Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Просто си мислех, че би трябвало да се намират такива преходници поне на едно-две места.

Не е изключено. Това, че не съм виждал, не значи, че няма. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дори не стигна до зареждане на уиндоуса, появява се 5-6сек. след включването.

Харда ми ръмжи, но не чукане на четец, а всякаш мотора му е за смяна или работи на постоянни пълни обороти; и от компа ми през няколко минути се чува като биос пиукване последвано от почукване на четец-а на харда. Подозирам, че е от него.

Съмнявам се да може да се смазва харда, това са хиляди обороти. Има ли някакъв начин да разбера какво не му е наред.

Тоест последно ОС не се зарежда,така ли?Ако е така нещо си правил последния път и то е прецакало нещата.

Link to comment
Share on other sites

Тоест последно ОС не се зарежда,така ли?Ако е така нещо си правил последния път и то е прецакало нещата.

Нещо се случва с компа.

Не се зарежда, дава ми черен екран и мигаща сива чертичка горе в ляво.

Успява да зареди с мъка само когато спра компа рязко от захранването и го включа на ново, но забива в един момент и ако го рестартирам пак ми дава черния екран и когато спра компа от копчето на захранването и го включа отново и се оправя.

И постоянно изпиуква нещо последвано от единично чукване от харда.

Явно е някакъв сигнал който немога да разбера.

Компютъра ми работи супер тежко и мудно от тогава.

Link to comment
Share on other sites

Два са отговорите - или захранване, или хард. Направи си бекъп на харда и вземи от някъде някакво захранване, за да тестваш дали е от там. Или не ти стига мощност да ти развърти харда (разбирай заминало захранване) или самия хард има някакъв проблем. Мудното вървене е в следствие на забавените реакции на харда. Подозирам, че точно той е проблемът, но може и да е захранване, така че тествай.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите на двама Ви.

Днес компютъра ми даде ''error starting disk'', тотално ме предаде.

Предполагам си прав за захранването при положение че буутващия ми диск не е този който хлопаше, значи ще е захранването, защото се е мъчело с още един хард.

Днес ще пробвам с едно захранване и ще пиша, благодаря за инфото още веднъж.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите на двама Ви.

Днес компютъра ми даде ''error starting disk'', тотално ме предаде.

Предполагам си прав за захранването при положение че буутващия ми диск не е този който хлопаше, значи ще е захранването, защото се е мъчело с още един хард.

Днес ще пробвам с едно захранване и ще пиша, благодаря за инфото още веднъж.

 

Е ти ако си с 2 харда, откачи тоя, от който не буутва и пробвай. Ако не стане - смени куплунгите на захранването и пак пробвай. Поне ще добиеш представа дали е хард или не.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че съм почти убеден в отговора, с последна капка надежда искам да попитам, има ли някакъв начин за възстановяване на изгубени файлове при преинсталация и преминаване от Windows  към Linux ?

Link to comment
Share on other sites

Ванка, Windows използва NTFS partition table. Linux използва ext2/3/4 partition table. Няма как да смениш партишъна без да преформатираш. Аз лично не виждам начин, по който да се възстановят данни при смяна на партишън таблицата. Можеи да е възможно чрез някакви неизвестни ми магии, но съм безкрайно скептичен.

Link to comment
Share on other sites

Два са отговорите - или захранване, или хард. Направи си бекъп на харда и вземи от някъде някакво захранване, за да тестваш дали е от там. Или не ти стига мощност да ти развърти харда (разбирай заминало захранване) или самия хард има някакъв проблем. Мудното вървене е в следствие на забавените реакции на харда. Подозирам, че точно той е проблемът, но може и да е захранване, така че тествай.

Оправих компа, оказа се захранването, явно с годините се е захабило и е започнал да му тежи ампеража на многото перки по кутията и шокът от едновременното им включване. Изключих ги и тръгна като пушка. Пък и всички знаем, че за да разрежда един кондензатор, първо трябва да се зареди :), пък и студеното как влияе на съпротивлението на проводниците.

Дори и работата на компютъра стана по-бърза като цяло.

Преди няколко месеца го носих на админите във фирмата и като ми казаха, че е от перките и не им повярвах и пак си ги включих; но този път няма да си повторя грешката.

Мерси още веднъж.

Link to comment
Share on other sites

пък и студеното как влияе на съпротивлението на проводниците.

Добре им влияе на проводниците.

Ами не се цигани, а отивай да си вземеш хубаво и мощно захранване. Че само с отлагане в един момент ще изревеш, че може и не само захранване да трябва тогава ад се сменя.

Link to comment
Share on other sites

Моля, не се циганя, компа на 8г стана вече от "циганене" с компонент като захранване. Ще сменя цялата машина, отново фортронско захранване, хасуел, хард и прочее.

Link to comment
Share on other sites

Ми купи си сега хубаво захранване, да не ти изгори нещо по-нужно - като харда например. Пък като си купуваш нова машина, само ще си прехвърлиш захранването. Ако не ползваш старата кутия де :) Тогава само само новите чаркове ще сложиш и няма да взимаш захранване. Никъде не пише, че ако сега си вземеш захранване, после няма да може да го ползваш с новите неща :)

Link to comment
Share on other sites

Фортрон далеч не са това, което някога бяха.

 

Дай някакви алтернативи, че съм малко изостанал...

Link to comment
Share on other sites

Point of View доколкото знам ги водят доста стабилни. Corsair май също. Сотбиса е по в час с времето, той би трябвало да каже. Иначе аз съм вкъщи с Cooler Master 750W и звяра доста токови удара, смущения в електрозахранването е преживял и продължава да си храни без проблем доста лакома машинка...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Корсар, Кулър мастър - каквото купиш няма да сгрешиш. PoV ги водят добри сред лошите :), а под лошите имай предвид по-евтинджос. Фортрон е някъде по средата. Абе общо взето, ако е около 500 вата, гледай да е над 80 лева, ако искаш да е що-годе добро. :)

И бРъз въпрос от мен. Ще си правя подарък за рд-то, което е скоро и съм решил да е някакъв двусимов андроид телефон. Има ли вариант да мина с такъв до 100 лева от България? И въобще какъв е най-евтиния вариант за такава джаджа от нашата мила родина. Питам, защото се загледах по ТУЙ ЧУДО и си мисля дали да не рискувам :).

Link to comment
Share on other sites

Корсар, Кулър мастър - каквото купиш няма да сгрешиш. PoV ги водят добри сред лошите :), а под лошите имай предвид по-евтинджос. Фортрон е някъде по средата. Абе общо взето, ако е около 500 вата, гледай да е над 80 лева, ако искаш да е що-годе добро. :)

 

И бРъз въпрос от мен. Ще си правя подарък за рд-то, което е скоро и съм решил да е някакъв двусимов андроид телефон. Има ли вариант да мина с такъв до 100 лева от България? И въобще какъв е най-евтиния вариант за такава джаджа от нашата мила родина. Питам, защото се загледах по ТУЙ ЧУДО и си мисля дали да не рискувам :).

 

Здравей, благодаря за инфото за захранванията, моето е Фортрон на 8г. вече и не е от златните серии, на които се дават със възможно най-качествените компоненти. Явно За толкова години са станали комерсиал и си лежат на ренюмето и така..

Общо взето най-простия и гениален тест на едно захранване е теглото му, ако е леко, то значи са си спестили сума компоненти. Мислех си, че Кулър мастър правят перки и охлаждания, но явно съм грешал, ще го имам предвид.

Мерси на всички писали, тези дни ще купувам.

 

А за Андроид телефона с двете сим карти за 100лв... Абе за 100лв. не очаквай нещо, НО се регистрирай в андроид форума, там имат някакъв сайт от който си пазаруват всички и ще те насочат към кои точно модели да избираш.

 

Знаят много хората, но иска четене и никой тук няма да ти даде по-изчерпателно инфо от този който ляга и става с телефон, така че се готви за четене. Успех

Link to comment
Share on other sites

И бРъз въпрос от мен. Ще си правя подарък за рд-то, което е скоро и съм решил да е някакъв двусимов андроид телефон. Има ли вариант да мина с такъв до 100 лева от България? И въобще какъв е най-евтиния вариант за такава джаджа от нашата мила родина. Питам, защото се загледах по ТУЙ ЧУДО и си мисля дали да не рискувам :).

Рамеца  и  рома му са  малко  и ще  имаш проблем  с приложения от  сорт  на  фейсбук и  други  по-тежки.  Резолюцията  на  дисплея  е  доста  зле  за  4 инчов дисплей.  Доколкото  виждам  и  двете  карти не  са  активни и  ще  имаш  доста  пропуснати  повиквания  ако говориш активно.  За 100 лв толкова  :))

Link to comment
Share on other sites

Рамеца  и  рома му са  малко  и ще  имаш проблем  с приложения от  сорт  на  фейсбук и  други  по-тежки.  Резолюцията  на  дисплея  е  доста  зле  за  4 инчов дисплей.  Доколкото  виждам  и  двете  карти не  са  активни и  ще  имаш  доста  пропуснати  повиквания  ако говориш активно.  За 100 лв толкова   :))

Фейсбук нямам и говоря малко :). Трябва ми главно, за да разкарам двата си стари 7-8-годишни телефона, че ми писна да ги нося постоянно и искам нещо практично. От този телефон най-много да влизам от време на време У форума, при чичко гугъл и максимум - youtube. Друго - едва ли. Ще питам китайчето колко държи батерията по време на активно ползване на телефонЯ и когато не се ползва, ще разпитам и в някой друг андроид форум за мнение и ако всичко е харашо, ще го поръчам през почивните дни. :)

Link to comment
Share on other sites

Амиии... имай едно наум. Все пак е китаец. Ако не си ползвал смартфон преди едва ли ще ти направи вЧЕПатление, но поне на моя contact merinjei-a му беше доста насран. А тия от маркета не различаваха номерата от сим1 от сим2. Отделно - ще ти дам пример. Най-добрия mp3 player, който бях ползвал до момента непрекъснато крашваше на двусимния ми китаец. На дребосъка ми върви мазно и безпроблемно. Без да е чак толкова по-мощен.
Иначе до 100 лева едва ли ще вземеш нещо по-сериозно. Имай едно наум, обаче! Като си вземеш нисък клас смартфон - може да се зарибиш по възможностите и джуджавките и после като видиш по-сериозните машини колко по-добре работят - да си намериш още един money sink....

Ако просто искаш двусимов телефон - помисли за Nokia Asha 200, или някой от подобните (Nokia X1-01 също). Имах такъв, преди китаеца - за около 130 лева го взех преди около година и половина. Седмица държи батерията, има си мерезе плейър, браузър (нокийски) също. Стабилна, надеждна и дебилоустойчива слушалка.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

С тия китайски телефони си е хвърляне на боб. Мой съученик от гимназията продава такива в София. Та той беше навил друг приятел от нашия клас да вземе такъв за около 100 лева. В крайна сметка след втората подмяна третия апарат работел нормално. За колко време обаче не знам....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...