Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тази вечер след работа тръгвам за Унгария и Хунгароринг :punk Най-хубавото е, че пътя ще бъде, както казва небеизвестния Стоян Колев drink&drive! :lol:

От къде ще минаваш? Да ти дам някои инструкции ;).

Link to comment
Share on other sites

Сърбия. Доколкото разбрах оттам е най-добре.

След като стигнеш Църна маца няма да се отклоняваш по околовръстното. Ще влезеш в града. Караш по Цариградско докато не стигнеш Орлов мост. След него държиш най - дясната лента. На Софийският университет свиваш вдясно и караш само направо. След 1 светофар идва паметникът на Левски(кръгово). Продължаваш направо. Пътя се спуска и свършва с друго кръгово. На това кръгово трябва да направи ляв завой. Доста е голямо. От там си само направо чак до Белград. По - добре е да минеш през града понеже околовръстното е доста разбито и за капак двойно по - дълго(това за София). Та след това кръгово ще се движиш по бул. Сливница. По средата между София и Калотина ще стигнеш до гр. Сливница. Има ограничение на скоростта от 50км. Трябва да го спазиш понеже има полицейски пост. След като минеш границата до гр. Ниш ти препоръчвам да спазвате ограниченията. Може да карате без проблеми с до 10км над лимита. В Сърбия лимита извън градовете е 80, на магистралата е 120. По средата между Ниш и Белград има бензиностанция Еко. Горещо препоръчвам там да починете. Доста добри неща има за хапване и има wifi. От Пловдив до там ви трябва около 4,5-5 часа. Около 1 час след Еко стигате Белград. Влизате в града. Минимум 3 лентов булевард минава през целият град. След като подминете целият град ще видиш табелите за Нови Сад. Няма да свиваш по тях. Продължаваш още около 5-6 километра. След като се подмине летището(от лявата страна на пътя се пада) ще стигнете една голяма детелина. На нея вече ще свиеш към Нови Сад. В Унгария ще трябва да си купите винетка. Електронна е. Може и през интернет, може и на първата бензиностанция. Трябва обаче преди да се качите на магистралата за Будапеща. Същата процедура е със спазването на ограниченията за скоростта. Имай в предвид, че в Унгария има адски много камери и глобите са доста солени. В Сърбия също внимавай с ограниченията. Промениха закона и в момента полицията не може да те глоби на пътя. Трябва да се отиде в първият голям град и да те осъди съдия. Което от друга страна ги кара да не се занимават с малки нарушения. Огромен проблем е обаче ако си с над 30км над лимита. Става страшно. Магистаралите в Сърбия са платени. От Ниш до Белград е ~8 лева цената. От Белград до Нови Сад не съм сигурен колко е. Може да се плати с карта. Това е най - добрият вариант. Иначе приемат и евро. На бензиностанции Еко също приемат евро. Пак за предпочитане е да се плати с карта. Ако ще имате време да разглеждате Будапеща пиши за да ти дам някои идеи какво да посетите.

Link to comment
Share on other sites

2008 година пътувах аз нататък и само да кажа, че в Унгария бензина е около 2 пъти по-скъп ако го платиш в Евро, а не с форинти, та заредете в Сърбия. Просто ЕВРО - ФОРИНТ ги правят по някакъв много неизгоден курс на място. Ние заредихме, колкото да минем през държавата и да стигнем до Австрия.

 

Това ако нещата са същите като тогава де.

Link to comment
Share on other sites

2008 година пътувах аз нататък и само да кажа, че в Унгария бензина е около 2 пъти по-скъп ако го платиш в Евро, а не с форинти, та заредете в Сърбия. Просто ЕВРО - ФОРИНТ ги правят по някакъв много неизгоден курс на място. Ние заредихме, колкото да минем през държавата и да стигнем до Австрия.

 

Това ако нещата са същите като тогава де.

Все такива са си нещата. Между другото горивото в Сърбия е доста по - евтино от нашето, но за сметка на това и доста по - качествено.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много за полезната информация :beer: Аз най-вероятно няма да имам време да обикалям много из Будапеща, но жената и братовчедката само това ще правят, купили са си някаква карта за обиколка по музеите. Може и да забърша някоя знойна унгарка на пистата :laughing1: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

MacBook Pro w/ retina display

 

:punk :punk :punk

 

 

PS: и първа забележка: как може да направят захранването да стърчи навън след като на предните модели беше повече от перфектно!? Не е неприятно, но старото ме кефеше повече. Верно далече е от "кола" който се забива в HP-то ми, но защо не е назад ами стърчи настрани, колкото и малко да е

Link to comment
Share on other sites

MacBook Pro w/ retina display

 

:punk :punk :punk

 

 

PS: и първа забележка: как може да направят захранването да стърчи навън след като на предните модели беше повече от перфектно!? Не е неприятно, но старото ме кефеше повече. Верно далече е от "кола" който се забива в HP-то ми, но защо не е назад ами стърчи настрани, колкото и малко да е

Кога ще ми подариш старият?

Link to comment
Share on other sites

А, ша ви подарява той, като може да изкара някой лев от него. Давам 5. :)

Апък ако толкова е гадно това захранване, отървавамт те от новия, макар и вече ползван за 10 лв :rolleyes:

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Учудващо лекичък е този новия. За стария леко с приоритет е жена ми, ще ме извинявате ама нъл' разбирате, надявам се ми влизате в положение :)

Link to comment
Share on other sites

Учудващо лекичък е този новия. За стария леко с приоритет е жена ми, ще ме извинявате ама нъл' разбирате, надявам се ми влизате в положение :)

Че я крънкаш за сфирка? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Че я крънкаш за сфирка? :rolleyes:

 

Това последното слава богу не ми се е налагало.

 

Имах едно бивше гадже дето ми обясни, че тя такива неща не била правела...

Link to comment
Share on other sites

Това последното слава богу не ми се е налагало.

 

Имах едно бивше гадже дето ми обясни, че тя такива неща не била правела...

 

Не си я разбрал. Имала е предвид, че за без пари не прави такива работи :D

Link to comment
Share on other sites

Между другото горивото в Сърбия е доста по - евтино от нашето, но за сметка на това и доста по - качествено.

 

И не само...цигарите също са по 2 лв.(все пак не са в евро зоната...и дано за напред остане така).

А по улиците в Нови Сад,само манекенки :blush: .Догодина пак сме там.

 

В Сърбия е готино,ако си чужденец, и да отидеш лятото за да пилееш малко пари.Най-доволни остават швейцарците и англичаните (на тях им излиза почти без пари).Но за сърбите,не е лесно.Сред младите има безработица,и една част от тях искат да се махнат и работят в друга държава.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Честито дедо! Яд ме е само защо тия шемети не пуснаха Air с 13'' ретина екран. Този 15'' pro ми идва твърде голям.

 

Edit: Сложи ли му вече Mountain Lion?. Честно казано аз не съм много очарован.

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа доволно лек и малък е. По-тънък е от предните и екрана е с 2 пръста по-широк и около 1 пръст по-висок от другия. Малко по-тежък е само - т.е. Air-a мога и с 2 пръста да го вдигна, а за новия трябва леко по-сериозно усилия, но е далече от нещастието да повдигам 5 килограмовото HP :)

 

PS: Друга забележка - не мога да си намеря хубав "case". На air-a съм с този и съм очарован, но за новия няма подобен:

 

51UbFRkRG0L.jpg

 

 

PS2: За Мountain lion nе разбрах какво имаш предвид. Още не съм го сложил... свалям в момента StarCraft2... всъщност в момента програмираме като за пускане на нова система ДНЕС... живи или умрели това трябва да тръгне и някои не сме спали от 2 дена (демек аз и още единия от хората там)...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...