Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

... трябва ми рутер, който да Фърля Wi-Fi от третия етаж до първия. ...

 

Мисля, че такъв би ти свършил работа. Аз ползвам такъв, на първия етаж съм, но поне до петия има сигнал. И влизаш в цената до 100 лв.

 

Подкрепям варианта 1043. Покритие ще осигури трипасовия MIMO, но не очаквай чудеса откъм скорост. Още нещо: не знам новите версии как са откъм стабилност със стоковия фърмуер, затова ако евентуално купиш такъв и не ти прави парчета - не го мисли, но ако загуцва на няколко дни - минавай на алтернативен фърмуер. За средностатистически потребител препоръчвам Gargoyle, stable версия.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях сложил на тоя рутер DD-WRT и ми дропеше Wi-Fi-то когато си поиска. Като влезнех да рестартирам само Wi-Fi-то от настройките на рутера се оправяше. С нормалния фирмуер нямам подобен проблем.

Ще взема да го погледна тоя Gargoyle, да видя дали няма да има подобрение някакви, че стоковия нещо не може да оправи приоритетите много добре.

Link to comment
Share on other sites

...

...

Много внимателно следя темата за 1043 във форума на хардуербг.ком и там гурутата почти без изключения недолюбват DD-WRT и най-вече като вариант за този рутер. Някои потребители твърдят, че определени версии са бетон, но не съм пробвал.

 

От друга страна, Gargoyle всъщност е изграден върху основата на OpenWRT. Няма пълната функционалност на последния, но има разбираем интерфейс и използва възможностите на хардуера в по-голяма степен, отколкото стоковия фърмуер. Затова го поставям на междинна позиция и го намирам като подходящ за широк кръг потребители, които хем нямат за цел да го изцедят до последно, хем да ползват много от полезните опции на OpenWRT. Сега гледам, че е излязла нова (стабилна) версия 1.6. и смятам да я пробвам. Единственото, което ме притеснява е дали след ъпдейт ще мога заредя бекъпа на конфигурационния файл, че нямам време да настройвам наново DHCP за трийсетина MAC адреса.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм на третия етаж с такова нещо. Долу не го хващам :) Е това в панелка, но да имате едно на ум за обхвата.


Долу, на открито - дето ни дели една гограма на терасата. А пък в апартамент на 1-я етаж хич и не мисля че ще стане. Аз и не знам кой рутер ще успее да мине това екраниране 2-3 етажа бетон и арматура.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм на третия етаж с такова нещо. Долу не го хващам :) Е това в панелка, но да имате едно на ум за обхвата.

Долу, на открито - дето ни дели една гограма на терасата. А пък в апартамент на 1-я етаж хич и не мисля че ще стане. Аз и не знам кой рутер ще успее да мине това екраниране 2-3 етажа бетон и арматура.

 

Невъзможно е през фарадеев кафез да минат радиовълни, но не пречи да се опита, пък ако не стане - пускат кабел и слагат един AP на другото място. 

Link to comment
Share on other sites

Не е точно фарадеев кафез, и доколкото разбирам става дума за през 1 етаж, т.е. две плочи. Пример: Живея на 11 етаж (~30 м), рутера е в хола. В колата си ловя моята мрежа, а колата ми е на булеварда - около 30 м от блока. Правата линия между мен и рутера минава геометрично през минимум една плоча и една противоземетръсна шайба (яко соц. строителство) и въздушното разстояние от около 45 метра. Тухлените вътрешни стени не ги броя.

 

 

Възможно е сигнала да се отразява от съседна кооперация в твоя случай.

...

Възможно е... отсреща има само една висока сграда - идентичен блок пак на около 30 м.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Възможно е сигнала да се отразява от съседна кооперация в твоя случай. При мен ако сложа рутера в едно конкретно място у нас, в другата стая през 2 стени не хваща изобщо. Пробвах с няколко рутера, преди да се убедя, че там точно явно няма да стане и го преместих в другия край на хола. Сега хваща в целия апартамент.

Link to comment
Share on other sites

Първо... От бая време се чудя как колата ми почна музиката в нея да звучи добре. Чуват се всякакви ефекти и тонове в песните дето ни в офиса, ни в нас (все разни смотани 5.1 системи) се чуват. Имам си теория ама нека някой вещ у музиката си каже мнението. Мисля, че е поради две причини.

 

Първо си претапицирах тавана с доста по-дебел и плътен плат, а и самата вата ли е кво-е под него също е много по-плътно.

 

Второ, сложих 150 ватови елипси. Сега, тия елипси не съм ги слушал в друга кола ама съм слушал други бмв-та такива с разни елипси и звучи мноооого различно от при мен.

 

Та дали е възможно само от тавана да има такъв ефект? Или аз се заблуждавам просто щото си е моя колата? И бас даже вадят мамицата им.

 

_________________________

 

Още една питанка.

 

Имам щети по вътрешната част на корите на вратите. Принципно мога и сам да ги сваля и залея с някакво лепило тип 2компонентен поксипол ама ме мързи.

Някой да знае къде се занимават с такова нещо? Предполагам може и при тапицер ама?!

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

E сега ме заинтригува. Това не го знаех. Какво е необходимо за да публикуваш безплатно обява? Говорим за 1-2, а не нещо на абонаментен принцип, при което да трябва да плащам някакви месечни или годишни такси, нали?

 

П.П. Освен включените месечни безплатни листинги, за които вече обясних, имаш и периодични промоции, които Ибей ти ги препраща като съобщение:

 

Promotion

*Free insertion fee for up to 200,000 listings in the auction-style and auction-style with the Buy It Now feature added. 3, 5, 7, and 10-day listing durations are included.

 

Start date

Saturday, January 11, 2014, at 00:00:01 Pacific Time (Eastern Time for ebay.ca)

 

End date

Tuesday, January 21, 2014, at 23:59:59 Pacific Time (Eastern Time for ebay.ca)

 

Link to comment
Share on other sites

Първо... От бая време се чудя как колата ми почна музиката в нея да звучи добре. Чуват се всякакви ефекти и тонове в песните дето ни в офиса, ни в нас (все разни смотани 5.1 системи) се чуват. Имам си теория ама нека някой вещ у музиката си каже мнението. Мисля, че е поради две причини. Първо си претапицирах тавана с доста по-дебел и плътен плат, а и самата вата ли е кво-е под него също е много по-плътно. Второ, сложих 150 ватови елипси. Сега, тия елипси не съм ги слушал в друга кола ама съм слушал други бмв-та такива с разни елипси и звучи мноооого различно от при мен. Та дали е възможно само от тавана да има такъв ефект? Или аз се заблуждавам просто щото си е моя колата? И бас даже вадят мамицата им. _________________________ Още една питанка. Имам щети по вътрешната част на корите на вратите. Принципно мога и сам да ги сваля и залея с някакво лепило тип 2компонентен поксипол ама ме мързи. Някой да знае къде се занимават с такова нещо? Предполагам може и при тапицер ама?!

 

Баце, има 150W елипси за 80лв, има и за 800лв. Да не говорим, че ако ти е смотан касетФона и усилвателя, дори и елипси от 800лв няма да звучат добре.Нещата са много относителни, но ме съмнява добрия ефект да е само от тавана.Най-вероятно просто защото си е твоята кола и си те кефи :)

Link to comment
Share on other sites

С 1043 положението стана идеално. На първия етаж е 4 черти обхвата. Не съм правил допълнителни тестове, но върши идеална работа. Благодаря :punk

Link to comment
Share on other sites

Къде има добър автоключар? 

Счупи ми се ключа с дистанционното на колата (само металната му част). Къде могат да ми го прехвърлят на друг ключ? Някаква приблизителна цена?! 

 

Пример - цък за дистанционно на автоключ

Link to comment
Share on other sites

Къде има добър автоключар? 

Счупи ми се ключа с дистанционното на колата (само металната му част). Къде могат да ми го прехвърлят на друг ключ? Някаква приблизителна цена?! 

 

Пример - цък за дистанционно на автоключ

 

Най-добрата цена е ebay. Каква кола караш?

Най-лесният и евтин начин е да си вземеш нов ключ заместител, без електрониката. После отиваш при ключар - за 15лв някъде ти нарязва ключа и си прехвърляш електрониката сам. Ако си купиш ключа от някой ключар ще ти отпери 70-80 кинта за цялата далавера.

Link to comment
Share on other sites

Имам пералня Indesit WD125t

 

2374j5.jpg

 

която ползвам от сравнително скоро.

Забелязах, че прането почти не мирише на прах, въпреки че ползваме уж хубав прах (смених 3 за да видя да не е от праха).Сменихме и два омекотителя, но почти без ефект.

Днес като я пуснах, изчаках да започне да пълни с вода и гледам, че първно налива в 1вото отделение, което трябва да е за предпране.

После започна да налива от 2рото (някъде след 2мин) където дефакто е праха.Но като отворя капака за праха и пипна водата докато налива, тя е студена.Не трябва ли водата да е топла за да може да разтвори праха?Това е на 2ра програма, която по менюал се води за 1,20ч и че пере на 60 градуса.

Завъртял съм и врътката за градусите, точно както е на картинката, но водата си е студена.

От друга страна, жената казва, че като извади дрехите, не са студени, а са... като топли :)

 

Въпроса ми е, кога трябва да загрее водата?При плакненето?До колкото знам, е точно обратното - пере се с топла вода, плакне се е със студена.

И евентуално къде може да е проблема?Някакъв нагревател?

Link to comment
Share on other sites

Пералнята пере с топла вода. Водата обаче се загрява където са дрехите. През отделението в което се пълни прах минава водата идва по тръбите. Най - добре изчакай известно време и пипни стъклото в долният край. Там където има вода до него. Ще я усетиш топла.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че чуденката ти е, защо аджеба тая пералня не топли студената вода още при наливането?? А предишната ви пералня дето сте ползвали, направо с топлата вода ли почваше? :))

Принципът е - от крана със студената вода да се напълни барабана и едва след това пералнята да включи нагряването. :)

 

Едит: Иван ме изпревари с 1 секунда. :P

Link to comment
Share on other sites

Ами никога не съм се замислял, но предположих, че е на принципа на юнгата.

 

На другото пране ще дебна да видя дали стъклото е затоплено.

Link to comment
Share on other sites

Ами никога не съм се замислял, но предположих, че е на принципа на юнгата.

Не позна. Ако беше на този принцип веднъж като я налее след 15 мин вече ще е студена водата. То си я топли през цялото време, когато и колкото му е необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че пералнята топли водата. Иначе как ще има пране на високите градуси. И как ще перат хората, които нямат ТЕЦ или пералнята не е към кръг с включен бойлер.


Реклами с котлен камък по нагревателя не гледаш ли :P

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че пералнята топли водата. Иначе как ще има пране на високите градуси. И как ще перат хората, които нямат ТЕЦ или пералнята не е към кръг с включен бойлер.

 

Реклами с котлен камък по нагревателя не гледаш ли :P

Какво общо има ТЕЦ с това което писах като предположение?

Юнга знаеш какво е предполагам :)

 

Имаше предвид, че тия с ТЕЦ-а направо могат да включат пералнята към топлата вода и да не ползват нагревателя на пералнята. :)

Е нали дрехите се плакнат със студена вода.Ако се включи така, ще влиза само топла вода в пералнята.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Обаче, ако не искаш да ти съсипе някои по-финни дрехи ще е хубаво да сложиш смесител за да пуска около 30-40 градуса водата, че инак вземе нещо да се свие или да изпусне.

 

А някои програми са на 90 градуса. При тях само от бойлер и то пак ще е за кратко, понеже без сериозна изолация подобна темп. няма да се задържи задълго :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Доста мнения изчетох за това дали HDMI връзката между тв и лаптоп да се прави при изключени устройства или не. Въпреки, че HDMI кабелът е plug&play, преобладават изказванията връзката да се осъществява при изключен поне тв. Има и доста хора с оплаквания за изгорели HDMI портове на тв-то. Та, какво мислите?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...