Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не разбрах...
Просто му сложи отметка ако искаш да си го събираш.

Ако искаш да ти излизат публикациите на този акаунт на Google Plus feed-а, натисни FOLLOW и го добави в един от кръговете си.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам в момента стария настолен комп и едно нещо много ме дразни.Пускам си някакво клипче в YT и ако отвоея друга страница то почва да насича и звука става много зле.От къде може да е проблема.Компа има 1гб рам с AMD Athlon 2200+ и Gforce FX4

Link to comment
Share on other sites

Ем да им го тура на тия от гугъл тогава...Как може преди 3-4 години да си плейва всичко без проблем,а сега да издиша на един YT ? 

Дразни ме това,че хром точи супер много ресурси буквално за нищо...

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Абе има...Пишман рибари фърлят някой път камъни. 

 

Наблюдавах този "феномен" преди 2-3 години. Бяхме се заседяли на терасата в Джъмпа един следобед, та ги забелезАх как нареждаха камъни по диагонал под моста. Интересно, че после рибарят наистина хвана риба там. Но пък влиянието върху течението на реката е подобно на моето влияние върху световната икономика....

Link to comment
Share on other sites

Ем да им го тура на тия от гугъл тогава...Как може преди 3-4 години да си плейва всичко без проблем,а сега да издиша на един YT ? 

Дразни ме това,че хром точи супер много ресурси буквално за нищо...

Пробвай с Nightly + Magic Action. Nightly е браузър (модната Модзила), Magic Action е add-on. Тази комбинация свърши чудеса при мен.

 

Междувременно някой да знае къде в Пловдив мога да купя вентилатор Synchro като на картинката долу?

184942682.synchro-anb-501.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, това не се побира в кутията на компютъра! :laughing:  

 

В Пловдив лично аз не съм го виждал, а скоро обикалях за вентилатори... 

Link to comment
Share on other sites

Имам 4 чанти стари гсм-и и се чудя какво да ги правя. Преди време бях мяркал обяви на хора, които изкупуват плаките им, но в момента намирам обяви само за извън Пловдив. Някой да има информация за хора изкупуващи в Пловдив или околията ?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, това не се побира в кутията на компютъра! :laughing:  

С пари и въображение ще се побере. :moon: Е, в моя случай ми трябва за външно ползване.

 

В Пловдив лично аз не съм го виждал, а скоро обикалях за вентилатори... 

Имаше на Руския пазар, ама само един последен, та онзи ден го купих, но ми трябват още два. Дал съм заявка, но не ми беше обещано нищо сигурно. Гледах в нетЯ, че в София продават, ама на мен ми се искаше да ги взема от тук, но в крайна сметка, ако няма, ще поръчам от там.. за пореден път...

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Най-вероятно нищо няма да може да направиш по този въпрос, та или ги хвърли, или си ги пази за спомен. Евентуално ако намериш някой да търси имеи, може да вземеш някое левче, но занимавката не си струва времето. Ако са много стари и в сервизите няма да ги вземат за части.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо.

Ами снощи видях на Марица едни вдигнати платформи в коритото и съм почти сигурен, че бяха изкуствено построени, та се зачудих с каква цел.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно временно отбиване на водата, за да могат да влязат машини да работят. Макар че принципно правят насипи. Може да са почнали да чистят коритото. 

Link to comment
Share on other sites

Ей за такова говоря, но по-ниско.

 

906744_10152348318533872_1515268329_o.jp

Това не е бързей, а праг.

Вариант едно - Контрол на рибния поток. Вариант две - контрол на ерозията по коритото. И вариант три - ремонтни дейности.. Какъвто е впрочем случая и в Марица.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми запечатка за полирана алуминиева повърхност, която е изложена на постоянно замърсяване (джанта). Има ли нещо което да трае поне 3 месеца преди да трябва пак да се полага нов слой?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми запечатка за полирана алуминиева повърхност, която е изложена на постоянно замърсяване (джанта). Има ли нещо което да трае поне 3 месеца преди да трябва пак да се полага нов слой?

 

За каква запечатка на алуминиева повърхност говориш. Да не би да си полирал алуминиевите джанти до блясък и да искаш покритие.

-Ако е това, търси керамичен защитен лак за автомобилна боя. Малко по-твърд е, но е в пъти по-здрав и труден за одраскване, а много малко хора знаят за него. Важното е когато го купуваш да кажеш, че основата на която ще го нанасяш е от цветен метал, т.е. алуминий, за всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

Ами предупредиха ме, че не хващали добре лаковете върху полиран алуминий защото е прекалено гладка повърхността и се люпел лака много лесно. Ще потърся такъв керамичен, но за сега съм се насочил към разни запечатващи продукти с доста регулярно нанасяне - на всеки 3 до 6 месеца. Примерно това http://cardetailing.bg/product.php?ProductID=71

Link to comment
Share on other sites

Ами предупредиха ме, че не хващали добре лаковете върху полиран алуминий защото е прекалено гладка повърхността и се люпел лака много лесно. Ще потърся такъв керамичен, но за сега съм се насочил към разни запечатващи продукти с доста регулярно нанасяне - на всеки 3 до 6 месеца. Примерно това http://cardetailing.bg/product.php?ProductID=71

 

Преди години работих във фабрика за велосипеди. Идваха алуминиеви рамки които бяха полирани и с лак отгоре и ми пълнеха душата като цвят, защото знаех, че е естествения им цвят.

И понеже всички знаем, че алуминият е малко "мазен" материал и не хваща всякаква боя или лак на него и затова питах бояджията и това което той ми каза "Още когато ги обработват с нещо като киселина и веднага след полирането ги лакират, преди още от въздушната среда да се е омазнил алуминия"

-Затова трябва като търсиш лака изрично да подчертаеш ако трябва и няколко пъти, че ще се пръска на луминий.

Предполагам, че ако изчистиш добре алуминиевата повърхност непосредствено преди нанасянето, няма да имаш никакви проблеми. Щом евтиното покритие на колелата държи, то значи керамичния лак, ще е в пъти по-здрав, просто е въпрос на подготовка на основата.

 

edit: Сега видях линка който си ми дал. Това не е чудото, което ти трябва, а един тип вакса, но за боя, като онази, която предпазва автомобилните гуми( която също не е зле да имаш).

А ако искаш защита за автомобилната боя на купето, те съветвам специално да се позаинтересуваш, има една дето като се нанесе и като тръгне да изсъхва и започва да побелява и тогава започваш да отстраняваш със сух парцал и пази боята от надраскване и UV лъчи.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Опитах се да си платя здравните осигуровки онлайн. Тъй като съм гений, вместо по сметката за задължения към НЗОК съм пуснал парите по сметката за фондовете на НОИ. Разбира се, междувременно ми спряха осигурителните права и ще трябва най-вероятно да плащам някаква такса за да ми ги възстановят, но според вас дали има шанс да си върна поне грешно изпратените пари или да забравя за тях? Платени са с дебитна карта, като пазя всички възможни документи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...