Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

До хората с кафе-машините. Не пробвайте с препарати които не са за тази цел, защото вътре покритието е хромирано и може да бъде съсипано!

Като казахте калциране си спомних нещо:

 

-Когато варосвах стените, след няколко дни се оказа, че не съм обезапасил съвсем перфектно балатума и беше омацано на места жестоко с вар и е стояло сума време, отдавна е минал момента когато може дори и да се изтърже.

-Казах на баба ми и тя ми каза да пробвам да напръскам с винен оцет; подходих скептично, но я послушах и взех шише оцет и напръсках навсякъде.

И като се върнах след 5мин... Всичко буквално кипеше като онези витамини които се пускат във вода и с едно леко минаване с парцал и всичко си падна.

 

Варта в основната си съставка е калций и авно реагира с винения оцет, та нищо не ви пречи да пробвате да ги накиснете за едно денонощие и да пробвате да включите да изври. И ако стане, може оцета да се ползва за профилактика от време на време.

Ползвах оцет Кулинар :), не се шегувам!

Link to comment
Share on other sites

Или Megglio , тва е най-великото човешко изобретение. 

Абсолютно съгласен!

Аз даже се прекръствам с него :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Пробвала съм и Meglio. Блясъкът е по-силен и по-добре чисти. Поне при мен е така.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Meglio за да си мия въздушният филтър. Доста по - ефективно е от това което продават в оригиналните комплекти. Другото което може да се пробва е Cif. Не става обаче за филтри :).

Link to comment
Share on other sites

Acer -a задължително , тея Блаупункти изобщо не ги и мисли . От изброените Acer-a е най-добър .

Взех я машинката. Като оса е. Особено като я сравнявам със стария таблет MPMAN 1100, този направо лети. Само да беше и 10-инчов, ама няма пълно щастие :).

Link to comment
Share on other sites

Взех я машинката. Като оса е. Особено като я сравнявам със стария таблет MPMAN 1100, този направо лети. Само да беше и 10-инчов, ама няма пълно щастие :).

 

Па и нагъл на всичкото отгоре  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

==================================

 

За обезмаслител - най-жестокото нещо ЕВЪР в тая схема е:

 

b461de34b19ec3ff5f47e86dca0046e2.jpg

 

Нищо не се доближава дори до него. Задължително работа с ръкавици, защото много боли иначе. 

Link to comment
Share on other sites

Па и нагъл на всичкото отгоре  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

==================================

 

За обезмаслител - най-жестокото нещо ЕВЪР в тая схема е:

 

b461de34b19ec3ff5f47e86dca0046e2.jpg

 

Нищо не се доближава дори до него. Задължително работа с ръкавици, защото много боли иначе. 

Само дето не е баш обезмаслител и никак, ама НИКАК не можеш да го използваш върху алуминий! Или поне не и ако държиш на външния вид, полировка и т.н. на алуминия ;)

Впрочем, нещото успява да изклати и алпаката ако не е добре почистено :))

Link to comment
Share on other sites

Ама баш обезмаслител е, най-добрият. Ти ми го показа бе, диване! Използвал съм го върху много неща - не вреди особено на повърхностите, ако се употребява разумно и внимателно. Иначе може да разложи всичко - признал съм го. 

 

Преди да кажеш нещо, на шишето има голям червен надпис:

 

HIGHLY CONCENTRATED FOAM CLEANER TO REMOVE GREASE AND SCORCHED GRIME

 

Не е обезмаслител, ша знайш. 

 

Чисти грилове, фурни, тенджери, тигани, най- важното - СКАРИ, вкл. и керамика. 

Link to comment
Share on other sites

Ама баш обезмаслител е, най-добрият. Ти ми го показа бе, диване! Използвал съм го върху много неща - не вреди особено на повърхностите, ако се употребява разумно и внимателно. Иначе може да разложи всичко - признал съм го. 

 

Преди да кажеш нещо, на шишето има голям червен надпис:

 

HIGHLY CONCENTRATED FOAM CLEANER TO REMOVE GREASE AND SCORCHED GRIME

 

Не е обезмаслител, ша знайш. 

 

Чисти грилове, фурни, тенджери, тигани, най- важното - СКАРИ, вкл. и керамика. 

Точно щото аз ти го показах бе, шаран!

Използва се в промишлени количества при нас, та позволи ми да знам за какво става и за какво не. Но като универсален обезмаслител.... Мелиото е далеч по-добро ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно щото аз ти го показах бе, шаран!

Използва се в промишлени количества при нас, та позволи ми да знам за какво става и за какво не. Но като универсален обезмаслител.... Мелиото е далеч по-добро ;)

 

Има един такъв момент, че преди да го открия това, дето ти ми го определи като "черно шише" ( :laughing:), купих ПЕТ вида други обезмаслители. Включително и Мелио. Нищо не може да му стъпи на малкия пръст! Говорим за СИЛА и ЕФЕКТ. Но както казах - гори през кожата, директно в месото. И определено не е за различни от метал повърхности. Ако обаче се внимава и бързо се отмие с вода - става.

 

За политури не знам - чак такива фини неща не съм пръскал с него. Общо взето потреблението му при мен е предимно при скари и печки. Нямам поражения по повърхностите, освен по ръцете си досега ... 

Link to comment
Share on other sites

Точно така! Единствено за скари и фурни става. За всичко друго - Мелио!

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да не се наиграя с едно такова > http://prodavalnik.com/20-ips-matritsa-dell-2007fpb-i30795111 Някой имал ли е, да ме светне за особености при оглед?

 

Аз имам същия монитор от 2008 година, но fpw, а не fpb.

Трябва ми за офиса. Няма да гледам филми. Сайтове, тестове на машини и т.н. Важното е да не ми товари очите. Сега имам 23ка ама е с ужасни цветове и контраст.

 

А това черното от къде може да се намери? Смятам да спечеля още точки за "зет на годината" и да омотам печката и скарата на тъщата с тва.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Разлага пластмаса... Аз си падам по хардкор ефекта, защото имам хардкор проблеми, които Мелио и другите подобни са неспособни да решат... 

 

Иначе обезмаслители бол - и на Мелио, и на Медикс, и т.н., ама слабички.

 

Галицин, нали и аспиратора мъчих са разни такива - само мазало стана... С ФОРТЕ всичко се решава за минутки, но внимателно. Трябва първо да се тества дали не нанася щети на съответния мат'рял и тогава се действа смело и безотговорно... 

 

ЕДИТ: Коста - КУРфура, Метро и т.н. Ще видиш как вълшебно пада нагара... Да е жив и здрав Галицин, че ме научи на тая схема. 

Link to comment
Share on other sites

Накара ме да се замисля. Скарата всеки път я чистим с една телена четка и пада едно търкане.

 

След чистенето с таз магия после минаваш ли го с веро или нещо друго? Все пак не ща пържолите да миришат на химии после

Link to comment
Share on other sites

С това всичко пада до откат - невъзможни неща съм вършил с него и винаги имам по 2 флакона на обект. Обилно плакнене иска. За разлика от всички други химии, с които съм работил, това чудо НЕ пада лесно ако се омажеш. "Изплакнете обилно с вода" ако се полееш - MY ASS. Адски силно и плътно е, така щото и водата трудно го разтваря. Не си играй с телени четки и прочее, които не могат да достигнат там, където стига препарата. Пръскаш, изчистваш (първия път може би ще ти трябва телената четка, след това и с пластмасови косми стига), плакнеш максимално и след това хуууубаво гориш. Пускаш скарата да загрее добре за 10-15 мин, примерно, и си готов. И винаги, ВИНАГИ минавай скарата със суров картоф преди да сложиш нещо връз нея.  

Link to comment
Share on other sites

Ами жив съм - нали виждаш. От друга страна държа да натъртя, че това нещо гори зверски външно, не ми се мисли ако попадне вътрешно какво може да направи на човек. 

 

Обилно плакнене с изчеткванеи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО обгаряне на скарата. Огънят пречиства, нали знаеш...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Разлага пластмаса... Аз си падам по хардкор ефекта, защото имам хардкор проблеми, които Мелио и другите подобни са неспособни да решат... 

 

Иначе обезмаслители бол - и на Мелио, и на Медикс, и т.н., ама слабички.

 

Галицин, нали и аспиратора мъчих са разни такива - само мазало стана... С ФОРТЕ всичко се решава за минутки, но внимателно. Трябва първо да се тества дали не нанася щети на съответния мат'рял и тогава се действа смело и безотговорно... 

 

ЕДИТ: Коста - КУРфура, Метро и т.н. Ще видиш как вълшебно пада нагара... Да е жив и здрав Галицин, че ме научи на тая схема. 

Хуу, де... Айде..., твоето е мъжко...

П.п. Ама нали разполагаш с чук, та всичко ти се струва пирон...

Link to comment
Share on other sites

Не бе, брат, просто казвам че е най-силното. Ако прави беля по определени покрития - ти си специалиста. Но за чистене като цяло - по-добро няма. 

Link to comment
Share on other sites

Силно е, щото е концентрирана основа, вероятно калиева. Няма нищо общо с базираните на повърхностно-активни вещества препарати като споменатите Мелио и Медикс, които са си много добри и полезни в своя клас. Имайте предвид, че концентрираните алкални препарати като Сано форте+ "ядат" плътта до кокал, алуминия го нямат за нищо, също от цинка и някои други метали не се отказват. За информация - на горещо ядат и стъкло.

Изобщо ползвайте умната, с предпазни ръкавици и дори очила, защото с химията не се е*ава.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...