Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Уникален майтап, по-малко от седмица след като проклех смотаната мишка Corsair Dark Core RGB (виж по-горе) и гадината реши тотално да ритне бакъра - ни вопъл, ни стон (дори и през кабела), за RGB да не говорим. Явно нещо беше тръгнало да става, но в момента нЕам нерви да се разправям с подмени и да давам втори шанс, затова директно си взех Logitech G502 Lightspeed. :lol:

 

 

g502s.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това ми е четвъртата gaming class мишка и без капчица съмнение мога да кажа, че е най-доброто нещо, на което съм попадал. Четвърта година ми служи вярно и съм с намерение, когато някой ден ме зареже - да си взема от същия модел. Тази година ми се прецака средния бутон, което с поялник и резервен бутон бързичко оправих :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Това ми е четвъртата gaming class мишка и без капчица съмнение мога да кажа, че е най-доброто нещо, на което съм попадал. Четвърта година ми служи вярно и съм с намерение, когато някой ден ме зареже - да си взема от същия модел. Тази година ми се прецака средния бутон, което с поялник и резервен бутон бързичко оправих :)

Значи не искам да избързвам с впечатленията, но още от "първо стискане" в ръката си пролича, че мишока е сериозна класа. Набързо хванах първия попаднал ми шутър в библиотеката (Halo: The Master Chief Collection) и кефът от първите 15-20 минути е несравним. А даже още не съм си нагласил бутоните и поиграл с тежестите. Нещо Корсара се оказа голям боклук и имам съмнението, че се биеха из ефира с клавиатурата от същата фирма (К63). Сега като махнах донгъла на старата мишка и клавиатурата заработи перфектно с Лоджитека. Май трябваше да направя няколко клипа и да ги кача в тубата, просто щях да направя фурор, ама пусто мишока взе, че сдаде багажа и сега всичко се оправи поне на този етап. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Мишката няма почти никакъв acceleration. Та, като човек, почнал да ползва първо мишка с топче, какъвто 100% си - вероятно това е причината да ти хареса толкова :) Аз лично така и не можах да свикна именно с този "feature" на съвременните мишки - ускорението.

Link to comment
Share on other sites

Много ми дойде тежък на мен G502 Hero (без никакви тежести). И голям. И ръбест. Ергономията също не ми допада, защото "гърбицата" е много напред. Не е моята мишка определено. Един приятел си я беше поръчал и я изкарах да я пробвам за няколко минути. Дори не стигнах до свързване с компютъра.

 

Аз си купих Roccat Kain 200. Уникална. И формата и кликовете на бутоните и скрола. Всичко. Единственият недостатък е, че от време на време нещо се случва с обхвата и започва да накъсва, но като пусна/рестартирам софтуера на мишката се оправя. Предполагам, че ще го решат с ъпдейти.

 

В моя опит, Acceleration-а може да се изключва на всички мишки, които съм ползвал до сега. Също си го има и в настройките на Уиндоус директно.

Link to comment
Share on other sites

Новият ми системен диск - Seagate FireCuda 520 1TB M.2 PCIe Gen4 x4 NVMe 1.3 (последния да затвори вратата), 5000 MB/s, yeah baby! :lol:

 

Когато клонирах стария диск (WD Black 1ТВ, също M.2 NVMe, но Gen3) изобщо не си играх да задавам параметри на dd командата да копира само това, което трябва - целия диск от-до беше копиран за 15-тина минути и то само защото това беше максимума на WD. :)

 

firecuda.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предните слушалки, с които се похвалих в темата, се оказаха с производствен дефект и трябваше да ги върна.... После поръчах още един чифт, за да имат същия дефект... В крайна сметка се отказах, колкото и да ми хареса звука им.

 

Ядосах се, че не мога да намеря алтернатива и си купих това:

 

Dangerously good: The Beyerdynamic T5p headphones - CNET

 

BeyerDynamic T5p Gen. 2

 

Дано този път хвалбата ми няма същия ефект! :)

Който ме прокълна предния път да не го прави сега, моля!

Link to comment
Share on other sites

Удари ни гореща вълна и изпържения ми процесор (Ryzen 7 3800X набримчен на 4.45GHz) взе да вдига доста висока температура при продължително натоварване, та затова реших да махна стоковото въздушно охлаждане и да му сложа водно такова за да държи нещата под контрол - NZXT Kraken X63:)

kraken-x63.jpg

kraken-installed.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Като видях, че се хвалиш с компютър реших, че по някаква причина си купил някоя от старите карти, но после видях, че няма карта инсталирана.. :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Като видях, че се хвалиш с компютър реших, че по някаква причина си купил някоя от старите карти, но после видях, че няма карта инсталирана.. :)

Да, чакам 3070-ките да се появят

Иначе за тестовете го пуснах с вграденото видео и мислех да си карам с него, докато не осъзнах, че има само 2 видео изхода, та се наложи да измъкна едно мъничко GT710 от сториджа ми че да си ползвам и трите монитора и на тази машина 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/20/2020 at 3:42 AM, Godfather said:

Новият ми системен диск - Seagate FireCuda 520 1TB M.2 PCIe Gen4 x4 NVMe 1.3 (последния да затвори вратата), 5000 MB/s, yeah baby! :lol:

 

Когато клонирах стария диск (WD Black 1ТВ, също M.2 NVMe, но Gen3) изобщо не си играх да задавам параметри на dd командата да копира само това, което трябва - целия диск от-до беше копиран за 15-тина минути и то само защото това беше максимума на WD. :)

 

firecuda.jpg

 

Нещо такова, но 2 TB как можем да си вземем в България :(

За американците $355 а тук не мога да го намеря на близка цена...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sasshko said:

 

Нещо такова, но 2 TB как можем да си вземем в България :(

За американците $355 а тук не мога да го намеря на близка цена...

За България не знам - не става ли от някой от Амазоните (британския или немския примерно)? Освен това процесора трябва да ти е AMD 3Х00 серия поне със съответното дъно, защото инача няма да можеш да ползваш пълните възможности на PCI Gen.4 (интелските процесори и дъна все още духат супата по онтошение на тази технология). В смисъл, ако нямаш съответната АМД система, не си струва да се хвърляш точно на този тип ССД.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Mobi said:

Фен на Герб? :lol:

Това е последното, което мога да съм. Иначе Gerber са стара и легендарна американска фирма за ножове и всякакви инструменти. Обаче паралела е доста смешен и даже се чудех дали да не го постна това в темата за майтапите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

А ножовете къде са? :)

https://www.facebook.com/antares0713/videos/10223252583690617/

Принципно ползвам евтини ножове, този сатър е за 10-на лева. Идеята ми е когато се науча да ги правя на бръсначи (което май... криво-ляво го постигам вече) - тогава евентуално да си взема нещо по-скъпо. Въпреки, че честно казано не виждам смисъл. В момента боклучетата ги точа горе/долу на два-три месеца (около 10-15 минути на нож), като от време на време ги тръквам един в друг.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Сатъра ми е от 7 години. Най-новия нож ми е от преди 4 години.
За гората имам далеч по-добри ножчета. Тия са ми за кухнята.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 9:48 PM, Godfather said:

За България не знам - не става ли от някой от Амазоните (британския или немския примерно)? Освен това процесора трябва да ти е AMD 3Х00 серия поне със съответното дъно, защото инача няма да можеш да ползваш пълните възможности на PCI Gen.4 (интелските процесори и дъна все още духат супата по онтошение на тази технология). В смисъл, ако нямаш съответната АМД система, не си струва да се хвърляш точно на този тип ССД.

https://www.scan.co.uk/products/2tb-seagate-firecuda-520-m2-2280-pcie-40-x4-nvme-ssd-3d-tlc-5000mb-s-read-4400mb-s-750k-700k-iops

 

3950х имам с хубаво дъно и май това е най- ниската цена за европа 750лв

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...