Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Реално погледнато, голяма обща култура в България имат единици. Нивото на интелигентност е спаднало за последните 10г. адски много. Казано накратко - българинът е станал още по-тъп.

Образователната ни система по принцип предразполага към голяма обща култура.Дори според мен средно статистическия ученик има много по-голяма обща култура от 80% от Хамериканците...отделно ако се интересуваш в училище и по принцип те влече да гледаш канали като Discovery наистина много се научава

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да, ама вече и това не гледат повечето ученици. А образователната ни система е на път да се превърне в конвейер за ученици с ниско ниво на интелигентност и обща култура.

Уж по новини и всякакви предавания, министри и депутати говорят как искат да оптимизират образователната ни система, да приличала с тази на запада, обаче това няма да доведе до никакви успехи.

Кой е измислил компютъра, разрабоки и проекти за космическо оборудване и куп други неща, българинът, с така наречената комунистическа образователна система, където учениците ходят на училище за да се учат. Сега ходят на по бира с даскалите и пак получават шестици. Щом така им е изгодно, хубаво.

Не че съм за комунизма (нито пък за сегашната демокрация), обаче училището е създадено да те образова.

:(

Link to comment
Share on other sites

Да, ама вече и това не гледат повечето ученици. А образователната ни система е на път да се превърне в конвейер за ученици с ниско ниво на интелигентност и обща култура.

Уж по новини и всякакви предавания, министри и депутати говорят как искат да оптимизират образователната ни система, да приличала с тази на запада, обаче това няма да доведе до никакви успехи.

Кой е измислил компютъра, разрабоки и проекти за космическо оборудване и куп други неща, българинът, с така наречената комунистическа образователна система, където учениците ходят на училище за да се учат. Сега ходят на по бира с даскалите и пак получават шестици. Щом така им е изгодно, хубаво.

Не че съм за комунизма (нито пък за сегашната демокрация), обаче училището е създадено да те образова.

:(

Оптимизират...пишки.От един випуск излизат 10-20 кадърни хора и сичко друго е пълен шит.Ебати оптимизацията

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се направи тема по този въпрос, обаче освен да си чешем езиците там и да си даваме идеи, които няма да видят бял свят, друго няма да стане. За това няма кой знае какво да се обсъжда, защото всеки е съгласен с факта, че образователната система в момента не е на нивото, на което е била преди. Какво повече да се обсъжда... няма много смисъл.

Минава ми през главата, че с тези философски приказки само си губя свободното време, вместо да си изнамеря някакъв хубав доку-моку филм.

Като стана на въпрос, отивам да посетя колибката сега.

:D

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се направи тема по този въпрос, обаче освен да си чешем езиците там и да си даваме идеи, които няма да видят бял свят, друго няма да стане. За това няма кой знае какво да се обсъжда, защото всеки е съгласен с факта, че образователната система в момента не е на нивото, на което е била преди. Какво повече да се обсъжда... няма много смисъл.

Минава ми през главата, че с тези философски приказки само си губя свободното време, вместо да си изнамеря някакъв хубав доку-моку филм.

Като стана на въпрос, отивам да посетя колибката сега.

:D

Намери ако можеш поредицата на NG за космоса и планетите,която даваха наскоро(обаче ми убягна името :wacko: ) .А гледах пак по NG оня ден 42 Ways to kill Hitler.Обаче дали беше ways или attempts не съм сигурен.Та даваха за 42-та опити за покушение над него-бая интересно беше :)

Link to comment
Share on other sites

Мога да погледна за планетите, че аз си падам по научна фантастика и всякакви филми на подобна тематика... ако някой знае хубав документален филм за животинки, да пише тук или едно ЛС да прати, че да си задържа погледа над нещо полезно днес.

:)

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато, голяма обща култура в България имат единици. Нивото на интелигентност е спаднало за последните 10г. адски много. Казано накратко - българинът е станал още по-тъп.

Мда, по-тъп е станал, но също така е станал и страхотен социопат. Тенкс ту дъ Интернет (и не само).

Самочувствието още по-голямо, покритието - същото :) Злоба, злоба, злоба... Нездравословна среда е по улиците, очаквам ръст на самоубийствата, разовдите и състоянията на дълбока депресия в близките години.

Link to comment
Share on other sites

Май ще взема наистина да си потърся бачкане...мисля за jobs.bg, че най-бързо се ориентира човек в инфото...

Link to comment
Share on other sites

Много мъдро. Това какво променя ситуацията? В Ню Йорк сигурно има не малко хора, които не могат и толкова да извадят (да не се забравя изобилието от бездомници и просяци). Заради тях какво трябва да се направи - може би безплатно паркиране? Ситуацията е изключително проста - нямаш възможност да плащаш, не ползваш автомобил. Таксите за паркиране, ползване на сини зони и т.н. е безумие да се съобразяват със средните нива на доход. Единственият критерий трябва да е баланса на търсенето и предлагането. След като има ограничено предлагане и изключително високо търсене, цените съвсем логично трябва да са много високи. Ама това, че някой вадел 20 кинта на ден - ами sorry, да си ходи пеша.

 

Охооо..., още по-голяма мъдрост. Ами продължавай в този ред на мисли - хич не си далеч от идеята за изтребването на недъгавите, малцинствените групи и да речем хората с IQ по-ниско от 100 (примерно). Тези дето вадят по 20 кинта на ден, не живеят ли същият динамичен живот както тези които изкарват повече и нямат ли същата нужда от мобилност както всички други? Да оставим на страна, че май надницата от около 25лв. на ден е преобладаваща за страната. Бахти и елитарноста !

Link to comment
Share on other sites

Явно съм прав - въпрос на пари и контрол да се разчисти синята зона. Ако станат такива цените за паркиране по Отец Паисий, Иван Вазов и Кап. Райчо май доста ще се разчисти, мани другото ами и трафика ще намалее защото хората като няма да паркират там няма изобщо да карат в тази посока... Айде 20лв на час да не е в Пловдив ами само на жълтите павета в София, тука 10лв/час да е - ефекта ще е невероятен. За София даже си мисля че и 20лв/час са малко ама карай.

 

И все пак говорим за гъзари нали? Както имаше един лаф - като не можете да летите що се правите на гъзари? Като не си гъзар - ходиш пеш по жълтите павета, пък като си - паркираш там и bezahlen като поп... Нямало оправия - има и още как - вдигаш цените за паркирането малко по малко докато почнат да се замислят дали пък няма смисъл да се ползва градски транспорт в някои случаи.

Ами четвъртък пазара - гъзарчетата спират покрай дюнерите една до друга 2 коли? Защо - някой да има обяснение? Може би няма място за спиране 10 метра по-надолу? Или защото няма да е гъзар ако походи 10 метра пеш?

 

дЕдо, летиш в небето. Може ли аз да ти зададЕм един въпрос. Виждам, че си туз човек. Не те бърка да даваш пари за глупости. Що не отиде и не изсипа 40 "палки" от един сак на земята и каза: Братоци, тва са парите за тая Тойота - взимам я? :wacko:

 

Я сметни съотношението на НОВИ коли / стари коли. Та да видим колко последователи ще имаш на идеите си. Осъзнайте се. Тук не е УСА, тук не e ЕС. ;)

Link to comment
Share on other sites

тук не e ЕС. ;)

 

 

Тук Е ЕС. Но докато преобладава мисленето:"Нема да си платим за транспорто, че си фърлим фасо у фонтано и он че ми каже дека че пикам", ще сме по-зле и от Анадола.

Link to comment
Share on other sites

Охооо..., още по-голяма мъдрост. Ами продължавай в този ред на мисли - хич не си далеч от идеята за изтребването на недъгавите, малцинствените групи и да речем хората с IQ по-ниско от 100 (примерно). Тези дето вадят по 20 кинта на ден, не живеят ли същият динамичен живот както тези които изкарват повече и нямат ли същата нужда от мобилност както всички други? Да оставим на страна, че май надницата от около 25лв. на ден е преобладаваща за страната. Бахти и елитарноста !

 

 

А ти какво предлагаш? От всеки според възможностите му, на всеки според потребностите му? Това вече го опитахме... Не става. Ако ще се съобразяваме с тия дето взимали по 20 лева на ден нищо няма да постигнем, батко - щото къде им е стимула да се развиват, да се трудят и да печелят ПОВЕЧЕ от 20 лв.? Що да се потят, те тия дето вадят повече от 20 на ден ще им заделят по 10 за тях, бедните онеправдани дето работят за по-малко от 20... Аре леко... Не съм им длъжен и никой не е. И аз съм взимал по пет лева на ден, и аз съм почнал от ниско - първата ми работа беше общ работник в стъкларския завод, няма по-мръсна и по-вонлива работа на света, а и по-ниско платена. После съм работил какво ли не. Но никога не съм разсъждавал така - ми аз работя за стотинки, всички тряя с мен да се съобразяват. И по-добре, че иначе още щях да съм общ работник...

 

За тези, които имат ниски доходи има Градски Транспорт - и той се дотира от държавата, тоест от тези които изкарват повече, за да е достъпен за хората с ниски доходи - пенсионери, ученици, студенти - всички те пътуват с намаление, ако не и безплатно. На безработните им се осиуряват курсове, квалификации... На бедните им се поемат част от разходите за ток, вода, отопление... Това малко ли ти се вижда?! Еми съжалявам, но комунизма си отиде. Ако на някой му е малко, да се понапрегне и да направи нещо за себе си, вместо да чака на другите.

 

да не говорим, че ако вадиш под/по 20 на ден, то интересно как успяваш да поддържаш и използваш личен автомобил... с данъците му, с консуматвите, застраховките, горивото... интересно...

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм на мнение, че цените трябва да следват нормалната икономическа логика - след като има дефицит на предлагане следва да се повиши цената. Така е най-добре за всички - в един момент ще стане рентабилно да се инвестира в модерни многоетажни паркинги и ще се появят частни инвеститори (защото като гледам общината няма да се сети...), а от друга страна - какъв по-обективен измерител за реалната нужда да ползваш едно паркомясто от това, колко си готов да платиш за него...

В противен случай няма да е далече времето, когато ще наблюдаваме подобни сцени:

http://funny.bg/index.php?news_id=1444

:)

Link to comment
Share on other sites

Охооо..., още по-голяма мъдрост. Ами продължавай в този ред на мисли - хич не си далеч от идеята за изтребването на недъгавите, малцинствените групи и да речем хората с IQ по-ниско от 100 (примерно). Тези дето вадят по 20 кинта на ден, не живеят ли същият динамичен живот както тези които изкарват повече и нямат ли същата нужда от мобилност както всички други? Да оставим на страна, че май надницата от около 25лв. на ден е преобладаваща за страната. Бахти и елитарноста !

Гледам ov3rm4n ти е отговорил вече на ентусиазираните лозунги, та затова само ще засегна феномена, изискващ огромен интелектуален потенциал, за да свърже възможността за паркиране на личен автомобил в центъра на града с ... изтребването на недъгавите. Какъв уникален полет на фантазията. Апропо, има едно нещо, което наистина съм склонен да бъде изтребено и това е човешката глупост, но за съжаление няма изгледи това да се случи в близкото хилядолетие.

Link to comment
Share on other sites

глупостта може изключително лесно да се изтреби... достатъчно е да махнем предупредителните табели и напдиси...

Link to comment
Share on other sites

......

 

 

.......

 

Далеч съм от идеята да издигам каквито и да е лозунги. Слезте на земята и се поогледайте! Айде Кръстника не е в насраната ни държава и може да му се е позамаЯла главата, ама ти Овър си си тук. Случайно да си слизал скоро между простосмъртните и да си се поогледал колко от т.н. социално слаби са си намерили добре платена работа след т.н. курсове за преквалификация!? Щото аз такъв случай незнам! Не всеки работи цар и мисля, че хората нямат вина за това. Най-интересното е, че поне 80% от работещите влизат в категорията "социално слаб" (без значение от ценза им) е, тези хора да мрат ли? Да ти кажа имало е период в живота ми когато с малко парички съм успявал да си подържам колицата и да и плащам консумативите а не съм "свръх човек" ;) Толкова по въпроса за лозунгите, нечиите изживявания и странните ви схващания за икономическата реалност в скъпата ни татковина!

Link to comment
Share on other sites

ХАхАХ а най-глупаво е да се мисли, че може да се изтребе човешката глупост и че тва би било полезно ... Абе представете си всички да бяха умни :rolleyes: Къде отива Световния ред тогава? Ми никъде - няма го.

Link to comment
Share on other sites

ХАхАХ а най-глупаво е да се мисли, че може да се изтребе човешката глупост и че тва би било полезно ... Абе представете си всички да бяха умни :rolleyes: Къде отива Световния ред тогава? Ми никъде - няма го.

Не си разбрал. Ставаше въпрос за изтребването на глупостта в екстремните й форми. Иначе е задължително всеки да притежава здравословни количества глупост.

Link to comment
Share on other sites

Далеч съм от идеята да издигам каквито и да е лозунги. Слезте на земята и се поогледайте! Айде Кръстника не е в насраната ни държава и може да му се е позамаЯла главата, ама ти Овър си си тук. Случайно да си слизал скоро между простосмъртните и да си се поогледал колко от т.н. социално слаби са си намерили добре платена работа след т.н. курсове за преквалификация!? Щото аз такъв случай незнам! Не всеки работи цар и мисля, че хората нямат вина за това. Най-интересното е, че поне 80% от работещите влизат в категорията "социално слаб" (без значение от ценза им) е, тези хора да мрат ли? Да ти кажа имало е период в живота ми когато с малко парички съм успявал да си подържам колицата и да и плащам консумативите а не съм "свръх човек" ;) Толкова по въпроса за лозунгите, нечиите изживявания и странните ви схващания за икономическата реалност в скъпата ни татковина!

 

Da to zatova kafenetata sa pylni s bezdelnici. Shtoto visdish li vseki se napyva v taq dyrjava. Ti shte trqbva da sleznesh malko na zemqta i da vidish za kakvo stava duma. Shtoto tq ne stava kakto vseki bylgarin iska da mu pada na kuro ot visokoto pyk toi da si pie rakiqta i da se bie v gyrdite che e golqm myj. Kato si socialno slab, kak si pozvolqvash da poddyrjash kola ?? I kato q poddyrjash taq kola za chii chep otivash da piesh kafence na glavnata s kolata? Da prechish na horata deto ti vadqt socialnite pomoshti ?? Ili vikash te tiq hora sa mi dlyjni na mene shtoto az ne iskam da se napyvam i 20 kinta na den sa mi ailqk. Ha, tva ako ne e naglo nqma nakyde. Nachi izdyrjash se ot danycite deto gi plashtat horata s po-golemi dohodi i ti si im raven na tiq hora taka li ?? I iskash da polzvash syshtite udobstva i privilegii deto gi imat tiq hora deto se napyvat vseki den ??? Shtoto az taka ti razbiram logikata. Ama neshto mi mirishe taq logika. Ne smqtash li che e malko naglichko nqkak si. Shtoto mene taka mi idva.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...