Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За такива Jack-ове, може да питаш и в Екском - намират се зад магазин Рила.Левел + са в кооперацията на ъгъла срещу бившата 'Евмолпия', те също може да имат.

Link to comment
Share on other sites

За такива Jack-ове, може да питаш и в Екском - намират се зад магазин Рила.Левел + са в кооперацията на ъгъла срещу бившата 'Евмолпия', те също може да имат.

Не са от този клас техните - от класа по 90 стотинки са :). Ще видя другите какво предлагат. Все пак тези ги намирам по US сайтове около 1.20$ са и си имат 20 микрона златна баня. Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

За пръв път ще задам в тази тема въпрос, на който не искам отговор. :P

 

Защо когато напиша в Гугъл "Луна", първият резултат, който излиза, не е за небесното тяло, а за поп-фолк певицата? :wtf:

Link to comment
Share on other sites

За пръв път ще задам в тази тема въпрос, на който не искам отговор. :P

 

Защо когато напиша в Гугъл "Луна", първият резултат, който излиза, не е за небесното тяло, а за поп-фолк певицата? :wtf:

Защото явно ежедневно търсиш в Гугъл неща за поп-фолк певиците, защото си им луд фен, и той ти е запаметил интересите :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Защо когато напиша в Гугъл "Луна", първият резултат, който излиза, не е за небесното тяло, а за поп-фолк певицата? :wtf:

 

Същата работа и при мен! Някой да репортне!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

@NEO_DDT, да бе, точно аз - дето забранявам където е възможно кукитата, дето избягвам да давам за себе си каквато и да е информация на сайтове и търсачки и дето поп-фолк съсловието изобщо не ме вълнува. По-скоро гугъл обобщава статистически най-честите търсения на българи, а и нали тази май сега беше в някакъв вип-брадър...

 

@netrootbg, чакай, чакай...в някои страни това в следващото ми изречение вече е прието и малко по малко май ще се разпространи почти навсякъде. Те вече могат да се женят, да си осиновяват деца, а когато науката напредне достатъчно - и да си износват оплодени яйцеклетки, така че това с неразмножаването май ще отпадне. :P

 

P.S. (продължение към NEO_DDT) Виж за Виден не съм много сигурен, щото за него знам, че вечер тайничко си пуска чалга. :lol:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро гугъл обобщава статистически най-честите търсения на българи, а и нали тази май сега беше в някакъв вип-брадър...

Виж как позна.

Link to comment
Share on other sites

Имам си тука един телевизор Филипс, 32 инча..., та стана един инцидент и му счупих екрана (матрицата).Последно цената й беше като за нов телевизор и не съм го оправил.Та се чудя, дали ще има интерес от някой да го купи за 150-200 лева, за резервни части.....

Link to comment
Share on other sites

Силно съмнително, но по-добре питай в разни сервизи дали искат да го вземат. Може да си сигурен, че ако нищо от него не им е нужно в момента, едва ли ще се навият. По принцип са препълнени с потрошени телевизори... Като пример мога да ти дам дори селския техник, който има при себе си .... 75 броя... Смятай.

Link to comment
Share on other sites

200лв. са втора употреба, нов внос, работещи, 32"! Аз изкупувам ТВ със счупени матрици по 40-50-60лв. в зависимост от големината, модела, състоянието и т.н.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Като сте заприказвали за сервизи - lg-то ми има нужда от ново стъкло, дисчлейя работи без проблем, но те май вървят в комплект. Надежден сервиз или направо представители на lg за Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

По последната обсъждана тема - приятелката ми си счупи екрана на айфона. Не само се напука стъклото, но и дисплеят дава само черен екран с бяла ивица. Живея точно до 50те+ сервиза за телефони на бул. Руски, но не съм ползвал никой от тях досега и не знам къде да го занеса. Съвети?

Link to comment
Share on other sites

реших да закупя нов телефон от онлайн магазин ... на въпроса за фактура, от две места ми отговориха "за юридически лица гаранцията е 1 год". навсякъде в сайтовете въпросната марка/модел е с 2 год. гаранция(става въпрос за самсунг) ... първите даже побързаха да ми обявят, че не са регистрирани по ДДС, въпреки че в случая фактурата ми е необходима за да може телефона да мине за разход на фирмата(ЕТ, което не е регистрирано по ДДС)

интересно ми е такава ли е практиката на повечето онлайн магани и каква е уловката с това "2 год. за физически лица, 1 год. за юридически лица".

 

значи да направя леко пояснение към това тук. фактурата, която ми трябва е за физическо лице(ЕТ) ...

Link to comment
Share on other sites

значи да направя леко пояснение към това тук. фактурата, която ми трябва е за физическо лице(ЕТ) ...

ЕТ си е юридическо лице. Как реши, че е физическо? Ако е на физическо е директно на името на човек. Няма булстат и име на фирма.
Link to comment
Share on other sites

ЕТ си е юридическо лице. Как реши, че е физическо? 

 

не съм решил, а това ми каза само ЕТ ... смятам, че то е по-наясно от теб(освен ако нямаш юридическо образование) и мен дали е ФЛ или 

ЮЛ.

Link to comment
Share on other sites

не съм решил, а това ми каза само ЕТ ... смятам, че то е по-наясно от теб(освен ако нямаш юридическо образование) и мен дали е ФЛ или 

ЮЛ.

 

Не се разбира какво казваш... 

 

ЕТ е юридическо лице както ти се каза. 

Link to comment
Share on other sites

Не се разбира какво казваш... 

 

ЕТ е юридическо лице както ти се каза. 

 

не мога да споря, защото не съм компетентен в случая, но бърза справка за 5-6 мин. показва следното(че това, което ми каза човека, който е ЕТ е така) ... цък

някъде да се споменава юридическо лице?

утре ще питам 1-2 адвокати, ако не забравя

Link to comment
Share on other sites

Запитай, аз ще ти го обясня по-простичко:

 

Едноличният търговец физически е ЕДНО ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ - примерно Самкиджот Папазов. Но фирма ЕТ САМКИДЖОТ ПАПАЗОВ, съставляваща физическото лице САМКИДЖОТ ПАПАЗОВ, е юридическо лице. Надявам се сега го разбираш вече.

Link to comment
Share on other sites

ET е малко по-различно от другите юридически лица, защото човека е и фирмата и е "неограничено отговорен" освен това човека се отъждествява с фирмата. Аз защо закрих ЕТ-то дето го имах мислиш.

 

Колкото за гаранциите нямам никаква представа - трябва да се пита някой адвокат най-добре.

Link to comment
Share on other sites

Отговорностите на ЕТ нямат нищо общо със статута му на юридическо лице. ЕТ е ФИРМА, регистрирана В СЪДА и е ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ. Останалото са подробности. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...