Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никак не е безобидна подобна ситуация и за кон и за ездач. Добре сте се разминали. Коригирай си подписа, че е твърде голям...

Link to comment
Share on other sites

Сдобих се с този мехлем. Невероятен е:

 

glencadam-21-year-old-whisky.jpg

 

По начало марката ми е любима а 21 годишното е просто уникален мехлем. У-Н-И-К-А-Л-Е-Н!!!

Малко офф топик, това не е ли уиските около което се разиграваше драмата в последния сезон на how I met your mother?

Link to comment
Share on other sites

Никак не е безобидна подобна ситуация и за кон и за ездач. Добре сте се разминали. Коригирай си подписа, че е твърде голям...

Подписа го оправих  :)) Като цяло ... Моят кон е страааашно мързелив понякога. Примерно във събота ние не скачахме, направо летяхме. Едвам го овладявах след препятствията, доста се беше нахъсал да скача. Но в неделя ... Не мога да го накарам да ми мине тройната комбинация на ниски препятствия, след първо отбиваше вляво. И тогава като казах "Така ли? На мен ли ще отбиваш ти? Щом няма да скочиш три малки, ще бъде едно голямо." Казах на треньорката да ми вдигне някъде 60/70 сантиметра. На тройната комбинация бяха около 20/30 сантиметра, защото не бях скачала от 1 месец, дойде един Арабски кон и беше доста див .. Трябваше да се оправям с него. И като тръгна да отбива на голямото, няколко пъти като минахме и стигнахме до онзи момент. Него го яздя от вече сигурно година? Там някъде ... Знам му чалъма, знам му характера и номерата. Така че, не е голяма работа. Ама аз не падам толкова лесно, хихи.  :))

Link to comment
Share on other sites

Ако беше написала че си имала много яки тазови мускули щеше да предизвикаш доста по-голям фурор във форума :P

Ааа дедо, гледам, че е малко дете още, не може такива работи да се говорят.

Link to comment
Share on other sites

Баси майстора съм станал в полагането на ламинат. А със спестените хилядарки за контрактори може да се отиде някъде на почивка. С един куршум два заека. :)

Link to comment
Share on other sites

Значи си от нашата партия, не като Ники...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Номерът е, че точно тази дейност много ми харесва и съчетавам полезното с приятното. Ето тази част я направих днес за 2 часа, след като се прибрах от работа. Само първия ред беше започнат вчера, колкото да видя как вървят нещата, защото целия ден отиде в боядисване. Сега обаче въоръжен с подходящите инструменти ще приключа хола и трапезарията още преди уикенда. :)

 

ПП. Това все още е разположение тип "производствен хаос". Като свърша с ламината, мебелите ще се разместят по съвсем различен начин, а телевизора ще отиде закачен на стената с една монтажна конструкция с три степени на свобода. :)

Laminate.jpg

Link to comment
Share on other sites

Там той е спестил хилядарки. Тука последния път дадох 120лв за 40 квадрата ламинат. Ако трябваше да дам над 500 вероятно и аз щях да се замисля, но за 120 ще ме извиняваш

Link to comment
Share on other sites

Там той е спестил хилядарки. Тука последния път дадох 120лв за 40 квадрата ламинат. Ако трябваше да дам над 500 вероятно и аз щях да се замисля, но за 120 ще ме извиняваш

Това за инсталацията ли дедо? Тук за този размер ти отрязват минимум хилядарка. Иначе материалите са без пари. Обаче най-големия проблем е, че тарикатите искат всичко да е изчистено от стаята и да си работят на спокойствие за тия пари. Е, аз нямах нерви да се чудя къде да изнасям мебелите и всичко останало и на всичкото отгоре да им давам луди пари. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз редих паркет 1 месец в САЩ през 2007. Не бях барал, но бързо навлезнах в занаята. Моята надница беше $100. Бяхме 3-ма, като единия най-вероятно е взимал поне $400-500.

И да, мебелите трябваше да са изкарани/изместени или поне собственика да е там докато се местят, защото ако стане нещо....

Link to comment
Share on other sites

Това за инсталацията ли дедо? Тук за този размер ти отрязват минимум хилядарка. Иначе материалите са без пари. Обаче най-големия проблем е, че тарикатите искат всичко да е изчистено от стаята и да си работят на спокойствие за тия пари. Е, аз нямах нерви да се чудя къде да изнасям мебелите и всичко останало и на всичкото отгоре да им давам луди пари. :)

Рязане, монтаж, сглобяване... носене Х етажа нагоре по стълбите. Как ли не съм тръгнал да си го правя сам за да спестя 100-150лв...

Link to comment
Share on other sites

 Много добро. Какви пари го взе и откъде?

Взех го на цена като за "наши ора" за 60 пари (емплои дискаунт, всъщност Rocketfish е наша производствена марка), иначе в магазина е 150 кинта, обаче изработката е перфектна и си струва дори и на надутата цена. Много здрави материали, стабилна сглобка и перфектно прахово покритие на метала. Рафтовете също са много добра изработка с това черно стъкло. А поставянето на талашитената стена е елементарно, стига само да нацелиш дървените греди отзад (за което си има специални инструменти де, макар и да става с почукване). :lol:

Link to comment
Share on other sites

To си има и специални дюбели за подобни стени та таже да не нацелиш не е проблем. На подобна стена имам закрепен бойлер 80 литра. 

 

Аз наскоро монтирах един за 20лв от техномаркет и беше толкова некадърно направен, че не ми се обяснява. Като за толкова пари - толкова. 

 

Изнервен бях тръгнал да гледам и ерготронските, ама там има модели за над 200 ваши кинти без доставката та ми мина ентусиазма :)

Link to comment
Share on other sites

To си има и специални дюбели за подобни стени та таже да не нацелиш не е проблем. На подобна стена имам закрепен бойлер 80 литра.

Аха, всъщност перфектното решение е Toggler Snaptoggle Bolt. Това чудо (с 3/8'' болт) го дават да държи 125 кила само едното в половининчова талашитена стена, но пък уцелиш ли гредата, директно завиваш винта без никакви дюбели и допълнителни джаджи.

Link to comment
Share on other sites

Аха, всъщност перфектното решение е Toggler Snaptoggle Bolt. Това чудо (с 3/8'' болт) го дават да държи 125 кила само едното в половининчова талашитена стена, но пък уцелиш ли гредата, директно завиваш винта без никакви дюбели и допълнителни джаджи.

 

Перфектното решение по принцип е да НЕ живееш в дъсчена колиба, но това е друга тема. Иначе стойката е жестока, наистина. Като казваш обаче колко струва, дефинирай в каква валута - канадска, щатска, наша? Щото 150 значи много неща... 

Link to comment
Share on other sites

Перфектното решение по принцип е да НЕ живееш в дъсчена колиба, но това е друга тема. Иначе стойката е жестока, наистина. Като казваш обаче колко струва, дефинирай в каква валута - канадска, щатска, наша? Щото 150 значи много неща... 

Да ти кажа дъсчените колиби си имат някои предимства и едното е точно това - елементарното обслужване и промяна на интериора по всякакъв начин, който ти скимне. Дори бетонните блокове имат талашитени стени навсякъде вътре в самите апартаменти и рядко ще ти се наложи да дупчиш бетон. Не искам да си мисля за зора, с който ще сложиш подобно чудо на стената в произволна панелка. При мен единствено бетон е пода, но там не ми се налага да дупча нищо.

Иначе парите разбира се са канадски, не съм го поръчвал онлайн, защото си е бая тежичко, пък и го има навсякъде по магазините на Бест Бай.

Link to comment
Share on other sites

Перфектното решение по принцип е да НЕ живееш в дъсчена колиба, но това е друга тема.

Ъхъ, друго си е "майстор" да ти е правил шпакловката, а катун мургави събратя стените. В офиса нямам 2 прави ъгъла, а у нас тавана в едната от стаите има 5см разлика във височината в различните ъгли и средата. Те затова Калисто Мати престанаха да шпакловат ами направо слагат гипс-картона върху тухлите. :)

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа дъсчените колиби си имат някои предимства и едното е точно това - елементарното обслужване и промяна на интериора по всякакъв начин, който ти скимне. Дори бетонните блокове имат талашитени стени навсякъде вътре в самите апартаменти и рядко ще ти се наложи да дупчиш бетон. Не искам да си мисля за зора, с който ще сложиш подобно чудо на стената в произволна панелка. При мен единствено бетон е пода, но там не ми се налага да дупча нищо.

Иначе парите разбира се са канадски, не съм го поръчвал онлайн, защото си е бая тежичко, пък и го има навсякъде по магазините на Бест Бай.

 

Винаги ме е кефело как като изгорят остават само комините  :laughing:

 

Цената много прилична за такова идеално чудо. Аз дадох 150 лева за моята статична навремето. Чудя се колко ли ще излезе твоята тука....

 

Ъхъ, друго си е "майстор" да ти е правил шпакловката, а катун мургави събратя стените. В офиса нямам 2 прави ъгъла, а у нас тавана в едната от стаите има 5см разлика във височината в различните ъгли и средата. Те затова Калисто Мати престанаха да шпакловат ами направо слагат гипс-картона върху тухлите. :)

 

Не съм ти виновен, че живееш в крива сграда, а и тук не е мястото за подобен офтопик, на който ти си шампион в последно време. Като си мераклия, изнасяй се от масива, скови си една ОСБ колиба и се кефи.  

Link to comment
Share on other sites

Не съм ти виновен, че живееш в крива сграда, а и тук не е мястото за подобен офтопик, на който ти си шампион в последно време. Като си мераклия, изнасяй се от масива, скови си една ОСБ колиба и се кефи.

Разбирам. Извинявам се. Няма да се повтори

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...