Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Зеленото е най-гадното от всички Джонита не си взимай!!! Че кой говори сега за такива алкохоли и че едва ли не само цената е определяща? Перимерно синьото Джони е пет пъви по-скъпо от черното, обаче черното за мен е по-яко ;)

 

Ааа ша имат да зимат, толкоа пари за пиене не давам! Аз едвам за черното щях да се прежаля...

 

И като се замисля колко ме радва онази плиска от 17лв шишето :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ейй има една водка Red Army Premium пакет.В оръжеен сандък имаш бутилка под формата на AK47 и 5 под формата на гранадки :love .Напрао съм влюбен в тая водка

Link to comment
Share on other sites

Ейй има една водка Red Army Premium пакет.В оръжеен сандък имаш бутилка под формата на AK47 и 5 под формата на гранадки :love .Напрао съм влюбен в тая водка

 

От всички видове пиене как точно ВОДКА може да пиете. Тва е химия, пък ако ще и 400 лева бутилката да е :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Най-обичам дискусии как алкохола, който струва 500 лв шишето е осезаемо, направо несравнимо по-вкусен и хубав от този, който струва 50 лв шишето (т.е. от скъпичкия по средния жизнен стандарт). Как всичките се родихте дегустатори и как не ви се затъпиха вкусовите рецептори от домашна ракия, пита допреди 10 години, това само не знам...

 

Виж сега, аз се кефя на малко и вкусно. Понякога изпростявам - не ми обръщай внимание. Въпроса е че преди няколко дни на майтап взех един български коняк и въм безкрайно по-доволен от него отколкото от 15 годишното уиски.

 

И по-вкусна от тези уискита ми беше една македонска ракия която мернах преди нова година в Метро - Антика или нещо подобно.

 

А най-приятното нещо което съм пил беше като бях на гости при един приятел в Казанлък - домашна ракия правена без да се слага захар - страхотия!

Link to comment
Share on other sites

93% от българите твърдят, че не са опитвали наркотици :D

 

Те губят :lol:

Link to comment
Share on other sites

Един приятел който живее в Сърбия и той много ми хвалеше някаква Македонска ракийка.Пък черното е по-хубаво от зеленото, което е по-хубаво от червеното( бляк ) ама според мен( синьо няма скоро да видя в ръцете си предполагам ) спрямо другите марки от съответните ценови диапазони, което и да е Джони е зле.Лично мнение, за мен Джони има кофти качества, не ми харесва.Лично любим ми е Джеймисън-а, по-мек, топъл така да се каже.Нито имам претенции да разбирам, нито каквото и да е.Така аз си ги харесвам :)

Link to comment
Share on other sites

По принцип, цялото ти писане по тази тема е - ветър на метър с леки напъни за духовитост /сарказъм :unsure: ! Твърдиш, че четеш!? Ако това ти твърдение беше вярно, щеше да забележиш, че никъде в това надплюване (щото не е дебат) не съм казал нищо срещу такса от 5лв. Ноо..., явно и ти си писател а не читател. Комплекси викаш.. това как ти хрумна? Приятелю ако ти мислиш само за собственото си трибуквие аз не съм така, на мене ми пука и за другите хора. Върни се сега назад и цитирай мое исказване в което коментирам такса от 5 лв....., не можеш нали!? Някои други може и да четат, но ти не си от тях - със сигурност !

 

Ne e kato da ne si predvidim. Evalata ti pravim che mislish za celiq BG narod. Ebahti licemerieto. I to samo i samo za da ne priznaesh che ne si prav. Ne si edinstven, nema se puashish. Karai v toq duh, daleko shte stignesh.

 

P.S. Poveche ot maloumno e da vadish otdelni dumichki ot konteksta i da komentirash samo tqh. Ako ne znaesh kak da komentirash neshto po-dobre ne go komentirai. Spesti si unijenieto, molq te.

Link to comment
Share on other sites

От всички видове пиене как точно ВОДКА може да пиете. Тва е химия, пък ако ще и 400 лева бутилката да е :unsure:

В последно време основно на уиски съм минал,но и водчица обичам да жмоквам чат пат :)

Link to comment
Share on other sites

Ne e kato da ne si predvidim. Evalata ti pravim che mislish za celiq BG narod. Ebahti licemerieto. I to samo i samo za da ne priznaesh che ne si prav. Ne si edinstven, nema se puashish. Karai v toq duh, daleko shte stignesh.

 

P.S. Poveche ot maloumno e da vadish otdelni dumichki ot konteksta i da komentirash samo tqh. Ako ne znaesh kak da komentirash neshto po-dobre ne go komentirai. Spesti si unijenieto, molq te.

Охооо... ти ми говориш за вадене на думички от контекста!? Недей така бако... виж вземи си изкарай гредата от твоето око - пък после се притеснявай за сламката в чуждото! Междувпрочем мноо у лео отидОхме. Вземи се стегни малко и стига си се повтарял. А, аз щот съм комплексар и съм тъп продължавам да си искам цитатът където видя онези твои измишльотини! Ако не можеш да изкараш такъв, по-добре млъкни и престани с квалификациите (не, че нещо, ама не ти ходи на статуса) Не е срамно човек да си признае когато се е объркал срамно е когато (както в твоят случай) търси под вола теле. Айде със здраве и не мисля да се занимавам повече с теб.

 

п.с. Да беше изкарал някакви факти в подкрепа на простотиите дето ми ги ръсиш....

Link to comment
Share on other sites

Охооо... ти ми говориш за вадене на думички от контекста!? Недей така бако... виж вземи си изкарай гредата от твоето око - пък после се притеснявай за сламката в чуждото! Междувпрочем мноо у лео отидОхме. Вземи се стегни малко и стига си се повтарял. А, аз щот съм комплексар и съм тъп продължавам да си искам цитатът където видя онези твои измишльотини! Ако не можеш да изкараш такъв, по-добре млъкни и престани с квалификациите (не, че нещо, ама не ти ходи на статуса) Не е срамно човек да си признае когато се е объркал срамно е когато (както в твоят случай) търси под вола теле. Айде със здраве и не мисля да се занимавам повече с теб.

 

п.с. Да беше изкарал някакви факти в подкрепа на простотиите дето ми ги ръсиш....

 

Boring....

Link to comment
Share on other sites

Някой гледа ли Страх днес? Второто изпитание беше просто .... пълно чао! Не мислех, че подобно нещо е възможно... Трябваше да ядат пица :) Само че пицата представлява блат за пица, полят със свинска кръв и обилно намазан с развалена майонеза и бели червеи и от там нататък последната съставка беше различна за различните участници - съскащи мадагаскарски хлебарки, очи, ембриони от мишки и червеи и ларви на бръмбари... ужас!!! Аз не съм гнуслив по принцип, но това бешееее....

Link to comment
Share on other sites

Те губят :lol:

За скромните ми 20+ години не съм помирисвал дори и трева . Възможности и хора от които да се набавят бол , но не са ме влечали . Какво съм изгубил ?

Link to comment
Share on other sites

За скромните ми 20+ години не съм помирисвал дори и трева . Възможности и хора от които да се набавят бол , но не са ме влечали . Какво съм изгубил ?

 

Помирисвал си ами просто не си знаел че измежду цялата смрад в "мъглата" ти мирише и на трева... и аз не знаех докато един ден като играехме билярд с приятели и някой каза - абе кой тука пуши трева и тогава ми направи впечатление че не е точно дим ами малко по-ралично...

Link to comment
Share on other sites

Междувпрочем мноо у лео отидОхме.

Именно, затова е редно да обясниш на базата на каква извънземна логика дохода на въпросния индивид става 400 след като се изважда лизинга на автомобила. Това трябва да е някаква нова авангардна икономическа теория. Иначе можеш да ни спестиш приказките за комплексите, щото тази развалена плоча сме я слушали повече отколкото ти си се събуждал сутрин. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не може да ти го обясни... логиката е, че ТРЯБВА по някакъв начин дохода от реални 600 лева да се свали на 400 лева, защото иначе няма да му излезе сметката... и ще излезе, че дрънка глупости, а това е недопустимо... ще го докара до дълбока депресия.

 

Очевидно е, че като си е съчинявал "примера" с който да ме закопае, не е съобразил че работните дни в месеца са 22, правил си е сметката че са 30, поради което и е "докарал" доходите на момчето до 600, защото 600/30 е 20 - ей на с доход от 20 лева на ден момчето има кола и я кара... Нооо... може да падам от Луната, но не ми е за първи път, нали? Знаем, че в месеца има 22 работни дни средно. И изведнъж сметката не излиза :) И ко праим?! Арменска математика ли беше? Парите дето ги дава за лизинга на колата НЕ СА ДОХОД! Те не са част от парите, които примерния момък ИЗКАРВА на месец - те някакси идват от някъдеси и не са часто от възнаграждението му и така... останалото го зваем - комплексарииии, ууууу, комунистииии, уууууу

Link to comment
Share on other sites

Прасешка работа!!! Вчера беше толкова приятно времето, а днес - сняг. Тъкмо започнах да свиквам с идеята, че колата ще запали от първия път, че няма да имам проблеми със затварянето на вратите, че ще си карам спокойно, без да се притеснявам за хързулвания...%^#!*@^#*!#%!@*$!

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив вали. В цеха вали. Един монитор вече даде фира. Аз си забравих само две неща - ключа за съблекалнята и флашката със все инсталационни програми на нея. Бива, един сънлив, скучен предиобед...

Link to comment
Share on other sites

понеже ме тия отгоре ме ядосват, че сметките били невъзможни,а невъзможни неща няма в общия случай:

 

1. лада 1200 - екземпляр в движение - средно 500 лв (обяви продава!) = 1 година по 50 лв месечни вноски във фонд за кола примерно. Първоначалната инвестиция ще я включваме ли в сметките за текущи разходи?

 

2. Поддръжка за части и обслужване - няма да обяснявам защо, но не повече от 50 лв/месец ако няма ПТП-та или други екстремности.

В случай че някой има нужда от обяснение - вноските за фонд кола от горната точка позволяват закупуване на втори автомобил за части; а всички схеми на автомобила са достъпни за четене; възлите са обслужваеми с базови инструменти от технически грамотен човек.

 

3. разстояние дом-работа до 10 км. Дневен преход ~25 км. Разход гориво: 9/100. => Месечен разход гориво = 22 х 25 х 9 х 100 = 49,50 лв.

 

4. градско каране: винетка = 0,00 лв

 

5. пътен данък = ~60,00 лв /годишно = 5,00 лв/месец. мисля че дори е по-малък.

 

6. гражданска безотговорност = ~120,00 / годишно = 10,00 лв месец

 

всичко месечни разходи: ~120,00 лв

 

аналогична сметка с адски транспорт:

2 билета дневно по 0,80 лв за 22 раб. дни = 2х0,80х22=35,20

в случай, че се налага смяна на автобусни линии по маршрута: 70,40

средно чакане за качване: 20 мин за един рейс (дори са малко) => 44х 1/3 = ~15 часа загубено активно време месечно.

 

 

доходите не сте уточнили дали са брутни или нетни.

1. нетни: 440,00 лв/мес

440,00 - 120,00 = 320,00 лв месечен остатък за режийни на един човек.

 

2. брутни 440,00 лв/мес. ~26% е данъчната тежест върху работника (за подробности - питайте счетоводители, за груби сметки взимаме тази стойност) => 440 х 0,74 = 325,60 лв/мес

325,60 - 120,00 = 205,60 остатък за разходи по храна и режийни за един човек.

 

Не сте задълбали за наличие на жилище и разходи по него, нито пък за други членове на семейството с доходи. Аз пък също съм пренебрегнал факта, че и разходите могат да бъдат споделени (не и във варианта с адски транспорт).

Средната пенсия за страната е горе-долу 200 лв/мес и доста хора все пак оцеляват с нея. Това доказва ли, че е възможен подобен вариант за живот или ще продължите да хвърляте твърдения от вида "е те такоа ж'вотну нема!"?

 

На такъв хипотетичен човек и 0,50 лв за паркинг са му много. Следователно с желанието си да въведете по-висока такса за паркинг или за преминаване през центъра вие пожелавате и да ограничите достъпа на хората с ниски доходи до същите тези места или да ги пренасочите към (гр)адския транспорт с ниското му качество на обслужване => да го дискриминирате. Много е лесно и забавно, когато този човек е само хипотетичен и безличен, нали? Ама най-вече, когато това не е някой от вас.

 

Въпроса е принципен. Аз и 20 000 лв доход да имах пак нямаше да плащам за паркинг по улиците, защото вече съм платил пътния си данък, съответно и за правото си да ползвам пътната инфраструктура на територията на общината, която пък е изградена и поддържана именно с моите пари. (да, знам, много са ми дълги изреченията и имам ужасен стил). Когато общината продаде нещо или го превърне в търговски обект - паркинг, тя го прави с материалните активи, вложени в нея и изплатени от данъците ни, тоест и от мен, и от баба ми, и от дядо ми и т.н. Клиент на този обект за тази услуга пак трябва да сме ние (аз, ти, той, ......) = > да платим отново за същата услуга. Двойното плащане за едно и също нещо си е чиста кражба. Синята зона мирише та се къса и точно този финансов лост за решаването на проблема с паркирането е с доказано ограничена ефективност - паркирайте в синя зона до телефонната палата в София и ще разберете.

Link to comment
Share on other sites

....

 

 

.....

 

 

.....

 

Кой ли още ще се притече на помощ на дружинката - да се прави на недоразбрал.....

 

Момци, не се хабете - прави сте ;) ! Не ми се занимава вече...

Link to comment
Share on other sites

mobo с всичките ти допускания по това и по онова - тоя твоя човек не ще да е хипотетичен, а направо конкретен, кажи му името... :)

 

Ако ще допускаме - ми да допуснем тогава, че твоя човек е технически НЕграмотен и не може сам да си поддържа колата... или е жена и хал си няма от поддръжка. Направи ми сметка и за този вариант. Или кара ЗАЗ... колко струват частите и поддръжката на ЗАЗ? А на Трабант? А на Москвич?

 

Усещаш ли какво казвам?

 

С такива стъкмистики сигурно можеш да ми докажеш и че съм камила... Освен това прави впечетление, че този твой хипотетичен пич кара колата си само от вкъщи до работа и само в работни дни... сигурно защото в почивните дни лежи под нея и я поддържа... Или не - gado му покрива разходите за тия почивни дни... или ти.

 

Сметката за обществения транспорт също е тенденциозна - забравяш за абонаментните карти... пътуването с тях е по-евтино от пътуването с билетче... особено при редовно използване на обществения транспорт...

 

Не може хем да ми говориш хипотетично, хем да поставяш съвсем конкретни условия в задачката...

 

Пенсионерите... оцеляват със средна пенсия от 200 лева, просто защото тя не е единствения им източник на доходи... деца, внуци... освен това оцеляват с тия пари + намаления на лекарства + намаления на различни комунални услуги етс етс...

 

Но всичко това са подробности, нали? Важното е да излезе сметката... забавни сте... вече знам от къде Националния Статистически Институт набира кадрите си :)

Link to comment
Share on other sites

Сбогом!

Модераторския екип премина всички граници на човешката ми поносимост. От този форум нося милиони добри спомени. Ще си остана само с добрите! Има стотици хора тук, които уважавам. Няма смисъл да пиша ферман по въпроса... Дано без мен да стане 1 по - добро място. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...