Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Пешо, Ангел е прав. Донякъде. Пипал съм raw снимки(само 36Мб) и ми гълташе тотално рама. Зависи кво се прави и как...Истините са винаги минимум 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

С 18МБ файл ти вдига потреблението с 200МБ.
На мен без нищо заредено също ми е 100МБ. Заредих 240МБ файл с 15 лейъра и ми стана 1,6ГБ РАМ.
Тва според теб нормално ли е? Ами както работя с повече от 1 файл от по 250МБ, а понякога и с файлове от по 2ГБ с 40-50 слоя? Тогава пищи на умряло. SWAP файл 30ГБ, РАМ-та пълна и пищи, че няма РАМ да CROP-не. За чий чеп му е тоя SWAP файл тогава?

Link to comment
Share on other sites

За файлове с такива размери - абсолютно нормално. При това съм сигурен, че умишлено е оптимизирано да работи така. Или може би предпочиташ като заредиш такъв файл, да не пипа памет, процесор и когато трябва да направиш някаква операция - едва тогава да почне с изчисленията и кеширането?

Link to comment
Share on other sites

Сега ще цитирам колегата: "че на кой му пука - рам-а е евтин, процесорите смятат бързо - какъв смисъл има да оптимизирам това с някакви си 50 милисекунди". Не го е казал за фотошопа, но повечето програмисти мислят по този начин. Пък и Пешо е прав - това че гълта повече памет вероятно повишава бързодействието при някакви операции. Паметта напоследък е доста евтина. Щом обработваш подобни файлове и си купил програма за толкова пари, значи едни 32гб рам изобщо няма да ти направят впечатление да си купиш. Това че тука някои хора си мислят, че могат да правят предпечат с машини от на баба им времето и кракнати програми е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос към програмистите, и по-точно - уеб-дизайнерите. Е ли възможно да се направи скрипт от типа на каруселите, който обаче да сменя хедъра в джумла темплейт, като при това има статична картинка и/или надпис с прозрачен фон(един слой) и се сменя само фона(втори слой)? Или ще е по-просто да е само една картинка(всички слоеве,обединени в едно), и заредени в скрипта няколко варианта, които да се джуркат?

 

Нещо такова ли трябва да бъде?

 

 

 

<script language="JavaScript" type="text/javascript"><!--       var current_image = "007.jpg";   var header_imgs = ["001.jpg", "002.jpg", "003.jpg", "004.jpg", "005.jpg", "006.jpg", "007.jpg", "008.jpg", "009.jpg", "010.jpg", "011.jpg", "012.jpg", "013.jpg", "014.jpg", "015.jpg", "016.jpg", "017.jpg", "018.jpg", "019.jpg", "020.jpg", "021.jpg", "022.jpg"];       --></script>   <script language="JavaScript" type="text/javascript" src="js/js_fader_gallery.js"></script>

 

var current_index;
var current_obj;
var current_img;
var current_alpha;
var switch_index;
var switch_obj;
var switch_img;

function fader() {
var tmp;
var rand_image;
var foot_obj = parent.frames[1].document.getElementById("f" + current_index);
var foot_switch = parent.frames[1].document.getElementById("f" + switch_index);

if (current_alpha > 0) {
current_alpha -= 5;
current_obj.style.opacity = foot_obj.style.opacity = current_alpha / 100;
current_obj.style.filter = foot_obj.style.filter = "alpha(opacity=" + current_alpha + ")";
setTimeout('fader()', 50);

} else {
switch_obj.style.zIndex = foot_switch.style.zIndex = "2";
current_obj.style.zIndex = foot_obj.style.zIndex = "1";
current_obj.style.opacity = foot_obj.style.opacity = "1";
current_obj.style.filter = foot_obj.style.filter = "alpha(opacity=100)";
current_alpha = 100;

tmp = current_obj;
current_obj = switch_obj;
switch_obj = tmp;

tmp = current_img;
current_img = switch_img;
switch_img = tmp

tmp = current_index;
current_index = switch_index;
switch_index = tmp;

do {
rand_image = header_imgs[Math.floor(Math.random() * header_imgs.length)];
} while (rand_image == current_image);

current_image = rand_image;

switch_img.src = "header_imgs/" + rand_image;
foot_obj.style.background = "url(header_imgs/" + rand_image + ")";
setTimeout('fader()', 10000);
}
}

function fader_init() {
if (!parent.frames[1] ||
!parent.frames[1].document.getElementById('f1') ||
!parent.frames[1].document.getElementById('f2')
) {
setTimeout('fader_init()', 250);
return;
}
switch_index = 1;
current_index = 2;
current_alpha = 100;
current_obj = document.getElementById('h2');
current_img = document.getElementById('i2');
switch_obj = document.getElementById('h1');
switch_img = document.getElementById('i1');
parent.frames[1].document.getElementById('f1').style.backgroundImage = parent.frames[1].document.getElementById('f2').style.backgroundImage = 'url(' + current_img.src + ')';
fader();
}

 

 

 

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

За файлове с такива размери - абсолютно нормално. При това съм сигурен, че умишлено е оптимизирано да работи така. Или може би предпочиташ като заредиш такъв файл, да не пипа памет, процесор и когато трябва да направиш някаква операция - едва тогава да почне с изчисленията и кеширането?

 

 

Сега ще цитирам колегата: "че на кой му пука - рам-а е евтин, процесорите смятат бързо - какъв смисъл има да оптимизирам това с някакви си 50 милисекунди". Не го е казал за фотошопа, но повечето програмисти мислят по този начин. Пък и Пешо е прав - това че гълта повече памет вероятно повишава бързодействието при някакви операции. Паметта напоследък е доста евтина. Щом обработваш подобни файлове и си купил програма за толкова пари, значи едни 32гб рам изобщо няма да ти направят впечатление да си купиш. Това че тука някои хора си мислят, че могат да правят предпечат с машини от на баба им времето и кракнати програми е друга тема.

Ама то нека си точи каквото си иска. 100ГБ SWAP да направи и всичката РАМ да изяде ако иска. Компютъра ми да изнесе от стаята ако му е кеф, но да не ми вади грешки като се опитам да направя нещо, че нямало РАМ, а просто да го научат тоя тъп Фотошоп да работи с нея.

 

Тя ако всяка програма вадеше грешка като свърши РАМ-та, нали знаете какво щеше да става?

 

Тоя pagefile и тоя SWAP файл за какво са? Украса? Нали това им е идеята реално! Може да работи по-бавно, но работата да се свърши, а не да се бъгва тотално.

Link to comment
Share on other sites

На някой да му се намират клещи за RJ45 конектори?

 

Edit: Намериха се :)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Много се радвах като скъсах с Мтел, като минавам на Вов. Докато не разбрах, че пак съм седнал на емтелския им...
За изключване на поща искат 3.90лв..

Има ли начин да избегна плащането на тези 4лв., нямам друг номер към който да пренасоча разговора.

Link to comment
Share on other sites

Добро химическо чистене в което няма да ми орезилят сакото?

 

МОЛ Пловдив.Там си нося всичко (костюми, кожено яке, ризи и т.н.) и съм много доволен.

Знам, че и това срещу МОЛ-а също е добро.

Link to comment
Share on other sites

Много се радвах като скъсах с Мтел, като минавам на Вов. Докато не разбрах, че пак съм седнал на емтелския им...

За изключване на поща искат 3.90лв..

Има ли начин да избегна плащането на тези 4лв., нямам друг номер към който да пренасоча разговора.

Няма друг начин. Ако искаш да нямаш гласова - плащаш. :) Иначе ако си на супербоб си е далавера, доста минути и смс към всички.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Много се радвах като скъсах с Мтел, като минавам на Вов. Докато не разбрах, че пак съм седнал на емтелския им...

За изключване на поща искат 3.90лв..

Има ли начин да избегна плащането на тези 4лв., нямам друг номер към който да пренасоча разговора.

еднократно?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговора на горния въпрос!

 

Но имам още един въпрос :)

Вторият ми харддиск си има едно ръмжене при стартиране, но малко преди да зареди уиндоуса и спираше, до тази сутрин.

Тази сутрин се появи незатихващо ужасно бучене и веднага го спрях, за да разбера кой е от двата харда е и му дръпнах и двата кабела.

Но след като го включих си тръгна, и без старото си по-тихо ръмжене.

Да не би да е някакъв софтуерен проблем и като съм му махнал кабелите и да се изчистил?

Какво да правя.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Не знам, дали тук му е мястото да питам, но ми трябва инфо за читави самоучители по немски...  

Благодаря предваритено! :)

 

Програмата Rosetta Stone препоръчвам аз :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Къде бихте препоръчали да си поръчам няколко дъскички от плоскости по зададени от мен параметри?

Практикер, Бриколаж, Баумакс, или няма значение ? И само на място ли мога да разбера колко ще ми струва?

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Къде бихте препоръчали да си поръчам няколко дъскички от плоскости по зададени от мен параметри?

Практикер, Бриколаж, Баумакс, или няма значение ? И само на място ли мога да разбера колко ще ми струва?

Съливер ООД

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за нещо много дребно. Буквално 8-9 дъскички за рафт.... Те занимават ли се с такива дреболии?

Аз съм ходил за три рафта 35Х55см плюс едностранно окантване само.

Link to comment
Share on other sites

Къде да си купя хубав патрон за брава (такъв дето да ми създаде измамно чувство за сигурност) и да не режат глави? :)

Че жената си изгуби ключовете и ще сменям патрона.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...