Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имам едни тигани на Тефал, които не могат да работят на един котлон. Предполагам - индукционен. Поради тая причина използваме някакви чупеняшки тигани. Не е площта на котлона проблема, а покритието на дъното.

Link to comment
Share on other sites

Еми значи имаш си отговор - НЕ СТАВА. Продавай я и толкоз... 

 

http://shopping.bg/jata-kafevarka-s-aluminiev-korpus-cai 

 

това е кафеварката. 

 

Та РаптЪр-а не позна. Работи ама с пиниз.

 

Слагаш един друг съд (работещ си нормално с котлона) и кафеварката едновременно. Пускаш котлона, котлона засича, че всичко е ок и пуска магнита... махаш "спомагателняи съд" и си оставяш кафеварката в средата на котлончето и до по-малко от 1мин имаш кафенце.

Link to comment
Share on other sites

Ахахахахахах - trust me, I'm an engineer! Ами нали ти казах да тестваш! Ето - измисли го. Тое ясно че някъде има нещо, което не позволява работа под определен диаметър. Сега виж да не би да се повреди нещо по котлна от това побългаряване. Тия ограничения едва ли са случайни... 

Link to comment
Share on other sites

Затрий сите кешовица, курабии, хистори. Ако пак се такова - пусни един скан с malware bytes за някакви буби. А може и самата опера да се е сбозила...

Явно нещо ме е домързяло да мисля-та направих едно сканиране с Malwarebytes и ми показа към 80 буби.Разкарах ги и като че ли проблема се реши.

Въпросчето днес е дали стават за прием няколкото витаминчета Ca - Mg - Zn,на които ЧАК днес им обърнах внимание след разчистване на чекмеджето.Не помня колко време съм го държал пликчето там-ама нищо чудно поне 5-6 години да са престояли. :))

Link to comment
Share on other sites

Изобщо, но се чудя що си губя времето. Да гадая безумщини. Защото някой го мързи (надявам се) да се изкаже като бял човек на разбираем език. 

Link to comment
Share on other sites

Дам, и освен това на 4 инча екран с каквато и да е клавиетура да си ... е пълен ташак. Убива всякакво желание за нормално писане.

Link to comment
Share on other sites

...и до по-малко от 1мин имаш кафенце.

 

Добре, а кафето става ли? Защото, освен от старите "кубинки", дето едно време е имало и все още има в почти всяка къща, по-добри кафеварки не съм срещал. В момента в продажба са едни тИнкиени, дето са като вестник и не го докарват както трябва.

 

Със старите, спокойно можеше да убиеш 2 тъщи и смъртно да раниш трета, преди да се изкриви или да и стане нещо...просто имат мат'рял в тях.

Link to comment
Share on other sites

Имам една неяснота за двойно осигуряване; едното е за пълно работно време, другото на двучасов работен ден - 40 часова работна седмица.

 При издаване на болничен, трябва ли да се упомене в болничиния, че се работи на две работни места. Лекаря знае и е преценил, че не трябва да отбелязва втората работа, защото е на два часа и не е издал за втората работа болничен.

-Притеснявам се, дали НОИ ще върне болничния за основната работа след като няма отметка за второ работно място.

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа на майка ми е сдал багажа.Като се пусне не тръгва вентилатора и след 5 секунди се изключва сам.Някакви идеи от какво може да е ? И дали има вероятност да се съживи ? 

Link to comment
Share on other sites

Горния въпрос ме свари непотготвен. Скоро не бях виждал въпрос, съдържащ отговора си. Ще се опитам да ти дам дзен отговор:

 

Вчера хванах една ябълка и след това я изтървах и тя падна на земята. Според вас какво какъв плод съм изтървал? Къде е паднал? И има ли вероятност да я вдигна?

 

И понеже автора може и да не схване отговора ще се опитам да перефразирам.

 

Изгорял е вентилатора на лаптопа. Ако BIOS-а е настроен умно - при достигане на определена температура се самоизключва. Температурата се достига, когато процесора работи, а не се охлажда. Примерно за секунди. Какво се е случило с вентилатора не мога да кажа, понеже нито една от двете ми топки е кристална. Този отговор можеш да го получиш във всеки сервиз. Ако те интересуват контакти на човек, който може да го прегледа - мога да ги дам на лично.

Link to comment
Share on other sites

Може и още как. Особено и ако е някоя от печките. core 2 duo си я дигаха за норматив температурата. На AMD някои от котлоните също.

 

Както и да е, може да са сума ти неща, без да се види в сервиз можем само да си трещим по клавиатурите...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Здравейте , търся магазин от който да закупя препарат за декалциране на кафемашина . Филипс Саеко е машината , ако знаете магазини за такива аксесоари моля споделете

Link to comment
Share on other sites

А защо не отидеш в Жан Сервиз да ти врътнат една цялостна профилактика? Едва ли има само калциране като предпоставка за проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

То не е конкретен проблем , малко наляганете е спаднало напоследак . На 1 година е не вярвам да има пробллем , иначе то в техномаркет имало такъв препарат и то на Филипс сега видях . А иначе този Жан Сервиз знаеш ли колко горе долу ще струва процедурата ?

Link to comment
Share on other sites

Има ли такова нещо като нерафиниран ябълков оцет? Да не е няква химия, и да не е филтриран. Един вид "домашен". Ако - от къде и колко да си купя няколко литра?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...