Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
е айде сега и вие все едно не познавате mobo... :)

 

няма сила способна да промени мнението му - щом е казал така, значи така е и това е. ако трябва ще си ака в устата, но няма да допусне и за секунда, че не е прав, че може би бърка и е възможно другите да са прави.

 

Някой спомня ли си изобщо случай в който mobo не е бил прав?! Няма такъв. Няма и да има. Човека никога не бърка. Пробвайте се да намерите някъде mobo да не е бил прав и да е признал грешка...

 

сега за хипотетичния му индивид - що се правите, че не разбирате не знам... тоя индивид живее в колата си. няма апратамен, следователно няма комунални сметки. живее с един кренвирш и една филийка на ден, на празник си купува от магазина парче мазна амбалажна хартия и я осмуква. Пие вода когато вали... Това е напълно възможно. Какво не разбирате? Съвсем обикновен средностатитстически индивид бе... пълно е с такива.

 

sandman, в сметката mobo не е забравил да включи цената на горивото... подценяваш го... недей така... хипотетичния индивид не дава пари за гориво, той си го набавя като източва по тъмно резервоарите на другите коли. толкова е просто. или ще отречеш че е възможно?! възможно е и още как.

 

ето защо не може да се спорите с mobo. можете единствено да изчакате да благоволи да ви сведе мнението си по дадения въпрос и да се съгласите с него. нямате друг избор просто. аз за себе си вече свикнах с тая мисъл и дори не се е и опитвам да споря с него.

 

специален поздрав за Майстора -

мноу добре. благодаря за старанието.

можеше все пак да погледнеш десетина-двайсет страници напред в същата тема при предпоследното ми дъвчене с раптора - там той е прав и съм си го написал. фактите са си факти.

личното ти отношение обаче някак си не успява да докаже тезата за невъзможността за каране и поддръжка на кола от човек с дневен доход от 20 лева. В това твърдение не са поставени допълнителни условия за качество на живот на подобен индивид и дали е смислено, а само дали е възможно. Ако ще разширяваме условията, то нека го правим пропорционално и в двете посоки.

 

Мобо, почти щях да се задавя с бърбъна докато ти четях уникалните разкрития. Сега остава да ме просветлиш къде точно в Канада се предлага безплатно висше образование, щото съм адски заинтригуван? laugh.gif

 

ПП. Благодаря на ov3rm4n за колоритното описание на душевния мир на mobo - както винаги кърти мивки. punk.gif

думичката "висше" си я добавил ти. за здравеопазването нищо не казваш, както и за разните му там комунални услуги. много са гадни, нали?

да те питам ли дали местните индианци плащат същите данъци като теб?

 

Аааа, то така било значииии, брадвичката под мишница и айде в гората - то няма горски там, няма кой да следи какво се сече. А тук будалите плащат сума ти пари за дърва и въглища. Значи, преди да седне да вечеря в тях, за да си измие ръцете, отива до работата си, мие се и се прибира да похапне. Ами ако е продавач на бутка за вестници и няма баня? И последно - той хубаво внася, но тези осигуровки не покриват разходите за лекарства, или поне не всички. Ако хипотетично, в следствие от лошата лична хигиена, нашия човек се разболее от остър хепатит, който в последствие се превърне в хроничен и се налага лечение с интерферон, ще трябва да отдели към 500лв.(pegasys струва толкова) на месец(не знам как ще го направи при положение че взима 440лв.). laughing.gif laughing.gif laughing.gif

не съм забелязал горските да са много активни. будалите плащат предимно за транспорт и работата по събирането на дървата. Колко мислиш че взима един дървосекач из доспатско да речем? Повече от 20 лв/ден? съмнявам се.

за личната хигиена също нямаш абсолютна сигурност. има и цигани и българи и всякакви хора с нулева лична хигиена, но все пак доживяват до доста прилична възраст. защо болестите да са задължителни?

какъв процент от цената на хипотетичното ти лекарство е производствени разходи? а какъв процент е за патенти/интелектуален труд/търговски марки и т.н.? и какъв за транспорт и доставка към крайния клиент? И аз не знам. За вноските не съм казвал че покриват всичко, а че се правят, т.е. все пак са някакво плащане именно за такива случаи. уж де.

 

 

 

 

поглеждайки тук откривам, че за периода юни.2007-юни.2008 средната средномесечния доход за страната е бил в границите от 380,62 до 488,42 и осреднено за периода е точно (според ексела) 439,0608 (съвсем случайно го заковах, направо без да искам). Да не би някой тук да твърди, че в този период никой никъде в тази страна не е притежавал и управлявал собствен автомобил, защото е било невъзможно?

За периода от 01.2008 до 01.2008 е 506.615. Не виждам да е скочил кой знае колко, а колите също не са намалели значително.

 

 

 

Другия път елате повече, че сега само за 15 минути успявам да ви отговоря, а много желая да губя повече време в лични нападки.

Link to comment
Share on other sites

всъщност - прав си. както винаги.

 

(среден осигурителен доход != среден доход; средната месечна заплата за страната през трето тримесечие на 2008 година е 523лв)

Link to comment
Share on other sites

какъв процент от цената на хипотетичното ти лекарство е производствени разходи? а какъв процент е за патенти/интелектуален труд/търговски марки и т.н.? и какъв за транспорт и доставка към крайния клиент?
Това какво значение има? Така или иначе, като си болен трябва да си купиш лекарството, включващо всики разходи за изработване, тестване, доставка, лицензи, патенти, печалба и т.н. Значи приемаме, че нашия хипотетичен индивид никога не се разболява.
...поглеждайки тук откривам, че за периода юни.2007-юни.2008 средната средномесечния доход за страната е бил в границите от 380,62 до 488,42 и осреднено за периода е точно (според ексела) 439,0608 (съвсем случайно го заковах, направо без да искам). Да не би някой тук да твърди, че в този период никой никъде в тази страна не е притежавал и управлявал собствен автомобил, защото е било невъзможно?

За периода от 01.2008 до 01.2008 е 506.615. Не виждам да е скочил кой знае колко, а колите също не са намалели значително.

Тук никъде не е упоменато, че всички живеят сами, а нашия човек е сам, т.е. няма с кой да си дели разходите.

 

И да обобщим: Този хипотетичен индивид живее без ток, вода, яде само кренвирши и хляб(с тази диета толкова бързо ще получи анемия, дефицит на витамини, минерални соли, микроелементи, незаменими аминок-ни и т.н., че и без споменатата лоша хигиена ще се тръшне още на 3-тия месец от започването на диетата), не си купува дрехи и обувки-не са предвидени в разходите, не си купува лекарства, защото не се разболява, не пие, не пуши, не излиза, освен на разходки и на работа, краде дърва, за да се отоплява през зимата, но никога не го хващат, защото съответните органи не си вършат работата, но въпреки това, за него да ходи на работа всеки ден с кола е задължителна част от ежедневието. :)

 

Моето мнение е, че човек, който получава 20 лева на ден, не би ползвал услугите на личен автомобил всеки ден, освен ако не си дели разходите с друг, с който съжителства... На теория сигурно е възможно с 500лв. на месец да си купиш Bugatti, но на практика, едва ли някой с такива доходи ще има амбиции за това.

Link to comment
Share on other sites

За да отклоня спама в правилната посока:

Дай та цункам, Скорп! Ти си мойта гордост! Първия човек, който виждам да напише Lineage правилно транскрибирано! :beerchug
Куру, първия път, когато разбрах, че не е ерата на лайната, както се опитваха да ме убедят всички цикльори беше, като отворих един речник, щото ми стана любопитно, повечето го произнасят като ерата на линиите, което ми прозвуча ужасно глупаво. И видях, че и произношението е различно.
Линиъдж е най-близо, мили мои, всеки който е чувал системния глас, който го посреща при създаването на нов герой ще потвърди :D (не е линийдж, нито линиидж)
Видене, изложи се! Айде сега, в някой пиратски сървър си създай нова регистрация, създай пръв герой, стартирай играта и се заслушай в туториъла. Ще те подпомогна:

"Уелкъм ту да уърлд оф линийдж..."

Да, вероятно си прав, създателите на играта са корейци и не знаят да говорят английски :D

Link to comment
Share on other sites

думичката "висше" си я добавил ти. за здравеопазването нищо не казваш, както и за разните му там комунални услуги. много са гадни, нали?

да те питам ли дали местните индианци плащат същите данъци като теб?

Това, че си се направил на ударен пропускайки думата "висше" си е лично твой проблем. Какво искаш да ти кажа за здравеопазването - твърде е далече от понятието за безплатно. Всеки месец съм задължен да плащам $108, което е минимума за основния пакет, в който липсват всякакви екстри като стоматологични услуги, покриване на лекарства и т.н. За стоматологичен пакет и extended health се изръсвам по още $230 месечно. Комуналните услуги се покриват много добре от яките пропърти такси, които започват от около $1500 годишно. А какво плащат индианците не ме интересува изобщо, щото нямам никакъв шанс скоро да стана такъв. :lol:

Link to comment
Share on other sites

От един час се боря с програмата и гадните джава скриптове за да си наглася галерията за сайта и още не съм готов... луда работа просто.

:D

Link to comment
Share on other sites

Добре де, защо хората си мислят, че всички трябва да се съобразяват с тях, а и не само хората, ами и природата дори!? И като ми кажат: Аз съм дал 5лв. вход и искам да е такова и такова... Да, ако искаш и сви*ка да ти направят на влизане....

Link to comment
Share on other sites

java suxxx really hard... more than 5000 Watts sucking power...

Е, баш толкова не, обаче съква достатъчно много, че да те накара да оставиш днешната работата за утре.

:D

Link to comment
Share on other sites

Видене, изложи се! Айде сега, в някой пиратски сървър си създай нова регистрация, създай пръв герой, стартирай играта и се заслушай в туториъла. Ще те подпомогна:

"Уелкъм ту да уърлд оф линийдж..."

Да, вероятно си прав, създателите на играта са корейци и не знаят да говорят английски :D

 

Пеше, или вие с Курунирчо сте глухи, или ние със Сандман. Да кажем, че аз съм най-глух, но пък той е музикален човек, все ми се струва мога да му се доверя. Щракай и ти на линка на Курунир и слушай. И така 15-20 пъти.

 

Tq i bez tva igrata suck-va, normalno i imeto i da e takova :D

 

Весо, нали сме се разбрали вие да си играете вашата отвратителна шарения, ние да си циклим в нашата центрофуга и да не се обиждаме по въпроса B)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...