Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Някакви оранжеви/жълти /зелени/светло кафяви да си мяркал? С поляризация и Uv400?

 

За рамките ли говориш или за стъклата? От този модел имат 4 разновидности, но не и в тези разцветки, които търсиш. Иначе заедно с тези горните ми дойдоха още 3 чифта пак поляризирани и с UV защита и в подобни цветове, за които говориш, но от друг модел. Малко се изхвърлих с количеството очила, които си поръчах (щото и още има... :D ), но понякога нещо като ми хареса...и си правя комплекти за различни поводи или дрехи например, но като цяло не виждам как ще износя 10 чифта очила или 10 часовника например. :lol:

 

$_57.JPG?rt=nc

$_12.JPG?rt=nc$_12.JPG?rt=nc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

джамовете естествено

 

Нали знаеш че са на категории стъклата 

 

1 - най-светло

 

4 - тъмно, не се допуска при шофиране

 

Мен ми трябват светли стъкла категория 1 или 2 с UV400 и поляризация. Рамката НЕ ме интересува каква е. Трябват ми за шофиране, не за носене като се разхождам.

Link to comment
Share on other sites

Баси якото е на бЕлото море. В момента си пека задника на това място, водата е 26 градуса (измерена с термометъра на часовника ми), а гръцкото слънце напича здраво, та през повечето време съм под чадъра. :)

Link to comment
Share on other sites

Баси якото е на бЕлото море. В момента си пека задника на това място, водата е 26 градуса (измерена с термометъра на часовника ми), а гръцкото слънце напича здраво, та през повечето време съм под чадъра. :)

Мисля,че си заслужава да се провери някой ден... :))

Макар че изглежда да е по-топло отколкото му се иска на човек.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

За рамките ли говориш или за стъклата? От този модел имат 4 разновидности, но не и в тези разцветки, които търсиш. Иначе заедно с тези горните ми дойдоха още 3 чифта пак поляризирани и с UV защита и в подобни цветове, за които говориш, но от друг модел. Малко се изхвърлих с количеството очила, които си поръчах (щото и още има... :D ), но понякога нещо като ми хареса...и си правя комплекти за различни поводи или дрехи например, но като цяло не виждам как ще износя 10 чифта очила или 10 часовника например. :lol:

 

$_57.JPG?rt=nc

$_12.JPG?rt=nc$_12.JPG?rt=nc

много са яки тия, на каква цена излязоха общо? и достатъчно ли покриват окото на височина?

Link to comment
Share on other sites

много са яки тия, на каква цена излязоха общо? и достатъчно ли покриват окото на височина?

 

Ами мога да ти кажа колко струваше един чифт, пък за теб съм сигурен, че ще можеш да си го умножиш по 3. :grin:

По курса на долара в момента - 12 лева....и покриват очите напълно достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Къде кара курса и колко ти излезе, и най-важното, доволен ли си?
В Харманли,цена 200 кинта за курса +60лв. такса за изпита.Дали съм доволен...не знам какво имаш предвид,мога да карам отдавна,записах се само за да имам А.Иначе мотора е Сузуки SV 650 покарах го на воля доста,благ и спокоен с голям въртящ момент на ниски обороти.Идеален турист за начинаещи,прощава дребни грешки ако внимаваш с газта.Инструктора е много готин тип член на местния мото клуб-Хиените :-) жена му и тя моторист-ка B)

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

За един чифт питам, крайна цена след обмен на валута, посредници, доставка и всички останали усложнения.

 

Да де, разбрах те - 12 лева крайна цена ; усложнения няма, посредници също, а като редовен ВИП клиент -  пътните от "братята" винаги са  ми безплатни. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

тц тц. ако тръгна по тукашните "оптики", дори през зимата не вярвам да намеря такива за под 70-80 лъва. а онези пластмасовите от сергиите дето са по 20 сигурно ти ще ги докараш за 1,20 :bgrin:

 

за височината си зависи от лицето на човека де, може този модел да са по-близко до очите и да успяват да ги покриват, въпреки че са по-"ниски". понеже това най-ме дразни в очилата - да си насоча очите нанякъде без да въртя главата и да ме шокират някакви разноцветни картини. :Д

Link to comment
Share on other sites

А някой тия очилца тествал ли ги е в оптика? Щото аз едни такива преди време ги занесох в една оптика и освен фаца друго нЕма...Нито uv филтър нито поляризация геометрично криви и различни "стъкла" дето всъщност са няква пластмаса....Не случайно читавите очила струват едни други пари.Пазете си очичките че....

Link to comment
Share on other sites

А някой тия очилца тествал ли ги е в оптика? Щото аз едни такива преди време ги занесох в една оптика и освен фаца друго нЕма...Нито uv филтър нито поляризация геометрично криви и различни "стъкла" дето всъщност са няква пластмаса....Не случайно читавите очила струват едни други пари.Пазете си очичките че....

Преди време ми бяха разправяли как тествали в оптика едни китайски за 10 кинта и едни италиански за около 50-60. Оказало се, че евтините имат към 100% uv защита, другите почти наполовина. Тъй че парите не са мярка мн мн :) Тези огледалните бая си отразяват.

Link to comment
Share on other sites

Не, ти ако искаш да си сигурен трябва да извадиш трицифрена сума (която не започва с 1) и да вземеш доказана марка при това от някой пазар по на запад. Тука се дразним че и без това продават боклуци, а на всичкото отгоре слагат петорна надценка. Сякаш сме държава с ембарго далеч от всякакви търговски пътища.

Edited by Gerasim Panteleev
Link to comment
Share on other sites

Айде да стана и аз малко по-мобилен :)

Asus RoG G551

 

Честито...и да нямаш никакви сини екрани!

 

Btw, като казваш "по-мобилен", досега настолния ли размъкваше? В Кувейт трябва да са те гледали странно... :laughing1:

 

А някой тия очилца тествал ли ги е в оптика? Щото аз едни такива преди време ги занесох в една оптика и освен фаца друго нЕма...Нито uv филтър нито поляризация геометрично криви и различни "стъкла" дето всъщност са няква пластмаса....Не случайно читавите очила струват едни други пари.Пазете си очичките че....

 

Аз съм тествал няколко чифта (тези горните не точно, че са още нови) при една позната в оптика. Всичките бяха в норми с UV защитите, а поляризацията всеки сам може да си я провери или с тестова картичка, или директно с телефона/монитора/телевизора - това поне става много лесно. Ако човек знае откъде да купува (защото има и доста боклуци), може да се обзаведе за нищожни цени (спрямо марковите очила) с прекрасно "гледащи" очила, които в повечето случаи дори са и по-добре изглеждащи от някои маркови. Имам двуцифрено число слънчеви очила и клипсове и понеже си имам UV-тестер - държал съм ги по 10 минути на ярко слънце...не се активира дори и първия индикатор от тестера. Когато нещо е направено по правилата, няма значение дали е правено в Китай, в българска оптика или от "Полароид" (и техен чифт имам). А що се отнася до стъклата, "дето всъщност били някаква пластмаса" - във всяка една оптика можеш да си поръчаш диоптърни очила точно с тази "пластмаса", която по нищо не се различава по "гледане" от стандартното стъкло, освен по това, че почти не се чупи и е много леко.

 

А както спомена колегата над мен - за да си абсолютно сигурен без да проверяваш...трябва "да отидеш малко по на запад и да си приготвиш трицифрена сума, започваща не с единица". :) Щото тука някои наистина имат навика хем да ти продадат менте, хем да ти го продадат на цената на марковото. Но пък ако човек си направи достатъчно добро проучване (като мене B) ) и междувременно се опари 1-2 пъти, наистина може да се снабди с качествени стоки, неотстъпващи с нищо на марковите, а струващи в пъти по-малко от тях.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам дали на моите стъкла ще станат тези рамки :( Имам астигматизъм и стъклата са ми доста дебели.

 

едит:Мидекс дали ще може да ми поръчаш едни за проба :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз не знам дали на моите стъкла ще станат тези рамки :( Имам астигматизъм и стъклата са ми доста дебели.

 

едит:Мидекс дали ще може да ми поръчаш едни за проба :D

 

Това само в оптика могат да го кажат. Изчакай да си взема моите от оптиката, дето съм ги поръчал да видя дали и как ще станат, че нали ги нагряват когато слагат стъкла и онази изяви съмнение евентуално при нагряването на рамките да не стане някакъв фал, защото не знае какъв е материала. Така като ги огъвах са доста пластични, но не знам при нагряване как ще се държат.

Link to comment
Share on other sites

Не, ти ако искаш да си сигурен трябва да извадиш трицифрена сума (която не започва с 1) и да вземеш доказана марка при това от някой пазар по на запад. Тука се дразним че и без това продават боклуци, а на всичкото отгоре слагат петорна надценка. Сякаш сме държава с ембарго далеч от всякакви търговски пътища.

Подкрепям. Аз от дете не бях носил очила и сега направо се родих с тия дето взех. С намалението цената беше ок.
Link to comment
Share on other sites

 

... Тъй че парите не са мярка мн мн :) Тези огледалните бая си отразяват.
Има една приказка-високата цена по някога лъже но ниската никога ;-) Правилният материал за очила за мен е стъклото по ред причини.За съжаление много малко фирми вече ползват стъкло,всичко се прави от пластмаси.Лекичко,еФтинко лесно се работи,и тн.Питайте някой фотограф с какво снима,на дали с пластмасови обективи.Конкретно за слънчеви очила след доста сменени модели и марки се спрях на Рей Бан и Персол.Скъпи са но си струват парите,очите са ми важни за да рискувам с ментаци.Доста ползвах модели на Полароид(10-на чифта) стават горе долу моделите с поляризация,въпреки че ги избягвам при шофиране.Преди време си поръчах слънчеви очила с рамка по мой избор и стъкла на Роденщок,чудни станаха но ги подарих на един колега,още кара камион из европа с тях B).
Link to comment
Share on other sites

Точно Рейбан са сред най-надценените очила с които аз съм имал досег... два модела авиатори на приятели поръчвани от САЩ ала-бала 1000% оригинал... аз не претендирам да съм специалист, само споделям. Иначе имат приятен дизай, доста са тежички обаче самите стъкла... а и понеже аз съм много нехаен не си позволявам да инвестирам сериозно в очила - изпускам ги, хвърлям ги из колата, хвърлям ги из офиса... забравям ги, мачкам ги, удрям ги и т.н. ... не съм типа ползвател за "дизайнерски очила"

 

В интерес на истината един адски евтин Дънлоп с кафеви стъкла и UV много дълго време ми служеше но му счупих рамката :D рядко добър избор на цвят на стъклата изключителен релакс за очите, но нищо не може да се сравни във силна осветеност със стъкла със сериозна поляризация и клас 4 или клас 5. Да... опасно е при смесена осветеност ... но при ярко слънце и без сенчести места са един път. Трябва да видя последните китайци какви са които се подмятат... много издръжливи се оказаха, доста други счупих и издрасках за последните 3-4 години (от 10г някъде имам проблеми със светлочуствителност). Ще си допълня поста като ги видя. 

 

Та за всичко си има цена, тия китайци нямат никав дизайн, нито финиш на рамките... ама вършат работа и не ти пука като ги натрошиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...