Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Разкарах скапаното недоразумение наречено айфон с който се тормозих известно време и пак си взех свестен телефон с андроид:Galaxy s4 перлено бял☺ Супер доволен съм

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разкарах скапаното недоразумение наречено айфон с който се тормозих известно време и пак си взех свестен телефон с андроид:Galaxy s4 перлено бял☺ Супер доволен съм Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

Не искам да разводнявам темата или да създавам спор, затова в едно мнение, ще споделиш ли какво не ти харесваше в iPhone-а?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Разкарах скапаното недоразумение наречено айфон с който се тормозих известно време и пак си взех свестен телефон с андроид:Galaxy s4 перлено бял☺ Супер доволен съм Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option! Не искам да разводнявам темата или да създавам спор, затова в едно мнение, ще споделиш ли какво не ти харесваше в iPhone-а?
1.Липса на пълноценен файл мениджър(частично поправимо с джейлбрейк ако версията на софта го позволява) 2.Липса на достъп до батерията- огромен минус за мен,така ми заби веднъж след инсталиране на разни неща от сидия,че два дена го чаках да угасне.Няма възможност лесно да замениш батерията в движение или да си купиш по голяма. 3.Айтюнс-няма такава тъпотия за нещо суперелементарно като качване на музика да ти трябва софт 4.Липса на блутуут(има го и хардуерно е страхотен но на практика неизползваем заради тъпотиите на епъл)ползвам го много и всеки ден за трансфер на малки файлове,снимки,в колата за музика и разговори(от сидия има птиложение което уж върши работа но е платено).Не успях да го подкарам с аудиото на последен модел Нисан за разлика от евтин модел на НТС който си работи като чук. 5.Липсата на микро usb-падне ли батерията шанса да я заредиш е нулев благодарение на нестандартните им конектори трябва да имаш кабел ,на всичкото от горе с оригиналния кабел не иска да се зарежда от usb на сидито ми в колата(Alpine).С всички останали телефони няма ядове,Самсунг Хтс и Нокия се зареждат без проблем. 6.По някаква незнайна причина от време на време не се разбира с рутера в къщи(Бъфало)С други марки телефони таблети и лаптопи+телевизора ми рутера работи безпроблемно. 7.Малък екран(макар и качествен с отлична резолюция)С Галаксито имам чувството че си смених очите :-) 8.изключително рестриктивната политика на епъл,практически не можеш да правиш нищо повече с телефона от това което те решат че е ок,ако имаш джейл както в моя случай и решиш да ъпдейтнеш версията на ос гориш-забърсват ти го без да те питат. Няма читава навигация без джейлбрейк-за Андроид от пиле мляко кеф ти Айго примо с мапчейнджър с различни карти,Сиджик Гармин,Гугул мапс е по добре като цяло и тн. Това са малка част от нещата за които се сещам в движение... Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!
 
Link to comment
Share on other sites

.....

 

Off/ Навремето имах iPod - смених го (въпреки прекрасния саунд) само заради точки 2 и 3, от всичките които си изброил ; всъщност по точка 3 бях намерил известно решение без да ползвам техния софт, но пак си имаше периодични проблеми с прехвърлянето на файлове.

 

П.П. Мразя всякакви затворени системи, в които фирмите те принуждават да купуваш единствено техните продукти (обикновено на двойни цени).

 

 

----------------------

 

....и за да не съм съвсем off - взех си (естествено пак от братята китайци :thumbsup: ) едно двойно визьорче за колата...не че си нямам всякакви поляризирани клипсчета (дневни/нощни), които закрепям върху очилата си (които са със слаб диоптър за далече), но това ми се видя по-практично, защото така само спускам необходимия ми дневен или нощен визьор без да се налага да ровя за тоя или оня клипс.

 

 

2967c79abc58.jpgf6a711c21b63cc9e.jpg

599798460_741.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.Липса на пълноценен файл мениджър(частично поправимо с джейлбрейк ако версията на софта го позволява) 2.Липса на достъп до батерията- огромен минус за мен,така ми заби веднъж след инсталиране на разни неща от сидия,че два дена го чаках да угасне.Няма възможност лесно да замениш батерията в движение или да си купиш по голяма. 3.Айтюнс-няма такава тъпотия за нещо суперелементарно като качване на музика да ти трябва софт 4.Липса на блутуут(има го и хардуерно е страхотен но на практика неизползваем заради тъпотиите на епъл)ползвам го много и всеки ден за трансфер на малки файлове,снимки,в колата за музика и разговори(от сидия има птиложение което уж върши работа но е платено).Не успях да го подкарам с аудиото на последен модел Нисан за разлика от евтин модел на НТС който си работи като чук. 5.Липсата на микро usb-падне ли батерията шанса да я заредиш е нулев благодарение на нестандартните им конектори трябва да имаш кабел ,на всичкото от горе с оригиналния кабел не иска да се зарежда от usb на сидито ми в колата(Alpine).С всички останали телефони няма ядове,Самсунг Хтс и Нокия се зареждат без проблем. 6.По някаква незнайна причина от време на време не се разбира с рутера в къщи(Бъфало)С други марки телефони таблети и лаптопи+телевизора ми рутера работи безпроблемно. 7.Малък екран(макар и качествен с отлична резолюция)С Галаксито имам чувството че си смених очите :-) 8.изключително рестриктивната политика на епъл,практически не можеш да правиш нищо повече с телефона от това което те решат че е ок,ако имаш джейл както в моя случай и решиш да ъпдейтнеш версията на ос гориш-забърсват ти го без да те питат. Няма читава навигация без джейлбрейк-за Андроид от пиле мляко кеф ти Айго примо с мапчейнджър с различни карти,Сиджик Гармин,Гугул мапс е по добре като цяло и тн. Това са малка част от нещата за които се сещам в движение... Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

[off]Това с Гармин-а за Андроид леко го оплеска ама, нейсе...[/off]

Link to comment
Share on other sites

[off]Това с Гармин-а за Андроид леко го оплеска ама, нейсе...[/off]

То да беше само това оплескано щеше да е добре. Толкова глупости е изписал, че ме достраша да му отговоря на всичките.

 

Пламене, дай линк да погледна сайта от където си го поръчал. Пробва ли го вече на практика?

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли го вече на практика?

 

Отчасти...понеже съвсем скоро пристигна. Дневно изглежда доста добре, но и тия дни няма слънце, а искам да видя като ми светне на залез как ще е ; освен това дълго нощно не съм карал, та не мога все още да дам отзиви за заслепяванията от фарове, но определено на тъмно, жълтото дава повече контраст на цялостната картина...интересно ми също така в мъгла как ще е...

Link to comment
Share on other sites

Ти па щот' си много хубав. :lol: ...а и все едно караш някой лексус или бентли, та си се загрижил за вътрешната му красота...

 

П.П. В интерес на истината и на мен не ми допада белия цвят на закрепващата част, но в интерес на практичността и респ. безопасността мога да го преживея, а и винаги мога да го пръсна с черно, че да е с цвета на вътрешността на тавана.

Link to comment
Share on other sites

То до колкото знам си има и такива очила направо. На мен ми се струва по - практично с очилата, отколкото с това стъкло.

 

Така е, отдавна шофирам с различни видове очила и от тези за които говориш имам няколко чифта (2 бр. "нормални" жълти очила + 2 жълти поляризирани клипса), но от 'филтър' до 'филтър' има доста разлика...по очилата съдя, а този жълтият визьор е точно това, което търся в жълтото филтриране - хем не е много тъмен за нощно, хем е достатъчно наситен, че да филтрира както трябва. Не знам, като го покарам в практиката ще мога да го преценя чак тогава, но е по-практичен от очилата, защото може произволно да го нагласиш така, че да бъде само в определена част от видимото ти поле, а с очилата това няма как да стане (макар, че имам и един такъв чифт, изработен по поръчка - в долната половина прозрачен диоптър, в горната - огледално отразяващ диоптър).

Link to comment
Share on other sites

Така е, отдавна шофирам с различни видове очила и от тези за които говориш имам няколко чифта (2 бр. "нормални" жълти очила + 2 жълти поляризирани клипса), но от 'филтър' до 'филтър' има доста разлика...по очилата съдя, а този жълтият визьор е точно това, което търся в жълтото филтриране - хем не е много тъмен за нощно, хем е достатъчно наситен, че да филтрира както трябва. Не знам, като го покарам в практиката ще мога да го преценя чак тогава.

 

Е да както всичко останало, качеството е от значение, дано това ти върши работа. :) Аз за сега не мога да се прежаля да си сложа такова в колата :D

Link to comment
Share on other sites

А дали не може в оптика да се поръчат такива стъкла качествени, с поляризация и uv400?

 

_______________

 

То че ще може вероятно е ясно, ама дали ще е приемлива цената? Щото доколкото знам рамките с най-скъпия компонент.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

А дали не може в оптика да се поръчат такива стъкла качествени, с поляризация и uv400? _______________ То че ще може вероятно е ясно, ама дали ще е приемлива цената? Щото доколкото знам рамките с най-скъпия компонент.

Има стъкла и стъкла..

Link to comment
Share on other sites

Старост не радост.... Като забрави да си пие билобата и после не може да се сети де са му клипсовете за цайсите, пък така, няма губене emoticon-0144-nod.gif

Link to comment
Share on other sites

А дали не може в оптика да се поръчат такива стъкла качествени, с поляризация и uv400?

 

 

Около 130лв.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, как можа да купиш тоя безумен боклук?!?!? 

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Ти да видиш....още какви неща съм купувал, дето не съм ги показвал тука. :laughing1:

Що бе, съвсем добре си е - филтрира това, за което е направено, практично е с промяната на ъглите, а като не ти трябва си го долепяш до тавана и не на последно място не забравяй, че аз винаги карам кола с диоптърни очила, което малко усложнява ситуацията с филтрирането при различни условия. Пък и ако реша, че вече не ме кефи, спокойно мога да го изхвърля без да ме заболи, понеже цената му е достатъчно ниска.

Айде стига сме обсъждали тия филтри, че пак напълнихме темата с глупости...

 

За Атанас

 

П.П. Наско, тия 130 лева не виждам как ще стигнат ако си поръчаш поляризирани стъкла, разделени на две, с жълта долна половина и огледално-отразяваща горна. Имам един чифт диоптърни, оцветени в жълто (които с годините нещо поизсветляха), имам и едни други - пак диоптърни, прозрачни отдолу и огледално-отразяващо-затъмнени отгоре ; само дето когато ми ги изработваха, оная в оптиката ми каза - "гледайте право срещу мене" и маркира къде е средата на зеницата. Да, ама не - така преходът е точно по средата на стъклото, което е доста дразнещо, защото инстинктивно си повдигаш главата през цялото време, а трябваше да е обратното - преходът да е в горната 1/3, тъй като заслепяванията от отсрещните коли са епизодични и в тоя случай само от време на време си навеждаш главата, докато се разминете с отсрещния. B)

 

Link to comment
Share on other sites

Малко спам от мен

 

http://optika-bg.com/sunglasses_diopter-8915

 

https://www.extreme-bg.com/%20slun4evi-ochila-s-vazmozhnost-za-postavyane-na-dioptar-optic-sunglasses-uv-400-lens-category-3-goggle-e-865-2r

 

Има и още варианти. При мен диоптерът не е малък и сменяемите клипсове понякога не ме устройват. А какво правим, ако те жули слънцето отстрани? (Midex: Обръщаш сенника с визьора към страничното стъкло :bgrin: . А очилата от линковете са добри на външен вид, но е важно и да са удобни за конкретното лице...а това става само след проба)

 

П.С. Я го преместете в клюкарника.

Link to comment
Share on other sites

1.Липса на пълноценен файл мениджър(частично поправимо с джейлбрейк ако версията на софта го позволява) 2.Липса на достъп до батерията- огромен минус за мен,така ми заби веднъж след инсталиране на разни неща от сидия,че два дена го чаках да угасне.Няма възможност лесно да замениш батерията в движение или да си купиш по голяма. 3.Айтюнс-няма такава тъпотия за нещо суперелементарно като качване на музика да ти трябва софт 4.Липса на блутуут(има го и хардуерно е страхотен но на практика неизползваем заради тъпотиите на епъл)ползвам го много и всеки ден за трансфер на малки файлове,снимки,в колата за музика и разговори(от сидия има птиложение което уж върши работа но е платено).Не успях да го подкарам с аудиото на последен модел Нисан за разлика от евтин модел на НТС който си работи като чук. 5.Липсата на микро usb-падне ли батерията шанса да я заредиш е нулев благодарение на нестандартните им конектори трябва да имаш кабел ,на всичкото от горе с оригиналния кабел не иска да се зарежда от usb на сидито ми в колата(Alpine).С всички останали телефони няма ядове,Самсунг Хтс и Нокия се зареждат без проблем. 6.По някаква незнайна причина от време на време не се разбира с рутера в къщи(Бъфало)С други марки телефони таблети и лаптопи+телевизора ми рутера работи безпроблемно. 7.Малък екран(макар и качествен с отлична резолюция)С Галаксито имам чувството че си смених очите :-) 8.изключително рестриктивната политика на епъл,практически не можеш да правиш нищо повече с телефона от това което те решат че е ок,ако имаш джейл както в моя случай и решиш да ъпдейтнеш версията на ос гориш-забърсват ти го без да те питат. Няма читава навигация без джейлбрейк-за Андроид от пиле мляко кеф ти Айго примо с мапчейнджър с различни карти,Сиджик Гармин,Гугул мапс е по добре като цяло и тн. Това са малка част от нещата за които се сещам в движение... Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

 

Има и доза истина но като цяло повечето неща не са вЕрни.

От интерес какъв модел беше айфонЯ ? 

 

ps : по т.2 - DFU режим... отнема към 20 секунди.... не е нужно да го чакаш 2-3-10 дни  :thumbs-up:

 

Пламене, как можа да купиш тоя безумен боклук?!?!? 

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Мидексе, спри да посещаваш китайски сайтове и на теб не ти влиаят добре  :lol:

thnikgeek ми действа по същият начин, избягвам го съзнателно  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Сдобих се с този мехлем. Невероятен е:

 

glencadam-21-year-old-whisky.jpg

 

По начало марката ми е любима а 21 годишното е просто уникален мехлем. У-Н-И-К-А-Л-Е-Н!!!

Link to comment
Share on other sites

Хихи, аз да ви кажа за случката ми днес, само за фукане е  :laughing:  :laughing:

Значи, конят ми го мързи да скача ... И ние сме вече на препятствието да скачаме и той спря ... И като скочи от място, аз не очаквах и като се приземихме, аз на врата му останах  :grin: Той взе пък че тръгна много бързо да бяга ... Аз бързо се върнах в седлото и си го спрях. Тренера чак се учуди как не паднах, ама не му се давам толкова лесно, хаха. Каза, че имам много бърза реакция и затова не съм паднала  :notify:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...