Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Оставих ги в шкафа. Какво да ги правя - за 50лв тонколони, ползвани колко да им взема. Не ми се занимава с глупости.

 

ПС: Кой сайт?

Който щяхме да правим! 

Искам със стари колонки да пообурудвам на малкия компа, че да не ме е яд като им изпробва здравината с клавиатурата(примерно).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За първи път в живота си позволих да си купя хубави слушалки. Звукът им наистина е уникален. Сравнявам го с тези които съм имал до сега. Предполагам, че има и по хубави, но на този етап от тези съм супер доволен. 

Link to comment
Share on other sites

PS: Гледах и тези 2 магазина на епъл в МОЛ-а: http://www.amazon.co.uk/Harman-Kardon-Soundsticks-Channel-Multimedia/dp/B003ZXDOMA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1395824857&sr=8-1&keywords=harman+kardon+speakers - не мисля че си струваха 250-то лева.

И там ти е грешката.Всеки Harman Kardon си заслужава до стотинка.Иначе честито за придобивката.

 

П.С. Баса по деф. трябва да е на земята ;)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Както обсъждахме преди 10-тина дена за слушалките и звука и както бях споделил на дедо, само един път съм се удивявал от звук и то не беше от слушалки, а система 5+1, разположена в четирите краища на една стая. Ефектът беше много добър - звук отвсякъде, яко 3д :).

До момента е нямало слушалка, която да ме впечатли. Не че съм сменил много де, ама все пак :). Дори последната ми придобивка - един Зенхайзер, не ме трогна. Звук като звук :). И изводът е? Graphics > Sound!

Link to comment
Share on other sites

Както обсъждахме преди 10-тина дена за слушалките и звука и както бях споделил на дедо, само един път съм се удивявал от звук и то не беше от слушалки, а система 5+1, разположена в четирите краища на една стая. Ефектът беше много добър - звук отвсякъде, яко 3д :).

До момента е нямало слушалка, която да ме впечатли. Не че съм сменил много де, ама все пак :). Дори последната ми придобивка - един Зенхайзер, не ме трогна. Звук като звук :). И изводът е? Graphics > Sound!

Аз имам наистина много добро HI-FI озвучаване у нас, просто съм си маниак на музиката която слушам, но понякога за да и се насладя както трябва и за да не преча на околните ми се налага да слагам слушалки. Най-интересното е, че с тези слушалки открих звуци, които до сега не съм чул при слушане. За жалост в последно време, ми остава време да слушам музика само вечер, а тогава няма как да слушам с подобаваща сила без слушалки.

 

Любимата ми музика е рок и метъл, при стотиците експерименти които съм си правил съм стигнал до убеждението, че тази музика се слуша най-ефективно на доброто старо стерео. 5,1 ефекта просто не пасва на тази музика. Ама тва си е мое мнение де. :)  

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

На слушалки си е екстра :) Моите ги взех лятото в Германия като бях. 25 евро тапи,но звука им е супер за моите разбирания :) 

Link to comment
Share on other sites

П.С. Баса по деф. трябва да е на земята ;)

В офис? Където чистачката ще го забърсва с парцала? Я стига. Освен това 250лв за тонколони, които я ги слушам за около 2 часа на седмица я не...

Link to comment
Share on other sites

В офис? Където чистачката ще го забърсва с парцала? Я стига. Освен това 250лв за тонколони, които я ги слушам за около 2 часа на седмица я не...

Че твоя офис не беше ли у дома?Иначе за последното си прав.Аз предположих, че говориш за домашното ПС :)

Link to comment
Share on other sites

В офис? Където чистачката ще го забърсва с парцала? Я стига. Освен това 250лв за тонколони, които я ги слушам за около 2 часа на седмица я не...

Само не ми казвай, че ги слушаш тия тонколони докато останалите работят около теб :)

Аз в офиса съм с едни слушалки Сони. Като ги сложа, и усиля музиката идеално става да не слушам какво става около мен и да ме разсейват.

Link to comment
Share on other sites

Чета си из ISP форума и реших да си похваля ISP-то, не е лошо като за домашен нет и то през кабелен модем :))

Прага http://www.speedtest.net/my-result/3406652311

Ню Йорк http://www.speedtest.net/my-result/3406650028

Ванкувър http://www.speedtest.net/my-result/3406659819

Link to comment
Share on other sites

Най - накрая след толкова години гмуркане реших да поправя единствената липса в оборудването ми: надеждни фенери. Винаги се налагаше да взимам от приятели. По принцип трябва да нося 3 фенера с мен. За момента си взех един. В средата на месеца ще получа втори като подарък. Ще е различен от този който си взех и коренно различен модел. Този който си взех е възможно най - надеждният който се произвежда. Немски, с немски дизайн. Ако не се лъжа е произведен в Германия. Единственият фенер на който диода и цялата електроника е капсулована. Дори и да се наводни, не спира да свети. Единствено не може да се изгаси. Нямам част от екипировката на която да имам по - голямо доверие.

Ето го въпросният модел:

 

thumb.jpg

 

 

thumb 2.jpg

 

 

https://heser-backup.de/laden/catalog/product_info.php?products_id=37

Link to comment
Share on other sites

Т.е преди да се гмурнеш се сглобява и почва да свети ли? Че нещо не разбрах това за нямането как да се изключи? Или това само като се наводни?

 

Сега се сещам и за вариант след като се наводни да почва да свети само, понеже водата прави контакт между там каквото трябв , че да работи. Но това значи да има ток около него, макар и слаб :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Т.е преди да се гмурнеш се сглобява и почва да свети ли? Че нещо не разбрах това за нямането как да се изключи? Или това само като се наводни?

 

Сега се сещам и за вариант след като се наводни да почва да свети само, понеже водата прави контакт между там каквото трябв , че да работи. Но това значи да има ток около него, макар и слаб :)

Ако случайно се наводни, което е доста трудно. Има 2 о-ринга който го предпазват. Дори и да се случи да се наводни, не може да му стане нищо. Единствено водата прави контакт между батериите и фенерът не може да изгасне. Свети слабо, но все пак свети. Ако го пусна си свети на пълна мощност. Другото им гениално хрумнване е да охлаждат диода не към водата, а към батериите. Целта е да ги затопля и да не губят от капацитета си заради студената вода.

Самото пускане се осъществява, чрез натягане на "главата".

Link to comment
Share on other sites

На втората снимка са всичките части. Само батериите ги няма. 3 броя са, размер С. Точно заради капсулованата електроника е толкова надежден. Иначе всяка техника рано или късно свършва по един и същи начин под водата. До момента няма нито един прецакан такъв фенер. Просто няма как да се развали. Освен ако няма някой фабричен дефект. Тества се обаче доста добре преди да бъде изпратена. Това ще ми е резервният фенер. Не е важното колко силно свети. Трябва обаче щом ми се наложи да ме изкара от където съм.

 

 

Забравих да се изфукам къде ще му направя тестовете :). Тази седмица отивам за 7 дена на яхта в Червено море. Близко до Суданската граница. Ето и едно клипче от това място от преди няколко години:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ye-YRkw0VMQ

 

В клипчето обаче са снимани основно акули, а не красивите рифове.

Link to comment
Share on other sites

Аз да се изфукам, че имам четворка от тотото. Колосалната сума от 25 лв., още малко и ще събера за Porshe-то за което си мечтая.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, поздравления за фенера, да пуснеш отзиви. Между другото, идеята с отвеждането на топлината към батериите се дъвче от бая време...

Link to comment
Share on other sites

Ванка, поздравления за фенера, да пуснеш отзиви. Между другото, идеята с отвеждането на топлината към батериите се дъвче от бая време...

Мерси. Аз такъв съм ползвал много години. Няма по надежден от него. Виж втората снимка която съм публикувал. Това са всичките части. Батериите седят в този метален цилиндър. Външното тяло е направено от Delrin. Няма счупване това нещо. Някой път ако се видим ще ти го покажа. Това обаче да уточня ще ми е резервният фенер. Ако нещо стане с основният, да може да излезна. Идеята е да е максимално надежден.
Link to comment
Share on other sites

Знам каква е идеята :) Наскоро коментирахме подобен принцип за фенер за пещерно гмуркане. Аз това лято пак съм в Китен, така че, евентуално - там.

Link to comment
Share on other sites

Знам каква е идеята :) Наскоро коментирахме подобен принцип за фенер за пещерно гмуркане. Аз това лято пак съм в Китен, така че, евентуално - там.

То точно от пещерите идва този фенер. Начинът ми на гмуркане е един и същ. Корабите по които се навираме са почти идентични с пещерите. Точно и затова трябва да се носят по 3 фенера. Виж линка който сложих в първото мнение. Можеш да видиш точните спецификации.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...