

 

@Ангеле, понеже въпросният лаг не ми пречи кой знае колко, досега не съм правил отпити да го отстраня, но за идеята утре ще прекарам антената с усилвателя през автоматичен стабилизатор на напрежението или пък през токоизправител (имам и двата уреда) и ще ти кажа какъв е резултата от пробите. То ако съответният уред е направен както трябва - изобщо няма да ти е необходимо да го прекарваш през каквото и да било, но понякога това се налага...

Link to comment
Share on other sites

@Ангеле, понеже въпросният лаг не ми пречи кой знае колко, досега не съм правил отпити да го отстраня, но за идеята утре ще прекарам антената с усилвателя през автоматичен стабилизатор на напрежението или пък през токоизправител (имам и двата уреда) и ще ти кажа какъв е резултата от пробите. То ако съответният уред е направен както трябва - изобщо няма да ти е необходимо да го прекарваш през каквото и да било, но понякога това се налага...

 Добре. Мерси.

 

Те устройствата не се изключват. Работят си. Просто ресивера явно е по-чувствителен и отразява подобни малки пикове/спадове.

 

 

Оправете си контактите и няма да има проблеми.

Как да си "оправя контактите" по-точно?

Link to comment
Share on other sites

Тия симптоми са лоша или слаба инсталация, прехвърли някой друг консуматор на друг токов кръг и ще видиш, че ще се оправи.

Като за начало пробвай с климатика, при старт дърпа повече, и ако всичкото мултимедия е вързано на един токов кръг барабар с климатика няма как да е нормално.

Link to comment
Share on other sites

Видене, не спирай да четеш, защото "просто китайците" вече са навсякъде, без значение дали ти се нрави или не....и не ме карай да ти смятам колко процента китайски стоки има на пазара тук, а и във всяка останала страна в света.

 

@Ангеле, понеже въпросният лаг не ми пречи кой знае колко, досега не съм правил отпити да го отстраня, но за идеята утре ще прекарам антената с усилвателя през автоматичен стабилизатор на напрежението или пък през токоизправител (имам и двата уреда) и ще ти кажа какъв е резултата от пробите. То ако съответният уред е направен както трябва - изобщо няма да ти е необходимо да го прекарваш през каквото и да било, но понякога това се налага...

 

Спирам не спирам - това е - има китайци и китайци - има даже китайска бройка и китайска бройка. НО за някои неща - избягват се китайците, че може да пламне и къщата. 

 

Оправете си контактите и няма да има проблеми.

 

Не е толкоз лесно, Руми - цяла инсталацийка наново. Пример - кой е знаел, че акумулираща печка 4+ киловата ще врзъва в контакт с жица 2.5... Виждал ли си такива стари решения - твърдата връзка лекувала света, клемата е враг на пожарникаря... . :laughing:

Link to comment
Share on other sites

В панелен апартамент, кръговете са направени както са решили работниците по Тошово време. Ако трябва да съм честен, изобщо не ми се занимава да къртя всичките кабели от стените и да се пренарежда таблото, само защото ми прекъсва звука на телевизора като включа лампата в банята (колкото и нелепо да звучи :D :D :D ).

 

Нама други кръгове. Всичко в стаята идва от едно място. Включени са на различни контакти, но и това не помага. Като се включи външното тяло на климатика, пак има пик/спад в ресивера и се проявява в прекъсване на звука за част от секундата.

Link to comment
Share on other sites

Тия симптоми са лоша или слаба инсталация, прехвърли някой друг консуматор на друг токов кръг и ще видиш, че ще се оправи.

Като за начало пробвай с климатика, при старт дърпа повече, и ако всичкото мултимедия е вързано на един токов кръг барабар с климатика няма как да е нормално.

 

Искаш да кажеш, че и осветлението ми е на същия кръг ли? Ноу уей - на съвсем друг е. :) Освен това само един единствен уред прави парчета - никой друг...и няма никакво значение в кой кръг ще го включа...ако ще и на полярния да е, пак си прекъсва. ;) Да не говорим, че инсталацията ми е предостатъчно мощна и мога да включа безпроблемно поне още 3 климатика и 2 духалки само на тоя кръг, а въпросното китайче прекъсва дори само като щракна LED лампи на друг кръг с обща мощност 40 вата, което е нелепо, защото сам знаеш колко дърпат 40-те вата на един кръг от напрежението на някой друг кръг.

Link to comment
Share on other sites

Бива - поне стаята е на един кръг. Някъде има отечка вероятно, която може скоро да се превърне в генерален, опасен проблем. Дали пък банята не ена същия кръг с телевизора? Дали няма отечка някъде там? Сега да те уча как да вървиш с фазомер из контактите и кутиите е безпредметно, но е сигурно, че имаш проблем. Прозвъняване му е майката. И ти не можеш го направи, а може да е опасен резултата, дип че кроксовете в банята може да са от 1000 лева 


Искаш да кажеш, че и осветлението ми е на същия кръг ли? Ноу уей - на съвсем друг е. :) Освен това само един единствен уред прави парчета - никой друг...и няма никакво значение в кой кръг ще го включа...ако ще и на полярния да е, пак си прекъсва. ;)

 

НЕДЕЙ ДА СИ СИГУРЕН!

 

Като е един единствен уред - добре, но има мниого варианти!

 

Давам веднага пример с кръговете у дома - незнайно защо ЕДИН ЕДИНСТЕВЕН контакт в едната спалня е закачен за хола и това можеше да ме убие. В смисъл кайсиите изтръпват на тренирания човек, запомнил трудово обучение от 7 клас 1989, но неграмотен келеш изгаря като стой та гледай

 

ЕДИТ: ВАЖНО! ВИнаги при съмнение пипай жицата, уреда, каквото и да под съмнение с ВЪНШНАТА част на ръката. Защо казват да те ХВАНЕ тока- знаете ли?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...