Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Чак пък целия екип. И аз ли ги преминах границите бе Ванка ?? Ако съм направил нещо, което да те засегне така дълбоко, ми пиши на ЛС, че да се извиня и на тебе. Днеска такъв ден се оказа. За извинениея. И то за неща осрани от други хора. Ще се радвам да ми пишеш за да изясним с какво те засегнах аз, като част от модераторския (комплексирания) екип. Благодаря предварително. Лек ден.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Психар, що така ? Ти пък на глупостите за заплатите ли връзваш ? Еба*и, имало и по-зле от мен :D

Link to comment
Share on other sites

Защо някой като не иска да посещава даден форум трябва да агонизира по такъв странен и изпълнен с някаква комична ирония начин?

Нищо лично към човека!

Така трябваше да се развие разговора...

- "Аз ви напускам"

- "Не, не ни напускай, лекарите са на път, ще са тук всеки момент"

- "Грижи се за кучето ми, обича гранули с вкус на телешко"

- "Тук съм приятел, ще издържиш"

/ Няколко сълзи да се проронят /

Извинявам се още от сега, ако обиждам някой с поста си.

:D

Link to comment
Share on other sites

Наясно сме, че си достатъчно глупав, за да не си даваш сметка за това, как могат да прозвучат думите ти, така че едва ли някой ти се обижда.

Link to comment
Share on other sites

ама до тогава тоя съспенс ще ни убие... не е честно някак си така - започнати и недовършени пък... ако няма да каже какво е станало, да не беше изобщо започвал.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да опиша точно с правилните думи какво е станало, но тогава ще се почустват засегнати повече от един човек, така че ще замълча, хем така ще поддържам тръпката допълнително :)

Link to comment
Share on other sites

mobo с всичките ти допускания по това и по онова - тоя твоя човек не ще да е хипотетичен, а направо конкретен, кажи му името... :)

айде, щом ще се забавляваме: Иван Иванов. А след обръщение има запетайка ;)

Трябва ти технически грамотен човек, навит да бачка за под 500 месечно ли? Потърси по борсите.

 

 

Ако ще допускаме - ми да допуснем тогава, че твоя човек е технически НЕграмотен и не може сам да си поддържа колата... или е жена и хал си няма от поддръжка. Направи ми сметка и за този вариант. Или кара ЗАЗ... колко струват частите и поддръжката на ЗАЗ? А на Трабант? А на Москвич?

 

Усещаш ли какво казвам?

 

а ако бях дал сметката за трабант, какво? с неговите всичко на всичко 564 части ще е прекалено сложен за поддръжка?

 

Да продължим с допусканията: ако е жена винаги може да прави тутурутки на кварталния майстор - problem solved за англофилите. ако е пък мъж що да не допуснем, че има и нива на село и копа лозе и произвежда по 100тина литра гроздова годишно. шише гроздова при същия "майстор" може да свърши същата работа. Или и копането на лозето ще е допълнителен доход?

Всъщност кое ти гарантира че автомобила ще се разваля редовно? ако не правихме такива сметки с допускания и бяхме избрали точно периода от 12 месеца когато автомобила по чудо се движи без да се разпадне, можем ли тоя разход да го запишем за нулев?

 

С такива стъкмистики сигурно можеш да ми докажеш и че съм камила... Освен това прави впечетление, че този твой хипотетичен пич кара колата си само от вкъщи до работа и само в работни дни... сигурно защото в почивните дни лежи под нея и я поддържа... Или не - gado му покрива разходите за тия почивни дни... или ти.

 

за камилата не знам. Дай снимка и може би по-добре от мен ще се справиш.

Едно Е си в повече във впечетленията.

Стъкмистика е и твърдението за лежането за ремонт под колата. Дал съм само "невъзможните" разходи по пътуването с личен автомобил до месторабота и обратно. Едни 5 километра в повече за всеки ден в сметката не ги ли забеляза?!

 

 

Сметката за обществения транспорт също е тенденциозна - забравяш за абонаментните карти... пътуването с тях е по-евтино от пътуването с билетче... особено при редовно използване на обществения транспорт...

 

да, така е. закъснението обаче си остава. Остава и невъзможността да се споделят разходи. Айде щом ти се смята дай сметката за цената на градския транспорт или ти е по-лесно аз да ти я сметна? А що по дяволите цената на адския транспорт е сравнима с тази на индивуалния превоз при положение че:

- услугата се окрупнява с цел "споделяне/намаляне на разходите за крайния потребител",

- предназначена е за масово ползване (отново с цел "намаляне на разходите ..."),

- дотира се от данъците ни (и за пореден път с цел "намаляне на разходите ..."),

- и все пак е с по-ниско качество (може би пак за "намаляне на разходите ...")

Та като ще си задаваме такива въпроси, обясни ми как така тази чудесна социална придобивка е толкова скъпа? В софия плащате по 1,00 "заради задръстванията", които се правят от личните автомобили на пътуващоите от/за работа, които автомобили пък струват като текущ разход на потребителите им същите пари. Опаааа. Къде са социалните придобивки?!

 

 

Не може хем да ми говориш хипотетично, хем да поставяш съвсем конкретни условия в задачката...

 

не може да твърдиш, че нещо е невъзможно, а като ти дават дори само един пример да отричаш и него. Такоа ж'вотну все пак има. Възможно е. Пробвай таз еретична мисъл на вкус.

 

 

Пенсионерите... оцеляват със средна пенсия от 200 лева, просто защото тя не е единствения им източник на доходи... деца, внуци... освен това оцеляват с тия пари + намаления на лекарства + намаления на различни комунални услуги етс етс...

 

Та кой от колко кладенеца вода носил, за да си налива в мелницата?! Допълнителните доходи не са обсъждани. В дадения от мен пример са изключени. Възможно ли е човек да се храни за 200 лв/месец? аз казвам: Да, защото 200/30 = 6.67 = 1 хляб, 200 гр. "кренвирши", 200 гр. "сирене", 1 връзка лук и даже малко ресто. Не съм виновен, че това е реална възможност, въпреки че не е част от ежедневието. Никъде не съм казал че подобен живот е хубав или приятен. Възможно ли е обаче някой да го избере?

 

И как така само моя пример е единствения написан? Я напиши твоя с невъзможното, моля. Докажи тезата си за абсолютно всяка възможна комбинация от факти.

 

Но всичко това са подробности, нали? Важното е да излезе сметката... забавни сте... вече знам от къде Националния Статистически Институт набира кадрите си :)

да, почнахме с това, че ще се забавляваме, нали? И в детската градина така ни почнаха - уж да се забвляваме, а пък се оказа, че сме се учили и няма да спираме. е който иска, де.

аз се научих да внимавам малко с категоричните твърдения. ж'вотни секакви има по тоя свят.

Link to comment
Share on other sites

...

3. разстояние дом-работа до 10 км. Дневен преход ~25 км. Разход гориво: 9/100. => Месечен разход гориво = 22 х 25 х 9 х 100 = 49,50 лв.

....

 

всичко месечни разходи: ~120,00 лв

 

....доходите не сте уточнили дали са брутни или нетни.

1. нетни: 440,00 лв/мес

440,00 - 120,00 = 320,00 лв месечен остатък за режийни на един човек.

...

Мисля, че си пропуснал в т.3 да умножиш и по цената на горивото и ако приемем, че то е бензин т.е. 1,70лв. средно излиза, че към тези 120лв. трябва да прибавиш още 34,65лв. Получава се 154,65лв. Така от заплатата 440,00лв на месец остават 285,35лв. Изваждаме разходите за храна от примера, който даде по-горе т.е. -200лв.(с оговорката, че ще ядем само хляб, сирене и кренвирши). От заплатата остават 85 лв. и 65 ст. Оставям възможността да бъде разпределена тази сума между разходи за ток, вода, телефон, на който иска. :) Ако заменим колата с градски транспорт си прибавяме едни 119,45лв. и по този начин, доходите, поемащи сметките стават 205 лв. и 10 ст., което се ядва. Изводът е, че ползването на личен автомобил несъмнено вдига разходите! Така че ако живееш сам и получаваш 440лв. на месец, не е добра идея да ползваш личен автомобил!
Link to comment
Share on other sites

Ся остана някой да взема да напише репорт с малко статистически анализ и тестове. Именно вдига ли личният автомобил разходите и с колко... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз искам статистика , която показва средно колко вреди човек за 1 година на екосистемата чрез изпаренията отделени от урината при пикаенето...

Link to comment
Share on other sites

Това са торове бе, хаймана! Както казва един приятел - човек грубо ощетява природата, лишавайки я от лайната си.

Link to comment
Share on other sites

Ся остана някой да взема да напише репорт с малко статистически анализ и тестове. Именно вдига ли личният автомобил разходите и с колко... :lol:

 

Вдига ги мнооого стабилно , особено ако карате колкото мен , аз на месец навъртам към 3000-3500км :cry колата ми гори 10/100 , можете да сметнете колко пари ми отиват само за гориво .... отделно заради скапаните ни пътища чат пат някой носач , накрайник ала бала ;) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Въпроса е принципен. Аз и 20 000 лв доход да имах пак нямаше да плащам за паркинг по улиците, защото вече съм платил пътния си данък, съответно и за правото си да ползвам пътната инфраструктура на територията на общината, която пък е изградена и поддържана именно с моите пари.

Хубава логика извади, ама защо спря дотук? Можеше да продължиш с още принципни въпроси като този за безплатното здравеопазване (за кво да плащам на доктор, като вече съм си платил данъците), безплатното висше образование, а защо не и безплатното постригване.

Изберете mobo за кмет на Пловдив! Така ще имаме първия град в света с безплатни паркинги (както може би и първите случаи в света на престрелки при спор за заемане на свободно място за паркиране). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Двойното плащане за едно и също нещо си е чиста кражба. Синята зона мирише та се къса и точно този финансов лост за решаването на проблема с паркирането е с доказано ограничена ефективност - паркирайте в синя зона до телефонната палата в София и ще разберете.

 

НИСКА Е ЦЕНАТА ДОКОГА ЩЕ ГО ПОВТАРЯМ. Ако цената беше 25лв за 1час там дали щяха да са толкова много ентусиастите да паркират там? Я да помислим отново - как се регулират най-ефективно нещата? Как се налага спазването на закона за движение по пътищата? С глоби нали? И за по-тъпите и упорити и по-тежки наказания но глобите са повече от ефективни за 99.5% от шофьорите. Същата работа с паркирането когато за 1 място се борят 1000 желаещи. Слагаш такса за паркиране и драматично намаляват мераклиите. И когато цената е съобразена с търсенето свободни места винаги има (пожелателно е да не са над 20% в часовете с най-голям наплив, иначе цената очевидно е висока).

 

Защо продължаваме да теоретизираме глупости след като паркоместата са недостатъчни. Естествено е че трябва да се регулира някак, вие купонна система ли искате да наложим за да не се плаща ами всеки да си ползва правото да паркира еди къде си?

Link to comment
Share on other sites

дядо мраз, решението е много просто и е само едно. Не се вдигат цените на паркиране особено пък до 25 лв. просто защото ще бъде смехотворно. Не може ср. заплата 500-600 лв и паркинг на час 1/25 от заплатата. Това и икономически и морално няма капка логика.

 

Решението е да се инвестира в инфраструктура. Няма парко-места - създават се нови. Дори и да се вдигнат цените, това трябва да е в рамките на разумното. Това, че общината не знае какво да прави с парите си или биват откраднати най-безцеремонно от места, тъпа мутра е отделен въпрос. Никой не е виновен за ла*ната сътворени от местната управа, че да плаща 25 лв. за паркиране на разбит тротоар.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано ми минава през главата,че много хора трябва да получат 20 процента и копи - пейст на правило 12 в графата "Причина".

Link to comment
Share on other sites

дядо мраз, решението е много просто и е само едно. Не се вдигат цените на паркиране особено пък до 25 лв. просто защото ще бъде смехотворно. Не може ср. заплата 500-600 лв и паркинг на час 1/25 от заплатата. Това и икономически и морално няма капка логика.

 

Решението е да се инвестира в инфраструктура. Няма парко-места - създават се нови. Дори и да се вдигнат цените, това трябва да е в рамките на разумното. Това, че общината не знае какво да прави с парите си или биват откраднати най-безцеремонно от места, тъпа мутра е отделен въпрос. Никой не е виновен за ла*ната сътворени от местната управа, че да плаща 25 лв. за паркиране на разбит тротоар.

 

Абе за жълтите павета и близката околност където са всичките мутри на цяла България събрани баш това трябва да си е цифрата ами само си чешем езиците.

 

Прав си че трябва да се оправи малко инфраструктурата но дотогава може леко да се вдигне цената и ще се разчисти малко. Разходи се някой ден и виж какво чудо е в капана зад халите примерно. А паркинга между халите и сладкарница Бътерфлай е пълен до дупка нищо че цената е 2лв на час...

Link to comment
Share on other sites

куче

Това и на живо да го видя, пак няма да го повярвам! :wacko:

Аз пък го вярвам. Преди много години имахме един Трифон (щото се бил родил на Трифон Зарезан и мисля, че беше някакъв териер или поне половин ;) ), който прескачаше ограда от телена мрежа. Понеже беше дребен, правеше скок със засилка, с предните лапи и главата прехвърли от другата страна, със задните крака се "покатерва" по каретата на мрежата и се прехвърля от другата страна. За съжаление след един такъв поход навън не се върна повече. Комшии разправяха, че са го мернали при мангалите ама така или иначе повече не го видяхме.

Колкото до клипчето: това куче е рецидивист :) . Обърнете внимание на очевидните кръпки над вратата и камъка, сложен да затиска ламарината точно на този ъгъл. Според мен бягството не е нито първо, нито второ, нито пък последно ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...