Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи срещу мусю Бриколаж, на кръстовището улицата влизаш на вътре насреща има килими, завиваш в дясно има фирма с магазин за парапети, провери там.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

намира ли се двойно-лепящо тиксо, което да е много тънко ... примерно 2mm широчина? ако няма, сигурно ще си поръчам от китайците, но ако се намира лесно в бг, по-добре да си го поръчам от тук.

Link to comment
Share on other sites

намира ли се двойно-лепящо тиксо, което да е много тънко ... примерно 2mm широчина? ако няма, сигурно ще си поръчам от китайците, но ако се намира лесно в бг, по-добре да си го поръчам от тук.

 

Има, но зависи какво ще лепиш.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте къде могат да ми изрежат такива детайли :

 

CtoD_TermonalEscape_1.jpg

 

Очевидно е за аудиокасети, тъй че можете да добиете представа за какви размери става въпрос. От Бриколаж ми казаха, че не се занимават с толкова детайлни размери,
та се чудих дали има смисъл да ходя и да питам някъде другаде?

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде, където предлагат рязане на плоскости би трябвало да могат да ти отрежат такива парчета. Така като гледам, на теб ти трябва една плоскост нарязана по цялата дължина на парчета с ширина около 60mm. Това не би трябвало да е проблем за който и да е магазин.

Link to comment
Share on other sites

намира ли се двойно-лепящо тиксо, което да е много тънко ... примерно 2mm широчина? ако няма, сигурно ще си поръчам от китайците, но ако се намира лесно в бг, по-добре да си го поръчам от тук.

 

Има, но наистина е много важно какво смяташ да лепиш.

 

Препоръчайте къде могат да ми изрежат такива детайли :

 

Очевидно е за аудиокасети, тъй че можете да добиете представа за какви размери става въпрос. От Бриколаж ми казаха, че не се занимават с толкова детайлни размери,

та се чудих дали има смисъл да ходя и да питам някъде другаде?

 

Баумакс, Съливер - щом плащаш, никой няма работа да ти коментира размерите. 

Link to comment
Share on other sites

Баумакс, Съливер - щом плащаш, никой няма работа да ти коментира размерите. 

 

Напротив има, никъде не режат под 80мм , просто машините не го позволяват, провери и ще видиш.

Освен някой дядо дърводелец да му ги надяла от плътна дъска и да се рендосат. Аз също мога да го направя, но ако е от плоскост трябва да си ги кантираш сам, втория проблем е че машините са ми в работилницата в Калофер, значи и до там трябва да се ходи.

Link to comment
Share on other sites

Дори да не е някой от големите маркети, всеки дърводелец с банциг може да ги нацъка.

 

Ред. Бахти, даже комшия с прободен трион може да го направи това.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Напълно спокойно се реже под 80, но като проверих разбирам друго - не се кантира под 70. Ако ще се редят аудиокасети 70 си е отличен размер.

 

Не бъркайте дърводелците с мебелистите и обратното. Много са далече едни от други. Почти всички мебелисти си нямат понятие от дърводелство. 

 

Наско, с прободен трион това не може да се реже като хората - едно дивно вълнообразие ще има. По-скоро с циркуляр, но и това не е препоръчително. 

 

Ако нещата ще се правят от дърво - дърводелецът ще каже кое как ще се изпълни.

 

Ако ще са плоскости - директно в Съливер за по-сигурно и така. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Наско, с прободен трион това не може да се реже като хората - едно дивно вълнообразие ще има. По-скоро с циркуляр, но и това не е препоръчително. 

 

 

Може, може. Ама иска малко мисъл по закрепването и воденето на триона ;)

Link to comment
Share on other sites

На тая дължина и ширина ще ти дам да водиш и крепиш триона, младеж, имам една камара ОТП да ти гледам сеира...  :laughing:

 

Отново - лично аз изобщо не препоръчвам подобни експерименти... Особено пък ако човекът смята да прави цяла стена, подобна на тази. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за изказаните мнения!
До Съливер чак не ми се ходи, за това ще пробвам Баумакс първоначално, въпреки че и аз се опасявам, че и там ще ми кажат, че машините им не могат да режат под еди-колко-си.
 

Link to comment
Share on other sites

Има ли къде да потърся сметка от пощите защо не ми пристигат писма? Подозирам, че пощальона го мързи нещо или пък бърка блоковете. В пощите изобщо имат ли някакъв списък на поне пристигналите писма. За детайлен тракинг не смея и да мечтая.

 

Изобщо търся съвет как да процедирам. Писмата са от чужбина и със сантиментална стойност и вече за 2-3 път не ги получавам.

Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е някой да ти бърка в пощата? Принципно в подобен случай трудно може да на правиш нещо, понеже няма как да докажеш каквото и да е. Може да се опиташ в местния клон да видиш кой е пощальона и да говориш с него евентуално. 

Link to comment
Share on other sites

В нашия блок са идвали писма за съседните. И то ясно си пише, че е друг номер на блок. Не е като да е различен вход. Ние сме с един вход. Директно друг номер в пощата на нашия. Кой знае какво прави вашия пощальон.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко ходих до клона и говорих с пощальонката, която обслужва блока. Каза че, от месец и нещо не е имало писма за нашия блок и проблема не е в тях. Също и, че ако не са препоръчани, да забравя за тях, а и за подобните в бъдеще :) Очаквах подобен безхаберен отговор, но не знам защо таих надежди...

 

В пощата не ми бъркат, понеже спама и разни сметки са си там (тях, до колкото знам, ги разнасят други фирми).

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Също и, че ако не са препоръчани, да забравя за тях, а и за подобните в бъдеще

Това какво трябва да значи?!?!? Че ще ти носи само препоръчани писма, а другите няма да си прави труда да ти ги носи ли????

:censored2: :censored2: :censored2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...