Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не е така. 1во защото ти вдигат колата ако киснеш повече от час-два и 2ро ако паркинга струва 2-3лв на час доста хора ще се замислят дали изобщо да паркират там или да походят малко пеш

 

Не схващаш основното - синята зона не се прави, за да реши проблема с паркирането, а за да се прибират пари. Никой няма да ти вдигне колата ако ще и осем часа да я оставиш на едно място стига да си си платил талоните за осем часа. Наистина. Седяла ни е колата от девет сутринта до шест вечерта без да помръдне и без никой да я пипне. Много пъти. Хвърляш на предното стъкло талоните и забравяш. Според правилата им нямаш право да стоиш повече от два часа май беше... но пак ще кажа - на теория.

И няма да струва два-три лева, а левче. В София е лев, в Пловдив мислиш ли, че ще е повече? Аз не. Защото ако е повече няма да плащат хората и ще пискат. А идеята както казах е да им се вземат парите. Като е левче и всеки се има за патрон - еее левче, ко му плащаш... лесно се откъсва. Лапкат си и тва е.

 

NEO_DDT естествено, че никой няма да дойде да те вземе от входа ти и да те остави пред входа на офиса ти. Освен ако не боядисан в жълто и няма табелка ТАКСИ от горе... Хората се уговарят и се взимат и оставят по спирките. Така както му е удобно на шофьора. И се редуват - днес с моята кола, утре сме с твоята, вдругиден с на Дядо Мраз.

 

И накрая - да, удобство е колата. До момента в който повече стоиш на място насред задръстването от колкото да се движиш напред с нея... и обикаляш като алтав още десет минути да дебнеш някой да освободи място... това ако ти е представата за удобство...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Точно в момента ми минава през главата следната мисъл : "Нарекли са го ПМС, защото болестта луда крава вече е била известна!" :D

И мен от няколко дни ми минава тая мисъл и ме тресе въпросната болест. Муууууууууууууууу!!!

Link to comment
Share on other sites

Не схващаш основното - синята зона не се прави, за да реши проблема с паркирането, а за да се прибират пари. Никой няма да ти вдигне колата ако ще и осем часа да я оставиш на едно място стига да си си платил талоните за осем часа. Наистина. Седяла ни е колата от девет сутринта до шест вечерта без да помръдне и без никой да я пипне. Много пъти. Хвърляш на предното стъкло талоните и забравяш. Според правилата им нямаш право да стоиш повече от два часа май беше... но пак ще кажа - на теория.

И няма да струва два-три лева, а левче. В София е лев, в Пловдив мислиш ли, че ще е повече? Аз не. Защото ако е повече няма да плащат хората и ще пискат. А идеята както казах е да им се вземат парите. Като е левче и всеки се има за патрон - еее левче, ко му плащаш... лесно се откъсва. Лапкат си и тва е.

 

NEO_DDT естествено, че никой няма да дойде да те вземе от входа ти и да те остави пред входа на офиса ти. Освен ако не боядисан в жълто и няма табелка ТАКСИ от горе... Хората се уговарят и се взимат и оставят по спирките. Така както му е удобно на шофьора. И се редуват - днес с моята кола, утре сме с твоята, вдругиден с на Дядо Мраз.

 

И накрая - да, удобство е колата. До момента в който повече стоиш на място насред задръстването от колкото да се движиш напред с нея... и обикаляш като алтав още десет минути да дебнеш някой да освободи място... това ако ти е представата за удобство...

 

 

Значи бачкаш там, ама нямаш право повече от 2 часа......ама бачкаш там.... Поредната велика глупост(на ония дето искат още и още да смучат)

Link to comment
Share on other sites

Ако фирмата ти си е платила абонамент - ще си стоиш колкото си искаш на определеното й място. И това с двата часа не се спазва, май не ме четеш ясно.

Link to comment
Share on other sites

по-далече ще спра. колата съм си я купил не да ми краси паркинга пред блога и освен това не смятам, че да имаш барака за 3 иляди лева трябва да е лукс и да плащаш за щяло нещяло. а трябва да ти е УДОБСТВО.

 

Ти щом като искаш - ПЛАЩАЙ. ;)

 

Както казах - даваше вид на по-умен. Я да помислим - колко жители има целия град и какво по-голямо удобство от това да си спреш колата точно до фонтаните за да можеш да изпиеш 1 кафе на Dreams? Е да ама не може... Я помисли и друго - колко места има за паркиране на Отец Паисий? И колко от тях са за хора спрели за малко за да си свършат някаква работа и колко са такива които паркират за по 4 часа защото си нямат друга работа и искат да се пошматкат на главната.

 

ov3rm4n, e точно с пари се регулират тези неща само че сме цигани отвсякъде. Паркинга в синя зона трябваше да е 5лв МИНИМУМ и да има поне 50 човека да обикалят и да пишат глоби за по 50 да видиш как ще се разчисти... Дабе баш около жълтите павета ако е 15-20лв на час да знаеш колко свободно ще стане... Замисли се друго - в New York как мислиш са се справили с тези неща като в този град има повече хора отколкото цяла в България... над 2 пъти повече май... искаш ли да питаме гугъл колко струва паркинга на час в Манхатън? Че на мен като ми казаха колко е било преди 7-8 години ми се зави свят (тогава човека отиде да живее в Los Angeles)... Просто таксито излиза по-евтино отколкото да си паркираш колата за над 2 часа а такситата там взимат изключително скъпо :)

Link to comment
Share on other sites

Замисли се друго - в New York как мислиш са се справили с тези неща като в този град има повече хора отколкото цяла в България... над 2 пъти повече май... искаш ли да питаме гугъл колко струва паркинга на час в Манхатън?

 

 

Паркинга в Манхатън в момента се продава за 250000, а паркомясто за месец излиза 268$.

Link to comment
Share on other sites

Паркинга в Манхатън в момента се продава за 250000, а паркомясто за месец излиза 268$.

 

Говорим ако спреш като първия човек някъде в Манхатън. Отделно че фирмите имат ограничен брой паркоместа и не са осигурили и за чистачките място на паркинга

Link to comment
Share on other sites

Както казах - даваше вид на по-умен. Я да помислим - колко жители има целия град и какво по-голямо удобство от това да си спреш колата точно до фонтаните за да можеш да изпиеш 1 кафе на Dreams? Е да ама не може... Я помисли и друго - колко места има за паркиране на Отец Паисий? И колко от тях са за хора спрели за малко за да си свършат някаква работа и колко са такива които паркират за по 4 часа защото си нямат друга работа и искат да се пошматкат на главната.

 

ov3rm4n, e точно с пари се регулират тези неща само че сме цигани отвсякъде. Паркинга в синя зона трябваше да е 5лв МИНИМУМ и да има поне 50 човека да обикалят и да пишат глоби за по 50 да видиш как ще се разчисти... Дабе баш около жълтите павета ако е 15-20лв на час да знаеш колко свободно ще стане... Замисли се друго - в New York как мислиш са се справили с тези неща като в този град има повече хора отколкото цяла в България... над 2 пъти повече май... искаш ли да питаме гугъл колко струва паркинга на час в Манхатън? Че на мен като ми казаха колко е било преди 7-8 години ми се зави свят (тогава човека отиде да живее в Los Angeles)... Просто таксито излиза по-евтино отколкото да си паркираш колата за над 2 часа а такситата там взимат изключително скъпо :)

 

пука ми как е в САЩ. нито взимам техните пари, нито имаме такива закони....

 

20 лв на час...успокой се малко ;). огледай се къде си, в коя страна и т.н

Link to comment
Share on other sites

Както казах - даваше вид на по-умен. Я да помислим - колко жители има целия град и какво по-голямо удобство от това да си спреш колата точно до фонтаните за да можеш да изпиеш 1 кафе на Dreams? Е да ама не може... Я помисли и друго - колко места има за паркиране на Отец Паисий? И колко от тях са за хора спрели за малко за да си свършат някаква работа и колко са такива които паркират за по 4 часа защото си нямат друга работа и искат да се пошматкат на главната.

 

ov3rm4n, e точно с пари се регулират тези неща само че сме цигани отвсякъде. Паркинга в синя зона трябваше да е 5лв МИНИМУМ и да има поне 50 човека да обикалят и да пишат глоби за по 50 да видиш как ще се разчисти... Дабе баш около жълтите павета ако е 15-20лв на час да знаеш колко свободно ще стане... Замисли се друго - в New York как мислиш са се справили с тези неща като в този град има повече хора отколкото цяла в България... над 2 пъти повече май... искаш ли да питаме гугъл колко струва паркинга на час в Манхатън? Че на мен като ми казаха колко е било преди 7-8 години ми се зави свят (тогава човека отиде да живее в Los Angeles)... Просто таксито излиза по-евтино отколкото да си паркираш колата за над 2 часа а такситата там взимат изключително скъпо :)

Спри...помисли...напиши :bgrin: .Кфи са тея цени от 20 лева на час бе дядо мразе ти каде ни прати?Ти нали знаеш че има хора дето взимат толкова пари за един ден :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Вий не сте на ред ;) . Тия коли за какво са. Да ми седи пред блока за красУта ли? Много по европейски я карате. Само дето заплтата ми не е 2000 евро все още...
Да така е! Щото като станат заплатите по 2000 евро, ще ходите и до тоалетната с коли!

Нали ги гледам - сума ти приятели взеха книжки и сега не можеш да ги изкараш от колите. До преди няколко години се прибираха до кичука пеша, сега не можеш да ги накараш да отидат от единия край на главната до другия без да се наръчкат в колите. Даже имам един приятел, който има 4 коли, а живее до Даяната и за да отиде до капана, се качва на кола...

Да така е. Колата е удобство. Но по мое мнение това удобство се изразява в това да стигнеш от Пловдив до София или от Пловдив до Морето, а в града - от Тракия до Каршияка или нещо от сорта. Баща ми работи до механотехникома, а ние живеем до хотел Ленинград, като единственият транспорт, който му върши работа е рейс 11 - няма да ви казвам колко е на често - е тогава да. Ама аз примерно да реша, че трябва да отида до някое заведение в капана и да за да пийна 1-2 бири и да ползвам лична кола или такси...ша ма извиняаате, ама няма да ми се счупят краката за 1 километър пеша...

Абсолютно съм съгласен с Grimjaur - ходенето пеша чат-пат на никого не е навредило. Едно време дядовците ви се с коли са ходили насам-натам.

Ама така е де - нормално е всичко, което се случва тук да става с 30-40 години закъснение. Японците и американците от десетилетия мислят по тези въпроси - как да замърсяват по-малко околната среда, да няма задръствания и т.н. Ама върви му кажи на българина, че трябва да се съобразява с това. Онея простаци на запад да му мислят, я че си прайм квот си искаме. Точно като ония виц - Я веднъш да дойдем у градо, на село не мож ма върна никогиж. Та и тая работа така - веднъж да се кача на кола, забрави да ходя пеша, дори и за хляб.

Link to comment
Share on other sites

пука ми как е в САЩ. нито взимам техните пари, нито имаме такива закони....

 

20 лв на час...успокой се малко ;). огледай се къде си, в коя страна и т.н

 

 

Спри...помисли...напиши :bgrin: .Кфи са тея цени от 20 лева на час бе дядо мразе ти каде ни прати?Ти нали знаеш че има хора дето взимат толкова пари за един ден :blink: :wacko:

 

Явно съм прав - въпрос на пари и контрол да се разчисти синята зона. Ако станат такива цените за паркиране по Отец Паисий, Иван Вазов и Кап. Райчо май доста ще се разчисти, мани другото ами и трафика ще намалее защото хората като няма да паркират там няма изобщо да карат в тази посока... Айде 20лв на час да не е в Пловдив ами само на жълтите павета в София, тука 10лв/час да е - ефекта ще е невероятен. За София даже си мисля че и 20лв/час са малко ама карай.

 

И все пак говорим за гъзари нали? Както имаше един лаф - като не можете да летите що се правите на гъзари? Като не си гъзар - ходиш пеш по жълтите павета, пък като си - паркираш там и bezahlen като поп... Нямало оправия - има и още как - вдигаш цените за паркирането малко по малко докато почнат да се замислят дали пък няма смисъл да се ползва градски транспорт в някои случаи.

 

 

Ами четвъртък пазара - гъзарчетата спират покрай дюнерите една до друга 2 коли? Защо - някой да има обяснение? Може би няма място за спиране 10 метра по-надолу? Или защото няма да е гъзар ако походи 10 метра пеш?

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за гъзари - питали ли сте се защо зад Авеню е пълно с Мерцедеси и БМВ-та, а паркингът отпред е празен? :)

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за гъзари - питали ли сте се защо зад Авеню е пълно с Мерцедеси и БМВ-та, а паркингът отпред е празен? :)
Аз празен тоя паркинг не помня да съм го виждал...
Link to comment
Share on other sites

Пак сте задъвкали глупости. Сори ама 5 лв. може да искат когато асфалтът е перфектен и паркинга е направен с цел паркиране, а не преобразуван тротоар. Много лесно така....чули общинските маймуни, че в NY взимали X$ и дай и ние да вземаме. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Добър ден на всички, днес съм отворил очи в три и половина сутринта... взех си един душ за добро събуждане.

Забраниха ми да пуша в стаята, те са си опушили и аз да не пуша сега.

С лявото ухо не чувам нещо, гадно е малко.

Деня започва да се разваля нещо.

:)

Link to comment
Share on other sites

Мисля да потичам малко днес, че пак почвам да губя форма...Ако не друго, поне бирения авторитет почти изчезна, сега трябва да си поработя над дишането.

Link to comment
Share on other sites

Спри...помисли...напиши :bgrin: .Кфи са тея цени от 20 лева на час бе дядо мразе ти каде ни прати?Ти нали знаеш че има хора дето взимат толкова пари за един ден :blink: :wacko:

Много мъдро. Това какво променя ситуацията? В Ню Йорк сигурно има не малко хора, които не могат и толкова да извадят (да не се забравя изобилието от бездомници и просяци). Заради тях какво трябва да се направи - може би безплатно паркиране? Ситуацията е изключително проста - нямаш възможност да плащаш, не ползваш автомобил. Таксите за паркиране, ползване на сини зони и т.н. е безумие да се съобразяват със средните нива на доход. Единственият критерий трябва да е баланса на търсенето и предлагането. След като има ограничено предлагане и изключително високо търсене, цените съвсем логично трябва да са много високи. Ама това, че някой вадел 20 кинта на ден - ами sorry, да си ходи пеша.

Иначе има много и различни варианти за регулиране на паркирането в задръстените градове. Ама за всичко се иска акъл. По принцип на централните и възлови места в нормалните държави паркирането винаги е ограничено по време (говорим за улици, където се паркира свободно и не се плаща за паркинг). В повечето случаи става въпрос за интервали от 15 мин., 30 мин., час или два. Понеже БГ е страната на тарикатите, ще попитате как се контролира всичко това. Изключително просто - обикалят едни специализирани джипки, които имат две камери на покрива (насочени наляво и надясно). Колата обикаля бавно всички места с паркирали автомобили и камерите заснемат ситуацията. Специализиран софтуер автоматично определя във всеки един момент дали даден автомобил е превишил определеното време, при което автоматично се принтира бележка с глобата, удостоверена със снимки на съответния автомобил и точните часове. Един такъв специализиран автомобил покрива доста сериозен регион (няколко квартала и прилежащите им улици). Та общо взето всичко е въпрос на адекватна мисъл и мъдри решения.

Link to comment
Share on other sites

Представители на популярното телевизионно предаване "Господари на ефира" повишиха настроението на стадион "Българска армия" минути преди плесконференцията на новия старши треньор на ЦСКА Любослав Пенев.

 

Открийте идиотската грешка :) Баси, едно е да пишеш във форум и да не си проверяваш написаното, друго е да си редактор на сайт за новини и да позволяваш такива издънки.

Link to comment
Share on other sites

Открийте идиотската грешка :) Баси, едно е да пишеш във форум и да не си проверяваш написаното, друго е да си редактор на сайт за новини и да позволяваш такива издънки.

О, аз скоро попаднах на един редактор, който твърдеше, че дневните посещения на поверения му сайт били около хиляда, но уникалните сигурно били повече. Това човек, който завършва с отличие бакалавърската си степен по журналистика и се занимава с въпросния сайт от немалко време :). Имаше и още един, който без притеснение си качваше статии със заглавия от рода на "Забляването на икономиката", а запетаите в негови статии бяха немислим лукс. Но вината в случая е на главния редактор, който парадира със завършените си три хуманитарни образования, създава фирма, занимаваща се с няколко онлайн медии, и пише "на пред". Не можеш да създадеш сайт с целева група различна от пернишки (или не само) голфаджии и да позволяваш на неграмотни хора да пишат. Ей това е българският професионализъм :)

Link to comment
Share on other sites

Еми за какво ти са хора, които могат и искат висока заплата, като лесно може да си намериш хора, които си мислят че могат и взимат каквото им дадеш. Пък има дори хора без доказани знания в дадената област, които при няколко прости теста показват много добри умения. И все пак, всеки трябва да разбира от всичко, това явно се поражда поради голямата ни обща култура, поне аз така мисля.

:)

Link to comment
Share on other sites

Реално погледнато, голяма обща култура в България имат единици. Нивото на интелигентност е спаднало за последните 10г. адски много. Казано накратко - българинът е станал още по-тъп.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...