Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Искам да си сменя ключа в колата, защото е един алуминиев с 30см рамо и в момента не мога да отвинтя един болт дори, след като гумаджията ги е затегнал при смяната на гумите.

Освен това ми трябва и 17 и 19, защото болтовете са ми 17, а секретните са 19.

 

Този ми харесва конкретно, защото рамото му се удължава. Кръстачката не знам дали е по-лесна или по-трудна за опериране.
Надявам се изобщо да не ми се налага да го ползвам, но искам като го ползвам, да не се изкриви и да ме остави на пътя заради спукана гума, която не мога да сменя.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам при алфа как е,но на мен на Диана ми бяха пренатегнали едната гайка и се пеше разтеглила резбата на шпилката.В сервиза казаха,че с много зор са я развили. Та при такова положение трудно с ключ ще отвиеш. Аз съм с някъв масивен от железарията.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Искам да си сменя ключа в колата, защото е един алуминиев с 30см рамо и в момента не мога да отвинтя един болт дори, след като гумаджията ги е затегнал при смяната на гумите.

 

Освен това ми трябва и 17 и 19, защото болтовете са ми 17, а секретните са 19.

 

Този ми харесва конкретно, защото рамото му се удължава. Кръстачката не знам дали е по-лесна или по-трудна за опериране.

Надявам се изобщо да не ми се налага да го ползвам, но искам като го ползвам, да не се изкриви и да ме остави на пътя заради спукана гума, която не мога да сменя.

 

Ти без пътна помощ и с 5 ключа гума не можеш смени, можеш да си сигурен в това.

 

И пак The Lord of Randomness.....  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

@kotora: пробвах няколко болта. Не само един. И не знам какво значение има марката на автомобила в случая. Болта си е болт.
Дори и да работеше сегашния ключ, ми трябва нов с 19мм глава.

 

Ти без пътна помощ и с 5 ключа гума не можеш смени, можеш да си сигурен в това.

 

И пак The Lord of Randomness.....  :Facepalm:

 

Защо да не мога да сменя гума? Щото преди 1 година не си смених 4-те сам пред блока ли или...?

Link to comment
Share on other sites

Средния бутон на плъха ми се прецака. Някаква идея в какъв тип магазин мога да отида за нов?

За София мога да те посъветвам да се обърнеш към Роботев точка ком. Преди време от та съм си поръчвал както различни микрици, така и миниатюрни енкодерчета с безкраен ход.

Link to comment
Share on other sites

Средния бутон на плъха ми се прецака. Някаква идея в какъв тип магазин мога да отида за нов?

Ако някой знае да казва, че и аз имам поне 3 мишки с 1 бутон за смяна (моя работи, но прави "double click" или изпуска докато го държа натиснат и много трудно се местят файлове).

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Точно double click беше проблема - при натискане цъкаше от 1 до 5 пъти. Накрая разглобих мишката, отворих бутона и с леко закривяване на пластината се оправи. Гореописаното - цял следобед псуване. Ама съм дал 170 лева за проклетия плъх и не ми се захвърля току-така... Та питането ми вече е неактуално, оправи се след "ремонта" :)

Link to comment
Share on other sites

@kotora: пробвах няколко болта. Не само един. И не знам какво значение има марката на автомобила в случая. Болта си е болт.

Дори и да работеше сегашния ключ, ми трябва нов с 19мм глава.

 

 

Защо да не мога да сменя гума? Щото преди 1 година не си смених 4-те сам пред блока ли или...?

 

http://profi.bg/show_product.php?pr_num=1228тази фирмичка всичките им неща са доста солидни и качествени. Но не съм виждал техен лост с телескопично рамо.

 

http://profi.bg/show_product.php?pr_num=1215

http://profi.bg/show_product.php?pr_num=818

ако си много сериозен и това ти трябва ;) да не драскаш джантите, всички стенсаджии (хора с коли с добър външен вид и нисички + разни редки джанти) рано или късно стигат до тва - щото преди тва си облепят лоста с изолирбанд и кво ли не да не драска джантата главата ама ... 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

http://profi.bg/show_product.php?pr_num=1228тази фирмичка всичките им неща са доста солидни и качествени. Но не съм виждал техен лост с телескопично рамо. 

 

За фирмата BGS говориш, нали така? Ако е доказано качеството, направо да поръчам пък то така или иначе особен избор не виждам да имам. Или е това, или онзи MANNS* за същите пари с телескопичното рамо.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Трябват ми 20 квадрата градински плочки. Къде предлагат? Строителни хипермаркети или някакъв специализиран магазин?

Link to comment
Share on other sites

Проверени са BGS. Ползвам техни отвертки след доста проби с други. Спокойно гонят по качество марки по скъпи над 2-3 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Качваш я в dropbox-a, което си става автомачно ако си го инсталирал, ако не си и нямаш акаунт - пусни ми едно ЛС да ти пратя покана та поне да ми дадеш едни 500мб бонусче :)

 

И после даваш линк към снимката от самия dropbox.

Link to comment
Share on other sites

Качваш я в dropbox-a, което си става автомачно ако си го инсталирал, ако не си и нямаш акаунт - пусни ми едно ЛС да ти пратя покана та поне да ми дадеш едни 500мб бонусче :)

 

И после даваш линк към снимката от самия dropbox.

Гледам, че много си усложняваш живота с тоя Дропбох. Не в конкретния случай, а по принцип. Виж този сървис за прехвърляне на файлове. Всякакъв размер между всякакви устройства.

 

https://infinit.io

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дена гледах една обява, но вече е махната. Имам точния линк в хисторито на браузъра, но като го заредя ме редиректва към друга страница, която ми казва, че обявата не е валидна. Има ли начин да извлеча съдържанието на страницата някак си :) ? Опитах с webarchive, но не ми я намира.

Link to comment
Share on other sites

Споделете разни екопътеки в района. Без Бяла Река, тази я знам :)

 

Ако се сещате за някои, които са по-дълги от 7-8км., и не са САМО изкачване - супер, тъй като търся пътеки за тичане.

Link to comment
Share on other sites

... та поне да ми дадеш едни 500мб бонусче

 

Може да ги ъпгрейднеш до 18GB само срещу 1GBP.

След плащането, става за няколко часа. Имам няколко такива ъкаунта.

 

Dropbox_18_GB.png

Link to comment
Share on other sites

Не, благодаря. Аз имам около 12гб сега (доскоро бяха над 60 ама ми изтече бонуса от самсунга) напълно безплатно и мисля да мина на Amazon CloudDrive, което е неограничено като обем и струва $60/година. Дотук от амазонските услуги съм много доволен - ползвам EC2, S3, SNS, SES и помня ли какво още...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пичове, да знаете къде се продават т.н. офис столове на по-прилични цени. Не търся някакъв турбо лукс, нещо за 50-60 лева, на което да се седи.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, да знаете къде се продават т.н. офис столове на по-прилични цени. Не търся някакъв турбо лукс, нещо за 50-60 лева, на което да се седи.

 

Реално за тая цена няма значение от къде го купиш. След 1 година ще го сменяш.

YUSK, Office Express, ARON и т.н всякакви други вериги за мебели.

 

Най-голям шанс да вземеш нещо качествено за тия пари е IKEA.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Пичове, да знаете къде се продават т.н. офис столове на по-прилични цени. Не търся някакъв турбо лукс, нещо за 50-60 лева, на което да се седи.

По-добре дай малко повече пари и си вземи с метална конструкция, тези пластмасовите се чупят много (85-90кг съм не съм над 100) В един магазин за мебели срещу кино Faces бях видял за около 180-200 кинта биващи столчета...

Link to comment
Share on other sites

От някой от вариациите на Office Express/Office 1 и така и не запомних кой, си купих стол с метална конструкция от почти 400лв. на 190. Разгледай се по сайтовете на тези за офис оборудването. 

Link to comment
Share on other sites

Пичове, да знаете къде се продават т.н. офис столове на по-прилични цени. Не търся някакъв турбо лукс, нещо за 50-60 лева, на което да се седи.

Забрави за "офис стол" за 50-60 лв. Най-евтините ставащи (горе-долу) са около 100-120

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...