Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Другата далавера е, че го взимам на половин цена, защото е субсидирана корпоративна поръчка. Само дето не върви с клавиатурата, но следобеда ще отида да взема една, още се чудя какъв цвят точно. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Другата далавера е, че го взимам на половин цена, защото е субсидирана корпоративна поръчка. Само дето не върви с клавиатурата, но следобеда ще отида да взема една, още се чудя какъв цвят точно. :)

Какви пари и не можете ли да уредите един беден роднина от европата някак (имам човек който си идва края на август)?

Link to comment
Share on other sites

Какви пари и не можете ли да уредите един беден роднина от европата някак (имам човек който си идва края на август)?

Ееееее, дедо, къде се изгуби бе? Какви пари точно ще ми легне не знам още, това е по една програма на фирмата, вместо да ни дават служебни бараки ни отпускат по 650 пари и ти си поръчваш каквото ти е на сърце, а разликата си доплащаш. Този модел иначе излиза на дребно някъде към 1300. :)

Link to comment
Share on other sites

Тази седмица се обзаведох с телвизор Сони 50 инча, Chromecast и нов рутер ASUS RT-N66U. В неделя би трябвало да съм се преместил в новата квартира и ще си правя домашната мрежа

 
Link to comment
Share on other sites

Купих си страхотна хладилна чанта след доста чудене дали да си сглобявам сам...

http://igloobg.com/index.php/каталог/класически-хладилни-чанти/contour-30-majestic-blue.html#.U76ir8nqHqA

 

Взех си и колата от сервиз,от утре съм отпуска B)нещата се нареждат чудесно...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

След 2 часа чакане в КАТ и 2.6 лв. вече си имам. :grin:

7477185K.jpg

Да не говорим какви почивки имат, а че служителките пушат нелегални безбандеролни цигари дума да не става.....

 

Link to comment
Share on other sites

След 2 часа чакане в КАТ и 2.6 лв. вече си имам. :grin:

 

Да не говорим какви почивки имат, а че служителките пушат нелегални безбандеролни цигари дума да не става.....

 

Честито.При следващи нарушения няма да ти се отнемат вече точки(свален си от отчет).Ползвай си го със здраве и безаварийно B)

Link to comment
Share on other sites

След 2 часа чакане в КАТ и 2.6 лв. вече си имам. :grin:

 

Да не говорим какви почивки имат, а че служителките пушат нелегални безбандеролни цигари дума да не става.....

 

С това бавно Ренo - този талон е логичен :D :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

С това бавно Ренo - този талон е логичен :D :D :D

 

Викаш да не им показвам кадрите на пистата? :grin:  Там си карам бързо, после няма за къде да бързам. Виж жената сигурно друго ще каже.

А какви са условията за такова нещо?

 

6 години без никакви нарушения освен неправилно паркиране, че то се води към общината не към КАТ. Дали фиш или акт после няма значение, имаш ли глоби чакаш.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Аз вече две години съм надвишил срока, ама хич не ми се занимава с КАТ....Иначе, ако не беше мързела и простотията там, до сега да съм си извадил...Т'ва там при книжките ли се вадеше?

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Да, само казваш, че искаш да ти дадат този талон. Те правят проверка в системата, плащаш такса за издаване на талон и то го пишат. Даваш стария, взимаш новия и кой от къде е.

Link to comment
Share on other sites

Викаш да не им показвам кадрите на пистата? :grin:  Там си карам бързо, после няма за къде да бързам. Виж жената сигурно друго ще каже.

 

6 години без никакви нарушения освен неправилно паркиране, че то се води към общината не към КАТ. Дали фиш или акт после няма значение, имаш ли глоби чакаш.

Охх значи да се готвя догодина и аз живот и здравe  :D

edit:Сега видях,че 2010 ми е книжката направена :( 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз вече две години съм надвишил срока, ама хич не ми се занимава с КАТ....Иначе, ако не беше мързела и простотията там, до сега да съм си извадил...Т'ва там при книжките ли се вадеше?

 

Същата работа... Не помня откога нямам нарушения, много години минаха, но изобщо не ми се занимава...
 
Междувременно май миналата година имах един фиш за забравени фарове, но те не се борят като че ли.
 
В тоя ред на мисли баба ми без много шум си поднови книжката на 82 и й дадоха специална книжка с някакъв волан на нея...

 

А колко години без нарушение можеше да си ги възстановя до максимума?

 

Годините са 3 по принцип и те трябва да го правят автоматично. Аз бях минал 6 и нагоре и не бяха го направили, разбира се... 

Link to comment
Share on other sites

според тях в закона нищо не пишело за автоматично. Системата е длъжна да казва "НЕ", значи трябва да им е гадно на простите юзъри.

 

Пак се ходи до КАТ, пише се "Заявление"* и се взима входящ номер. И всичко това пак на гишето за наказанията, за да не се пропусне удоволствието от чакане на опашка.

Срока е 2 години без нарушение, констатирано с наказателно постановление/акт.

 

-----------------

* кавичките са нарочни. Текста в образеца е:  "Моля да ми бъдат възстановени контролните точки.........". Има случаи на откази за неспазен образец, т.е. някой е пропуснал да се помоли.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Броят се и фишовете за съжаление...

@Мобо,за две години без нарушения възстановяват само отнетите точки но не повече от една трета(13)...иначе процедурата е точно такава,нищо не става автоматично при тея тюфлеци...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Ами аз имам един акт около 2010 година, взеха ми 9 т. и то за 20 лв и един фиш от 5.09.2012. Значи ако отида след 5-ти би трябвало да мога да си ги възстановя 9-те?

Link to comment
Share on other sites

Аз вече две години съм надвишил срока, ама хич не ми се занимава с КАТ....Иначе, ако не беше мързела и простотията там, до сега да съм си извадил...Т'ва там при книжките ли се вадеше?

 

To аз от 4 години имам възможност, ама и мен все мързела ме гонеше ама нямах и време. Сега така или иначе съм в отпуска, нямах работа и викам чакай да хвана отпускарския сезон докато няма хора, ама нъцки, пак беше лудница.

 

То днес имаше един дядо, дето внучката го държеше, неможе да ходи, рефлекс ще има на смазана котка от ТИР ама книжката си оправяше. Чудно ми е как така има минимална възраст, а максимум не. Станал си да кажем на 75 едва ли вече в това движение ще си пълноценен на пътя и не застрашаваш теб и околоните...

 

Както казах, за златния ваЛчер се броят и фишове. Няма разграничение фиш/акт, никакви нарушения без глоби за неправилно паркиране.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Станал си да кажем на 75 едва ли вече в това движение ще си пълноценен на пътя и не застрашаваш теб и околоните...

 

Много си зависи и от човека, защото от 75 до 75-годишен има голяма разлика.

Но си прав, че трябва да има някакви години, след които да се полага наново изпит, за да видят ставаш ли или не.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...