Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

А този GTX970 ще си върши работата години напред, подкарвайки всичко което му се покаже. Не мисля, че Раптора смята да си сменя картата всяка година :)) Пък и дали всяка година ще доплащаш по малко в продължение на 5 години за да имаш работещо видео, или след 5 години просто ще купиш следващата такава - все тая :))

Тая дискусия я водихме с колегите преди известно време.

 

В момента нещата в сферата с видеокартите се развиват прекалено бързо. Не е като преди 5-6 години. За справка, виж коя е била най-добрата карта от предната серия (миналата година Януари), виж колко е струвала и виж как се класира в сравнение със сегашнитена същата цена, а след това и в същия клас.

 

2007-ма мисля, купих HD3870. Имаше само 1 или 2 карти по-добри от нея. Беше 280лв на фона на 700лв сега за карта в тоя клас. До 2 години, не можех да играя нищо на максимум. След още 2, не можех да играя нищо сериозно.

 

Сравнението с автомобилите е неуместно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Калиопа, пожелавам ти да имаш време и възможност да се вдетениш покрай тази машина :) Ама по-грозна кутия не можа ли да намериш ...

 

Това им е топ модела на тия... И хич не е грозна, между другото. Reminds me of a simpler time.... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Именно, елементарно е....дори да искаш няма какво да сбъркаш. 

 

 

пс : тя картата си е екстра, просто предпочитания  :grin:

 

И аз съм от същия отбор. Просто няма как да не взема почти нова карта с над година и половна гаранция на 1/2 цена. Да са живи и здрави миньорите :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

П.С. Процесор и видео никога няма да взема ново. А и при възможноста да си модна дъното и боцна един Intel Xeon за 1/3 от цената на i5, хептен няма да се замислям.

Link to comment
Share on other sites

Тая дискусия я водихме с колегите преди известно време.

 

В момента нещата в сферата с видеокартите се развиват прекалено бързо. Не е като преди 5-6 години. За справка, виж коя е била най-добрата карта от предната серия (миналата година Януари), виж колко е струвала и виж как се класира в сравнение със сегашнитена същата цена, а след това и в същия клас.

 

2007-ма мисля, купих HD3870. Имаше само 1 или 2 карти по-добри от нея. Беше 280лв на фона на 700лв сега за карта в тоя клас. До 2 години, не можех да играя нищо на максимум. След още 2, не можех да играя нищо сериозно.

 

Сравнението с автомобилите е неуместно.

Хм, аз все още си карам с моят GTX 460, който скоро ще направи 5 години. Вярно далеч не съм активен геймър, но и не съм имал проблем да подкарам някоя игра на нормалните настройки. Аз съм от типа който ще хвърли видеото ако нещо не върви гладко.. Все пак го купих специално заради актуалният към 2010 зимата Call of Duty :D

То, че новите са по-бързи е ясно, въпроса е дали старият бърз е достатъчен за да се играят новите заглавия. 

Нека Раптора се радва и да разцъква всичко що има. :))

Link to comment
Share on other sites

Видене, за много fps-и :P Ма наистина много грозна кутия :) Само... не ви ли пречат всичките тия светлини? Аз ако гледам филм, или някаква игра на тъмно, ако ми бляскат такива неща ще полудея...

 

П.П. След последните ми борби с АКИ видеокарти, и аз вече категорично минавам в отбора на нВдивия...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Като гледам тука Виден се е похвалил с грешното нещо - хвалбата трябваше да е че намира време на тия години да играе игри... :)

Ако реално го прави редовно и сложиш една нормална почасова ставка, то тогава излиза наистина неистово скъпо удоволствие. 

Link to comment
Share on other sites

Ами айде да кажа и аз - честито и тук :P. Утре ще дойда да я сглобим. И не ги слушай - кутията е супер яка.

 

 

И аз съм от същия отбор. Просто няма как да не взема почти нова карта с над година и половна гаранция на 1/2 цена. Да са живи и здрави миньорите :popcorn-and-drink-smiley-emotic

И аз му казах същото, ама пуста нвидия, та нвидия...

 

П.П. След последните ми борби с АКИ видеокарти, и аз вече категорично минавам в отбора на нВдивия...

Интересно какво толкова са си борил...

 

Симпатизирам на нвидия, но не симпатизирам на цените им. Искрено се радвам, че преди години се зарибих по миньорството, та да видя, че амд правят също качествени карти за по-малко пари. Ама какво ли разбирам аз, през ръцете ми са минали само над 50 карти от двете фирми :)

Link to comment
Share on other sites

Видене, за много fps-и :P Ма наистина много грозна кутия :) Само... не ви ли пречат всичките тия светлини? Аз ако гледам филм, или някаква игра на тъмно, ако ми бляскат такива неща ще полудея...

 

П.П. След последните ми борби с АКИ видеокарти, и аз вече категорично минавам в отбора на нВдивия...

 

Кои светлини? По кутията ли? Още не съм я запалил, че да ги видя. Освен това винаги мога да я сложа долу в бюрото, където е сегашната. Но такова прасенце не бива да се муши в ниша - требе да се види. Освен това има регулатор на силата на кутийното осветление.

 

А за боклуците на АТИ, които са си боклуци откак са се пръкнали - ако някой някога ми подари последен модел АТИ, ще го продам и ще си купя Нвидия.

 

Като гледам тука Виден се е похвалил с грешното нещо - хвалбата трябваше да е че намира време на тия години да играе игри... :)

Ако реално го прави редовно и сложиш една нормална почасова ставка, то тогава излиза наистина неистово скъпо удоволствие. 

 

Ето един човек, който мога да кажа, че е АБСОЛЮТНО прав. Все повече се чудя как ще го спастрям това време, особено след 10-на седмици като се роди второто ми дете....

 

Ами айде да кажа и аз - честито и тук :P. Утре ще дойда да я сглобим. И не ги слушай - кутията е супер яка.

 

 

И аз му казах същото, ама пуста нвидия, та нвидия...

 

Интересно какво толкова са си борил...

 

Симпатизирам на нвидия, но не симпатизирам на цените им. Искрено се радвам, че преди години се зарибих по миньорството, та да видя, че амд правят също качествени карти за по-малко пари. Ама какво ли разбирам аз, през ръцете ми са минали само над 50 карти от двете фирми :)

 

Утре малко трудно - пУндьелник и нататък. 

 

А при АТИ ВИНАГИ, ама ВИНАГИ без изключение има какво да се бори. В смисъл ако се работи широкообхватно с тях, а не да се копа безхаберно. Може да го потвърди тук и не кой да е, а самият Ники. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Всъщност... не...

Тая година ми е епопеята на видеокартите.

Взех MSI GTX970 за 786 лв, но тогава гръмна скандала за 3.5 ГБ РАМ и я върнах след 4 дни. Използвам случая да похваля НИКЕМ за безупречното отношение.

После взех една Palit GTX770 за 320 лв.

Ползвах я 2-3 месеца и я продадох за 320 лв. Добавих 30 лв и взех Sapphire r9 290 Tri-X.

Ползвах я 2-3 месеца, но изскочи една MSI GTX970 като моята предишна, за 500 лв. Обявих Tri-X на 350 лв.

В рамките на деня ми звъняха и писаха около 10 човека(явно интереса е голям на тази цена). Един ме пита дали ще му я дам на 330, съгласих се ако дойде още същия ден да я вземе.

Дойде момчето, ама междувременно един купи MSI-ката.

 

За щастие, след само два дни дойдоха две Gigabyte GTX970 G1 Gaming.

Взех едната за 500 лв...

 

Какъв е изводът от цялото писане?

За 320-350 лв може да си вземете видеокарта, която подкарва почти всички ААА заглавия на Ultra.

За 500 може да си вземете карта, която ги подкарва на малко повече fps и е по-хладна.

 

Просто трябва да се дебне във форума на hardwarebg.

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Всъщност... не...

Тая година ми е епопеята на видеокартите.

Взех MSI GTX970 за 786 лв, но тогава гръмна скандала за 3.5 ГБ РАМ и я върнах след 4 дни. Използвам случая да похваля НИКЕМ за безупречното отношение.

После взех една Palit GTX770 за 320 лв.

Ползвах я 2-3 месеца и я продадох за 320 лв. Добавих 30 лв и взех Sapphire r9 290 Tri-X.

Ползвах я 2-3 месеца, но изскочи една MSI GTX970 като моята предишна, за 500 лв. Обявих Tri-X на 350 лв.

В рамките на деня ми звъняха и писаха около 10 човека(явно интереса е голям на тази цена). Един ме пита дали ще му я дам на 330, съгласих се ако дойде още същия ден да я вземе.

Дойде момчето, ама междувременно един купи MSI-ката.

 

За щастие, след само два дни дойдоха две Gigabyte GTX970 G1 Gaming.

Взех едната за 500 лв...

 

Какъв е изводът от цялото писане?

За 320-350 лв може да си вземете видеокарта, която подкарва почти всички ААА заглавия на Ultra.

За 500 може да си вземете карта, която ги подкарва на малко повече fps и е по-хладна.

 

Просто трябва да се дебне във форума на hardwarebg.

Честито, да си я търкаляш дълго и да ИМАШ време да разцъкаш всичко ново :D

 

Колко точно "малко повече fps" дава? По точки гледам, че 970 е с около 2000 (6.6к за 290 vs 8.6k за 970) по-добра, но изразено към fps, ми е интересно как седят нещата.

Защото 150лв горница, не са малко пара :) Другото което е, аз съм за Sapphire пред Gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че вече имам един проектор и то от старите надеждни 'железа' на Филипс, преди малко си поръчах много на сметка (двуцифрено число в левове :D) и един 1000 луменов портативен LED проектор с FullHD поддръжка, картина до 130 инча и вграден плеър, който работи с всичко - флашки, SD карти, през VGA или HDMI и т.н....картата ми беше празна, но добре че имах налични пари в Пейпал акаунта, понеже хубавите сделки все през уикенда излизат, а на тая цена тоя модел го разграбваха като топъл хляб и до понеделник не е много сигурно дали изобщо ще останат бройки....много съм доволен! :thumbsup:
 
viewImage%205.jpg
 
 
 
 
P.S. И понеже преди 2-3 седмици в една друга тема бях писал за тия дамски портмонета дето са в спойлера - "наживо" са доста големи и впечатляващи, с много отделения и много добра изработка...сега остава и жена ми да ги хареса. ;)
 


1566101368_1420697382.jpg
 
1446824248_1420697382.jpg
 
1446824282_1420697382.jpg
 
1446824287_1420697382.jpg
 
1446824292_1420697382.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Няма да е реален full hd. Преди около година исках да си направя домашно кино в квартирата и доста се занимавах да си харесам проектор. Малко са тези които директно поддържат 1080р. Почти всичките са на по - ниска резолюция. Погледни спецификациите и на твоя. В общи линии тогава(няма и година), нямаше проектор който да ми отговаря на условията и да е на цена под 1000 лева.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е реален full hd. ..... нямаше проектор който да ми отговаря на условията и да е на цена под 1000 лева.

 

Неее...знам го това - първото което погледнах подробно бяха спецификациите, след това установих, че в Амазона средната оценка от стотиците купили го е 4.8 от 5 и накрая изгледах десетина видеоревюта с доста гладки прожекции на модела. :))

А и по-горе написах, че не нативната му е 'фул ейч ди', а че го поддържа, което също не е малко, като се има предвид, че нативната му не е някаква глупост от рода на 320х240, каквато е на повечето масови LED евтинийки и които даже само могат да си мечтаят за 1000 лумена и контраст 1000:1, а същевременно го взех на цена 1/3 от амазонската и даже по-ниска от тази на най-тъпия 320х240 портативен проектор - ей за това накрая писах че съм доволен, че имах достатъчно пари в пейпал акаунта, понеже 4 цифри за проектор няма да дам, но без 2 от тях - всякак и на момента без да се замислям. :thumbsup:

 

P.S. А и като му видях размерите (19х14 см) + размера на прожекцията, моментално се усетих, че ще мога да си го разнасям дори и в по-малката ми чанта, с която ходя всеки ден, а вграденият в него плеър съвсем улеснява нещата. Абе на данни и цена е трепач, като се има предвид, че "лампата" му практически е доживотна...и даже са му сложили и второ USB, през което да си зареждаш телефона, докато плейваш нещо през това време. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Абе аз линк ще ти пратя, ама дали ще го погледнеш - едно ЛС с линк към хубавата кожена чанта на 1/4 от Амазонската цена седи вече втора седмица без да си го погледнал... :lol: ...и не гледай цената на Амазона - аз техните неща ги пазарувам на съвсем други цени...средно между 2 до 3 пъти надолу... :evil...и тоя проектор ми струваше по-малко, отколкото ми е едно влизане в Кауфланд или Била например, а там влизам поне веднъж седмично. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Честито, да си я търкаляш дълго и да ИМАШ време да разцъкаш всичко ново :D

 

Колко точно "малко повече fps" дава? По точки гледам, че 970 е с около 2000 (6.6к за 290 vs 8.6k за 970) по-добра, но изразено към fps, ми е интересно как седят нещата.

Защото 150лв горница, не са малко пара :) Другото което е, аз съм за Sapphire пред Gigabyte.

Абе, във FPS няма особена разлика, под 10% навярно, но Nvidia стои по-хладна, повечето игри са оптимизирани за тях, а в бъдеще още една такава и става почти Titan. Ако са две R9 290, трябва да отворя фурна...

 

Midex дай да го видим вече тоя проектор, де, на всички ни стана интересно!

Май е тоя?

http://www.aliexpress.com/item/FREE-GIFT-8GB-SD-CARD-GM60-HD-Home-Theater-MINI-Projector-For-Video-Games-TV-Movie/32368009622.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес ми пристигнаха поръчаните от MyMall сандали.Още по-хубаво е,че избрания размер ми пасва.Не знам дали съм просто доволен или щастлив :grin:

Моделчето си е екстра като конструкция,материали и визия с няколко цветови опции.А цената си е... супер-50 лв.Грайфера на ходилото е просто стабилен за ходене в планина,а тази част,която се пада под пръстите - напомня малко за котките ползвани от катерачите-такъв захват и сцепление прави,че мисля няма да трудно да минавам каменисто-скалист участък.Абе изобщо перфектен грайфер за лятото навън като дори спокойно може да се прецапа някоя рекичка :))

20150805_125711.jpg20150805_125905.jpg

Link to comment
Share on other sites

mcculloch-cs-340-2b4bc2e2.jpg

 

Бях си заплюл от едно известно време тази машина, но все ми идваше скъпа. Даже миналия ден за малко да направя грешка, купувайки една Хускварна с незнаен произход за подобни пари, но слава богу като я видях на живо набързо я отсвирих...

 

Машината е просто МЕД... Преди малко направих една 20 годишна ябълка на салата докато си пиех бирата... Не се усеща умора. Качеството е страхотно (фирмата е дъщерна на Хускварна). 

 

Горещо препоръчвам на ВСЕКИ, който има двор да си я купи ВЕДНАГА - в МЕТРО в момента е намалена от 360 на 230 лева. Не виждам начин да намерите по-добра оферта... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...