Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Асел ООД. Италианска фирма за производство на електроника. За сега е само слух, но имаше на няколко пъти случаи, в които някои отдели не работеха... Май ще става все по-често.

Аз съм сравнително спокоен. Работа винаги ще има... В такива кризисни времена четенето на Ремарк ми действа доста успокоително. Кара ме да разбера, че всъщност нещата са си ОК.

 

П.П. Как е правилно, "италиАнска" или "италиЯнска"? Уж идва от Италия, но нещо с "я" не ми се връзва...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

"италиАнска" - има правило за тези чужди думи и Я-то им, но е бая замотано и не ми се обяснява сега...

 

за работата си прав - има. освен това имаш глава на раменете си и две ръце - тия неща никой работодател не може да ти ги вземе :) само да си жив и здрав.

 

Японците използват "възможност" като синоним на "криза"... кой знае, може кризата да те подтикне да откриеш нови възможности...

Link to comment
Share on other sites

Кое те навежда на мисълта че не спя достатъчно. Само дето е в по-изместено време но от как се помня най-хубаво спя около 10 сутринта :) Имаше момент спях по-малко но напоследък да чукна на дърво правя към 8 часа горе-долу...

Обърках си мисълта, исках да кажа, че будуването не вреди, аз повечето пъти си спя по 7 часа, обаче понякога просто не ми се спи.

:)

Link to comment
Share on other sites

Холандските кралски пощи са мноооооого големи... Днес си получих картичките, изпратени на 19-ти януари.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз лично смятам, че нашите пощи много бавят пратките, кулет изпратен от Белгия, пристига до България за една седмица, а от тук до нас за един месец.

:)

Link to comment
Share on other sites

Това е идея по между другото, да си пишем така.

:D

49 20 68 61 76 65 20 64 69 73 63 6f 76 65 72 65 64 20 48 45 58 21

Превод.

010000100110010100100000011100110111010101110010011001

010010000001110100011011110010000001100100011100100110

100101101110011010110010000001111001011011110111010101

110010001000000100111101110110011000010110110001110100

01101001011011100110010100101110

Което значи следното.

Be sure to drink your Ovaltine.
Link to comment
Share on other sites

To ако почна по памет да му разкодирам постовете щеше да ми отнеме цял ден, силата на скрипчетата рулз... трудно ще може да го разбереш хамстера ако пише така.

:D

Link to comment
Share on other sites

Или те, или нашите, където картичката може да е прекарала 2 месеца.

 

Този път са техните. Моя пратка стигна дотам за 4 дена. Беше експресна. Експресна доставка оттам стигна за 12 дена.

Link to comment
Share on other sites

Май нямаш работа.. :)
Липсва му нещо на детето, но не точно е работа...

 

Ред: Туй нещо няма къде да го намериш. Така че не се 'аби...

Link to comment
Share on other sites

Евала, обори ме. Искаш ли писмен документ, подписан от мен собственоръчно, удостоверяващ този факт?

не, благодаря за предложението.

 

Мисля, че си пропуснал в т.3 да умножиш и по цената на горивото и ако приемем, че то е бензин т.е. 1,70лв. средно излиза, че към тези 120лв. трябва да прибавиш още 34,65лв. Получава се 154,65лв. Така от заплатата 440,00лв на месец остават 285,35лв. Изваждаме разходите за храна от примера, който даде по-горе т.е. -200лв.(с оговорката, че ще ядем само хляб, сирене и кренвирши). От заплатата остават 85 лв. и 65 ст. Оставям възможността да бъде разпределена тази сума между разходи за ток, вода, телефон, на който иска. :) Ако заменим колата с градски транспорт си прибавяме едни 119,45лв. и по този начин, доходите, поемащи сметките стават 205 лв. и 10 ст., което се ядва. Изводът е, че ползването на личен автомобил несъмнено вдига разходите! Така че ако живееш сам и получаваш 440лв. на месец, не е добра идея да ползваш личен автомобил!

прав си, пропуснал съм цената на горивото. и на мен ми се стори малка сумата.

сметките за ток, вода и телефон не са задължителни, според договорите със съответните дружества :) потребителите доброволно избират да сключват тези договори и да плащат тези сметки. Хипотетичния ни потребител не ги е сключил и се справя без тях. Не е невъзможно и това.

 

Хубава логика извади, ама защо спря дотук? Можеше да продължиш с още принципни въпроси като този за безплатното здравеопазване (за кво да плащам на доктор, като вече съм си платил данъците), безплатното висше образование, а защо не и безплатното постригване.

Изберете mobo за кмет на Пловдив! Така ще имаме първия град в света с безплатни паркинги (както може би и първите случаи в света на престрелки при спор за заемане на свободно място за паркиране). :lol:

безплатното образование и здравеопазване бяха записани в конституцията, а когато хората започнаха да питат за тях, просто управляващите я попромениха и обясниха, че "право на ....." не е съвсем същото, каквото си мислим. А като безплатното образование и здравеопазване са толкова гадни неща, ти защо си избягал в страна, където те са реализирани? сигурно случайно си я избрал.

не ме избирайте за президент. по-добре е да си плащаме по няколко пъти за всички, ние сме богати и можем да си го позволим.

 

 

НИСКА Е ЦЕНАТА ДОКОГА ЩЕ ГО ПОВТАРЯМ. Ако цената беше 25лв за 1час там дали щяха да са толкова много ентусиастите да паркират там? Я да помислим отново - как се регулират най-ефективно нещата? Как се налага спазването на закона за движение по пътищата? С глоби нали? И за по-тъпите и упорити и по-тежки наказания но глобите са повече от ефективни за 99.5% от шофьорите. Същата работа с паркирането когато за 1 място се борят 1000 желаещи. Слагаш такса за паркиране и драматично намаляват мераклиите. И когато цената е съобразена с търсенето свободни места винаги има (пожелателно е да не са над 20% в часовете с най-голям наплив, иначе цената очевидно е висока).

 

Защо продължаваме да теоретизираме глупости след като паркоместата са недостатъчни. Естествено е че трябва да се регулира някак, вие купонна система ли искате да наложим за да не се плаща ами всеки да си ползва правото да паркира еди къде си?

ок, финансовия стимул бил велик. Не съм много съгласен за ефективността му. Глобите се увеличават, броя ПТП-та също, броя нарушители и те и т.н.

Вдигането в пъти на пътния данък също би намалил значително броя на регистрираните автомобили, съответно ще намали и броя на заявките към ограничения ресурс (местата за паркиране). Но не го предлагаш, а предпочиташ да го съсредоточиш само срещу тези които влизат в ЦЕНТЪРА. Това някакъв нов вид делене център/крайнокварталци като столица/провинция ли е? Занимавката на дребно с всеки поотделно, вместо с цялата група защо да е по-ефективна? При базите данни ако имаш прекалено много заявки към един сървър, какво правиш? Пренасочваш част от тях към по-малки машини и разпределяш натоварването или първо пробваш да ограничиш общия брой на заявките?

 

 

 

 

 

 

онтопик: пак трябва да ходя да оправям света, че няма кой друг. писна ми.

Link to comment
Share on other sites

Значи ще се наложи да прибавим и пари за лечение на различните болести, от които ще се разболява поради липсата на вода, с която да се мие, къпе и т.н. Също така поради липсата на отопление през зимата...

Link to comment
Share on other sites

Значи ще се наложи да прибавим и пари за лечение на различните болести, от които ще се разболява поради липсата на вода, с която да се мие, къпе и т.н. Също така поради липсата на отопление през зимата...

гора, дърва, печка чудо. даже именно с ладичката ще ходи до гората да си сече дървата. вода, ток и телефон може да ползва в работата ;) Осигуровки за здраве внася и той и работодателя му.

 

за всеки проблем има някакво решение. може да не е най-доброто, най-хубавото, най-удобното или друго най-, но съществува.

Link to comment
Share on other sites

е айде сега и вие все едно не познавате mobo... :)

 

няма сила способна да промени мнението му - щом е казал така, значи така е и това е. ако трябва ще си ака в устата, но няма да допусне и за секунда, че не е прав, че може би бърка и е възможно другите да са прави.

 

Някой спомня ли си изобщо случай в който mobo не е бил прав?! Няма такъв. Няма и да има. Човека никога не бърка. Пробвайте се да намерите някъде mobo да не е бил прав и да е признал грешка...

 

сега за хипотетичния му индивид - що се правите, че не разбирате не знам... тоя индивид живее в колата си. няма апратамен, следователно няма комунални сметки. живее с един кренвирш и една филийка на ден, на празник си купува от магазина парче мазна амбалажна хартия и я осмуква. Пие вода когато вали... Това е напълно възможно. Какво не разбирате? Съвсем обикновен средностатитстически индивид бе... пълно е с такива.

 

sandman, в сметката mobo не е забравил да включи цената на горивото... подценяваш го... недей така... хипотетичния индивид не дава пари за гориво, той си го набавя като източва по тъмно резервоарите на другите коли. толкова е просто. или ще отречеш че е възможно?! възможно е и още как.

 

ето защо не може да се спорите с mobo. можете единствено да изчакате да благоволи да ви сведе мнението си по дадения въпрос и да се съгласите с него. нямате друг избор просто. аз за себе си вече свикнах с тая мисъл и дори не се е и опитвам да споря с него.

 

специален поздрав за Майстора -

Link to comment
Share on other sites

гора, дърва, печка чудо. даже именно с ладичката ще ходи до гората да си сече дървата. вода, ток и телефон може да ползва в работата ;) Осигуровки за здраве внася и той и работодателя му.

 

за всеки проблем има някакво решение. може да не е най-доброто, най-хубавото, най-удобното или друго най-, но съществува.

Аааа, то така било значииии, брадвичката под мишница и айде в гората - то няма горски там, няма кой да следи какво се сече. А тук будалите плащат сума ти пари за дърва и въглища. Значи, преди да седне да вечеря в тях, за да си измие ръцете, отива до работата си, мие се и се прибира да похапне. Ами ако е продавач на бутка за вестници и няма баня? И последно - той хубаво внася, но тези осигуровки не покриват разходите за лекарства, или поне не всички. Ако хипотетично, в следствие от лошата лична хигиена, нашия човек се разболее от остър хепатит, който в последствие се превърне в хроничен и се налага лечение с интерферон, ще трябва да отдели към 500лв.(pegasys струва толкова) на месец(не знам как ще го направи при положение че взима 440лв.).
....
:laughing: :laughing: :laughing:
Link to comment
Share on other sites

Хипотетичния индивид ми заприличва на бай Мангау...

 

 

гора, дърва, печка чудо. даже именно с ладичката ще ходи до гората да си сече дървата. вода, ток и телефон може да ползва в работата ;) Осигуровки за здраве внася и той и работодателя му.

 

за всеки проблем има някакво решение. може да не е най-доброто, най-хубавото, най-удобното или друго най-, но съществува.

 

 

post-12-1234436715.gif

post-12-1234436967.gif

 

Като гледам въпросния бай Мангауживее някъде в планините по-близо до гората от където сече дърветата и вероятно ходи да пасе кози и да лови зайци за да се прехранва че то друг поминък няма там и в този ред на мисли минава тънко и откъм храна :) Направо може да пести и скоро да събере пари за някой голф под 5 години!

Link to comment
Share on other sites

безплатното образование и здравеопазване бяха записани в конституцията, а когато хората започнаха да питат за тях, просто управляващите я попромениха и обясниха, че "право на ....." не е съвсем същото, каквото си мислим. А като безплатното образование и здравеопазване са толкова гадни неща, ти защо си избягал в страна, където те са реализирани? сигурно случайно си я избрал.

не ме избирайте за президент. по-добре е да си плащаме по няколко пъти за всички, ние сме богати и можем да си го позволим.

Мобо, почти щях да се задавя с бърбъна докато ти четях уникалните разкрития. Сега остава да ме просветлиш къде точно в Канада се предлага безплатно висше образование, щото съм адски заинтригуван? :lol:

 

ПП. Благодаря на ov3rm4n за колоритното описание на душевния мир на mobo - както винаги кърти мивки. :punk

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали защото днес е 13-ти. но ми е много отвратителен ден. Събудих се с ужасен главобол, :sick вече няколко пъти, направо незнам. Мисля си че днес ще е най отвратителният ми ден в месеца.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имах главобол миналите няколко дни.

Това е някакъв мистичен баланс, мен спря да ме боли, а теб те е погнало, има някаква божия конспирация в цялата работа.

Ще го изтърпиш, пък утре някой друг ще го заболи главата и ще си щастлив за негова сметка.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...