Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Образователната ни система по принцип предразполага към голяма обща култура.Дори според мен средно статистическия ученик има много по-голяма обща култура от 80% от Хамериканците...отделно ако се интересуваш в училище и по принцип те влече да гледаш канали като Discovery наистина много се научава

 

Спомням си разни изказвания че дипломата е по-важна от знанията и ако не съм нещо в грешка - именно твои... И това с американците отдавна се изтърка, виждал съм доста начетени американци и не само и честно казано тия приказки са лафове на начални учителки колкото да си повдигнат самочувствието.

 

 

Охооо..., още по-голяма мъдрост. Ами продължавай в този ред на мисли - хич не си далеч от идеята за изтребването на недъгавите, малцинствените групи и да речем хората с IQ по-ниско от 100 (примерно).

Тези дето вадят по 20 кинта на ден, не живеят ли същият динамичен живот както тези които изкарват повече и нямат ли същата нужда от мобилност както всички други? Да оставим на страна, че май надницата от около 25лв. на ден е преобладаваща за страната. Бахти и елитарноста !

 

Думата пазарна икономика да ти говори нещо? Освен това говорихме за жълтите павета. Кажи ми колко хора ИМАТ РАБОТА там и нямат възможност да спрат по-далече и да походят 10 минути? Точно пък за жълтите павета в София не можеш да ме убедиш че 25лв са чак толкова много. С всичките министерства и какво ли не още наоколо и с това безумно задръстване и още по-безумни маневри на едно 30% от шофьорите там - тамън са си даже се чудя дали не са и малко.

 

Но айде да го вдигнат на 5лв/час и всеки месец да следят дали намаляват колите по паркингите и съответно и трафика. Ако вземат да намаляват - спират да вдигат ако не - 2лв отгоре и така докато се почувства разлика. Само че прекалено много са ни промити мозъците от социалистическите простотии и всеки си мисли че е центъра на вселената и очаква да се съобразяват с него...

 

дЕдо, летиш в небето. Може ли аз да ти зададЕм един въпрос. Виждам, че си туз човек. Не те бърка да даваш пари за глупости. Що не отиде и не изсипа 40 "палки" от един сак на земята и каза: Братоци, тва са парите за тая Тойота - взимам я? :wacko:

 

Я сметни съотношението на НОВИ коли / стари коли. Та да видим колко последователи ще имаш на идеите си. Осъзнайте се. Тук не е УСА, тук не e ЕС. ;)

 

Не четеш и не разбираш. И както вече 2 пъти повторих - даваше вид на по-умен, но продължаваш да демонстрираш пълна липса на интелект след като не схващаш нищо от това което съм казал а упорито настояваш че трябва да е безплатен паркинга за да можеш да идеш да пиеш кафенце на главната и то с колата си защото иначе за какво си я купил.

 

Ето обяснявам още 1 път бавно и подробно: цената на паркинга трябва да се промени така че да отговаря на търсенето. В момента предлагането е много по-малко от търсенето. Защо почти никога няма място за паркиране на Отец Паисий или на Заимов? Защото на никой не му пука дали ще даде 1, 2 или 3 лева за паркинг. И спира и отива да си пие кафето. Хайде сега кажи ми дали нямаше да спреш примерно в някоя от уличките зад кино Фламинго и да се разходиш 5 минути до главната ако паркинга на Заимов или Отец Паисий беше примерно 5лв/час?

 

Цената трябва да е адекватна на търсенето - основен принцип и всеки чийто мозък не е промит от комунистически простотии че трябва да получава това от което има нужда го разбира. Като няма свободни места очевидно цената е ниска и следва да се вдигне. Като останат над 50% празни - очевидно е висока и цената пада. Схвана ли или да обяснявам още?

 

..............

 

Добре казано. :beerchug (няма емотиконка с ръкопляскане но и бирата става)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Във Вистичката много работи ме дразнят ама едно много ми пречи...като влезета и изберете в някоя папка снимка, файл и т.н. той не се хайлайтва в наситен цвят ами едно полупрозрачно синкаво ли е там, някакво.Малко съм далтонист( съвсем сериозно ) и ми пречи много.Трябва да се напрягам за да видя кой е избрания файл.Без да сменям темата с някаква настройка мога ли да го премахна това и заменя с нещо по-видимо?А ако трябва да сменя темата къде има за Виста, че търсих ама само XP теми правещи го като виста намерих.

Link to comment
Share on other sites

Не съм пипал Vista, ама на XP си е в Properties от десктопа, после Appearance - Advanced и от падащото меню - Selected Items. Гледай за нещо подобно и на вистата.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал съм, не ще.Това е някаква тъпа функция на Вистата.Опикновените селектед айтъмс стават ама тия които той си е намислил, не ще да ги барне.

Link to comment
Share on other sites

host, на десктопа десен бутон на Personalize oт там Window color and appearance. И си избираш цвят и интензитет.

Link to comment
Share on other sites

Казано накратко, ебати тъпата виста :D

 

Сериозно хора, защо се мъчите с това... НЕЩО...

Примерно защото моя лаптоп няма шофеори за ХР :(

Link to comment
Share on other sites

Да си мислил като си го купувал :(

Еми не аз не се оплаквам защото е достатъчно мощен да си я поддържа без проблем,но ако бях с XP GTAIV (примерно) щеше да ми върви по-леко :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Абе момчета, вие ме взимате за мезе.Говорим за туй 7095387012075761696_m.JPG

Настоил съм от ъпиърнс да е черен "силектид" ама както се вижда на долното очертано, вистичката си има собствено мнение.

Link to comment
Share on other sites

Примерно защото моя лаптоп няма шофеори за ХР :(

Няма или ти не знаеш как да си ги намериш и качиш?

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че винаги можеш да минеш на Standart Windows или Classic Windows Appearance? То не може хем тая работа в оная, хем душата в рая :) Или Аеро или ....

Link to comment
Share on other sites

Еми ще си седя на скапаното Aero, защото от него мразя повече само стандартната тема.

 

А защо няма 3-rd party themes?Нещо защита ли има тая тъпа Vista?

Link to comment
Share on other sites

Няма или ти не знаеш как да си ги намериш и качиш?

В сайта на FujitsuSiemens няма пък аз не съм компютърен специалист и съответно ти отговарям-не няма :D

Link to comment
Share on other sites

Da to zatova kafenetata sa pylni s bezdelnici. Shtoto visdish li vseki se napyva v taq dyrjava. Ti shte trqbva da sleznesh malko na zemqta i da vidish za kakvo stava duma. Shtoto tq ne stava kakto vseki bylgarin iska da mu pada na kuro ot visokoto pyk toi da si pie rakiqta i da se bie v gyrdite che e golqm myj. Kato si socialno slab, kak si pozvolqvash da poddyrjash kola ?? I kato q poddyrjash taq kola za chii chep otivash da piesh kafence na glavnata s kolata? Da prechish na horata deto ti vadqt socialnite pomoshti ?? Ili vikash te tiq hora sa mi dlyjni na mene shtoto az ne iskam da se napyvam i 20 kinta na den sa mi ailqk. Ha, tva ako ne e naglo nqma nakyde. Nachi izdyrjash se ot danycite deto gi plashtat horata s po-golemi dohodi i ti si im raven na tiq hora taka li ?? I iskash da polzvash syshtite udobstva i privilegii deto gi imat tiq hora deto se napyvat vseki den ??? Shtoto az taka ti razbiram logikata. Ama neshto mi mirishe taq logika. Ne smqtash li che e malko naglichko nqkak si. Shtoto mene taka mi idva.

Значи дай да се уточним! Аз съм от тези дето плащат данъци, освен тях плащам и заплати! Това, че някой получава 20-25лв. на ден съвсем не означава, че той е безделник (далеч съм от мисълта да твърдя, че няма и мекотели които и 5лв. да взимат на ден - пак ще са доволни).

 

Думата пазарна икономика да ти говори нещо? Освен това говорихме за жълтите павета. Кажи ми колко хора ИМАТ РАБОТА там и нямат възможност да спрат по-далече и да походят 10 минути? Точно пък за жълтите павета в София не можеш да ме убедиш че 25лв са чак толкова много. С всичките министерства и какво ли не още наоколо и с това безумно задръстване и още по-безумни маневри на едно 30% от шофьорите там - тамън са си даже се чудя дали не са и малко.

В грешка си! В конкретният случай стоваше дума за т.н. "Пловдивска синя зона".

 

Не четеш и не разбираш. И както вече 2 пъти повторих - даваше вид на по-умен, но продължаваш да демонстрираш пълна липса на интелект след като не схващаш нищо от това което съм казал а упорито настояваш че трябва да е безплатен паркинга за да можеш да идеш да пиеш кафенце на главната и то с колата си защото иначе за какво си я купил.

А ти даваше вид на човек който чете преди да пише! (Явно ти разбираш, но... не четеш.) С това си писание, ти пък демонстрираш, че изобщо не си схванал какво съм писал (ако изобщо си го прочел), с което изобщо не демонстрираш излишък на интелект (викам да спрем с квалификациите до тук.... не, че нещо, ама ми се ще да си запазя симпатиите към теб специално).

 

Обяснявам специално за теб - бавно! 20лв. на час за паркинг където и да било в Пловдив са меко казано - извращение (далече съм от мисълта, че трябва да се паркира безплатно и където ти падне). Много се вбесявам когато някой за почне да мята приказки на едро от типа на "ми, кат 'зимат по 20 кинта на час..., що карат коли". Да обяснявам ли, че всяко общество има нужда от така наречената "черна команда" (справка - огнярите и въглищарите на параходите в миналото) - хора които получават ниско заплащане и извършват черната работа, но без които доста дейности по-нагоре в иерархията не могат да съществуват?

 

П.с. Сега очаквам някой да ме обяви за макиавелист... ма, то и аз много си падам по секурото с почесване и наместване - при това ;)

Link to comment
Share on other sites

В сайта на FujitsuSiemens няма пък аз не съм компютърен специалист и съответно ти отговарям-не няма :D

Кой е точният модел?

Link to comment
Share on other sites

Много се вбесявам когато някой за почне да мята приказки на едро от типа на "ми, кат 'зимат по 20 кинта на час..., що карат коли". Да обяснявам ли, че всяко общество има нужда от така наречената "черна команда" (справка - огнярите и въглищарите на параходите в миналото) - хора които получават ниско заплащане и извършват черната работа, но без които доста дейности по-нагоре в иерархията не могат да съществуват?

 

Наистина се правиш на тъп. А може и да не се правиш, де да знам вече... Сега аз ще ти го напиша бавно, току виж си го прочел тоя път:

 

1. Никой не оспорва нуждата от тези, които наричаш "черна команда". Цитирай ми някой, който да е казал, че са ненужни и трябва да ги - примерно - избием до крак по изгрев слънце.

 

2. За тези, които наричаш "черна команда" се грижим всички останали. Да повторя - има Обществен Транспорт - това е едно такова нещо, което е измислено и се поддържа специално в полза на тези, които не могат или не искат да имат лично превозно средство. В него специално на тези с ниски доходи, социално слаби, в неизгодно или неравнопоставено положение, се обръща специално внимание - дава им се право за пътуване с намаления, безплатно пътуване и прочие. Това е възможно защото останалите отделяме от доходите си едни суми всеки месец. Това малка грижа ли ти се вижда? На мен не. Осигурено им е правото и свободата да се придвижват от точка А до точка Б. Какво повече? Да дадем на всеки един по мерцедес и шофьор? И аз искам мерцедес и шофьор, но няма... и не чакам друг да ми ги сервира, че и да се сърдя като ми се бавят.

 

3. Въпроса не е "защо карат коли", а как изобщо могат да си позволят да карат коли с такива доходи... Има една взможност - не са от тези, дето взимат 20 лева на ден, а от тези, дето ОФИЦИАЛНО взимат 20 лева, но под масата прибират всъщност едни по-сериозни суми. Ако е така - то тези хора крадат от всички - и от мен, и то теб, и от тези в твоята "черна комнада". Като така - не виждам защо трябва да се съобразявам с тях, че и да им осигурявам евтини места за паркиране... Напротив - трябва да им се търси сметка за поведението им. Все още чакам ти да ми направиш сметката как се поддържа и кара кола с 20 лева ден. Вместо това ми разправяш - абе стаа бе, абе може бе - хайде покажи как точно излиза сметката, стига си мрънкал. Как точно с 20 лева на ден издържаш себе си и колата си. Вместо да ми играеш вбесен, вземи ми докажи, че е възможно. Иначе мнението ти изглежда като въздух под налягане. С 440 лева на месец ще преживяваш и ще караш кола?!

 

4. Чувал ли си израза "Всеки се простира според чергата си"? Знаеш ли какво значи?

Link to comment
Share on other sites

В грешка си! В конкретният случай стоваше дума за т.н. "Пловдивска синя зона".

 

Когато изръсих ей така гледайки в тавана това за 20-те лева за час имах предвид именно жълтите павета в София. За пловдив нд 5лв на час е грубо.

 

 

 

Да обяснявам ли, че всяко общество има нужда от така наречената "черна команда" (справка - огнярите и въглищарите на параходите в миналото) - хора които получават ниско заплащане и извършват черната работа, но без които доста дейности по-нагоре в иерархията не могат да съществуват?

 

Това ми е повече от ясно и никога не съм твърдял че хората получаващи ниско заплащане не са хора. Просто единствения начин да се урегулират някои неща е именно финансовия. И винаги ще се намери решение стига да го търси човек. Мисълта ми беше да се освободят малко по-централните улици където всичко живо паркира защото го мързи да ходи 5 минути повече когато отива да пие кафе на главната.

 

Храня дълбоко уважение към хора които си вадят хляба с подобен черен труд и най-потресаващото за мен преживяване беше преди години като се возех на влата София-Пловдив с един циганин (той се определи така), работещ в БДЖ. По-интересен събеседник не бях има с години. Човека ми разправяше как не иска много а само да са му живи и здрави внуците и как от БДЖ му дали някакъв парцел на 5км от града и как щял да си построи там някаква барака и да си живеят с бабата, а щял да остави това в града на синовете си и как имал 14 внука и много им се радвал. По-скромно не бих могъл да си представя да живее някой но както и той каза - може да е скромно обаче имало много радост в живота му и най-вече децата и внуците като му дойдели на гости.

 

Това да чакаш хората да "еволюират" и да станат по-съзнателни - няма да го доживеят и внуците ни. Виж като се опре до пари всеки разбира от първия път без да е нужно да му повтаряш. Ето ти идеален пример: Един мой клиент имаше хладилник колкото 1 стая където държаха продукция която може да се развали. Редовно някой оставяше вратата полу-отворена.. вика, крещя пък му писна и сложи 1 надница глоба за който остави вратата отворена. Глоби точно 2ма човека (въпреки налепените предупреждения по вратата на въпросния хладилник)... след 2рата глоба каза че трети случай някой да забрави не е имало с месеци.

 

 

 

PS: На моменти правя някои квалификации или поне загатвам обаче то беше конкретно за DON_CHEFO който излезе с логиката "ама аз тая кола за какво съм си я купил" аз искам да мога да си я карам и да ходя на училище с нея. То не е честно и прочее в този стил. Ами не - не е честно и не, не знам защо си я е купил и честно казано освен него този въпрос едва ли вълнува някой друг. Това с комунизма всеки да получава каквото му е необходимо нито го имаше нито ще го има. И на мен ми се искат много неща ама няма. И честно има само на Олимпийските (пак не 100% ама горе-долу). Много неща се правят защото в противен случай е по-зле. На никой не му харесва да плаща пари за всевъзможни неща но това е единствения начин да се регулират нещата...

Link to comment
Share on other sites

Вервам пак ще намери начин да се направи на вбесен и преебан от лошите ама да не ти пука дедовата, тя е такава в тая държава. Всеки реве от другите пък не ще да си погледне дупето наакано. И ще е така.

Link to comment
Share on other sites

Изкарах един прекрасен уикенд в София. Бях установил, че страшно много хора ми липсват, че в София съм оставил изключително много хора, които значат немалко за мен. Времето не ми стигна да се видя със всички, които исках да видя...

 

Не съм очаквал, че този град ще ми хареса и ще ми липсва...

 

Редакция: Килъре, вероятно си прав...

Link to comment
Share on other sites

1. Никой не оспорва нуждата от тези, които наричаш "черна команда". Цитирай ми някой, който да е казал, че са ненужни и трябва да ги - примерно - избием до крак по изгрев слънце.

 

2. За тези, които наричаш "черна команда" се грижим всички останали. Да повторя - има Обществен Транспорт - това е едно такова нещо, което е измислено и се поддържа специално в полза на тези, които не могат или не искат да имат лично превозно средство. В него специално на тези с ниски доходи, социално слаби, в неизгодно или неравнопоставено положение, се обръща специално внимание - дава им се право за пътуване с намаления, безплатно пътуване и прочие. Това е възможно защото останалите отделяме от доходите си едни суми всеки месец. Това малка грижа ли ти се вижда? На мен не. Осигурено им е правото и свободата да се придвижват от точка А до точка Б. Какво повече? Да дадем на всеки един по мерцедес и шофьор? И аз искам мерцедес и шофьор, но няма... и не чакам друг да ми ги сервира, че и да се сърдя като ми се бавят.

 

3. Въпроса не е "защо карат коли", а как изобщо могат да си позволят да карат коли с такива доходи... Има една взможност - не са от тези, дето взимат 20 лева на ден, а от тези, дето ОФИЦИАЛНО взимат 20 лева, но под масата прибират всъщност едни по-сериозни суми. Ако е така - то тези хора крадат от всички - и от мен, и то теб, и от тези в твоята "черна комнада". Като така - не виждам защо трябва да се съобразявам с тях, че и да им осигурявам евтини места за паркиране... Напротив - трябва да им се търси сметка за поведението им. Все още чакам ти да ми направиш сметката как се поддържа и кара кола с 20 лева ден. Вместо това ми разправяш - абе стаа бе, абе може бе - хайде покажи как точно излиза сметката, стига си мрънкал. Как точно с 20 лева на ден издържаш себе си и колата си. Вместо да ми играеш вбесен, вземи ми докажи, че е възможно. Иначе мнението ти изглежда като въздух под налягане. С 440 лева на месец ще преживяваш и ще караш кола?!

 

4. Чувал ли си израза "Всеки се простира според чергата си"? Знаеш ли какво значи?

Точно тези в никакъв случай не попадат в посочената от мен категория. Върни сега малко назад и виж кой се прави на тъп или си е такъв! (по бавно не можах да ти го обясня) Ха ся, за момент си представи, че човека си бачка с количката и вади там някъде 20 - 30 кинта на ден. Не виждам смисъл точно във форум да доказвам каквото и да било, ама от мен да мине - ще ти подам жокер. При мен работи едно момче което получава чисто 600лв, на месец плаща по 270лв. лизинг за колата си (пиша бавно за да можеш да смяташ с калкулатора) от частно пича си вади още стотина лева, айде сега натисни "=", колко станаха !? Човека заслужава доста по-висока заплата, но на този етап просто нямам възможност да му я дам.

И, да! Чувал съм я тази приказка за чергата. Точно поради тази причина карам Форд - верно в обурудването му липсват само джакузи и тайландска масажистка, но пак си остава Форд.

 

 

Това ми е повече от ясно и никога не съм твърдял че хората получаващи ниско заплащане не са хора. Просто единствения начин да се урегулират някои неща е именно финансовия. И винаги ще се намери решение стига да го търси човек. Мисълта ми беше да се освободят малко по-централните улици където всичко живо паркира защото го мързи да ходи 5 минути повече когато отива да пие кафе на главната.

 

Това да чакаш хората да "еволюират" и да станат по-съзнателни - няма да го доживеят и внуците ни. Виж като се опре до пари всеки разбира от първия път без да е нужно да му повтаряш. Ето ти идеален пример: Един мой клиент имаше хладилник колкото 1 стая където държаха продукция която може да се развали. Редовно някой оставяше вратата полу-отворена.. вика, крещя пък му писна и сложи 1 надница глоба за който остави вратата отворена. Глоби точно 2ма човека (въпреки налепените предупреждения по вратата на въпросния хладилник)... след 2рата глоба каза че трети случай някой да забрави не е имало с месеци.

Наистина трябва да се намери решение на проблемът с паркирането, но това не трябва да се прави с помоща на безумни цени. Просто това няма да свърши работа. Винаги ще му се намери цаката - още повече, че българинът става много изобретателен когато накой започне да се опитва да му бърка надълбоко в джоба! Според мен тактиката на морковът и тоягата би свършила повече работа в този случай. Ако се направи тази хава със сините зони, няма да се реши проблема - просто някой ще забогатее още по-"неприлично" (по-скоро бих дал пари на мангал, отколкото на такъв човек)

 

 

Вервам пак ще намери начин да се направи на вбесен и преебан от лошите ама да не ти пука дедовата, тя е такава в тая държава. Всеки реве от другите пък не ще да си погледне дупето наакано. И ще е така.

Както бях казал на един друг потребител на форума - мен може да ме вбеси само бруталната демонстрация на простащина. А проявите на парвенющина и съответните изказвания спадат именно към тази категория прояви!

Преебан - от кого!? Кои са тези лошите? Преебан съм от самият себеси, че поради незнам какъв мазохизъм продължавам да живея в тази скапана държава управлявана от гейове, турци и ибрикчии.

Апропо, 'де пък го видя ти тоя мой наакан задник ? И за да изпреваря логичният въпрос "ми кой ги избира тия ибрикчии и прочее" ще цитирам Бат Бойко (човек когото дълбоко НЕ уважавам) - ...с такъв материал разполагаме...

А защо е такъв материала не мисля да дискутирам тук!

Link to comment
Share on other sites

..........

 

 

Izlishno se iznervqsh. Istinata e qsno che boli. Ako za tebe tova e prostashtina, evala, ot materiala e sigurno. Ako ne si sposoben da poglednesh malko po-daleche ot nosa si, normalno e da vijdash prostashtina tam kydeto az vijdam realnost. Zdrave da e. Ne e udobno da zadylbava chovek tolkova, nali taka? Takyv ni e materiala taka shte q karame. Ehh...., koga imash rojden den da ti kupq rozovki ochilca che da ti e oshte po-hubavko, a?

 

P.S. Btw, kazana prostashki, istinata po-malko istina li stava ?? Kakto i da e, ne mi e vajno.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...